Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.951
Cevap
80
Favori
278.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pprc

Merhabalar. Telefonumu yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum. Telefon biraz kasmaya başlayınca fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Pil acayip hızlı tükenmeye başladı. Isınmalar başladı. Pil kaynaklı sanırım diye düşünerek n11 den yeni pil sipariş ettim. Gelen pil ilk başlarda çalıştı fakat aynı sorunlar devam etti. Pil çok hızlı tükeniyordu. Yaklaşık bir hafta kullandım. Daha sonra pil şarj olmamaya başladı. Şarj cihazım ve kablom orjinal. Değişik şarj cihazları ve kablolarıyla denedim. Sonuç aynı. Telefon şarj olmadı. Şu hatayı veriyor: telefon sıcaklığı çok düşük. Telefon her an kapanabilir. Allahtan eski pili atmamıştım. Eski pili taktım. Telefon düzeldi. Artık şarj oluyordu. Fakat eski sorunlar devam ediyordu. Şarjın çabuk bitmesi ve ısınma. Şöyle ki akşam %100 şarj ediyorum bırakıyorum sabah şarj %70 e düşüyor. Aliexpres ten en çok satan ve en iyi yorum alan pilden sipariş ettim. Geldi taktım. Fakat yine şarj olmuyor. Aynı hata : telefon sıcaklığı çok düşük. İki ayrı pilin de hatalı olma olasılığı çok düşük. Ne yapacağımı şaşırdım. Sizlerden yardım bekliyorum. Sorun yazılımsal olabilir mi? Şimdi orijinal pili taktım şarj oluyor ama %100 şarj yarım gün gidiyor. Oyun oynamadığım halde.
    Yazılım bilgileri : miu global 9 6 2 android sürümü : 7.0 nrd 90m
    Güvenlik yama sürümü: 2018/05/01
    Çekirdek sürümü: 3.18.31-perf-g2cdefb0
    Ana bant sürümü: TH20c1.9-0612_1723_9fe7ce8
    yedek aldıktan sonra full wipe yapıp stock rom atmayı denedinizmi?

• Yüz tanıma özelliğini aktif ettim, beni tık diye tanıyor. İşin kötüsü, herkesi tık diye tanıyor.
  • Geliyeah beyler

http://en.miui.com/thread-3932273-1-1.html

2 Çekirdek kapama bugu ve ısı profili dolayısıyla hız düşürme olayı çözülür umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eu rom Oreo güncellemesini verdi beyler çıkmış sonunda indiriyorum şuan

• Resmi oreo hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Geliyeah beyler

http://en.miui.com/thread-3932273-1-1.html

2 Çekirdek kapama bugu ve ısı profili dolayısıyla hız düşürme olayı çözülür umarım.
    Eski kullandığım romda custom kernel vardı çekirdekleri açan üzerine bu romu flashladım. Eski kernelin gittiğini varsayarsak sorun düzelmiş sanırım. 2.3 frekansı açık çünkü. Pubg de felan kasma sorunu gitmiş

• Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Merhaba , miui 10 guncellemesini nasıl yapacağız yardımcı olabilir misiniz. eu siteisnden devolepment rom u indirdim zip şeklinde güncelleyiciden secince unspported official rom version diyor. yardımcı olabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBlaCk4

Resmi oreo hayırlı olsun
    Merhaba , miui 10 guncellemesini nasıl yapacağız yardımcı olabilir misiniz. eu siteisnden devolepment rom u indirdim zip şeklinde güncelleyiciden secince unspported official rom version diyor. yardımcı olabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: drnburak

Alıntıları Göster
    size tavsiyem twrp den full wipe yapıp xiaomi.eu nun miui romunu flashlamanızdır,en kolay ve pratik miui10 kurulumudur
  • ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    xioami.eu da developer rom mevcut stable bulamadım. link paylaşma imkanınız var mıdır ?
  • quote:

xioami.eu da developer rom mevcut stable bulamadım. link paylaşma imkanınız var mıdır ?
    Eu romda 5s plus için MIUI 10 stable romu yok beta rom var. Yanlızca twrp üzerinden kurabilirsiniz

• Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Stable rom ile beta arasında ne fark var ? Beta'dan stable'a geçmemiz mümnkün mü ilerde veri kaybı olmadan ? Siz hangisini önerirsiniz. Teşekkürler.
  • quote:

resmi oreo şuanlık sadece beta var,stable için beklemeniz lazım ama bence beklemek yerine xiaomi.eu dan romu indirip twrp den flashlayıp kullanın
  • quote:

Teşekkürler. Stable rom ile beta arasında ne fark var ? Beta'dan stable'a geçmemiz mümnkün mü ilerde veri kaybı olmadan ? Siz hangisini önerirsiniz. Teşekkürler.
    Stable 3 ayda 1 güncelleme alır beta her hafta güncelleme alır. Yeni gelen özelliklere beta sayesinde erişebilirsiniz. Örneğin Oreo gibi. Dilediğiniz zamanda betadan stableye geçebilirsiniz. Ama tavsiyem twrp üzerinden internal storage hariç wipe yapıp geçmeniz.

• Merhabalar

Bu cihazı gün içinde almayı düşünüyorum. Siz kullanıcılara sormam gereken bazı konular var. Yardımcı olabilirseniz harika olur :)

Bu cihazı tavsiye eder misiniz?
    Alırken nelere dikkat etmem gerekir?
    Kronik bir sorunu var mıdır?

Forumda okudum, işlemci sınırlandırması söz konusuymuş. Beta Miui 10 yüklemem garantiyi bozar mı?

Bir de, 15 ay garantili temiz cihaza 1300TL veriyorum. Sizce fiyat olarak nasıl?
  • walterwater kullanıcısına yanıt
    Kronik sorunu olmayan nadir cihazlardan. Ekran paneli ya jdi çıkar ya da sharp o yüzden hayalet ekran problemi yoktur.

Beta yüklemeniz garanti dışı bırakmaz. Çekirdek kapama olayı son beta ile kalktı Android 8 güncellemesi ile yani. Gerçi custom romlar ile de çekirdek sorunu kalmıyor. Fiyat da garantili cihaz için gayet iyi.

• dj_yuxexes D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Çok teşekkürler. Cihazı aldım bugün. Özellikle panel olayı kafamı rahatlattı. Cihazı da oldukça sevdim. Beta yukseltmeyi şimdilik düşünmüyorum galiba. Hakeza bir ısınma sorununa şu ana kadar denk gelmedim. Gerçi hiç oyun oynamam belki ondandır :)

• walterwater kullanıcısına yanıt
    1 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Yaz sıcakları hariç ben de ısındığını görmedim. Kamera son gelen güncelleme ile portre modu gayet iyi. Gece çok iyi değil malesef. Onun haricinde güzel cihazdır. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: walterwater

Merhabalar

Çok teşekkürler. Cihazı aldım bugün. Özellikle panel olayı kafamı rahatlattı. Cihazı da oldukça sevdim. Beta yukseltmeyi şimdilik düşünmüyorum galiba. Hakeza bir ısınma sorununa şu ana kadar denk gelmedim. Gerçi hiç oyun oynamam belki ondandır :)
    hayırlı olsun,1300 lira fiyat iyimiş
  • Kılıfsız kullanmayın telefonu asla. Arka panel çok çiziliyor.
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.