Şimdi Ara

Xiaomi Mi Sphere 360° Panorama Aksiyon Kamerası İncelemesi - Kullanıcı Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır fiyatının düşmesini beklediğim cihaza, indirim kuponu ile sonunda kavuşabildim.

Normal şartlarda 230-280$ aralığında satılan bir cihazdı.
    İndirim kuponu ile 180$ civarına gearbest’ ten alabildim.
    Yapılan karşılaştırma görüntülerini izledim, şu an için piyasadaki en iyi 360° çekim yapan kamera diyebilirim.

Yakın zamanda (11.2017) 4K modeli piyasaya çıkmış.Bendeki cihaz 3,5K yani 3456 x 1728 (30 fps) çekim yapabiliyor(du). Güncelleme ile 4K çekim yapabiliyor şu an. Aldığım günden bu yana epey bir güncelleme geldi.

Cihazın bilgisayar ve telefon için olan uygulamalarından görüntü ve fotoğraflar düzenlenebiliyor (stitch), izleme ve istenilen platforma yüklenebilecek hale geliyor. Bazı ayrıntılı işlemler daha var (meta verisi vs) onlar hakkında da ayrıntılı bilgi vereceğim.

Temel Özellikler:

Ambarella A12 yonga seti
    Çift IMX 206 1 / 2.3 inç sensör, 16MP
    Yüksek HD video keyfi sunabilen 3.5K video çözünürlüğü (4K oldu)
    Çift 190 derece geniş açı lens, F2.0 geniş diyafram,
    360 derecelik panoramik görüntü, katyaniptrik lens, kör alanı azaltır
    3 çekim modu: düz, küre, gezegen
    6 eksenli titreşim önleme özelliği
    Zaman atlamalı, döngü kayıt fonksiyonunu
    Maksimum 128GB'a kadar TF kartlarını destekleme (dahil değildir)
    WiFi ile 3.5 K'de 75 dakika çekim süresini destekleyen dahili 1600mAh 3.8V Li-ion pil, QC2.0 hızlı şarjını destekliyor
    IP67 su geçirmez ve toz geçirmez

Çekimlerde dikkat çekmiştim ancak buraya da yazayım. Yüksel çözünürlüklü kayıtlardan dolayı yazma hızı yüksek olan (U3) model kartları tercih etmemiz gerekiyor.

Daha fazla ayrıntı ve satın alma bağlantıları, varsa indirim kuponu youtube açıklama kısmındadır. Satın alma ve fiyat kontrolü için 3 bağlantıyı da kontrol ediniz. Farklı fiyatlar olabiliyor.

Kutu açılımı ve uygulama ayarları

@lowradiation
    @grkmynm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowradiation -- 18 Nisan 2018; 8:18:36 >

• Almayı düşünüyorum ama fiyat biraz yüksek gibi
  • F/p olarak en uygun modeldi. Muadilleri ile karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederim. Almaya karar verirseniz kupon bulmaya çalışırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bunun mantıgıda 360 derece gıbı o halde
    cepten yazılımla ekranda cevırıyoruz galıba
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    Mantığı değil kendisi 360 ° :)
    Yazılım ile ister cepte ister bilgisayarda çevirerek izlenebiliyor.
  • selamlar bu gün bende xiaomi sphere 360 kamerama kavuştum ancak söyle bir problemim var çektiğim fotograf yada videoları uygulama üzerinden göremiyorum hafıza kartını bilgisayara takmam gerekiyor

bu sorunun bir çözümü varmıdır bildiğiniz
  • grkmynm G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, gözünüz aydın iyi günlerde kullanın.
    Aynı sorun ile ben de karşılaşıyorum forumlarda da görmüştüm. Şu an için çözümü " misphere transfer " uygulaması ile buldum.
    Kullanıcı grubuna ekliyorum sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lowradiation -- 18 Nisan 2018; 8:17:44 >
  • lowradiation L kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bende aynı uygulamayı kullanıyorum

bu arada bir forumda snapdragon 820 ve üstü işlemci olan bir işlemci kullanılması tavsiye ediliyor
  • Merhaba

gearbest 2 farklı fiyat veriyor

biri $362.38

diğeri
    Uluslararası Sürüm
    $276.40
    $249.99 anlık indirimli fiyatı.

indirim kuponu olan var mı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.