Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 / CC9 Pro [ANA KONU] (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.834
Cevap
71
Favori
208.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: viper17

miui arayüzü bloatware ve reklam üzerine kurulu. Bunları kaldırmama rağmen yine de standart android telefonlar kadar az pil harcamıyor. Bi tık daha hızlı tükeniyor.

Saf android yükleyenler pil ömründen memnun ama onda da şimdilik başka sıkıntılar mevcut.

Bütün pil tasarruf ayarları açık olduğu halde max 6 saat ekran süresi veriyor cihaz. Kağıt üstünde 10 saat vermesi lazım bu işlemci bu pil ile. Arka planda yoruluyor cihaz boşta pili sömürüyor sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt

android dünyası donanımın vaad ettiklerini sunamayan telefonlarla dolu. biraz bilgi birikimi istiyor haliyle bu tarz ince işler. kullandığınız sürüm nedir?

https://mobileinternist.com/xiaomi-mi-note-10-common-issues#2

Xiaomi Mi Note 10 common issues and how to solve them

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trajikomedi -- 9 Aralık 2020; 20:50:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

android dünyası donanımın vaad ettiklerini sunamayan telefonlarla dolu. biraz bilgi birikimi istiyor haliyle bu tarz ince işler. kullandığınız sürüm nedir?

Xiaomi Mi Note 10 / CC9 Pro [ANA KONU]

İlk defa android kullanmıyorum son iki senedir huawei kullansam da daha önce redmi note 3-6-7 kullandım mi5s kullandım. Miui ye de alışığım zamanında root da yaptım rom da yükledim imei repair de yaptım. Yazılımla rootla romla uğraşmak istemiyorum global kararlı sürümde bu cihazın pil tasarruf yapmadan 7-8 saat tasarruf yaparak da 10 saat ekran süresi vermesi gerekir ama ben ne yaptıysam 6 saatten fazla göremedim. Arka planda kapatılsın dediğim bütün izinlerini kapattığım uygulama bir bakıyorum kapalıyken bildirim gönderiyor. Uykuya geçmiyor cihaz. Ya bende sorun var ya yazılımda. Farklı rom işlerine girmek istemiyorum rom yüklemenin sonu yok malum eski günlere dönüp her gün farklı rom deneyecek zamanım yok.

Miui 12 pil düşmanı zaten

• Xiaomi Mi Note 10 / CC9 Pro [ANA KONU]

Ben aosp rom kullanıyorum 5000 mahlık pilin hakkını veren bir rom diyebilirim. Telefonu 3 günde bir şarj etmeye başladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mike4peace kullanıcısına yanıt

Tavsiye eder misiniz? Artı ve eksileri neler

• viper17 kullanıcısına yanıt
    Hocam batarya bakımından şiddetli tavsiyedir, telefonu sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum onun yanında arabada spotifydan bluetooth ile müzik dinlerim bolca, bu kullanımla 3 günde çok iyi gittiğini düşünüyorum. Telefon tam anlamıyla ben 5000 mah'ım diyor adeta. Eksi yanı olarak sadece kamerası denilebilir. ANX Camera ile miui kamera kullanabiliyoruz ama bugları mevcut mesela art arda fotoğraf çekmek istediğimde ilkinden sonra tuşlar pasif oluyor basılmıyor çıkıp girmek gerekiyor. Ama gcam sorunsuz kullanılıyor. Kalitesi filan ne kadar fark vardır bilmiyorum ama kameradan ben bunlara rağmen memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam xiaomi telefonda sırf batarya performansı artsın diye miui dan vazgeçip aosp kullanmak bana mantıklı gelmiyor görsellik, miui avantajlari filan gidiyor.

Bu arada arkadaşlar mi tarayıcıyı hiçbir şekilde devre dışı bırakamıyorum miui hidden tools dan da olmuyor.Rootsuz cihazda Windowstan adb harici varmı çözüm?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 11 Aralık 2020; 21:24:12 >
  • En iyi miui 11 versiyonu neydi arkadaşlar pil vb için?

• videoda anlatmı mevcut miui 11 indirme linki :https://bigota.d.miui.com/V11.1.2.0.QFDMIXM/tucana_global_images_V11.1.2.0.QFDMIXM_20200510.0000.00_10.0_global_77ea55f412.tgz

• Pil toparlandı gibi.10 saat üzerini gördüm sonunda yüzde bire kadar sömürerek.Global kararlı 12 son sürüm yüklü.
    Genelde sosyal medya YouTube ağırlıklı kullandım.
    Yarım saat kadar pubg oynadım gerisi hep YouTube instagram chrome.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 13 Aralık 2020; 13:53:25 >

Dijital denge'de ne gözüküyor veriler?

• quote:

Orijinalden alıntı: trajikomedi

Dijital denge'de ne gözüküyor veriler?

13 Aralık verisi bu

• Bugünki ekran sürem de 5 saat civarında
    Hala yüzde 53 şarj var

Dikkat ediyorum ortalama 8-10 saat arası vermeye başladı. Cihaza haksızlık etmişim toparladı kendini.

Neler yaptınız bu süre için
  • quote:

Orijinalden alıntı: İboar33

Neler yaptınız bu süre için

Hocam cihazı alalı 15 gün kadar oldu ilk kullanmaya başladığımda 5-6 saat ekran süresi alıyordum bütün tasarruf yöntemlerini yaparak hem de. Hiç kullanım şeklimi değiştirmedim telefonu sosyal medya ağırlıklı kullanırım genelde tarayıcı - YouTube - instagram üçlüsü açık olur günde bir saat kadar da pubg oynarım. Ya pil zamanla kendini toparladı ya da yaptığım iki şey var onlar etkili oldu.

Birincisi geliştirici seçeneklerinden miui optimizasyonunu kapattım.

İkincisi ise telefonu şarja taktığımda yaklaşık 1 saatte ful doluyor. Dolduktan sonra yeniden başlatıp tekrar şarja takıp ortalama 20 dk daha şarjda tutuyorum. Ampere uygulamasından kontrol ediyorum o 20 dk boyunca da cihaz şarj oluyor akım geliyor cihaza yani. Aslında %100 olunca batarya tam dolmuyor onu anladım.

Çok teşekkürler
  • İboar33 İ kullanıcısına yanıt

Telefon eu rom ile gelmişti. Şarjı 2 güne en az 9 saat ekran süresi alıyordum. Bir haftadır Endonezya romdayım çok çok az gidiyor. Şarjdan çıkardıktan hemen 10 dakika sonra yüzde 3 azalıyor kendiliğinden

• quote:

Orijinalden alıntı: SilverNitrate

Telefon eu rom ile gelmişti. Şarjı 2 güne en az 9 saat ekran süresi alıyordum. Bir haftadır Endonezya romdayım çok çok az gidiyor. Şarjdan çıkardıktan hemen 10 dakika sonra yüzde 3 azalıyor kendiliğinden

Kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum. Yüzde yüz olunca şarjdan hemen çekme. Biraz daha şarj olsun. Sonra cihaz şarjdayken restart at. Yeniden başlattıktan sonra bir süre daha şarjda kalsın. Bu şekilde pil daha fazla gidiyor. Denendi test edildi. Yüzde yüz olunca normalde cihaz akımı keser ama ölçüp bakabilirsiniz bunda kesilmiyor ve şarj olmaya devam ediyor bir süre daha. Sanırım hızlı şarj olayında iddialı olmak için pili tam kapasite şarj olmadan yazılımla yüzde yüz gösteriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 18 Aralık 2020; 11:48:20 >

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.