Şimdi Ara

Xiaomi Mi Max 2 Pil kullanım testi (performans ve deneyimleri) ve Şarj olma süresi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
6.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Max1 kullanmadım, kıyaslama yapmam doğru olmaz. Bir kullanıcı olarak ekran, ses, pil ve tasarım olarak beklentilerimi yeterince karşılıyor. Kamerası için aynı şeyi söyleyemem. Bundan önceki redmi note4 den bu cihaza geçerkenki beklentimi karşılamadı.Bu cihazda mi 6 kamerası kullanılıyor dolayısıyla mi 6 kalitesi alırım diyenin hevesi kursağında kalır. redmi note4 den daha iyi fotoğraf çekiyor ama bana göre yeterli değil. Ben şuan da idare eder diye fotoğraf çekiyorum. Nokia Lumia 1520 kullandım onunla kıyaslama yapınca bu cihazla fotoğraf çekesiniz gelmiyor.Sözün özü kamera idare eder ama üst segment Samsung kullanan birine keyif vermez, 1520 kullanan birine keyif vermez. Şunu da söyleyeyim bu cihazda ki ekran,pil ve mui keyfi başka cihazlara yönelmemiz zorlaştırıyor. Hangi şartlarda kullanırsanız kullanın gün içerisinde yolda kalma ihtimaliniz sïfır. Bu da size yetiyor.

• alakası yok s6'danda kötü bir kamerası var belki s5 le aynıdır
  • Kamerasi için alınacak telefon değil.
    G3 ten geçtim ben kamerası ondan kötü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler

• Mi5'ten buna geçmeyi düşünüyorum. Ben mi5 ile günün tamamı nerdeyse 2g'ye alıp parlaklığı da akşam saatlerine kadar sonda tutuyorum ve 4 saat ekran süresi falan alıyorum lakin gün bitmeden şarja takmam gerekiyor. Bunu istemediğimden ve hoparlör sesini az bulduğumdan bu telefona geçeceğim zaten performans beklentim yok. Merak ettiğim siz 13 saat ekran süresini nasıl aldınız hocam? Benim gibi 2g'de dolaşmamışsınızdır heralde. Parlaklığını ne seviyede tuttunuz ve telefon hoparlör sesi yeterli mi? Evim anayol kenarında olduğu için araba sesi mi5'in hoparlör sesini bastırıyor duyamıyorum. Mi max 2'nin sesini bilindik cihazların ses yüksekliğiyle karşılaştırabilir misiniz yani mesela ben mi5'i iphone 6s plus ve s7 ile karşılaştırdım mi5 zayıf kaldı onların arasında.

• alperen450 A kullanıcısına yanıt
    stereo hoparlör mevcut bir hoparlör ahize kısmından bir hoparlörde alt kısmından gayet iyi ses performansı 2g modda kullanılmadı bu telefonu alıp 2g modunda kullanmak apttalık olurdu herşey full açık parlaklık otomatik ayarda hiç bır kısıtlama yapmadan ve bu telefonda parlaklık otomatik ayarda ise değiştirilemiyor mesela redmi note 4 te belli seviyeye getirip otomatik yapıyorsunuz ama bunda izin verilmiyor yani en son parlaklığa kadar telefon kendi kendine açabiliyor full 4g modunda kullanıldı zaten band 20 olmadıgı için 4g nerdeyse çekmiyor hiç o yüzden 3g de kullanıla bilir yaklaşık 200-250 tane progam yüklü telefonda 128gb model programların çok yük getirdiğini görmedim
  • 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Geriye kalan iki soru var aklımda. Birincisi güneş altında ekran okunabilirliği nasıl? İkincisi de daha küçük telefonlardan ona geçince alışma süreciniz nasıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen450 -- 28 Ağustos 2017; 10:59:53 >
    güneş altında parlaklık iyi diyebiliriz normal veya biraz üzerindedir sıkıntı çekmedim ikinci olarak küçük bir ele sahipseniz telefonu önermeyeceğim bu konu sahibi benim abim olur o yüzden böyle yorum yapabiliyorum onun elleri kocaman olduğu için ve büyük ekrandan zevk aldığı için sıkıntı çekmiyor mutlu kendisi ama ben telefonu elime aldığımda malesef parmak izi okuyucusuna çok zor yetişiyorum 2 hamle yapmam gerekiyor ve cepe koydugunuzda rahatsız etme olasılığı yüksek vs bu durumlar mevcut bunun harici telefonla görüşme yaparken büyüklüğünü çok garipsediğimi söyleyemem ama yine küçük bir kafa yapısına sahipseniz garip görünebilir
  • Bu telefon kamera beklentisi olan birini tatmin etmez. Kamerası yüzünden kafam bozulup duruyor. Değiştirmemek için kendimi zor tutuyorum. Her şeyiyle, segmentine göre on numara beş yıldız bir cihaz AMA kamerası tek başına bu cihazı almamak için yeterde artar bir sebep

• 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Valla elim kadın eli gibi küçük 1300 liraya da alternatif bulamıyorum ya bu kadar iyi pil performansı olan. Note 4x'i falan da sesi az olduğundan eliyorum yoksa onu düşünüyordum ilk başta ama. 1300 1400e kadar hangisi olabilir sizce hocam pil performansı olarak buna yakın süreleri veren? Lenovo vibe p2 mi?

• Telefonun büyüklüğünü sorun etmezsen mi Max 2 al derim Ama büyüklük sorun olacak dersen Lenovo P2 öneririm arkadaşım kullanıyor Lenovo P2 ses kalitesi ile iyi ama kamera noktasında Al birini vur öbürüne arayüz olarak Max 2 daha keyifli olur diye düşünüyorum

• Uygulamalara sistemin koyduğu çerçeveleri nasıl kaldırabilirim?

lenovo p2

Xiaomi Mi Max 2 Pil kullanım testi (performans ve deneyimleri) ve  Şarj olma süresi
  • Hocam ben o ekran süresini tek bir günde 2g ile alamıyorum Mi max 2'nin tipini çok beğeniyorum ama üzülerek tercihimi p2ye doğru kaydıracağım tercihimi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen450 -- 28 Ağustos 2017; 22:36:4 >
    hocam siz bilirsiniz sizin için en iyisi ne ise onu kullanın ama onunda fiyatına göre kamerası kötü baya p2 için konuşuyorum 1400tl hepsiburada.com da sanırım ben olsam 1700 1800 tl ye mi note 2 alırım hem amiral gelmisi telefon hemde ön arka kamera çok iyi hoparlör seside en iyi mi telefon şuana kadar çıkmış 1.5gün şarjı gidiyor 4070 mah pili var vs 5.7 inç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 29 Ağustos 2017; 9:34:35 >
  • Ben bugun global versiyon buldum siyah renk ve band 20 var, kendim huawei mate 9 kullaniyorum.. Guneste ekran karsilastirmasi yaptim ve almaktan vazgectim cunku ben isim geregi surekli disardayim daha onceki mi max da bazen okumakta zorlaniyordum. Miui sevmedigim bir yonu var, arama ekraninda size gelen ve rehberde olmayan numarayi ornegin +905353663035 diye gosteriyor oysa diger telefonlarda +90 535 336 30 35 olarak gorunuyor.. Birde rehberde numaranin basinda +9 yoksa gelen sms isim olarak gostermiyor.. Mate 9 uzerine 400 tl alacaktim ama bunlari dusundum vazgectin

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    global linkini atarmısınız nerede buldunuz ben böyle birşey görmedim ve duymadım globali geçtim band 20 destekli bi mi max 2 varmı ? olmaması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 3 Eylül 2017; 18:24:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

global linkini atarmısınız nerede buldunuz ben böyle birşey görmedim ve duymadım globali geçtim band 20 destekli bi mi max 2 varmı ? olmaması lazım

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-xiaomi-mi-max-2-siyah-global-faturali-tr-de-ilk-ferhat-dan-476385545/detay valla içim gitmiyor değil ama işte kullandığım tlf huawei mate 9.. attan inip eşeğe binmek gibi olur

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    https://www.honorbuy.com/1135-mi-max-2-mi-max-s-global-version-64gb-smartphone.html

band 20 mevcut değil cihazın global olması hiç birşey ifade etmiyor

The Mi Max 2 Global Version supports 4G: LTE Bands 1/3/5/7/8/38/39/40/41,Please confirm your network frequency with your sim card operator before order.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.