Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (436. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.356
Cevap
296
Favori
440.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boy ve kilonq göre adım ölçünü çıkarıyordu sanırım. Mi fit uygulaması ana ekranda durum, yürüyüş gibi sekmeler var. Mesela telefona bağlıyken buradan yürüyüş başlatsak acaba GPS telefondan çalışır mı. Hiç kullanmadım ama denicem bir ara

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Hangi bileklik için bahsediyorsunuz?

Bende şöyle biliyorum. Bilekliklerde gps modulü olmadığı için doğru ölçmesi zor. Hareketlerine göre ölçüm yapmaya çalıştığı için farklı çıkıyordur? Bir yorum salladım ama, tutarsa  

Mi band 5 için konuşuyorum hocam. Birebir Doğru ölçmesini beklemiyorum da direkt yanlış ölçüyor bu :) adım fazla yürünülen mesafe az olmalı. Sonuçta 1 adım 1 metre değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Boy ve kilonq göre adım ölçünü çıkarıyordu sanırım. Mi fit uygulaması ana ekranda durum, yürüyüş gibi sekmeler var. Mesela telefona bağlıyken buradan yürüyüş başlatsak acaba GPS telefondan çalışır mı. Hiç kullanmadım ama denicem bir ara

Gps telefondan çalışır evet

• cellim96 C kullanıcısına yanıt
    Notify uygulaması Android için var sadece, keşke emoji ve özel metinleri görmenin yolu ios'ta da olsaydı. Mi band 5 için son aygıt yazılım sürümü fotoğraftaki gibi.

• manesnuc kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honor band 5 ile mi band 5 arasında çok gidip geldim, özellikle uyku süresini ölçme için alacaktım ve bu konuda okuduğum kadarıyla honor kullanıcıları daha memnun olmasına rağmen mi band 5 aldım umarım memnun kalırım

• 1252 adımda 2630metre yürümüşüm

Güncelleme filan bekleyeceğim. Düzelmezse satarım. 199 tl ye aldım zaten hepsiburadadan.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Çok yanlış hesaplıyor herşeyi. Uykuyu bile tam detaylı almıyor. Sadece bildirim ve alarm için kullanıyorum ve saate bakma alışkanlığım var. Bu fiyata bunlar bile yeterli bence. Adımmış, kalp atışıymış falan net değil bence hiç. Anlamadığım şey mi band 2'de yıllar önce doğru düzgün yaptığı şeyleri şimdi nasıl yapamıyorlar. Sanki artık daha fazla satıyorlar diye bas geç olmuş yazılımı bile.
  • Constantius kullanıcısına yanıt
    Honor band 5 Amaztool sitesinde yok yani eğer ios kullanıyorsanız mağaza'da yok. İçerisindeki arayüzlere mahkum olmak kötü olurdu. Mi band daha iyi en azından kişiselleştirme bakımından. İyi yapmışsınız, hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 4 Aralık 2020; 19:38:40 >
  • quote:

Çok yanlış hesaplıyor herşeyi. Uykuyu bile tam detaylı almıyor. Sadece bildirim ve alarm için kullanıyorum ve saate bakma alışkanlığım var. Bu fiyata bunlar bile yeterli bence. Adımmış, kalp atışıymış falan net değil bence hiç. Anlamadığım şey mi band 2'de yıllar önce doğru düzgün yaptığı şeyleri şimdi nasıl yapamıyorlar. Sanki artık daha fazla satıyorlar diye bas geç olmuş yazılımı bile.
    Hocam adım ve kalp atışını yanlış ölçtüğünü nasıl anladınız? Adımlar doğru gibi

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Sanırım 2017 yılının başlarından beri bileklik/saat kullanıyorum. Sırasıyla 3 aşağı 5 yukarı 1'er yıl Mi Band 2, Samsung Galaxy Fit 2, Samsung Galaxy Active 1 ve Mi Band 5 kullandım. Eski verilerime de erişebildiğim için adım sayısı, antrenman yürüşleri yürüdüğüm rotalara göre tutarsız. Adım sayısı için tablo uzun olduğu için paylaşmıyorum ama kalp atışı maşallah dedirtti. Sanırım en son sizinle 1 dk ve 5 dk'da bir ölçüm ve Apple sağlık uygulamasında 2 dk'da bir verilerin gözüktüğünü konuşmuştuk. Ondan sonra tekrar kontrol ettim ve kalp atışım hem tutarsız hem de abartı sonuçlar çıkartmış bu saatte. Aldığım ekran görüntüsünde saati kullanmaya başladığımdan beri olan kayıt var ama daha önce kullandığım saat verileri eski Apple hesabımda ve hem mi band uygulamasında hem de Samsung Health uygulamasında kayıtlı. Şöyle bırakayım genel yıllık tabloyu zaten anlaşılır genel aralıktan. Genel aralık haricinde gün içerisinde de tutarsız ölçümleri çok var. 254'e ulaşacak bir spor hiç yapmadım ki bu ekstrem üzere ve kalp krizi olabilir diye düşünüyorum. 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 4 Aralık 2020; 21:15:49 >
  • quote:

Sanırım 2017 yılının başlarından beri bileklik/saat kullanıyorum. Sırasıyla 3 aşağı 5 yukarı 1'er yıl Mi Band 2, Samsung Galaxy Fit 2, Samsung Galaxy Active 1 ve Mi Band 5 kullandım. Eski verilerime de erişebildiğim için adım sayısı, antrenman yürüşleri yürüdüğüm rotalara göre tutarsız. Adım sayısı için tablo uzun olduğu için paylaşmıyorum ama kalp atışı maşallah dedirtti. Sanırım en son sizinle 1 dk ve 5 dk'da bir ölçüm ve Apple sağlık uygulamasında 2 dk'da bir verilerin gözüktüğünü konuşmuştuk. Ondan sonra tekrar kontrol ettim ve kalp atışım hem tutarsız hem de abartı sonuçlar çıkartmış bu saatte. Aldığım ekran görüntüsünde saati kullanmaya başladığımdan beri olan kayıt var ama daha önce kullandığım saat verileri eski Apple hesabımda ve hem mi band uygulamasında hem de Samsung Health uygulamasında kayıtlı. Şöyle bırakayım genel yıllık tabloyu zaten anlaşılır genel aralıktan. Genel aralık haricinde gün içerisinde de tutarsız ölçümleri çok var. 254'e ulaşacak bir spor hiç yapmadım ki bu ekstrem üzere ve kalp krizi olabilir diye düşünüyorum. 🤔

Evet nabız konusunda bende saçmaladığına denk geldim. Düz yolda yürüyorum ve durmadan bileklik titriyor. Bakayım dedim yüksek nabız uyarısı veriyor durmadan. Sözde 170'lere çıkmış. Durdum kalbime elimi koydum kalpte hareket bile yok  Sizi direkt zaten öldürmüş kalp krizinden :))

• Mi band 5 ile honor band 5 arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz, artı eksileri nelerdir

• Band4 fiyatı ne zaman düşecek?

• eerezz E kullanıcısına yanıt
    İos kullanıyorsan mi bamd 5 iyidir. Amaztools ile bir sürü arayüz kurulabiliyor. Honor ve huawei ios'ta mağaza sunmadığı için içerisindeki arayüzlerle kısıtlı. Ama uyku takibi daha iyi diyorlar honor band 5 için. Mi band açıkçası çok iyi değil adım, kalp ölçümü için ama genel olarak iyi. Android kullanıyorsan honor ve mi band 5 eşit diyebilirim. Videolarına bak sen karar ver android kullanıyorsan.

Merhaba, iphone kullanıyorum. amaztools ile arayüzleri nasıl kullanabileceğimi açıklayabilir misiniz? mi fitteki arayüzler yetersiz geliyor da

• LosYalchos L kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Önce App Store'dan AmazTools uygulamasını indir ve saatinle eşle. Tam verilerin eşlenmesi, arayüz yüklemek için önce Mi Fit uygulamasını aç (her seferinde bunu yap yoksa arayüz yüklemiyor) ve bağlanmasını bekle. Ondan sonra arkaplanda bırak Mi Fit uygulamasını AmazTools uygulamasına geç. Uygulamanın içerisinde aşağıda browse kısmından arayüzleri görebilirsin. Download kısmında da uygulamadan indirdiğin ya da dışarıdan indirdiğin arayüzleri görebilirsin. AmazTools'un sitesi git, oradan saatini seç ve istediğin arayüzü indirip, dosyalar uygulamasından üzerine tıkla. Zaten tıklayınca otomatik olarak AmazTools klasörüne taşınıyor ve uygulamanın içerisine aktarılıyor. Artık gerisi yükle diyip beklemekte 😁.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 8 Aralık 2020; 0:49:29 >

Detaylı anlatım için teşekkür ederim. Deneyeceğim.

• Mi Fit uygulamasında maksimum kaç alarm kurulabiliyor aynı anda?
  • KSB K kullanıcısına yanıt
    Yani bir alarmın her gün çalması mümkün, denemedim ama 3 tane 2'şer dakika arayla Pazartesi-Cuma olarak alarm kurdum. Sınırı belki vardır ama yeterli seviyede kurulabiliyor. Ayrıca alarmı saatten X işaretine basarak kapatmayınca çalmaya devam ediyor. Yani bir alarm baya işlevsel olarak birden fazla işlev sunuyor.
  • 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.