Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (435. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.357
Cevap
296
Favori
440.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok kısıtlamışsınız siz ama kullanım alışkanlığı tabi. Ben de nabız izleme 1 dk. Sürekli Bluetooth bağlı (geceleri unutmazsam bağlantıyı kesiyorum), bildirimler açık ve sabah uyanmak için 3 tane özel, uzun titreşim alarmı kurulu falan. Tüm nimetlerinden yararlanıyorum, son şarj 6 gün önceydi şuan %15 şarjım var. 7 günde bir şarj ve tüm özellikleri kullanmak bile yetiyor ama zamanında ilk çıktığından mi band 2 kullanıyordum en az 3 hafta gidiyordu şarjı 😁
  • quote:

Orijinalden alıntı: manesnuc

Çok kısıtlamışsınız siz ama kullanım alışkanlığı tabi. Ben de nabız izleme 1 dk. Sürekli Bluetooth bağlı (geceleri unutmazsam bağlantıyı kesiyorum), bildirimler açık ve sabah uyanmak için 3 tane özel, uzun titreşim alarmı kurulu falan. Tüm nimetlerinden yararlanıyorum, son şarj 6 gün önceydi şuan %15 şarjım var. 7 günde bir şarj ve tüm özellikleri kullanmak bile yetiyor ama zamanında ilk çıktığından mi band 2 kullanıyordum en az 3 hafta gidiyordu şarjı 😁
    O zaman diğer serilere göre baya geriye gidiş var şarj konusunda. O bileklikleri kullansam demek 2 ay gidecek bana

Hocam arama olduğunda titreşim haricinde bildirimlerin gereksiz olduğunu düşünüyorum açıkcası. Whatsapp yada mesajları okusan cevap veremiyorsun zaten. Gereksiz geliyor bana. Sağlığı kontrol etsin yeter.

Bu arada 1 dk’da bir nabız kontrolü ayarladığımda uygulamada yine 5 dk’da bir olan değer gösteriliyor. O nasıl oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bileklik aldım kırmızı diye ancak turuncuyla pembemsi bir bileklik geldi. Bazıları kadınsı diyor bazıları yakışmış. Zaten amacım yazın spor yaparken yada gym’de bu kordonu kullanmak.

Sizce iade edeyim mi yoksa yakışmış mı?

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Hocam orjinal dışında gerçek kırmızı bulunması çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam orjinal dışında gerçek kırmızı bulunması çok zor.

Orijinallerine bakayım o halde hocam. Renk pek önemli değil de kadınsı görünmesin amacım o.

Ben bildirimleri genel olarak baya aktif kullanıyorum, müşterilerimden gelen mesajları okuyorum, önemliyse hemen cevap yazıyorum mesela ama ne yazıldığını okumam için daha iyi oluyor. iPhone sağlık uygulamasında da mi band verileri eşledim, uygulamada 2 dk. arayla gösteriyor ama mi fit uygulaması 5 dk. aralıklı gösteriyor. Tabi bu 1 dk ölçümü daha çok antrenman ve genel olarak detaylı iniş-çıkışları görmek için yararlı ama ios'un sağlık uygulaması daha iyi detaylar ve aralıklar gösteriyor. Android kullanıyorsan da Samsung'un sağlık uygulaması çok iyiydi. Onunla eşleyip kullanabilirsin. Zaten sen mi fit ile eşleyince diğer uygulamalara otomatik gidiyor veriler, ekstra uğraşman gerekmiyor.
    Bence gayet güzel. Gri rengi de çok hoşuma gidiyor mesela, o her şey ile kullanılabilir bir renk. Ama bu bazen sırıtabilir, yoksa kadınsı falan çok alakasız şeyler. Arkadaşlarının belki bakış açısı biraz kapalıdır bu konuda ama zaten spor ve gym için kullanacaksanız hiç sorun etmeyin. Günlük hayatta bile kullanabilirsiniz kıyafetinize göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Beyler bileklik aldım kırmızı diye ancak turuncuyla pembemsi bir bileklik geldi. Bazıları kadınsı diyor bazıları yakışmış. Zaten amacım yazın spor yaparken yada gym’de bu kordonu kullanmak.

Sizce iade edeyim mi yoksa yakışmış mı?

ben de orijinal turuncu-bordo-lacivert olmak üzere 3 adet kordon aldım geçenlerde. Turuncuyu iade ettim. Orta halli herşey dahil tatil köylerinde müşterilerin kollarına taktıkları bileklikler gibi geldi. Açıkçası, sizdeki kırmızı da tam kırmızı olmadığı için ben kullanamazdım. Ama kadınsı vs olduğu için değil, rengi bana hitap etmedi. Yoksa kırmızıyı çok severim. spor ayakkabı, çorap, tişört, sweat vs kırmızı çok kullanırım.

bordoyu da laciyi de henüz açmadım gerçi. AW6 siparişi verdiğim için muhtemelen o kordonlar da atıl kalacak elimde. iade de etmedim yedekte dursun, nolur noolmaz diye. orijinal xiaomi kordon sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Kasım 2020; 17:26:49 >
  • Aranızda çırtçırtlı naylon kordon alan var mı. Case4U satıyor bir de farklı markalar var ama case4u baya köyü markaydı. Mi band ekran koruyucusu kendi kendine çıkmıştı ilk günden. Kullanan varsa bilgi verebilir mi?
  • Arkadaşlar saatin hava durum güncellemelerini alması çok uzun sürüyor, bununla ilgili bilgisi olan var mı? Mesela ekran görüntüsünü değiştirdim, sağ altta hava durumu 13 gösteriyor diyelim. Bir süre sonra saate bir bakıyorum derece gösteren yer boş. Mifit le güncelleme yapsam da ekrana gelmiyor.

Aynı şeyden muzdarip olanlar da var sanırsam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben bildirimleri genel olarak baya aktif kullanıyorum, müşterilerimden gelen mesajları okuyorum, önemliyse hemen cevap yazıyorum mesela ama ne yazıldığını okumam için daha iyi oluyor. iPhone sağlık uygulamasında da mi band verileri eşledim, uygulamada 2 dk. arayla gösteriyor ama mi fit uygulaması 5 dk. aralıklı gösteriyor. Tabi bu 1 dk ölçümü daha çok antrenman ve genel olarak detaylı iniş-çıkışları görmek için yararlı ama ios'un sağlık uygulaması daha iyi detaylar ve aralıklar gösteriyor. Android kullanıyorsan da Samsung'un sağlık uygulaması çok iyiydi. Onunla eşleyip kullanabilirsin. Zaten sen mi fit ile eşleyince diğer uygulamalara otomatik gidiyor veriler, ekstra uğraşman gerekmiyor.
    İphone’un sağlık uygulamasına da mi band bilgilerini gösterdiğini bilmiyordum, bir bakayım ona. Eğer iphone’un sağlık uygulaması 2 dk’da bir gösteriyorsa bende nabızı 1 dk’da bir kontrole ayarlarım çünkü insan tüm gün nabız hareketini dakika dakika görmek ister. Belki nabız düzensiz atıyordur belli mi olur :)

Kordon için yazdıklarınız doğru, en azından her zaman klasik sıkıcı renk takmaktan iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ben de orijinal turuncu-bordo-lacivert olmak üzere 3 adet kordon aldım geçenlerde. Turuncuyu iade ettim. Orta halli herşey dahil tatil köylerinde müşterilerin kollarına taktıkları bileklikler gibi geldi. Açıkçası, sizdeki kırmızı da tam kırmızı olmadığı için ben kullanamazdım. Ama kadınsı vs olduğu için değil, rengi bana hitap etmedi. Yoksa kırmızıyı çok severim. spor ayakkabı, çorap, tişört, sweat vs kırmızı çok kullanırım.

bordoyu da laciyi de henüz açmadım gerçi. AW6 siparişi verdiğim için muhtemelen o kordonlar da atıl kalacak elimde. iade de etmedim yedekte dursun, nolur noolmaz diye. orijinal xiaomi kordon sonuçta.

Alıntıları Göster
    Hocam benzetmeniz çok doğru. Tatil köylerinde taktıkları bileklik gibi rengi :) mi band sayfasına hızla göz attığımda orijinal kordon satış ekranını bulamadım. N11 gibi online satış mağazalarında var, orijinal diyor ne kadar doğru bilinmez. Siz online nereden aldınız?

n11'de satıcısı mistore olan orijinal. sadece turuncu kalmış görünüyor. bunun yanı sıra, hepsiburadanın kendi satıcısı olduğu ürünler de orijinal. bir de torima isimli satıcı da orijinal satıyor hem HB'de hem de N11'de. ama stok kalmamış olabilir.

ben laciverti n11-mistore'dan, turuncu ve bordoyu da hepsibuarada 'dan (satıcı da hepsiburada) aldım.

www.efone.com

burası xiaomi'nin yetkili dağıtımcısıdır. burdan da bakabilirsiniz ama mistore satıcısı aynı zaten.

nerdeyse tüm sitelerdeki, orijinal olmayan kordonlarla ilgili yorumları okudum. 15-20-22 tl bandında satılan ürünleri yani.. sert olduğu, 2-3 kere şarj için çıkarttığında tekrar takarken kordonun kırıldığı, saatin tam oturmadığı gibi birçok yorum vardı. içime sinmedi o şekilde bir ürün kullanmak. o yüzden orijinal aldım bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Kasım 2020; 10:1:59 >

5 dakika ölçüm ile 1 dakika ölçüm arasında şarj açısından pek fark göremediğim için 1 dakika yaptım. En azından kolumu kaldırıp baktığımda daha güncel bir rakam görüyorum ve uyku, yürüyüş gibi şeyleri algılaması da bir nevi bu ölçeme de dayanıyor. Hareketli ve hareketsiz olmanın yanında kalp atışıyla yaptığınızı algılıyor. Gece uyurken belli bir seviyenin altına düşüyor normal olarak kalp atışı. Gerçi uykuyu Mi Band 2 bile daha doğru ölçüyordu, Bu saat biraz erken uyusam ya da gece 1 saat uyanıp sonra uyusam falan hiç bir detayı anlamıyor.

• quote:

5 dakika ölçüm ile 1 dakika ölçüm arasında şarj açısından pek fark göremediğim için 1 dakika yaptım. En azından kolumu kaldırıp baktığımda daha güncel bir rakam görüyorum ve uyku, yürüyüş gibi şeyleri algılaması da bir nevi bu ölçeme de dayanıyor. Hareketli ve hareketsiz olmanın yanında kalp atışıyla yaptığınızı algılıyor. Gece uyurken belli bir seviyenin altına düşüyor normal olarak kalp atışı. Gerçi uykuyu Mi Band 2 bile daha doğru ölçüyordu, Bu saat biraz erken uyusam ya da gece 1 saat uyanıp sonra uyusam falan hiç bir detayı anlamıyor.

Bir o var bir de sanki yürüyüş yaparken menzili fazla uzun gösteriyor. Bugün yürüyüş yapayım dedim, 6 km yürüdün diyor ancak imkansız 6 km olması.

• Mi band 5 in en son yazılım güncellemesi kaç acaba? Sizin saatlerde ne gösteriyor. Emoji için notify for mi uygulamasını kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi band4 fabrika ayarlarına getirdim. Şu anda ekranda ''Pair first'' ve ''Regulatory'' sekmeleri dışında bir şey yok. Yeniden nasıl başlatabilirim?

• Güzel konu olmuş, elinize sağlık.

Kendime değil ama nişanlıma yıl başı hediyesi olarak Kara Cuma zamanı Mi band 5 aldım. 10, 15 gün sonra teslim ederim  

• Arkadaşlar bir sorun keşfettim.

Telefona bağlamayıp yani gps’e bağlamayıp yürüyüş moduyla bilekliği kullandığımızda attığımız adımla yürüdüğümüz mesafeyi çok alakasız gösteriyor. Mesela 2000 adım attıysam 3 km yürümüşüm gibi gösteriyor.

Sizde de var mı bu sorun? Yazılımsal sorun mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 3 Aralık 2020; 14:31:16 >

Hangi bileklik için bahsediyorsunuz?

Bende şöyle biliyorum. Bilekliklerde gps modulü olmadığı için doğru ölçmesi zor. Hareketlerine göre ölçüm yapmaya çalıştığı için farklı çıkıyordur? Bir yorum salladım ama, tutarsa  

• 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.