Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band (Tüm Modeller) [ANA KONU] (383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.356
Cevap
296
Favori
440.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi band 5 kullanan arkadaşlar, vo2 ölçümü yapıyor mu cihaz? İncelemelerde hiç bahsedilmemiş.kalp ölçümü yaptıktan sonra yukarı kaydırınca detaylar kısmında ekli ama adam gibi ölçüp o ekranı gösteren göremedim. Bu vo2 ölçümü yapıyor ise muhtemelen oksijen sensörü mevcut olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Var mı seri şekilde ve güvenilir ve orijinal bir şekilde alabileceğim bir satıcı önerecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Mi band 5 kullanan arkadaşlar, vo2 ölçümü yapıyor mu cihaz? İncelemelerde hiç bahsedilmemiş.kalp ölçümü yaptıktan sonra yukarı kaydırınca detaylar kısmında ekli ama adam gibi ölçüp o ekranı gösteren göremedim. Bu vo2 ölçümü yapıyor ise muhtemelen oksijen sensörü mevcut olabilir.
    vo2 nedir?
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    https://www.daddycated-ms.com/post/vo2max-nedir-nas%C4%B1l-%C3%B6l%C3%A7%C3%BCl%C3%BCr-neden-%C3%B6nemlidir

• EmreKARaZeYbek E kullanıcısına yanıt
    Dostum trendyoldan almayı düşünüyorsan eğer mi store evofone garantili olarak yani Türkiye garantili olarak satıyor. Fiyat 319 TL. Ben sipariş ettim yarın yada ertesi gün elimde olur. İstersen bakabilirsin.

• Arkadaşlar Türkiye'de satılan yani Global Versiyonunda SpO2 (kandaki oksijen miktarı) ölçüm özelliği ne yazık ki yok.
    Bence Çin versiyonunda da yok çünkü bu özelliği gösteren hiç bir ekran görüntüsüne rastlamadım.
    Resmi Mi Store dan aldım ürünü. Üstelik mağazadaki müdür bile SpO2 sensörü var dedi.
    Büyük hayal kırıklığı oldu. Yılın bombası.
    Türkiye mağaza satış fiyatı 330 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edurgut -- 19 Temmuz 2020; 21:24:53 >
  • edurgut E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. 6 ya kısmet o zaman benim için 👍🏻

• Mi band 5 Hepsiburada.com üzerinden almayı planlıyorum Türkçe dil varmı içinde ve iphone ile ne kadar uyumlu olur

• Kanda ki oksijeni gösteren bir menü yok maalesef. Sensörü vardır güncelleme ile gelir onu bilemiyorum ama şu an için böyle bir özellik yok. Ancak Mi Band 4'ten geçip geçmeme konusu tamamen maddi güç ve ihtiyaçla orantılı bence. Benim gözlemlerime göre;

-Bir kere en büyük artısı benim için ekranın büyümesi oldu. Çok daha rahat kullanabiliyorum. Güneşte çok daha iyi görünüyor.
    -Eliptik, ip atlama ve kondisyon bisikleti modunun eksikliğini çok hissediyordum. 5 ile bunlar geldi. Ayrıca Yoga, Kürek gibi modlarda var. Keşke denizde yüzme de gelseydi. (Havuz var.) Ayrıca kadınların özel günlerini takip edebileceği bir modda var.
    - 5 ile birlikte ekran kişiselleştirilebiliyor. Yani kalp ve adım sayar dışında ekrana bir sürü widget getirilebiliyor. Bunların üzerine basarak doğrudan menüsüne gidebiliyoruz. Örneğin adımsayarın üzerine basarak o menüye gidip (adım sayısı, mesafe, kalori gibi bir sürü özelliği hemen görebiliyoruz.)
    -Sağa ve sola doğru 3 farklı kısayol ekleyebiliyoruz. (hava durumu, bildirimler, müzik kontrolü gibi.) 4'te sadece müzik kontrolü vardı ve stabil çalışmıyordu. 5'in müzik kontrolü çok güzel olmuş. Ekran büyüdüğü için kullanımı da daha kolay.
    -Uykunun REM kısmını da 5'te görebiliyoruz. Uyku takibi, 4'e göre daha stabil ve güzel.
    -Stress ölçer, nefes egzersizleri, PAI gibi çok kullanmadığım ama yeni ek özellikler de gelmiş.
    -Cihazı deklanşör olarak kullanabiliyoruz. Örneğin tripoda koyduk, önüne geçip bileklik ile fotoğraf çekebiliyoruz.
    - 4'e göre çok daha fazla ve güzel kadran görüntüsü gelmiş.
    -Ayrıca cihaz çok stabil çalışıyor. Örneğin Mi band 4'te (hassas ayarda olmasına rağmen) kolumu kaldırıp baktığımda çoğu zaman ekran görünmüyordu. 5'te bunu çok iyi yapmışlar. Kolu kaldırır kaldırmaz hemen ekran görünüyor. Menü geçişleri, müzik kontrolü daha stabil ve daha hızlı.
    -Yine çok sevdiğim özelliklerinden biri şarj etme olayı. Manyetik ve kordonu çıkarmadan kolayca şarj edebiliyoruz. Ancak bataryanın kapasitesinin bir miktar düşürüldüğünü de üzülerek söylemeliyim. Ben alalı 4 gün oldu şu an şarjım %67'i de. Bir çok özelliği de aktif olarak kullanıyorum. Yani aşağı yukarı bana 11-12 gün falan gider. 4 rahat 15 gün gidiyordu.
    -Son olarak kordon şeklini daha çok beğendim. Kordon şeklinden dolayı kolda daha güzel duruyor bence 5. 4'ün kordonlarını da 5 ile kullanabiliyoruz ama tam oturmuyor. Ben tanesi 6,5 TL'den Ali Express'ten renk renk kordon siparişi verdim.

Günün sonunda 5'e geçiş beni mutlu etti. Ama arada ki fiyat farkına (4 ile 5) değecek kadar bir değişim olduğunu da düşünmüyorum.

Not: Cihaz henüz Türkçe değil, İngilizce kullanıyoruz. MiFit uygulaması Türkçe ama cihazın Türkçe olmasını bekleyeceğiz. Hatırlarsanız 4'de ingilizce çıkmış bir süre sonra Türkçe güncelleme yayınlanmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs1905 -- 20 Temmuz 2020; 19:18:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Kanda ki oksijeni gösteren bir menü yok maalesef. Sensörü vardır güncelleme ile gelir onu bilemiyorum ama şu an için böyle bir özellik yok. Ancak Mi Band 4'ten geçip geçmeme konusu tamamen maddi güç ve ihtiyaçla orantılı bence. Benim gözlemlerime göre;

-Bir kere en büyük artısı benim için ekranın büyümesi oldu. Çok daha rahat kullanabiliyorum. Güneşte çok daha iyi görünüyor.
    -Eliptik, ip atlama ve kondisyon bisikleti modunun eksikliğini çok hissediyordum. 5 ile bunlar geldi. Ayrıca Yoga, Kürek gibi modlarda var. Keşke denizde yüzme de gelseydi. (Havuz var.) Ayrıca kadınların özel günlerini takip edebileceği bir modda var.
    - 5 ile birlikte ekran kişiselleştirilebiliyor. Yani kalp ve adım sayar dışında ekrana bir sürü widget getirilebiliyor. Bunların üzerine basarak doğrudan menüsüne gidebiliyoruz. Örneğin adımsayarın üzerine basarak o menüye gidip (adım sayısı, mesafe, kalori gibi bir sürü özelliği hemen görebiliyoruz.)
    -Sağa ve sola doğru 3 farklı kısayol ekleyebiliyoruz. (hava durumu, bildirimler, müzik kontrolü gibi.) 4'te sadece müzik kontrolü vardı ve stabil çalışmıyordu. 5'in müzik kontrolü çok güzel olmuş. Ekran büyüdüğü için kullanımı da daha kolay.
    -Uykunun REM kısmını da 5'te görebiliyoruz. Uyku takibi, 4'e göre daha stabil ve güzel.
    -Stress ölçer, nefes egzersizleri, PAI gibi çok kullanmadığım ama yeni ek özellikler de gelmiş.
    -Cihazı deklanşör olarak kullanabiliyoruz. Örneğin tripoda koyduk, önüne geçip bileklik ile fotoğraf çekebiliyoruz.
    -Ayrıca cihaz çok stabil çalışıyor. Örneğin Mi band 4'te (hassas ayarda olmasına rağmen) kolumu kaldırıp baktığımda çoğu zaman ekran görünmüyordu. 5'te bunu çok iyi yapmışlar. Kolu kaldırır kaldırmaz hemen ekran görünüyor. Menü geçişleri, müzik kontrolü daha stabil ve daha hızlı.
    -Yine çok sevdiğim özelliklerinden biri şarj etme olayı. Manyetik ve kordonu çıkarmadan kolayca şarj edebiliyoruz. Ancak bataryanın kapasitesinin bir miktar düşürüldüğünü de üzülerek söylemeliyim. Ben alalı 4 gün oldu şu an şarjım %67'i de. Bir çok özelliği de aktif olarak kullanıyorum. Yani aşağı yukarı bana 11-12 gün falan gider. 4 rahat 15 gün gidiyordu.
    -Son olarak kordon şeklini daha çok beğendim. Kordon şeklinden dolayı kolda daha güzel duruyor bence 5. 4'ün kordonlarını da 5 ile kullanabiliyoruz ama tam oturmuyor. Ben tanesi 6,5 TL'den Ali Express'ten renk renk kordon siparişi verdim.

Günün sonunda 5'e geçiş beni mutlu etti. Ama arada ki fiyat farkına (4 ile 5) değecek kadar bir değişim olduğunu da düşünmüyorum.

Not: Cihaz henüz Türkçe değil, İngilizce kullanıyoruz. MiFit uygulaması Türkçe ama cihazın Türkçe olmasını bekleyeceğiz. Hatırlarsanız 4'de ingilizce çıkmış bir süre sonra Türkçe güncelleme yayınlanmıştı.
    Detaylı değerlendirme ve yorum için teşekkürler. Ben yüzme için alacaktım ancak sadece havuz olması saçma olmuş.Ya da GPS olmadığından mesafe hesabı yapamıyordur.
    Spora veya aktivitiye başlamadan önce ilgili aktivite veya sporu seçmek mi gerekiyor yoksa hareketin türünden, yürüme, koşma, merdiven, bisiklet vb otomatik algılıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 20 Temmuz 2020; 17:27:25 >
  • Hepsiburada'dan indirimle 260 liraya aldım.

Henüz 1 gündür kullanıyorum, o yüzden detaylı inceleme yapmayacağım ama ekran çok tatlı olmuş gerçekten.
    Yalnız henüz dil desteği yok sanırım, mit fit uygulamasında da gözükmüyor 5 için Türkçe.
  • Kubilay S. kullanıcısına yanıt
    İngillizcemi menüsü

• dasarum D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Denizde de havuz modunu kullanıyorum ama ne kadar doğru ölçüm yapar bilemiyorum.

Bir kaç kere yaptığım sporu tanıdı ama alışkanlık olarak ben spora başlamadan önce hep kendim seçiyorum. Yani özellikleri arasında spor tanımada var.

• Mi Band 4 telefona bağlı değilken saymıyor normal mi acaba?
  • Kubilay S. kullanıcısına yanıt
    260 liraya nasil dusurdunuz hocam

• giges1997 kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada mobilde 150 tl üstü 25 tl indirim vardı ve papara kartta hepsiburadada %5 iade vardı.

• Mi band 5'te antrenman takibi yapıldığı sırada müzik değiştirebiliyor muyuz ? Mi band 4 kullanıyorum ve bu durum benim canımı sıkıyor açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Kanda ki oksijeni gösteren bir menü yok maalesef. Sensörü vardır güncelleme ile gelir onu bilemiyorum ama şu an için böyle bir özellik yok. Ancak Mi Band 4'ten geçip geçmeme konusu tamamen maddi güç ve ihtiyaçla orantılı bence. Benim gözlemlerime göre;

Hocam en merak ettiğim oturduğunuz yerde kolunuzu sallarken adım olarak algılıyor mu 4 gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinbzyl

Hocam en merak ettiğim oturduğunuz yerde kolunuzu sallarken adım olarak algılıyor mu 4 gibi

Alıntıları Göster
    Hocam, eğer elinizi oturduğunuz yerde sanki adım atıyormuş gibi sallarsanız adım olarak algılıyor. Ama bunun dışında ki kol hareketlerini adım olarak algılamıyor. Bu konuda belki bir tık daha iyi 4'e göre ama hala çok başarılı olduğunu söyleyemem.
  • HarmonicaMan kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu konuda bir değişiklik yok. Aynı 4 gibi. Sadece antremanı durdurabiliyoruz bunun haricinde kontrol yok.
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.