Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 micro sd kart sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir micro SD kart aldım samsung Evo 64 GB,
    ama dahili hafıza olarak biçimlendirmek istediğimde şöyle "harici depolama durdu" diye bir uyarı alıyorum;
    telefona takıp harci hafıza olarak biçimlendirip kullanmaya çalışınca sıkıntı yok,
    Daha ilginci ayarlardan depolama bölümüne girdiğimde kartı 128 gb görünüp bunun 64 GB ı dolu olarak gösteriyor? (cihaz mi A2 Lite 32GB, sıfır aldım yeni)
    bahsettiğim şeyler ekran görüntülerinde mevcut. (Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum)

Xiaomi Mi A2 micro sd kart sorunuXiaomi Mi A2 micro sd kart sorunuXiaomi Mi A2 micro sd kart sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukassir -- 28 Kasım 2018; 17:56:12 >

• Merhabalar, aynı sorunu bende yaşıyorum Xiaomi mi a2 lite telefonda kullandığım SD aynı sizinki gibi. İnternette biraz baktığımda yabancı sitelerde geliştirici ayarlarında "hata mesajını almayı kes" gibi bir seçenek ile çözüldüğünü yazmışlar ama sanıyorum bu sadece problemi geçici olarak çözüyor. Yani bu yanlış hafıza dolulugu sorunu devam ediyor. Siz bir çare bulabildinizmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrdr E kullanıcısına yanıt
    Ben Android Pie' a güncelleyince hata mesajları durdu, ama hala 64GB değil 128 Gb gösteriyor bir anlam veremedim.
  • Arkadaşlar bendede SD card sorunu oluştu bir süre sonra "SD card medyasında sorun oluştu" hatası uyarısını veriyor.Telefonum A2 lite 32 GB , ve farklı kartlar denedim aynı.Kesinlikle bu telefonlarda bir sorun var , ya kart seçiyor yada donanımsal bir sorun.

• Herkese selamlar, 21 Ocak 2019 'da Xiaomi Mi A2 lite 32GB/3Gb telefon aldım. Telefon fena değil ancak ben de SD kart konusunda sıkıntı yaşıyorum. birbirinden farklı onlarca kart denedim ama sonuç aynı. Sd kartı dahili hafıza olarak tanıtınca boyutunu iki katı olarak görüyor. Harici veri taşıma belleği olarak tanıtınca telefon ekranını her kapatıp açtığımda sol üstte çok kısa süreliğine hafıza kartı logosu yanıp sönüyor. Telefonun zil melodisini hafıza kartındaki bir şarkı yaptım bazen onu görmüyor ve telefon farklı çalıyor. Kısaca hafıza kartı sorunu yaşıyorum. Bununla ilgili yabancı forum sitelerindeki tüm önerileri denedim ancak bir sonuç alamadım. Bu sorunu çözebilen var mı? Önerisi olan var mı?
  • fct1071 F kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi Android pie a güncelleyince uyarı vermeyi bıraktı ama hala boyutunu doğru göstermiyor

• Sorun hâlâ devam ediyor keşke bu telefonu almasaydim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.