Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★ (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.694
Cevap
93
Favori
101.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 gb ram demek en az 5-6 uygulamayı ara bellekte tutabilmesi demek aslında. tamamen optimizasyon kaynaklı bir problem.
    bendeki cihaz 64 mesela. android 10 da telefon açıldıktan bir gün sonra ram yönetimi sapıtıyor. cihaz ilk açıldığında 7-8 uygulama arasında geçiş yapabiliyorken, 1 gün sonra 2-3 uygulama arasında geçiş yapamıyorum. güncelleme ile çözülür umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zenyxia kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ekim 2020; 22:50:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

Bugün telefon beni delirtiyordu az kalsın. Ziraat Mobili açıp ardından IBAN numarasına bakmak için galeriye geçeyim dedim yaklaşık 2 saniye süren bir olay ama Ziraat yeniden başlatmış kendini. Tekrar açıp yapayım dedim yine aynısı oldu. Kağıda yazdım da ordan bakarak hallettim. 3 GB ram cidden çok yetersiz multitasking için.
    Merhaba umarım bir an önce gelir kasma donma anlık karanlık mod yakışmadı bu telefona...
  • quote:

39nicolasanelka @ 8 Mayıs 2020 05:12:20

3 gb ram demek en az 5-6 uygulamayı ara bellekte tutabilmesi demek aslında. tamamen optimizasyon kaynaklı bir problem.
    bendeki cihaz 64 mesela. android 10 da telefon açıldıktan bir gün sonra ram yönetimi sapıtıyor. cihaz ilk açıldığında 7-8 uygulama arasında geçiş yapabiliyorken, 1 gün sonra 2-3 uygulama arasında geçiş yapamıyorum. güncelleme ile çözülür umarım.

Evet bence de 3 GB ram bu gibi basit multitasking uygulamalar için yeterli olmalı. Miui kullandığım için ek özellikleri daha çok ram yiyor olabilir. Saf Android'in güzelliği burada ortaya çıkıyor diyecektim ama sizin yaşadığınız sorun da can sıkıcıymış. 4 GB rami olup saf Android 9 kullanan buradaki bir arkadaşın da optimizasyon yüzünden GPS programını kullanamadığını anımsıyorum resetliyormuş kendini. Dediğiniz gibi optimizasyon ile alakalı. Güncellemelerle düzeltilirse Android 10'a bir şans vermeyi düşünüyorum açıkçası.

quote:

MaRQuE @ 8 Mayıs 2020 06:05:01

Herhangi bir uygulama ile işin bitince, geri tuşu ile mi uygulamadan çıkıyorsun yoksa anasayfa tuşu ile mi?

Ben geri tuşu kullanıyorum. Cihazım 3gb ve Android 10 yüklü. Multitasking de hiç sorun yaşamadım.

Belki bu yüzden kaynaklanıyor olabilir.

Hocam biliyorsundur Miui da tam ekran hareketlerinde sağdan soldan uzun süre basılı tuttuğunda bir önceki uygulamaya geçiyor. Onu kullanıyordum. Klasik yöntem ile de denedim aynı. Android 10'da sorun yaşamaman Miui'dan kaynaklanan bir problem olduğuna işaret ediyor. Az önce reset attım bir aya yakın atmamıştım. Hareketli arka plan, temalar falan derken şişti demek ki. Saf Android tercih eden arkadaşların Miui'ın bir sürü gereksiz özelliği var boşa sistem yoruyor dediği o bütün gereksiz şeyleri kullanıyorum sanırım.

quote:

cemres 06 @ 8 Mayıs 2020 11:19:30

Merhaba umarım bir an önce gelir kasma donma anlık karanlık mod yakışmadı bu telefona...

Maalesef öyle konuda gördüğüm kadarıyla sıfır sorun yaşayan yok gibi bir şey. Android 10 çıkmadan önce temennim çok can sıkıcı problemlerle gelmemesiydi ama olmadı. Bir süre saf Android 9'un en son güncellemesini kullandım bir sorun ile karşılaştığımı hatırlamıyorum. Android 9'u ilk verdiklerinde nasıldı böyle sorunlar var mıydı, varsa ne kadar sürede çözüldü merak ettim konuya bir bakacağım. Bende sorunların çözümü için çok beklemeyiz diye umut ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenyxia

quote:

39nicolasanelka @ 8 Mayıs 2020 05:12:20

Evet bence de 3 GB ram bu gibi basit multitasking uygulamalar için yeterli olmalı. Miui kullandığım için ek özellikleri daha çok ram yiyor olabilir. Saf Android'in güzelliği burada ortaya çıkıyor diyecektim ama sizin yaşadığınız sorun da can sıkıcıymış. 4 GB rami olup saf Android 9 kullanan buradaki bir arkadaşın da optimizasyon yüzünden GPS programını kullanamadığını anımsıyorum resetliyormuş kendini. Dediğiniz gibi optimizasyon ile alakalı. Güncellemelerle düzeltilirse Android 10'a bir şans vermeyi düşünüyorum açıkçası.

quote:

MaRQuE @ 8 Mayıs 2020 06:05:01

Herhangi bir uygulama ile işin bitince, geri tuşu ile mi uygulamadan çıkıyorsun yoksa anasayfa tuşu ile mi?

Ben geri tuşu kullanıyorum. Cihazım 3gb ve Android 10 yüklü. Multitasking de hiç sorun yaşamadım.

Belki bu yüzden kaynaklanıyor olabilir.

Hocam biliyorsundur Miui da tam ekran hareketlerinde sağdan soldan uzun süre basılı tuttuğunda bir önceki uygulamaya geçiyor. Onu kullanıyordum. Klasik yöntem ile de denedim aynı. Android 10'da sorun yaşamaman Miui'dan kaynaklanan bir problem olduğuna işaret ediyor. Az önce reset attım bir aya yakın atmamıştım. Hareketli arka plan, temalar falan derken şişti demek ki. Saf Android tercih eden arkadaşların Miui'ın bir sürü gereksiz özelliği var boşa sistem yoruyor dediği o bütün gereksiz şeyleri kullanıyorum sanırım.

quote:

cemres 06 @ 8 Mayıs 2020 11:19:30

Maalesef öyle konuda gördüğüm kadarıyla sıfır sorun yaşayan yok gibi bir şey. Android 10 çıkmadan önce temennim çok can sıkıcı problemlerle gelmemesiydi ama olmadı. Bir süre saf Android 9'un en son güncellemesini kullandım bir sorun ile karşılaştığımı hatırlamıyorum. Android 9'u ilk verdiklerinde nasıldı böyle sorunlar var mıydı, varsa ne kadar sürede çözüldü merak ettim konuya bir bakacağım. Bende sorunların çözümü için çok beklemeyiz diye umut ediyorum.
    9 ilk geldiğinde evet problemler vardı ama ufak tefek bu kadar bariz ve bu kadar çok değildi problem sayısı , umarım gönlünüzden geçtiği gibi bu ay sonuna kadar buda benim

temennim çözülür şebeke dalgalanması , batarya , vs... Betadan çıkmamış sürümü bu daha donanım bilgisi geri gönderme var değerlendirmeleri için koymuşlar , pixel yazıyor

telefon kısmındada Bence Beta yani bu verdikleri Kararlı sürüm çıkartana kadarda ufak tefek sorunlar hariç devam eden sorunu çok olur diye düşünüyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D9EB68E1 -- 8 Mayıs 2020; 14:57:23 >

• Pixel yazması falan bunlar cidden komedi buram buram amatörlük kokuyor. Hadi diğer özellikleri tam olsa güler geçersin de şu durumu bana telefonu almadan önce sorsalar bunu Xiaomi mi General Mobile mı yapmıştır GM derdim. Ama gözümde artık GM'den pek farkı yok, hatta neredeyse daha kötü.
  • Telefonla Konuşurken Telefon geldiğinde Direk konuşmayı kapatması olayını çözdüm arkadaşlar işine yarayan olur belki

1-Ağ ve internet > Mobil ağ >Advandec > Tercihedilen ağ Türü 3 g yapıyoruz

2- Telefon çeviricisi ( Arama yaptığımız yer ) Üstteki üç nokta > Ayarlar > Çağrı Hesapları > Operatörünüzün ismini tıklayın > İlk Yer > Ek ayarlar > Çağrı Bekletme Pasifse Aktif hale getirin

3-Telefon çeviricisi ( Arama yaptığımız yer ) Üstteki üç nokta > Ayarlar >Çağrı Hesapları >Gelen çağrıları al pasifse aktif yapın

Bende işe yaradı Gelen çağrıda konuşurken bırak kesilmeyi ikincisinide aynı anda cevap verip açabiliyorum Gerçi Telekonferansı da aktif etmiştim hat ayarlarından ondandır

bu belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D9EB68E1 -- 9 Mayıs 2020; 0:49:32 >

• Arkadaşlar merhaba bende hala android 9 yüklü telefonum mi a2. Liste 32 GB android 10 u nasıl yükleyebilirim hiçbir bildirimde gelmedi bana bir yardımcı olur musunuz
  • praximuns61 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba verilen güncelleme geri çekildi yakın zamanda verirler zaten problemli bekleyin..
  • Android 10da telefon resmen 3.günden sonra kafayı yiyor, sapıtmaya başlıyor. Restart yapmadan da kendine gelmiyor. Tam bir fiyasko...rezalet.

• Herkese merhaba,
    Uzun süredir a2 lite kullanıcısıyım. Kullanım tecrübelerimi yazmak istedim.

Telefonu büyük umutlarla almıştım. Android one olması, xiaomi kalitesi benim için önemli şeylerdi. Yıllardır xiaomi ürünler (telefon dahil) kullanan ve çok memnun olan biriydim. En muzdarip olduğum konu kamera kalitesi oldu. Gerçekten çok kötü bir kamerası var. Gcam kurulamıyor olması (root vs yapmıyorum telefona) tuz biber ekti adeta. Redmi note 5 plus telefonun kamerası ile aralarında dağlar kadar fark var. Fotoğraf çekmekten soğuttu beni. Şarjı çok iyi o konuda hakkını yiyemem. Tasarım olarak benim hoşuma gidiyor. Hep güncellemeleri ilk yaparak kullandım ve güncelleme esnalarında hiç problem yaşamadım. Android 10a da ilk çıktığında hemen geçtim. Başlarda çok memnundum, ancak şu aralar acaip bir gecikme(lag) hissediyorum telefonda. Uygulama arası geçişler, uygulama içi tepkiler çok kötü durumda. Ayrıca wifi ile de problemler yaşamaya başladım. Ve bence bu durum telefondan kaynaklanıyor. Dört gözle bugfix bekliyorum, umarım xiaomi bu durumları düzeltir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

Herkese merhaba,
    Uzun süredir a2 lite kullanıcısıyım. Kullanım tecrübelerimi yazmak istedim.

Telefonu büyük umutlarla almıştım. Android one olması, xiaomi kalitesi benim için önemli şeylerdi. Yıllardır xiaomi ürünler (telefon dahil) kullanan ve çok memnun olan biriydim. En muzdarip olduğum konu kamera kalitesi oldu. Gerçekten çok kötü bir kamerası var. Gcam kurulamıyor olması (root vs yapmıyorum telefona) tuz biber ekti adeta. Redmi note 5 plus telefonun kamerası ile aralarında dağlar kadar fark var. Fotoğraf çekmekten soğuttu beni. Şarjı çok iyi o konuda hakkını yiyemem. Tasarım olarak benim hoşuma gidiyor. Hep güncellemeleri ilk yaparak kullandım ve güncelleme esnalarında hiç problem yaşamadım. Android 10a da ilk çıktığında hemen geçtim. Başlarda çok memnundum, ancak şu aralar acaip bir gecikme(lag) hissediyorum telefonda. Uygulama arası geçişler, uygulama içi tepkiler çok kötü durumda. Ayrıca wifi ile de problemler yaşamaya başladım. Ve bence bu durum telefondan kaynaklanıyor. Dört gözle bugfix bekliyorum, umarım xiaomi bu durumları düzeltir.
    Düzelteceklerine zerre ihtimal vermiyorum. Xiaomi, android one serisini gözden çıkarmış...

• Bazen cihazda yaşanan sorunları okuyunca acaba başka bir cihazmi kullanıyorum diye düşünüyorum.Benim cihazım resmi Türkiye garantili cihaz bu sorunların hiçbiri bende yok gayet stabilize bir şekilde çalışıyor merak ettiğim nokta sorun olan cihazlar ithalat yoluyla satın alınmış cihazlarmi acaba

• serkoooo S kullanıcısına yanıt
    Benim cihazım tr garantili. Güncelleme vs esnasında yaşanan problemlerin hiçbiri bende de olmadı. Ama yukarıda yazdıklarım genel şeyler. Xdadan okudum az önce, herkes aynı şeylerden muzdaripmiş android 10 için. Biri beta sürüm kullandığını ve bunların düzeltildiğini yazmış. Muhtemelen gelen güncelleme sıkıntıları azaltacak. Takılma konusu için de animasyon ölçeğini 0.5x yapın demişler. Onu denedim, telefonu yeniden başlattım. Gerçekten farketti tavsiye ederim.

• hicazi45 kullanıcısına yanıt
    Süpersin dostum eğer hala sıkıntısız kullanıyorsan yarın veriyorum siparişi bu arada fiyat iyi artmış hakkatten.

• oznklckp O kullanıcısına yanıt
    Beta kullanan ve sorunlarin çözüldüğünü yazan arkadaşın linki var mi hocam ? Beta kullanan hiç duymamıştım merak ettim

• oznklckp O kullanıcısına yanıt
    Konu linkini paylaşır mısınız? Bu beta sürüm kullandığını söyleyen şahıs...

• SYLAS S kullanıcısına yanıt
    Android 10 Experience After The Update

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/android-10-experience-update-t4065509/page13

"Sofroni" isimli kullanıcı yazmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

Benim cihazım tr garantili. Güncelleme vs esnasında yaşanan problemlerin hiçbiri bende de olmadı. Ama yukarıda yazdıklarım genel şeyler. Xdadan okudum az önce, herkes aynı şeylerden muzdaripmiş android 10 için. Biri beta sürüm kullandığını ve bunların düzeltildiğini yazmış. Muhtemelen gelen güncelleme sıkıntıları azaltacak. Takılma konusu için de animasyon ölçeğini 0.5x yapın demişler. Onu denedim, telefonu yeniden başlattım. Gerçekten farketti tavsiye ederim.
    Hocam ben cihazı ilk aldığımda animasyonları kaldırmıştım bugüne kadar kullandığım 2009 dan itibaren hiç bir ANDROİD cihazda kullanmadım.

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.