Şimdi Ara

Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★ (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.694
Cevap
93
Favori
101.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sarj olayi göreceli. Benim günüm günüme tutmuyor. Resimdeki durum yogun kullanmadim sayilir ama yaklasik 11 saat wifi hotspot var. Yogun kullanimda 17 saat gittiginide gördüm. Ekran suresini bilmem, şarj suresi. Değişiyor ama şikayetçi degilim. Size tavsiyem baska kabloyla sarj edin yani hizli sarj yapmayin. Normal sarj ve telefon kapaliyken. Sarj ışığı sonsun. Ben dikkat ettim fark ediyor. Hızlı sarj sanki kagit uzerinde dolduruyor gibi. Bi deneyin.
    Xiaomi Mi A2 Lite - Redmi 6 Pro ★ Ana Konu ★ Kullanıcı Kulübü ★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bugün farkettim ; bir uygulamam var sık kullanirim, ekran bölme yapamiyordum onu, zaten tam ekran olmuyor altinda yaklaşık bir santim siyah bosluk oluyor, bu uygulama guncellemeden sonra ekran bolmede kullanabiliyorum. Uyari mesaji veriyor, bolunmeye bilir veya hatalı davranabilir diye ama sorunsuz bölünüyor. Guncellemenin ufak tefek dokunuslari var.

• kultürk K kullanıcısına yanıt
    bende şarjı hızlı dolduruyor. 2 saatte şarj ediyor 2 gün götürüyor. 12 saat kullanabiliyorum ekranı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

mi 8 lite alın bütçe yetmiyorsa note 6 pro alın. a2 lite almayın
    1600'ün üstüne çıkamam hocam. Neden A2 Lite önermiyorsunuz? Siz ne kullanıyorsunuz?
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    hocam note 6 pro 4/64 alın benim tavsiyem.

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    a2 lite 4/64 kullanıyorum 1700 tl almıştım size tavsiye etmem yinede siz bilirsiniz bu cihazın tek iyi yönü sarjının iyi gitmesi. Pil yüzünden telefon çok ağır ve kalın. Başka Kılıf takılığınıda dahada kalınlaşıyor telefonun orjinal slikon kılıfı cihazı iyi gösteriyor.Ahize problemi ses çok iyi değil, Son güncellemeyle gelen bir çekmeme problemi var vodafone kullanıyorum.
    android one sıkıcı gelebiliyor tabi bir kaç launcer icon paketi yüklersen biraz görsel olarak canlanır. 2 saat 30dk gibi bir sürede pil doluyor. Kamera iç mekanda berbat dış çekimde kendini biraz gösteriyor. Bana göre snapdragon 625 tam performanslı çalısmıyor cihazda. Dokunmatik hassas değil.Çok mesajlamasyı seven biriysen işkenceye oluyor telefon. Sarjdeyken dokunmatik sapıtıyor. Parmak izi biraz geç kalıyor. Telefon sistemsel olarak ağır ilerliyor gibi. Şuan 1400 tl civarında tabi fiyat olarak böyle bir cihaz yok. a2 ve a2 lite arasında kararsız kalmıştım, Aldığıma pişman oldum. Şuan imkanım olsa mi 8 lite alırım 1715 tl internette. Kısaca a2 lite uzun süre kullanılacak bir cihaz değil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carte Blanche

12 saat ekran alıyorum ben, bende bi sıkıntı yok
    cidden 12 saat süreyi nasıl alıyorsunuz? internet kapalı sanırım komple ha bir de parlaklık en düşük seviye :D bende en fazla 8 saat görebildim
  • Nashiro kullanıcısına yanıt
    sadece veri açık. parlaklık da otomatikte. diğer herşey kapalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kultürk

Sarj olayi göreceli. Benim günüm günüme tutmuyor. Resimdeki durum yogun kullanmadim sayilir ama yaklasik 11 saat wifi hotspot var. Yogun kullanimda 17 saat gittiginide gördüm. Ekran suresini bilmem, şarj suresi. Değişiyor ama şikayetçi degilim. Size tavsiyem baska kabloyla sarj edin yani hizli sarj yapmayin. Normal sarj ve telefon kapaliyken. Sarj ışığı sonsun. Ben dikkat ettim fark ediyor. Hızlı sarj sanki kagit uzerinde dolduruyor gibi. Bi deneyin.
    sizin sarjı bitiren hotspot, hotspot neredeyse üst düzey bir oyun oynuyormuş gibi sarj harcar. 11 saat wifi hotspot harika değer hem. ben note serisinde 6-7 saati zor görüyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

a2 lite 4/64 kullanıyorum 1700 tl almıştım size tavsiye etmem yinede siz bilirsiniz bu cihazın tek iyi yönü sarjının iyi gitmesi. Pil yüzünden telefon çok ağır ve kalın. Başka Kılıf takılığınıda dahada kalınlaşıyor telefonun orjinal slikon kılıfı cihazı iyi gösteriyor.Ahize problemi ses çok iyi değil, Son güncellemeyle gelen bir çekmeme problemi var vodafone kullanıyorum.
    android one sıkıcı gelebiliyor tabi bir kaç launcer icon paketi yüklersen biraz görsel olarak canlanır. 2 saat 30dk gibi bir sürede pil doluyor. Kamera iç mekanda berbat dış çekimde kendini biraz gösteriyor. Bana göre snapdragon 625 tam performanslı çalısmıyor cihazda. Dokunmatik hassas değil.Çok mesajlamasyı seven biriysen işkenceye oluyor telefon. Sarjdeyken dokunmatik sapıtıyor. Parmak izi biraz geç kalıyor. Telefon sistemsel olarak ağır ilerliyor gibi. Şuan 1400 tl civarında tabi fiyat olarak böyle bir cihaz yok. a2 ve a2 lite arasında kararsız kalmıştım, Aldığıma pişman oldum. Şuan imkanım olsa mi 8 lite alırım 1715 tl internette. Kısaca a2 lite uzun süre kullanılacak bir cihaz değil gibi.
    telefon yüksek piline rağmen abartıldığı gibi kalın ve ağır değil kesinlikle, zaten çok hafif bir telefon elde iyi hissiyat vermiyor aynı şekilde çok ince telefon çok kullanışlı gelmiyor bana. siz keşke ağırlık ve kalınlık sorunu olmayan a2'yi alsaydınız, ama o zaman da pil az gidiyür diyecektiniz :) insanları memnun etmek zor hele ki az maliyetle. hem ince hem hafif olsun bataryası uçuk değerler olsun sarj bitmesin bla bla.

saf android sıkıcılığının aksine sade ve akıcı arayüzü sayesinde tercihim oldu ve 9 pie'dan aşırı memnunum. keşke siz miu arayüzlü olanı alsaydınız.
    parmak izi sensörü gecikmesi de yok milisaniye düzeyinde hesaplar yapıyorsanız ona bir şey diyemem.

kamera konusunda size katılıyorum, ayrıca sarj da ekran sapıtması bende hiç olmadı zaten sarj adaptörünü değişince sorun düzeliyor tamamen onunla ilgili yıllar önce aynı sorun motorola razr da vardı aynı yöntemle halletmiştim. ayrıca 1700 lira çok para vermişsiniz :) 3/32 için 1200 lira ödedim ben :D

1700 tl aldığım tarih ilk çıktığı zamanlarda aldım. Samsung C5 pro kullanıyordum band yüzünden buna geçtim. Miu arayüzlü olanın band destestegi yok 8,75mm kalınlığı var günümüzdeki telefonlara göre kalın ve ağır bir telefon böyle bir karşılastırmak istedim. A2 nin bataryada yeterli tabi oyun oynamazsan. Şunu demek istiyorum bu telefon sorunlu bir telefon ben sadece mesajlasmak arama yapmak internette takılmak için aldım evet sarjı iyi ama günümüz dokunmatik telefonlarla yarışamaz bir cihaz hassas değil a2 ve a2 lite aynı zamanlarda çıkmış bir telefon ikisinide inceleyin hangisinin dokunmatiği daha iyi burada söylersiniz. konuyu baştan sona sayfalarını okursanız ilk alanlardanım. Sorunlarını her sayfada anlattım bana katılanda oldu katılmayanda.
  • Eskiden nokia kullanırken seyahat(hızlı şarj-1amper) şarj cihazınıda kullanırdık.O zaman da hızlı şarj konusunda bataryayı öldürür gibi söylentiler vardı. Önceki mesajlarımda da vardır; kullanım tarzım standart değil ve benim için şarj çok önemli.O mesajda da "sanki" dedim zaten kesinlikle doğrudur demiyorum. Psikolojik olabilir, benimkisi.Tavsiyedir ister yapar ister yapmaz.
    Sizinkide maaşallah iyi gidiyormuş.Bu arada 8.1 deyken bir defa 3gün 6saat(haftasonu) görmüştüm.Ekran süresini hatırlamıyorum.
    Evet hotspottan dolayı 13 saatte baygınlık geçirdi.Hotspotsuz yoğun kullanım aşağı yukarı 17 saat gidiyor.Başka telefon kaldırmaz bunları, çok iyi ben memnunum.Ayrıca hotspottan ziyede ne kadar veri kullandığında etkiliyor.Dün (yani resimdeki durum) aynı anda 4-5 dosya indirdim, saniyede toplamda 7-8mbps ler gördü ve telefon bayağı bi ısındı.İndirilen boyut yaklaşık 8gb.
    Kullanım tarzımıza göre değişiyor.Tek hat kullananlarınki daha çok gider vesaire.Batarya kötü değil.Hatta 5000ampet pil olsaydı benim için daha iyi olurdu.

Q6600 nickli arkadaşa pahalı almışsın demişsin.Öyle deme :) Bende pahalıya aldım(evofone/genpa).
  • Merhaba arkadaşlar. 4/64 global modelini alarak aranıza katıldım. İki sorum olacak, cevaplayabilirseniz minnettar olurum.

1- Şu an için uçak modunda olduğu halde şarjı biraz çabuk gidiyor gibi geldi bana. Sizde de başlarda böyle oldu mu? İlerde düzelir mi? %39 dan %29 şarja sadece yarım saat ekran süresi aldım. Bana az geldi. Daha hiç şarj etmedim gerçi. kutudan çıktığı şarjıyla kullanıyorum. Umarım ilk şarjdan sonra düzelir.

2- Otomatik güncellemeleri kapatmanın bir yolu var mı? Biraz wi-fi açıp kullandım kasım güncellemesini kendi kendine indirmiş bile, yüklemek için yeniden başlat diyor. Aralık ve Ocak güncellemelerini yapmak istemiyorum çünkü birçok kişide sorun çıktığını okudum özellikle android 9 (pie) baya buglı imiş.

Bir de telefon hakkında önerileriniz ve tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTRxX -- 24 Ocak 2019; 16:20:23 >
  • XxTRxX X kullanıcısına yanıt
    Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirip sistem güncellemelerini kapatabilirsiniz.

Geliştirici ayarları için:

Sistem-->Telefon hakkında ----> derleme numarasına gelip "geliştiricisiniz” yazısı gelene kadar art arda basıyorsunuz.

Sistem ayarlarına geliştirici seçenekleri eklenecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamün aleyküm arkadaşlar 1 aylık 64/4 xiaomi mi a2 lite cihazım var bugün bir uygulama ile cihazın temel bilgilerine baktım 3,5 GB ram gösteriyor sizde de oylemi
    Program ismi Cpu-Z Total Ram 3578

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batu.han25 -- 24 Ocak 2019; 20:16:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batu.han25 B kullanıcısına yanıt
    bendeki 3/32. 2826 ram bendede. kalanını sistem kullanıyordur.

• Olabilir ama kötü birşey ozaman 4,5 GB ram koysalardi 4 GB bize kalsaydı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batu.han25 B kullanıcısına yanıt
    keşke. o küsüratı alıyor bide o kalan 2826 mb ramın yarısını da işgal ediyor. bize kalan 1, 1 buçuk :D

• buluuuuu B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Microsoft Launcher kurdum, ekrana çift tıklayıp ekranı uyku moduna geçirdiğimde parmak izi ile telefon açılmıyor. Sadece güç tuşundan uyku moduna alırsam parmak izi ile açılıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 24 Ocak 2019; 23:7:58 >
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.