Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • su redmi k20 pro globalı cıkar mı belirsiz biraz kararsız kaldım band 20 için degil dert degıl onu soylıyım oncelıkle band 20 sadece kırsal kesımlerde koy yerlesım yerlerınde kullanılır ve cogu 3g bandından yavastır mi 5 uzun sure kullandım vodofone olsun zaten bı vodofone kullanıyor en ufak derdı olmadı gercı lte actıgım da pek olmadı maglum pıl performansı pek ıyı degıl

gelelım soru redmı k20 pro mu mı 9t mı farklar yazıyım basıtınden ayrıca farkları merak edenler ıcın ayrıntılı detay olmus olur

1) kamera sensor bır tık daha ıyı lazer odaklama var ama ıncelemelerdee gorunur bır fark yok (kamera dert degıl benım ıcın )

2)27 w destek 18 w sarj destegı kutuda ıkısınınde 18 w adaptor lakın gercek kullanımda 10 dk fark anca var onemı yok kısacası bırı quıckcharge 4 plus oldugu ıcın digerı 3.0 budur

3) gel gelelım onemlılere mi 9t pili 8nm olmasına karsın pıl omru cok daha ıyı https://www.youtube.com/watch?v=B_AFmNBY4jw
    günlük kullanıma yakın bir test
    https://benchmarks.ul.com/hardware/phone/Xiaomi+Mi+9T+reviewhttps://benchmarks.ul.com/hardware/phone/Xiaomi+Redmi+K20+Pro+review pcmark birinin 14 diğerinin 10
    arada 4 saat gercekten etkısı olabılıcek cınsden bunun nedenı tabı cpu hızları ve gpu hızının cekmıs oldugu gerılımle alakalı tabı 7nm ısınmasını engelese bıle o ghzlerde 8nm daha az tuketıyor

4) gelelım okuma yazma hızlarına en cok aklıma takılan acıkcası gercı uygulama acılıs hızları ms anca farketse dahi biri 700 mb/s digeri 500 mb/s
    bu sonucları atıgım lınkden bakabılırsınız ufs 2.1 mi 9t için desler dahi pek oyle durmuyor

sonuc olarak arada kalanlar bu durumları goz onunde bulundursun ben ustune bı tık daha koyup alsam mı dıye dusunuyorum ama elde edıcegım cpunun bır anlamı yok mobıl oyunlarla pek aram olmadıgı gıbı mobıl oyun sektoru cop bu denlı guclu gpular var telefonda bunun grafigini kullanan oyun yapmanın uretıcıelere getırısı yok herekese hıtap eden free to play daha cok ıs yapıyor neyse uzatık kısacası benım ıcın pıl daha onemlı ama yazma hızı ıcın ılerıye donuk dusulup ekstrası verılır mı sıze kalmıs sızın fıkırlerınız hangısı younunde bu farklar goz onunde olunca arada 50-80 dolarlık farkı katarsanız

• quote:

Orijinalden alıntı: Brgst

su redmi k20 pro globalı cıkar mı belirsiz biraz kararsız kaldım band 20 için degil dert degıl onu soylıyım oncelıkle band 20 sadece kırsal kesımlerde koy yerlesım yerlerınde kullanılır ve cogu 3g bandından yavastır mi 5 uzun sure kullandım vodofone olsun zaten bı vodofone kullanıyor en ufak derdı olmadı gercı lte actıgım da pek olmadı maglum pıl performansı pek ıyı degıl

gelelım soru redmı k20 pro mu mı 9t mı farklar yazıyım basıtınden ayrıca farkları merak edenler ıcın ayrıntılı detay olmus olur

1) kamera sensor bır tık daha ıyı lazer odaklama var ama ıncelemelerdee gorunur bır fark yok (kamera dert degıl benım ıcın )

2)27 w destek 18 w sarj destegı kutuda ıkısınınde 18 w adaptor lakın gercek kullanımda 10 dk fark anca var onemı yok kısacası bırı quıckcharge 4 plus oldugu ıcın digerı 3.0 budur

3) gel gelelım onemlılere mi 9t pili 8nm olmasına karsın pıl omru cok daha ıyı https://www.youtube.com/watch?v=B_AFmNBY4jw
    günlük kullanıma yakın bir test
    https://benchmarks.ul.com/hardware/phone/Xiaomi+Mi+9T+reviewhttps://benchmarks.ul.com/hardware/phone/Xiaomi+Redmi+K20+Pro+review pcmark birinin 14 diğerinin 10
    arada 4 saat gercekten etkısı olabılıcek cınsden bunun nedenı tabı cpu hızları ve gpu hızının cekmıs oldugu gerılımle alakalı tabı 7nm ısınmasını engelese bıle o ghzlerde 8nm daha az tuketıyor

4) gelelım okuma yazma hızlarına en cok aklıma takılan acıkcası gercı uygulama acılıs hızları ms anca farketse dahi biri 700 mb/s digeri 500 mb/s
    bu sonucları atıgım lınkden bakabılırsınız ufs 2.1 mi 9t için desler dahi pek oyle durmuyor

sonuc olarak arada kalanlar bu durumları goz onunde bulundursun ben ustune bı tık daha koyup alsam mı dıye dusunuyorum ama elde edıcegım cpunun bır anlamı yok mobıl oyunlarla pek aram olmadıgı gıbı mobıl oyun sektoru cop bu denlı guclu gpular var telefonda bunun grafigini kullanan oyun yapmanın uretıcıelere getırısı yok herekese hıtap eden free to play daha cok ıs yapıyor neyse uzatık kısacası benım ıcın pıl daha onemlı ama yazma hızı ıcın ılerıye donuk dusulup ekstrası verılır mı sıze kalmıs sızın fıkırlerınız hangısı younunde bu farklar goz onunde olunca arada 50-80 dolarlık farkı katarsanız
    Pronun üstünlükleri sadece işlemci,gpu ve kamera ile sınırlı değil.
    Pronun parmak izi sensörü çok daha iyi mi 9t ye göre.
    Pro modeli hoparlör olarak daha iyi..
    Kağıt üstünde özellikler aynı görünse bile pro modelinde daha iyi donanım malzemesi kullanılmış.
    Mesele şu aradaki farka değer mi?

Ben 6/64 9t almayı düşündüğüm için Pro modeline göre 700-800 TL fark oluyor o yüzden 9t daha mantıklı benim için.
    Ama 6/128 modeline 2,5 civarı vereceksem 300-400 daha verip 8/128 pro almak daha mantıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    hoperlorunu bılmıyorum ama parmak ızı ıcın hız aynıydı ıncelemelerde ha ıcındekı sensor yada algorıtması farklıdır orasını bılemıcem hoperlorun onemı yok benım ıcın bı pıl performansı degıl yanı
  • birkaç gün önce 128 gb siyah versiyonunu aldım. 2 gündür kullanıyorum ve telefonu çok beğendim. ebat anlamında pek farkı olmasa, hatta daha kalın bile olsa daha önce kullandığım mi 8'e göre daha zarif duruyor çentiksiz ekranı nedeniyle. ekran hassasiyeti, dokunma hissi ve renkler açısından da mi 8'e göre bir tık daha iyi. kamerasını pek test edemedim, pek video çeken biri değilim, fotoğraf anlamında ise mi 8'den az bir farkla daha iyi gibi duruyor. batarya performansı da iyi şimdilik. hız anlamında ise oyun oynamadığım için mi 8'le farkını hissetmedim. sadece ekrandan parmak izi okutma olayına alışamadım. daha doğrusu hız anlamında arkadaki sensörlere göre bi tık yavaş gibi.onu da güncelleme ile çözerler diye umuyorum.

fiyatına göre müthiş bir telefon olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 26 Temmuz 2019; 11:19:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brgst

hoperlorunu bılmıyorum ama parmak ızı ıcın hız aynıydı ıncelemelerde ha ıcındekı sensor yada algorıtması farklıdır orasını bılemıcem hoperlorun onemı yok benım ıcın bı pıl performansı degıl yanı
    Pro modelindeki parmak izi sensörü farklı, aynı değil.Hele ekran koruyucu işin içine girince fark bariz hissediliyor.
    Şu anda piyasada en iyi ekrandan parmak izi sensörü s10+ sonrada oneplus 7 pro da.
    Tabi hersey fiyatına göre. Fiyatına göre bu telefon çok güzel.

• Teknoseyir incelemesinde herşeyden bahsetmişler, güzel video olmuş. İzlemek isteyenler için buraya bırakıyorum.
    https://youtu.be/ciqpohyW5a8

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • k20 pro ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz.

3 gündür kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

k20 pro ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz.

3 gündür kullanıyorum
    En çok merek ettiğim parmak izi okuyucu hızı ve performansi. Birde ekran koruyucu taktınız mi? Okumama veya tekleme yapıyor mu?
    Aslında pro için ayrı bir konu açılsa daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Temmuz 2019; 17:51:40 >
  • Hepsiburada'dan xiaomi mi9t 128 gb ve mi band 4 akıllı bileklikle sipariş verdim. Yarın gelecekmiş kargo.
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    ben de isterdim ayrı konuyu ama sanırım çok yok piyasada.

parmak izi okuyucu gayet hızlı, yanlış yorumlamıyorsam oneplus 6t ile kıyaslayınca baya hızlı ve tutarlı.

ekran koruyucum var evet. mi mix 3 ün ekran koruyucusu uyuyordu. koruyucunun bir etkisi yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

ben de isterdim ayrı konuyu ama sanırım çok yok piyasada.

parmak izi okuyucu gayet hızlı, yanlış yorumlamıyorsam oneplus 6t ile kıyaslayınca baya hızlı ve tutarlı.

ekran koruyucum var evet. mi mix 3 ün ekran koruyucusu uyuyordu. koruyucunun bir etkisi yok sanırım.
    Oneplus 6t ilk çıkanlardan olduğu için mi 9t ile aynı seviyede sensör olarak. K20 pro modeli daha iyi sensörü var bu kesin. Ekran koruyucunun sensörün kalitesini düşürmemesi güzel.

• efege kullanıcısına yanıt
    Ne kadara siparis verdin?

• Emre0721 E kullanıcısına yanıt
    3799 tl

• arkadaşlar bootloader kilidini açamadım 1 hafta geçti, %99 da takılıyor, telefonu sıfırlasam tekrar başlasam baştan olur mu?
  • Cihazın batarya performansı çok iyi. Yoğun kullanımda 24 saati rahatça çıkarıyor. Normal günlük kullanımda 2 gün götürür.

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

• Kullanan arkadaşlar netflix kaç p hizmet sunuyor, benim için çok önemli bir husus, çok sevinirim cevaplandırırsanız.
  • K20 Pro için Global rom var galiba arkadaşlar kayıt yaptıktan sonra bu global yüklenerek kullanılabiliyor mu?

Tek sıkıntı band 20 olayı galiba oda çok kırsal olan bölgelerde 4.5 g yerine 3g bağlantı şeklinde oluyor araştırdığım kadarıyla.
  • Arkadaşlar telefonu kullanıyorum ama laglı gibi çalışıyor.

Okuma hızındanmı anlamadım. Simgeler sonradan geliyor. Uygulamaların başka kısımlarına tıkladığımızda bekleme işareti çıkıyor. Bu problemi yaşayan ve çözen arkadaşlar varmı? Kısaca telefon seri çalışmıyor. İmei atılmadı. Orjinal kutudan çıktığı gibi kullanıyorum.

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 27 Temmuz 2019; 16:49:15 >

• Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    Widevine L1 sertifikası var cihazın. HD içerik oynatıyor yani. 720p ve üstü sıkıntısız diyeyim kısaca.
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    cevap için çok teşekkürler hocam. o zaman almamam için neden kalmadı sanırım tabii ki malum yollarla max 2500 şekilde :d
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.