Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://xiaomiyazilimimei.me/
  • ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

Orijinal şarj aletini takıyorum hızlı sarj simgesi çıkmıyor , mi9t de vardi yeni aldım merak ettim
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeak13 -- 22 Nisan 2020; 18:41:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: losthero15

Bataryası iyidir Mi 9'un. 5 bin, 6 bin lik bataryası olan cihazlar ile yarışır seviyede. Bu Snapdragon 855'in enerji tasarrufunun çok iyi olması sayesinde. Ancak wakelock sorunu varsa, yada kullandığınız uygulamalardan bazılarında yazılımsal problem sebebi ile çok şarj harcama problemi varsa şarj ömrü kısa olabilir. Bende zaman zaman yeni uygulama yüklediğimde şarj ömründe kısalmalar görebiliyorum.

Kendi dikkat ettiğim noktaları sizinle paylaşayım.

Şarj ömrünü uzun tutmanız için siyah temaya önem vermelisiniz. Ben siyah teması olmayan uygulamaları hiç kullanmıyorum bile. Chrome dahil tüm uygulamalar dark mode'da çalışıyor.

Video izleyen biriyseniz eğer mx playerın bazı sürümlerinde çok şarj yiyiyor. Ne kadar çok derseniz 5-6 kat daha fazla. Vlc kullanmanızı tavsiye ederim bu noktada. Esasen MX player kullanan birisiyim. 10 - 11 saat ekran süresi alıyorum video izlerken, mx playerı guncelledikten sonra bu 2-3 saate düştü ve VLC'ye geçmem sonrası tekrar 10-11 saate çıktı. Bu örnek uygulamanın yazılımsal sorunlu olmasının şarj ömrüne ne kadar etki ettiğini açık bir şekilde gösteriyor. Orta seviye parlaklık ile 10-11 saat, full parlaklık ile 8-9 saat video izleme süreleri.

Kullandığınız operatör şarj ömrünü büyük oranda kısaltabilir. Türk Telekom ile iyi bir şarj ömrü alıyorum ben yaşadığım bölgede. Daha sonra turkcell ile Türk Telekom çift sim kullanmaya başladım ve yine iyi şarj ömrü almaya devam ettim. Ancak Vodafone ve Türk Telekom olarak cift sim kullandığımda şarj ömründe %60 falan düşüş oldu. Her zaman sabahtan akşama kullanmadığım zaman %3-5 falan düşen cihaz, kendiliğinden %30-40 şarj yemeye başladı. Ayarlardan Vodafone simi kapattığımda, sadece Türk Telekom ile şarj ömrü yine eski haline döndü.

Ben birçok uygulamaya, sürekli çalışmasına gerek olmayanlara, arka planda kapanmasını ayarlıyorum. Bankacılık uygulamalarından forum uygulamalarına, sözlük uygulamalarından video oynatıcılara kadar hiçbir uygulama arka planda çalışma iznine sahip değil. WhatsApp vb uygulamalar sadece Arka plan iznine sahip. Bu şarj ömrünü büyük oranda etkiliyor.

Benim WIFI ağına bağlı RPi3 üzerine Pi-Hole kurulu. Ağa bağlı tüm cihazlarda reklam engelleme yapılıyor. Telefon için bu çok önemli bir etken özellikle. Şarj ömrüne hiç etki etmeden, hatta şarj ömrünü uzatarak tüm reklamlardan kurtuluyorsunuz böyle bir kurulum ile.

Bu ayarlamalar olmadığında 2 saate kadar kötü ekran süresi aldığım, tüm ayarlamaları yaptığımda ise 10 saat üzeri ekran süresi aldığımı sizinle paylaşmak isterim. Bu ayarlamaları yapmak kısa sürmüyor. 1-2 saat uğraşmanız lazım belkide. Ama kesinlikle değiyor. Chrome yada WhatsApp kullanımında bile 10 saat üzeri ekran süresi alıyorum (WIFI).

Şarj süresi olarak ise 65 wattlık adaptör kullanıyorum. 35 dakikada %0'dan %100'e doluyor.

Ayrıca 5-6 dakika uğraşınca %1 düşüyor şarjı demişsiniz. 6 dakikadan heaplasak 600 dakika yapıyor. 10 saat ekran süresi, normal.
    Benim WIFI ağına bağlı RPi3 üzerine Pi-Hole kurulu demişsiniz . Bunu biraz açar mısınız . Nasıl yapılır her modeme olurmu

• kerim35 kullanıcısına yanıt
    Modemle alakası yok bunun. Yani her modeme olur. Önemli olan RPI, 3 b+ modeli var bende. Ben aşağıdaki rehberdeki tüm senaryoları kullanıma açtım, yeterli geliyor aslında, ama haftada yada ayda bir Pi-Hole sunucusu yanıt vermeme sorunu olduğu için sistemin kendini haftada bir yeniden başlatması için bir cron job oluşturarak sorunu çözdüm şu anlık. Sadece Pi-Hole olarak kullanacaksınız yeterli gelecektir 3B+. Media Server olarakta kullanacaksanız eğer 4 almanız daha iyi olacaktır.

Rehbere buradan erişebilirsiniz.

https://medium.com/@dhanuss/pi-hole-with-torrent-seedbox-that-is-dlna-capable-and-accessible-via-samba-using-raspberry-pi-c65506e532fa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Modemle alakası yok bunun. Yani her modeme olur. Önemli olan RPI, 3 b+ modeli var bende. Ben aşağıdaki rehberdeki tüm senaryoları kullanıma açtım, yeterli geliyor aslında, ama haftada yada ayda bir Pi-Hole sunucusu yanıt vermeme sorunu olduğu için sistemin kendini haftada bir yeniden başlatması için bir cron job oluşturarak sorunu çözdüm şu anlık. Sadece Pi-Hole olarak kullanacaksınız yeterli gelecektir 3B+. Media Server olarakta kullanacaksanız eğer 4 almanız daha iyi olacaktır.

Rehbere buradan erişebilirsiniz.

https://medium.com/@dhanuss/pi-hole-with-torrent-seedbox-that-is-dlna-capable-and-accessible-via-samba-using-raspberry-pi-c65506e532fa
    Çok teşekkürler medya server da düşünüyorum 4 modeline bakayım

• Merhaba cihazın 128 GB versiyonu bulunmuyor mu piyasada? Hafıza kartı desteği yok bildiğim kadarıyla.

• kerim35 kullanıcısına yanıt
    Cihazın adaptörünü satın almayın kesinlikle, orjinal gereksiz pahalı, orjinal ile aynı voltaj ve amperi verebilen (daha yüksek olsada olur) telefon şarj aleti yeterli.

Bende 3B+ için eski bir telefonun 5V 2,5A'lik bir şarj aletini kullanıyorum.

4 için 5V 3A Tip C kullanın. Orijinalide öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 28 Nisan 2020; 19:29:37 >
  • quote:

Cihazın adaptörünü satın almayın kesinlikle, orjinal gereksiz pahalı, orjinal ile aynı voltaj ve amperi verebilen (daha yüksek olsada olur) telefon şarj aleti yeterli.

Bende 3B+ için eski bir telefonun 5V 2,5A'lik bir şarj aletini kullanıyorum.

4 için 5V 3A Tip C kullanın. Orijinalide öyle.
  • Güncel gcam APK link paylaşabilecek var mı

• yusufcan764 kullanıcısına yanıt
    https://miblog.co/xiaomi-mi9-google-camera/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mi9'un şarjı çok mu kötü?
  • Bence değil günü çıkarıyor, kullanıma göre değişir tabiki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

mi9'un şarjı çok mu kötü?
    Önceden kötüydü ama güncellemeden sonra çok iyi oldu bence.
    Bugünkü değerlerimi yazayım. Şarjım %30 kaldı aldığım ekran süresi 6 saat 10 dakika. Yalnız hiç oyun oynamam. sosyal medya youtube ve chrome gezinti şeklinde kullanıyorum batarya süper bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Önceden kötüydü ama güncellemeden sonra çok iyi oldu bence.
    Bugünkü değerlerimi yazayım. Şarjım %30 kaldı aldığım ekran süresi 6 saat 10 dakika. Yalnız hiç oyun oynamam. sosyal medya youtube ve chrome gezinti şeklinde kullanıyorum batarya süper bence.

Alıntıları Göster
    çok düzgün telefon sadece şarjı düşündürüyor, ekran süresi mobil veri mi yoksa wifi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

çok düzgün telefon sadece şarjı düşündürüyor, ekran süresi mobil veri mi yoksa wifi mi acaba?

Alıntıları Göster
    Karışık hocam Dışarıdayken mobil veri açık oluyor eve gelince wifiye geçiyorum

• ARKADAŞLAR yeğenimin telefonunda tuhaf bir sorunum var lütfen bakar mısınız

cihazımı en son geçen hafta güncelledim 11.06 olması lazım, pubg de oynarken BİLDİRİM ÇUBUĞUNA TIKLADIĞIMDA OYUNDA DONMA OLUYOR. kapatıp açmam gerekiyor, daha önce bu sorun yoktu nasıl çözebilirim, ayrıca fps düşmüyor tuhaf bir donma var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR_ -- 7 Mayıs 2020; 14:59:59 >
  • zeak13 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam gördüğüm kadarıyla usb kablon orjinal görünmüyor. Bundan sebep olabilir.
  • Oyun oynamıyorum.Bunun dışında her türlü işlemi yapıyorum.
    Şarj konusunda ben gayet memnunum.6 gün ne demek?

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.