Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pili çok iyi eskiden powerbank kullanırken şimdi gerek duymuyorum tek sorunum amazfit verge ile bağlantı sorunu yaşıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba benim mi 9 uma güncelleme gelmiyor, imei atılmış, sanırım global room. Ne yapmam lazım güncellemeler için?

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eXe20 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Benim telefonum pasaport kayıtlı Mi 9 8/128 ve sizinle aynı sürümü kullanıyoruz. Yani telefonunuz güncel durumda şu anda

• eXe20 E kullanıcısına yanıt
    http://c.mi.com/in/miuidownload/detail?device=1700361

Bu siteden takip edebilirsin. Şu an güncel gözüküyor sizin tlf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batur17 -- 8 Nisan 2020; 13:8:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi 9'un dokunmatiğinde sorun yaşayan oldu mu hiç?
  • Arkadaşlar Android 10 da vowifi kullanabilen var mı? (global)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre1498 -- 10 Nisan 2020; 22:5:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 2275 TL ye 1 aylık mi 9 buldum. Note 8 pro almayı düşünüyordum fakat bu fiyata bulunca Mi 9 mu alsam dedim. Sizce ne yapmalıyım?
  • Merhaba yarım saat kadar önce Mi 9 telefon aldım. Cihaz 1 aylık. Kontrollerini filan sağladım sorun göremedim. Fakat şarjı az gidiyor gibi geldi. 5-6 dk filan uğraşınca %1 düşüyor. Benim eski cihazım Note 6 Pro'ydu. Sabahtan akşama kadar hiç uğraşmasam en az %85 duruyordu.

Cihazda 3300 Mah var biliyorum fakat böyle de su gibi gitmemesi lazım. Şuan şarja taktım. Aldığımda %5 filandı. Yarım saatte %44 doldu. Hızlı şarj ediyor fakat bataryası böyleyse büyük hayal kırıklığı
  • Arkadaslar siz olsani mi9 mu alırsınız yoksa iphone 8 mi? İkiside ayni fiyatta. Hatta iphone bir tik daha ucuz. Esim icin alacagim kameraya cok onem veriyor.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Iphone 6s den mi9 a geçemedim kendim kız arkadaşıma verdim telefonu. Yazılımdan ötürü mü bilmiyorum kamerası doğal değil kesinlikle. gcam vs denedim hem stabil değil hemde çok abartı renkler ile çekiyor. Kamera ve sorunsuz bir yazılım önemliyse iphone dan şaşmamak lazım. Ayrıca kamerasının Video çekim performansı da baya kötü. Son olarak ana kamera dışındaki diğer lensler sadece laf olsun diye konulmuş kaliteden çok uzak kendi ana kamerasına göre. Onun haricinde donanım olarak gerçekten çok üstün ekranına hızına felan hayran kaldım. Ama iş kamera ve yazılıma gelince sınıfta kalıyor bana kalırsa.

• mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Aslinda aklimda yoktu ama dxomark siralamasinda iphone 11 den bile daha iyi puan almasi sasirtici. Siz kötü diyorsunuz o zaman iphone 11 den bile daha ust sırada nasil yer aliyor anlayamadim

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Dxomark a pek güvenim yok açıkçası :) ben tamamen kişisel kullanımdan ötürü gördüklerimi söylüyorum. Karşılaştırma olarak şöyle söyleyim bende benzeri ikilemde kalmıştım 8 plus vs mi9. Mi9 satın aldım kardeşimdeki 8 plus ile test ettim. Kamerası kesinlikle doğal renk vermiyor. Özellikle kapalı ortamlarda. Nasıl anlatsam böyle gördüğümüz gibi çekmiyor oynuyor üstünde.

Ayrıca iphone 11 in kamerasından daha iyi bir puan alması zaten sitenin bütün güvenirliğini kaybetmesi için güzel bir sebep. Ois dahi yok mi9 kamerasında bunu da belirtmek isterim.

Son bir ekleme mi9 toza suya karşı koruması olmayan ve mono hoparlöre sahip bir telefon ancak kendisi xiaomi nin amiral gemilerinden birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahseer898 -- 13 Nisan 2020; 11:38:15 >
  • mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Anladim, iphonenun 64 gb olmasi ve artirilamamasini goze alip iphone 8 alicaz o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Arkadaslar siz olsani mi9 mu alırsınız yoksa iphone 8 mi? İkiside ayni fiyatta. Hatta iphone bir tik daha ucuz. Esim icin alacagim kameraya cok onem veriyor.
    https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-9-camera-review/

• Siyah. kullanıcısına yanıt
    Gördüm onu daha once inceledim hocam. Zaten mi9 a yonelmemim sebebi dxomark. Fakat burada mi9 kullanan arkadaslardan bazilari iphone 8 in daha iyi oldugunu belirtmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Gördüm onu daha once inceledim hocam. Zaten mi9 a yonelmemim sebebi dxomark. Fakat burada mi9 kullanan arkadaslardan bazilari iphone 8 in daha iyi oldugunu belirtmis.
    iPhone 8 kullanan bir arkadaşım yok karşılaştırayım. Ancak o sitede mi 9'u iPhone 10 mu 11 mi onun fotoğrafları ile karşılaştırıyorlar. Birkaç nesil öncesinin telefonu olan iPhone 8'in fotoğrafları mi 9 ile aşık atabilir mi emin değilim. Video önemli ise ois desteği yok mi 9'un. O bir eksiklik olabilir.

• neto_ kullanıcısına yanıt
    Bataryası iyidir Mi 9'un. 5 bin, 6 bin lik bataryası olan cihazlar ile yarışır seviyede. Bu Snapdragon 855'in enerji tasarrufunun çok iyi olması sayesinde. Ancak wakelock sorunu varsa, yada kullandığınız uygulamalardan bazılarında yazılımsal problem sebebi ile çok şarj harcama problemi varsa şarj ömrü kısa olabilir. Bende zaman zaman yeni uygulama yüklediğimde şarj ömründe kısalmalar görebiliyorum.

Kendi dikkat ettiğim noktaları sizinle paylaşayım.

Şarj ömrünü uzun tutmanız için siyah temaya önem vermelisiniz. Ben siyah teması olmayan uygulamaları hiç kullanmıyorum bile. Chrome dahil tüm uygulamalar dark mode'da çalışıyor.

Video izleyen biriyseniz eğer mx playerın bazı sürümlerinde çok şarj yiyiyor. Ne kadar çok derseniz 5-6 kat daha fazla. Vlc kullanmanızı tavsiye ederim bu noktada. Esasen MX player kullanan birisiyim. 10 - 11 saat ekran süresi alıyorum video izlerken, mx playerı guncelledikten sonra bu 2-3 saate düştü ve VLC'ye geçmem sonrası tekrar 10-11 saate çıktı. Bu örnek uygulamanın yazılımsal sorunlu olmasının şarj ömrüne ne kadar etki ettiğini açık bir şekilde gösteriyor. Orta seviye parlaklık ile 10-11 saat, full parlaklık ile 8-9 saat video izleme süreleri.

Kullandığınız operatör şarj ömrünü büyük oranda kısaltabilir. Türk Telekom ile iyi bir şarj ömrü alıyorum ben yaşadığım bölgede. Daha sonra turkcell ile Türk Telekom çift sim kullanmaya başladım ve yine iyi şarj ömrü almaya devam ettim. Ancak Vodafone ve Türk Telekom olarak cift sim kullandığımda şarj ömründe %60 falan düşüş oldu. Her zaman sabahtan akşama kullanmadığım zaman %3-5 falan düşen cihaz, kendiliğinden %30-40 şarj yemeye başladı. Ayarlardan Vodafone simi kapattığımda, sadece Türk Telekom ile şarj ömrü yine eski haline döndü.

Ben birçok uygulamaya, sürekli çalışmasına gerek olmayanlara, arka planda kapanmasını ayarlıyorum. Bankacılık uygulamalarından forum uygulamalarına, sözlük uygulamalarından video oynatıcılara kadar hiçbir uygulama arka planda çalışma iznine sahip değil. WhatsApp vb uygulamalar sadece Arka plan iznine sahip. Bu şarj ömrünü büyük oranda etkiliyor.

Benim WIFI ağına bağlı RPi3 üzerine Pi-Hole kurulu. Ağa bağlı tüm cihazlarda reklam engelleme yapılıyor. Telefon için bu çok önemli bir etken özellikle. Şarj ömrüne hiç etki etmeden, hatta şarj ömrünü uzatarak tüm reklamlardan kurtuluyorsunuz böyle bir kurulum ile.

Bu ayarlamalar olmadığında 2 saate kadar kötü ekran süresi aldığım, tüm ayarlamaları yaptığımda ise 10 saat üzeri ekran süresi aldığımı sizinle paylaşmak isterim. Bu ayarlamaları yapmak kısa sürmüyor. 1-2 saat uğraşmanız lazım belkide. Ama kesinlikle değiyor. Chrome yada WhatsApp kullanımında bile 10 saat üzeri ekran süresi alıyorum (WIFI).

Şarj süresi olarak ise 65 wattlık adaptör kullanıyorum. 35 dakikada %0'dan %100'e doluyor.

Ayrıca 5-6 dakika uğraşınca %1 düşüyor şarjı demişsiniz. 6 dakikadan heaplasak 600 dakika yapıyor. 10 saat ekran süresi, normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 16 Nisan 2020; 5:23:46 >

• losthero15 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Öncelikle zaman ayırıp verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Maalesef Mi 9 kulübü sayımız az sanırım. Pek aktif göremedim konuyu. Batarya olayına gelecek isek sorun düzeldi. Ben aldığımda 20 gün bataryası boş beklemiş telefon. O yüzden doldur boşalt yaptıkça kendine geldi. Şuan sorunsuz bir günü çıkarıyor.
  • neto_ kullanıcısına yanıt
    Evet pek aktif bir konu değil ne yazık ki. Sonunuzun düzelmesini sevindim. Güle güle kullanın cihazı.

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.