Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.391
Cevap
71
Favori
383.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nexusanya

Her seferinde "yalnızca cihazi" seçip konum erişimini kapatsam da konumu açıyor hem de ortadaki seçeneğe getiriyor. Uygulamalar erişiyor dolayisiyla.
    Bildirim çubuğunda açıldığını bile göstermiyor.

Android 6da böyle bir sorunum yoktu Z2 ile.
    Miui.dan midir android 9dan mi bilemedim.
    aynı sayfanın altında google konum doğruluğu var. onu kapatın. artık yalnızca cihazı seçebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cvp için teşekkürler ama yine Google haritalar girip konum buldurunca en yüksek doğruluğu seçiyor otomatik.
    Google konum doğruluğunu da tekrardan aktiflestiriyor.
    Dolayısıyla yüksek doğruluk tikli kalınca da konumu kapatsam bile diğer uygulamalar ulaşıyor konumuma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantili global rom lu cihaza root atıp Xiaomi.eu roma geçersem bu band 20 sorunu olur mu yoksa donanımsal mi bu durum

• altineldogan A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende garantili ve global ve band 20 var. Ama genelde şehir merkezinde band 20 ile bağlanmıyor telefon. Baza uzak olduğun ya da telefon çekmeye zorlandığı kapalı yerlerde geçiyor band 20 ye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şu an şehrin işlek noktasındayım ve band 20 yok. Araçla yolda giderken arada geliyor yani duruma göre hocam, kapalı alan şebeke uzaklığı etkili. Yani özel root rom çok uğraşmıyor isen bence root atma.

• Bu cihaza mi 6 dan geçtim mi 6 yı bir yılda yakın süredir eu beta rom ile kullandım. Adaway siz mi9 olmuyor 😄 . Ancak band 20 i kullanıyorum bulunduğum bölge biraz şehir dışı genelde band 20 bağlanıyor. Asıl merak ettiğim bu özelliğin band 20 olayının yazılımsal olup olmadığı

Donanımsal bir durum hocam. Tabi donanım olarak band 20 imkanı veren bir cihaza band 20 bulunmayan bir ülkenin rom, csc, buildprop artık her neyse atarlarsa gider mi orasını bilmem

• Arkadaşlar bu telefonda da 11 e güncelleyince resim çektiğiniz de direk çektiğin resmi görememe sorunu var mı.

• 1 haftalık kullanımım sonucunda almayı düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından görüşlerimi paylaşıyorum.

En son kullandığım android sürümü Marshmallow'du. O zamandan beri iphone 7 kullanıyordum.
    Açıkçası ios'ten androide geçmeden önce çekincelerim vardı fakat android geçen zamanda kendini baya geliştirmiş miui ara yüzünü baya sevdim.
    Telefona rahatça dosya atıp alabilmek, ekran yansıtma, icon pack, tema v.s. özgürce kullanmayı özlemişim.

Telefonu almadan önce Mi9 lite ile Redmi Note 8 Pro arasında kalmıştım mediatek işlemci ve ips ekranlı olması nedeniyle Redmi Note 8 Pro'dan vazgeçerek Mi9 Lite aldım.

Öncelikle Amoled ekran gerçekten çok farklı bir deneyimmiş. Görüntü kalitesi ve siyahların tonu muazzam gerçekten.
    Telefonun kamera performansını çok beğendim.

Beni en çok etkileyen kısım yüz tanımanın aşırı hızlı olması ve çok düşük ışıklarda bile sorunsuz çalışması.
    Arkadaki bildirim ışığı baya hoş duruyor. Ön kameraya geçince kamera altında gidip gelen animasyon ışığına bayıldım amoled ekranın nimetleri
    Bu ışığı normal bildirimlerde de aynı şekilde kullanabileceğimiz program varsa önerebilir misiniz? Bir kaç program indirip denedim ama aynı animasyonu yakalayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkys -- 6 Aralık 2019; 10:23:38 >

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi aynen uyguladım ama malesef olmadı. Birde kılıt ekranında parmak ızı okuyucu simgesi telefonu masaya koyunca yok oluyor. Halbukı ayarlarda devamlı göster seçeneği işaretli
  • Mihrali Bey M kullanıcısına yanıt
    7 saatlik süreyi ne yaparak kullandınız? Ve telefonda ekstra uygulamalar yüklü mü? Ben toplamda 6 saat ekran süresini anca alıyorum

• Arkadaslar aod ekranı telefonu cebe koyunca kapanması gerekmıyormu en azından samsungda oyleydı telefon cebımdeykende aod ekranı acık
    donanımsal bir durum. ben xiaomi.eu romu kullanıyorum ve band20 var. sorun olmuyor yani.
    root atmaya da gerek yok, sadece bl kilidini açmak yeterli twrp yükleyip onun üzerinden rom kurmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Arkadaşlar bu telefonda da 11 e güncelleyince resim çektiğiniz de direk çektiğin resmi görememe sorunu var mı.
    kararlı sürüm romlarda yok bildiğim kadarıyla. xiaomi.eu romlarından birinde vardı geçen ay ama onu da çözdüler şu an sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur5392

Arkadaslar aod ekranı telefonu cebe koyunca kapanması gerekmıyormu en azından samsungda oyleydı telefon cebımdeykende aod ekranı acık
    cep modu açık mı hocam ?
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    evet açık ama halen aynı. Ben ekran ayarını sürekli göster yaptım sanırım ondan cebımde'de açık duruyordu. Şu an dokuntuktan sonra 10 sanıye boyunca seçenıgıne tıkladım bu seferde 10 sn ye sonra ekran'dan aod ve parmak ızı okuyucu kayboluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur5392 -- 6 Aralık 2019; 12:34:30 >
  • ortakatro kullanıcısına yanıt
    Orada da yazdığı gibi. YouTube, WhatsApp, Twitter, Spotify vs. kullandım. 4G kapalıydı. Tüm uygulamalarda karanlık mod açık. Ekstra uygulamadan neyi kastettiğinizi anlamadım.

• Arkadaşlar mi 9 lite n11 de Algötür den alıp GENPA garantisi sorgulayan oldu mu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: altineldogan

Garantili global rom lu cihaza root atıp Xiaomi.eu roma geçersem bu band 20 sorunu olur mu yoksa donanımsal mi bu durum
    band 20 gitmez eu beta romdayım root var
    Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn_yldz_ -- 6 Aralık 2019; 13:52:50 >
  • 22 kasımda hb. mistore'dan alan biri olarak sipariş sürecimle ilgili belki hala bekleyenler vardır diye bilgi vermek istedim. normalde tahmini varış olarak 2 gün önce elimde olması gereken cihaz hala gelmediğinden trabzondaki varış birimi olan posta bilmem ne idaresine giderek alayım bari dedim. kargo depoya geleli 6 gün olmuştu. aldığım cevap: hepsiburadadan o kampanya dönemi yoğun alışveriş yapılmış o yüzden henüz o toplu gelen ürünlerin açılımını yapmadık. yarın(cumartesi) öğlene kadar açığız gelip alabilirsiniz diyip vermediler yine paketi! bugün dahil siparişi vereli 15 gün oldu ve bu sürecin 11 günü PTT de geçti. İnşallah cihazda bir problem çıkmaz böyle rezillik görmedim. 3 sene önce amazon almanyadan amerikadan verdiğimiz siparişler bile 10 günde adrese teslim ediliyordu ülke içinde böyle bir durum yaşamak üzücü ve sıkıcı.
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.