Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.889
Cevap
156
Favori
752.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de Mi 8 64 GB kullanıyorum. Son 3 ayım kaldı 2.simde. Bir telefoncuyla konuştuğumda "üzerine çalışıyorlar, yakın zamanda çıkacak" gibi bir bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit edebilecek biri var mıdır forumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Arkadaşlar ben de Mi 8 64 GB kullanıyorum. Son 3 ayım kaldı 2.simde. Bir telefoncuyla konuştuğumda "üzerine çalışıyorlar, yakın zamanda çıkacak" gibi bir bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit edebilecek biri var mıdır forumda?
    Kim eedi ose sağlam sallamış kardeşim.Xiaomi kendisi kapatıyor açıkları devamlı olarak. Ayrıca bu ürünü normal olarak alan kayıt yaptırıp ta kullanan insanların da bir şekilde işine geliyor. Neden çünkü IMEI yazmak için sistemde açık olması gerek olmadığına göre her türlü güvendesiniz. Zaten IMEI yazılan cihazların da bundan sonra gelecek güncellemeler ile kapanmayacagi garantisi de yok. Yani bu iş bir yönden iyi bir yönden de kötü oldu bizler için. Sözün özü özellikle yeni versiyon Xiaomi cihazları için IMEI repair beklemeyin asla gelmez gelmeyecek diyebiliriz. Zira bu aralar Huawei lerde de IMEI yazılan cihazlarda güncelleme sonra sorunlar mevcut. Bölge değişimi IMEI değişimi cihazlara ya güncelleme vermiyor yada kullanılmaz hale düşürüyor Huawei tarafında ki bunlara IMEI yazan arkadaslarda az para istemiyor 300 350 lira gibi rakamlar dönüyor ortada. Şahsen 300 lira ona verene kadar ortak 1 er IMEI kayıt işine girilmesini öneririm hem Garanti olur hem de cihaz güvenli olarak kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rasqutin kullanıcısına yanıt
    Burada da anlatmıştım. Google maps navi oreo sürümünde gayet iyi çalışıyordu. Sizin düzeldi dediniz pie sürümü geldiğinde bozuldu gps. Navigasyon sırasında imleç sapıtmaya ve yanlış yollar göstermeye başladı. Dediğinizi yaptım ama google' da tüm izinler açık zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: serawara

Burada da anlatmıştım. Google maps navi oreo sürümünde gayet iyi çalışıyordu. Sizin düzeldi dediniz pie sürümü geldiğinde bozuldu gps. Navigasyon sırasında imleç sapıtmaya ve yanlış yollar göstermeye başladı. Dediğinizi yaptım ama google' da tüm izinler açık zaten.
    Anladım hocam. Yeni haliyle denemedim ama ben de Mix 3 aldım, pie sürümü yüklü. Bi deneme yapayım onda sonucu yazarım buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serawara

diğer forma yazdıgım konu arkadaşlar deneyin mutlaka

GPS icin
    Mi8 son versiyonda haritaların güncellemelerini kaldırıp bı deneme yapın ben sabah yolun yarısında durup bunu denedim sorun kalmadı gibi gözüküyor ama net bişey için erken

Arkadaşlar işe gelirken test yaptım sonuç mükemmel hiç bir hata yok yarın sabah dönerken farklı yolda yine test edicem bence sorunu kısmen çözdük

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

Arkadaşlar benim de bir sorunum var, epey bir araştırdım ama bulamadım.
    Mi8 alalı daha 1 hafta olmadı.
    iki konuda sorun yaşıyorum:
    (1) Ekran parlaklığı telefonumu kapatıp açtığımda veya restart ettiğimde bir şekilde Auto ya geçip çok düşük değerlere iniyor. Hatta ilk giriş şifresini yazarken göremiyorum bile aydınlık ortamda. Zorlukla digip ayarlardan parlaklığı tekrar arttırıyorum.
    Ne denediysem bunu çözmedim. Auto yu iptal ettim, Auto Vontrast'ı kapattım, parlaklık seviyesini farklı değerlerde bıraktım vs... Sonuç hep aynı.
    Bir şekilde kendisi Auto (brightness) moduna geçip oldukça düşük bir ayara set oluyor...

Mi8 Global ROM, MiUi 10, Android 9 (Xiaomi mağazasından aldım, kendisi otomatik bu versiyonlara güncellendi)

(2) navigasyonda sorun yaşadım. Google Maps kullanıyorum. İmleç bazen ileri geri kayıyor bazen yan yola atlıyor. Yani çok hassas çalışmıyor. O kadar ki yanış yola bile sokabiliyor.
    Eve dönünce Dual GPS seçeneğinin aktif olmadığını farkettim ve açtım. Bu şekilde henüz deneme fırsatım olmadı.

Bu konularda sorun yaşayan ve/veya çözümü bulan var mı acaba? özellikle birinci konu bayağı can sıkıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
    Ekran parlaklığının sürekli düşük ayara düşmesi (1. madde) sorunu bir tek bende mi var acaba?

• Enginesin_55 E kullanıcısına yanıt
    IMEI yazmak için sistemde açık olmasına falan gerek yok. Sistemin modem bilgilerini tuttuğu firmware partisyonunda IMEI değiştirmek oldukça kolay bir şey. Ancak IMEI değişimini engellemek isteyen şirketler firmware içerisinde başka bir yere daha aynı IMEI'yi kodlayarak koyuyor ve kodlu imei ile modem partisyonundaki imei aynı değilse cihaz şebekeyle iletişimi bilinçli olarak kurmuyor. Cihazın IMEI'sini bir method ile değiştirdikten sonra(eğer firmware seviyesinde bir IMEI değişimi yaptıysanız) artık cihaz orijinal IMEI ile alakalı bir bilgiye sahip değil. Sizin kimliğinizi yakıp hafızanızı da sildikten sonra size yeni bir kimlik versem eski kimliğinizi hatırlamanız mümkün müdür? Aynı durum IMEI için de geçerli. 680 TL oldu zannediyorum kayıt parası. Şaka gibi bir şey. Yarısı 340 TL bile büyük bir para. Bu resmen soygun. Böyle bir yolla soygun yapan devlete de bu alanda vergi kaptırmak istemiyorum esasen. Sadece parası da değil işin. Telefon alanında Türkiye'de akıl sır ermeyecek vergiler uyguluyorlar. Dünyanın dört bir yanında vergi dahil 1600-2000 TL bandında alınabilen Pocophone F1 gibi bir cihaz dahi 2800 TL'ye satılıyor ülkede. Biz çok mu zengin bir ülkeyiz de bu fiyatlardan telefon alıyoruz? Singapur gibi astronomik bir kişi başına düşen milli gelirimiz olsa vergi alınsın hadi... Ama böyle kıt kanaat geçinen vatandaşa da bu kadar yüklenilmez. Ben şahsen telefon alanında devlete vergi kazandırmamak için elimden geleni yapıyorum çünkü vergilendirme adaletini çoktan şaşırmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

IMEI yazmak için sistemde açık olmasına falan gerek yok. Sistemin modem bilgilerini tuttuğu firmware partisyonunda IMEI değiştirmek oldukça kolay bir şey. Ancak IMEI değişimini engellemek isteyen şirketler firmware içerisinde başka bir yere daha aynı IMEI'yi kodlayarak koyuyor ve kodlu imei ile modem partisyonundaki imei aynı değilse cihaz şebekeyle iletişimi bilinçli olarak kurmuyor. Cihazın IMEI'sini bir method ile değiştirdikten sonra(eğer firmware seviyesinde bir IMEI değişimi yaptıysanız) artık cihaz orijinal IMEI ile alakalı bir bilgiye sahip değil. Sizin kimliğinizi yakıp hafızanızı da sildikten sonra size yeni bir kimlik versem eski kimliğinizi hatırlamanız mümkün müdür? Aynı durum IMEI için de geçerli. 680 TL oldu zannediyorum kayıt parası. Şaka gibi bir şey. Yarısı 340 TL bile büyük bir para. Bu resmen soygun. Böyle bir yolla soygun yapan devlete de bu alanda vergi kaptırmak istemiyorum esasen. Sadece parası da değil işin. Telefon alanında Türkiye'de akıl sır ermeyecek vergiler uyguluyorlar. Dünyanın dört bir yanında vergi dahil 1600-2000 TL bandında alınabilen Pocophone F1 gibi bir cihaz dahi 2800 TL'ye satılıyor ülkede. Biz çok mu zengin bir ülkeyiz de bu fiyatlardan telefon alıyoruz? Singapur gibi astronomik bir kişi başına düşen milli gelirimiz olsa vergi alınsın hadi... Ama böyle kıt kanaat geçinen vatandaşa da bu kadar yüklenilmez. Ben şahsen telefon alanında devlete vergi kazandırmamak için elimden geleni yapıyorum çünkü vergilendirme adaletini çoktan şaşırmış.
    Yani sistemde açık olmadan o dediklerini nasıl becereksin çok merak ettim açıkçası. Bu dediklerin Xiaomi için cooookkk gerilerde kaldı kardeşim. illa ki imei yazmak istiyorsanız oneplus,lenovo,zte gibi markalara yoneleceksiniz başka yolu yok. Mi5 kendim yazmıştım bir zamanlar ama mi6 ve sonrası sıkıntı her güncelleme işi daha da zora soktu. En son mi mix2 ye yazdırdım IMEI o cihazı da Kendi revovery si üzerinden sifirlayamadim. Neden çünkü IMEI uçuyor sırf bu sebeple E.U rom ve twrp yüklü halde kullandım cihazı. İşi uzatmanın anlamı da faydası da yok çünkü çözüm yok. He varsa çözümü bulun yapın herkes faydalansin bende isterim bunu ama nafile yani. Ayrıca o dediklerini devlet değil hükümet yapıyor ve onları da oraya getiren ve başta tutan sen ben gibi insanlar bende karşıyım fahiş fiyatlara. Mart ayında seçim var aklınıza gelirse vermeyin oyları protesto edin elimizden başka birşey gelmez. Vergiye dayalı bir gelir anlayışı var TR de uretme gibi bir dert yok. Bu sebeple verginin de vergisini aliyorlar çünkü başka gelir yok. Devlete ait ne kadar gelir getiren fabrika kurum yada benzeri ne varsa özelleştirme adı altında peşkeş çekildi yok pahasına. Kimse sesini çıkarmadı bundan sonraya çıkaramaz YANİ DURMAK YOK YOLA DEVAM diyelim. Herkese mutlu huzurlu sağlık ve barış içinde yıllar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enginesin_55 -- 2 Ocak 2019; 2:8:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutk

Cihaz uygun onların bilgisi uygun değil. Sitesinde tanımlı cihazlardan birine sim kartı takıp sms atıp. Sonra sim kartı mi 8 takıyoruz işlem bu kadar. Niye bu uğraş derseniz, çünkü operatör olacak ahlaksız firmalar bu cihazı satmadıklarından, size cihaz uygun değil diyip yeni cihaz satmaya çalıştıklarından.
    Teşekkürler, halloldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: -BraveHeart-

Hala birşey yok bu konu hakkında.Oneplus 6,Poco F1,Meizu 16th imei işi oldu ama Mi8 de tık yok.Ben kapanana kadar kullanıcağim.Kapanınca yöntem çıkmazsa birisiyle ortaklaşa pasaport kaydı yapıcağım başka çare yok.
    Ben de oyle yaparim heralde hocam

• gençler alabiliyorsanız mi8 alın derim. kaliteli bir cihaz. poco da kötü değil aralarında ki fark 300 tl. 128 lerde 200 kadar düşüyor.. isterseniz biraz bekleyin düşsün. poco sanki bir tık düşecek. batarya konusunda pek fark yaşamassınız mi8 amoled ekran daha az enerji tüketiyor. fazla fark yok bilginize.

he şuda fark mi8 de alsanız pocof1 sonuçta %99 kılıfla kulanacaksanız çok kasaya takmanın anlamı yok inceleyebilirseniz gidin migros teknosa elinize alıp bakın derim.

huweanin litelerine para kaptırmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason16

gençler alabiliyorsanız mi8 alın derim. kaliteli bir cihaz. poco da kötü değil aralarında ki fark 300 tl. 128 lerde 200 kadar düşüyor.. isterseniz biraz bekleyin düşsün. poco sanki bir tık düşecek. batarya konusunda pek fark yaşamassınız mi8 amoled ekran daha az enerji tüketiyor. fazla fark yok bilginize.

he şuda fark mi8 de alsanız pocof1 sonuçta %99 kılıfla kulanacaksanız çok kasaya takmanın anlamı yok inceleyebilirseniz gidin migros teknosa elinize alıp bakın derim.

huweanin litelerine para kaptırmayın
    aynen ikisinin de kasasında çok fark yok. ama Mi8'in sesi çok düşük çıkıyor. Youtube'da bir video açıp dinlediğinizde hak vereceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 2 Ocak 2019; 11:16:2 >

• Arka kamerada foto cekerken karıncalaşma sizdede var mi arkadaslar telefonu güncelledikten sonra cıkmaya başladı fotoyu çektikten sonra düzeliyor biraz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arka kamerada 4:3 mü yoksa 16:9 mu kullanılmalı? İkisini de deniyorum pek bir fark göremedim. Daha önce başka bir forumda 4:3 kullanın, çözünürlüğü daha yüksek oluyor diye yazmıştı birisi ondan aklıma takıldı

• GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    Bir çözüm bulursanız bana da haber verir misiniz hocam?

• Merhabalar şimdiye kadar hep samsung'un üst model note serisi cihazlarını kullandım Note 2-3-5, şu anda Migros'da siyah ve mavi renk global 128gb 2999tl. Migros'daki yeni gelen parti ürünler global cihaz, alan bir arkadaş öyle dedi. Sizce sonradan sorun çıkar mı rom, imei, volte vs
  • Foruma ne zaman girsem belki bir faydalı bilgi bulurum diye umut ediyorum ama konu hep "MİGROS"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Forumun genel amacı doğrultusunda henüz almamış olduğum bir ürün için kullanıcı arkadaşlardan bilgi "rica" ediyorum. Bilgi verip vermemek sizin elinizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Merhabalar şimdiye kadar hep samsung'un üst model note serisi cihazlarını kullandım Note 2-3-5, şu anda Migros'da siyah ve mavi renk global 128gb 2999tl. Migros'daki yeni gelen parti ürünler global cihaz, alan bir arkadaş öyle dedi. Sizce sonradan sorun çıkar mı rom, imei, volte vs
    cihaz sahibi değilim almak için takip ediyorum gerçekten sıktı bu konu, migros ritz garantili cihazları önermiyorlar global rom yazıyorsa paket temizse alın, bir söylentiye göre yenilenmiş ürünlerde varmış ithalatçının ürünlerinde tercih sizin.
  • cepporttan kvk garantili alabilirsiniz ben o şekilde aldım. delta garantili olsun istemedim
  • 
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.