Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
12.625
Cevap
226
Favori
600.468
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★
Giriş
    3853 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SorryForAll

Arkadaşlar kimse cevap vermemiş. Yeni bir mi kullanıcısıyım gereksiz uygulamaları nereden devre dışı bırakabilirim
    Ayarlar yüklü uygulamalar bölümünden bi kaçını kaldırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 1 Ocak 2019; 20:54:45 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hala birşey yok bu konu hakkında.Oneplus 6,Poco F1,Meizu 16th imei işi oldu ama Mi8 de tık yok.Ben kapanana kadar kullanıcağim.Kapanınca yöntem çıkmazsa birisiyle ortaklaşa pasaport kaydı yapıcağım başka çare yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    umtakcay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cihaz uygun onların bilgisi uygun değil. Sitesinde tanımlı cihazlardan birine sim kartı takıp sms atıp. Sonra sim kartı mi 8 takıyoruz işlem bu kadar. Niye bu uğraş derseniz, çünkü operatör olacak ahlaksız firmalar bu cihazı satmadıklarından, size cihaz uygun değil diyip yeni cihaz satmaya çalıştıklarından.

|
    |
    fisik13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konuşurken ses açma tuşuna basın

|
    |

Görünüş için bişey demeyim ama ele alinca mate 20 lite bıraktığı his kötü. Hatta hayal kırıklığı yarattı benim için. Zenfone un görünüş iyi ama elime alıp incelemedim. Poco f1 de arka tpu mi 8 de cam. Bu iki telefona aynı his bıraktı diyenler var ama nasıl aynı gelmiş anlamadım.

Mate 20 litede kamerada iyi gelmedi bana merceği özellikle silmeme rağmen.

|
    |
    iquique kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bu konunun en başında konuyu hazırlayan arkadaş bunu cevaplamış:
    buraya alıntılıyorum. Ben denedim, gelen mesaj aynı, "telefonunuz desteklemiyor" du. Burda yazanşarı aynen uyguladım, ekranda VoLTE yi gördüm.
    • Soru: VoLTE nasıl aktif edilir?

• Hattınızın VoLTE özelliğini açın.

TURKCELL - HDSES > 2200
    VODAFONE - 4.5G > 4545
    TÜRK TELEKOM - VOLTE > 5555

• Telefon uygulamasından *#*#86583#*#* kodunu tuşlayın.
    • Ekranda Volte carrier check was disabled yazısını gördükten sonra telefonu yeniden başlatın.
    • Ayarlar > SIM Kartlar & Mobil Ağlar > Sim Kart Ayarları yolunu izleyin.
    • Volte etkinleştirildi seçeneğini aktif edin.

Hattınızın VoLTE özelliği açıksa bildirim panelinde VoLTE logosunu göreceksiniz.
    |
    |
  • Binbaşı
    1368 Mesaj

Arkadaşlar benim de bir sorunum var, epey bir araştırdım ama bulamadım.
    Mi8 alalı daha 1 hafta olmadı.
    iki konuda sorun yaşıyorum:
    (1) Ekran parlaklığı telefonumu kapatıp açtığımda veya restart ettiğimde bir şekilde Auto ya geçip çok düşük değerlere iniyor. Hatta ilk giriş şifresini yazarken göremiyorum bile aydınlık ortamda. Zorlukla digip ayarlardan parlaklığı tekrar arttırıyorum.
    Ne denediysem bunu çözmedim. Auto yu iptal ettim, Auto Vontrast'ı kapattım, parlaklık seviyesini farklı değerlerde bıraktım vs... Sonuç hep aynı.
    Bir şekilde kendisi Auto (brightness) moduna geçip oldukça düşük bir ayara set oluyor...

Mi8 Global ROM, MiUi 10, Android 9 (Xiaomi mağazasından aldım, kendisi otomatik bu versiyonlara güncellendi)

(2) navigasyonda sorun yaşadım. Google Maps kullanıyorum. İmleç bazen ileri geri kayıyor bazen yan yola atlıyor. Yani çok hassas çalışmıyor. O kadar ki yanış yola bile sokabiliyor.
    Eve dönünce Dual GPS seçeneğinin aktif olmadığını farkettim ve açtım. Bu şekilde henüz deneme fırsatım olmadı.

Bu konularda sorun yaşayan ve/veya çözümü bulan var mı acaba? özellikle birinci konu bayağı can sıkıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
    |
    |
    Alehar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1368 Mesaj

Bir yerlerde bildirimler için içerikleri göster/sadece başlıkları göster seçeneği vardır, sanırım buradan çözeceksiniz. Tam yerini hatırlaıyorum, Notificiations menüsünde olmalı...

yazarken yine araştırdım, şu şekilde:
    Settings -> Lock Screen Passwd -> Advanced Settings -> On Lock Screen
    burada üç seçenek var sizin istediğiniz sanırım ortadaki...
    |
    |
    ahmetfakoc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1368 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lostgirll

Arkadaşlar bilen yok mu? Ön kameranın geniş açılı çekmesi yazilimsal bir özellik mi, yoksa donanımsal bir özellik mi?

Poco ile mi 8 in sensör boyutları filan hep aynı, neden pocophone daha geniş açılı çekiyor?
    Donanımsal...
    |
    |
  • Binbaşı
    1654 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

(1) Ekran parlaklığı telefonumu kapatıp açtığımda veya restart ettiğimde bir şekilde Auto ya geçip çok düşük değerlere iniyor. Hatta ilk giriş şifresini yazarken göremiyorum bile aydınlık ortamda. Zorlukla digip ayarlardan parlaklığı tekrar arttırıyorum.
    Ne denediysem bunu çözmedim. Auto yu iptal ettim, Auto Vontrast'ı kapattım, parlaklık seviyesini farklı değerlerde bıraktım vs... Sonuç hep aynı.
    Bir şekilde kendisi Auto (brightness) moduna geçip oldukça düşük bir ayara set oluyor...

Mi8 Global ROM, MiUi 10, Android 9 (Xiaomi mağazasından aldım, kendisi otomatik bu versiyonlara güncellendi)

(2) navigasyonda sorun yaşadım. Google Maps kullanıyorum. İmleç bazen ileri geri kayıyor bazen yan yola atlıyor. Yani çok hassas çalışmıyor. O kadar ki yanış yola bile sokabiliyor.
    Eve dönünce Dual GPS seçeneğinin aktif olmadığını farkettim ve açtım. Bu şekilde henüz deneme fırsatım olmadı.

Bu konularda sorun yaşayan ve/veya çözümü bulan var mı acaba? özellikle birinci konu bayağı can sıkıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
    GPS sorunu ta en başından beri vardı ama çözüldü.Dual GPS açık olmadığı zaman zaten sapıtmalar oluyor yer bildirimlerinde ya da navigasyonda.

Koydum Sevinçlerimi Önüme, Baktım Rakı Masasındayım
    Forumun 1907. üyesi
  • Çavuş
    89 Mesaj

Hocam gps sorunu ne ara çözüldü? Bende hala devam ediyor çift gps açık olsa da.

|
    |
    Rasqutin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: serawara

Hocam gps sorunu ne ara çözüldü? Bende hala devam ediyor çift gps açık olsa da.
    Nasıl bir sorun ile karşılaşıyorsunuz? Global Rom geldikten sonra çözüldü. Ayarlar > Yüklü Uygulamalar > Kullandığınız Uygulama > Pil Tasarrufu kısmında Kısıtlama Yok seçeneğini seçtikten sonra Dual GPS de açık ise sorun olmuyor.

Forumun 1907. üyesi
  • Yarbay
    3693 Mesaj
    Arkadaşlar ben de Mi 8 64 GB kullanıyorum. Son 3 ayım kaldı 2.simde. Bir telefoncuyla konuştuğumda "üzerine çalışıyorlar, yakın zamanda çıkacak" gibi bir bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit edebilecek biri var mıdır forumda?
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa
  • Yüzbaşı
    839 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Arkadaşlar ben de Mi 8 64 GB kullanıyorum. Son 3 ayım kaldı 2.simde. Bir telefoncuyla konuştuğumda "üzerine çalışıyorlar, yakın zamanda çıkacak" gibi bir bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit edebilecek biri var mıdır forumda?
    Kim eedi ose sağlam sallamış kardeşim.Xiaomi kendisi kapatıyor açıkları devamlı olarak. Ayrıca bu ürünü normal olarak alan kayıt yaptırıp ta kullanan insanların da bir şekilde işine geliyor. Neden çünkü IMEI yazmak için sistemde açık olması gerek olmadığına göre her türlü güvendesiniz. Zaten IMEI yazılan cihazların da bundan sonra gelecek güncellemeler ile kapanmayacagi garantisi de yok. Yani bu iş bir yönden iyi bir yönden de kötü oldu bizler için. Sözün özü özellikle yeni versiyon Xiaomi cihazları için IMEI repair beklemeyin asla gelmez gelmeyecek diyebiliriz. Zira bu aralar Huawei lerde de IMEI yazılan cihazlarda güncelleme sonra sorunlar mevcut. Bölge değişimi IMEI değişimi cihazlara ya güncelleme vermiyor yada kullanılmaz hale düşürüyor Huawei tarafında ki bunlara IMEI yazan arkadaslarda az para istemiyor 300 350 lira gibi rakamlar dönüyor ortada. Şahsen 300 lira ona verene kadar ortak 1 er IMEI kayıt işine girilmesini öneririm hem Garanti olur hem de cihaz güvenli olarak kullanılır.

Burada da anlatmıştım. Google maps navi oreo sürümünde gayet iyi çalışıyordu. Sizin düzeldi dediniz pie sürümü geldiğinde bozuldu gps. Navigasyon sırasında imleç sapıtmaya ve yanlış yollar göstermeye başladı. Dediğinizi yaptım ama google' da tüm izinler açık zaten.

|
    |
    Rasqutin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Burada da anlatmıştım. Google maps navi oreo sürümünde gayet iyi çalışıyordu. Sizin düzeldi dediniz pie sürümü geldiğinde bozuldu gps. Navigasyon sırasında imleç sapıtmaya ve yanlış yollar göstermeye başladı. Dediğinizi yaptım ama google' da tüm izinler açık zaten.
    Anladım hocam. Yeni haliyle denemedim ama ben de Mix 3 aldım, pie sürümü yüklü. Bi deneme yapayım onda sonucu yazarım buraya.
    |
    |

Forumun 1907. üyesi
  • Yarbay
    4470 Mesaj
    quote:

diğer forma yazdıgım konu arkadaşlar deneyin mutlaka

GPS icin
    Mi8 son versiyonda haritaların güncellemelerini kaldırıp bı deneme yapın ben sabah yolun yarısında durup bunu denedim sorun kalmadı gibi gözüküyor ama net bişey için erken

Arkadaşlar işe gelirken test yaptım sonuç mükemmel hiç bir hata yok yarın sabah dönerken farklı yolda yine test edicem bence sorunu kısmen çözdük
    quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

Ekran parlaklığının sürekli düşük ayara düşmesi (1. madde) sorunu bir tek bende mi var acaba?
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
seo paketleri
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.