Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (369. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.889
Cevap
156
Favori
752.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok güzel bir eleştiri yazısı. Sonuna kadar katılıyorum. Almak isteyenler bunları bir okusun ve düşünsün. Cihaz parasını hak etmiyor.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 21 Aralık 2018; 16:44:51 >
  • Mi 8 de slow motion video nasıl çekiyorsunuz. Beceremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tel 10.0.3 sürümünde ve güncel görünüyor. Android 9 geri mi çekildi tekrardan

• kadirman37 kullanıcısına yanıt
    Video seçeneğini seçtikten sonra üst menüde ortada 30fps yazıyor ona tıklarsan 120fps olur ve artık ağır çekim yapabilirsin
  • kadirman37 kullanıcısına yanıt
    Sorunlardan dolayı geri çekildiğine dair bir yorum okumuştum..
  • Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Yaklaşık 2 aydır mi8 kullanıyorum,bu forum sitesini tesadüfen ararkan internette buldum.Çok yararlı bilgilerin yanında bazı yanlış anlaşılmalar ve sorunların eksik anlatıldığını gördüm.Ben de üye olup görüşlerimi sizinle paylaşmak istedim.Evet telefonda bazı sorunlar var,bu arada bende son sürümü yükledim.Ama bu sorunlar sanki telefonlar aynı olmasına rağmen bazıları ayarlardan kaynaklanıyor gibi.Ben google asistanı sesli bir şekilde kullanıyorum,bu arada google kamera uygulamasını play store dan kurmadım internetten apk olarak yükledim hiçbir sorunla karşılaşmadım.Bildirimlerin hepsi gayet sağlıklı bir şekilde geliyor ve bildirim ışığı yanıp sönüyor,kilitli ekrandayken whatsapp veya normal mesaj geldiğinde kimden ve ne geldiği görünüyor,cihazın kilidini açtıktan sonra sadece 3 sn sol üstte küçük simge görünüyor ve kayboluyor,bildirimlerde hangi platformdan geldiyse üzerinde beliriyor.Bankacılık uygulamalarını da,google haritaları da sorunsuz kullanıyorum.

• Bugün bir hata daha buldum. İnstagramda dolaşırken videoları aşağı doğru kaydırdığınızda sesleri kesilmiyor. Hatta tüm videoların sesleri iç içe giriyor. İnstagramdan çıktıktan sonra bile sesler gelmeye devam ediyor.
  • Migros 128 GB global rom fiyatları ilgilenenler baksın

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

Evet detaylı ve objektif bir incelemeye başlama vakti geldi , konu olarakda açacağım ama önce buraya yazayım dedim.

Xiaomi daha türkiyeye gelmeden önce Mİ5 Pro modelini dh den bir arkadasdan alıp xiaomi serüvenine başladım. Daha sonra Redmi 4x (askerdeyken) Mi note 3 ( şirket hattı olarak hala durur) , Redmi note 5 pro ( eşime aldım ). Ve şu an da Mi8 ile devam ediyorum.

Bu telefona S9+ dan geçtim , neden geçtin diyecek olanlar olabilir , eşim s9+ ın kamerasını cok beğeniyordu bende ona hediye ettim ve hepsiburadadan Mi8 64 gb aldım.

Bu telefon bir amiral gemisi bu yüzden herseyiyle karsılastıracağım. Önce Negatif özelliklerden bahsedelim.

-Kamerası asla Dxomarkdan 99 puan alabilecek kapasitede değil. Gün ısıgında , ev içinde ve daha karanlık her ortamda s9+ ile yaptıgım karsılastırmalarda s9+ ın çok gerisinde kaldı. Özellikle gece resimlerinde tamamen çuvallıyor.
    - Video da 60 fps yok. İşlemci desteklemesine rağmen inatla 2018 yılında bize 30 fps video çektiriyor. 120 seceneği yerine 60 olması gerekiyordu.
    -Ön kamerası inatla , o kadar insanın şikayetlerine rağmen hala makyajlı çekiyor , alttan ayarı kapatsanızda fark etmiyor , ön kamera doğallıktan cok uzak.
    - Ses özellikleri asla bir amiral gemisine yakısmayacak seviyede.Hoparlör mono , dısarıya verdiği ses seviyesi normal ama gel gelelim kulaklık performasına yine sınıfta kalıyor. Aynı Bluetooth kulaklık ile s9+ da 7.seviyede dinlediğim müziği Mi8 ile 10.seviyede dinlerken yetersiz geliyor.
    - Always on Display yapıyorsun , iyi güzel de arkadaşım daha demezler mi 2 tane bildirim simgesi koymayı beceremezsen ben ne yapayım sürekli açık ekranı ?
    - Bildirim olayı tamamen fail , 2 saniye size yetiyorsa sorun olmaz.
    - Netflix ile haşır neşir olanlar uzak dursun. Çünkü xiaomi denen firma amiral gemisine Widevine L1 sertifikası koyamayacak kadar aciz bir firma. Özetle Netflix de 720p de dahi video izleme şansınız yok.
    - Ekran s9+ a göre cok sönük , muhtemelen aradaki ppi farkında kaynaklıyor.
    - Suya , toza karsı dayanaklılık yok ki ben s9+ ı tatilde defalarca havuzun içinde kullanan biriyim.
    - Bildirim panelinde yeterince özelliştirme yok , Nfc ekleyemedim bile. Bu belki madde olarak eklenmemesi gereken bir olay ama yazılım bakımından yeterince özelleştirme yok , en azından samsung kadar.
    - Google asistant sesli çalışmıyor daha dogrusu ok google wake up yok , yine yazılım hatası.
    - Daha hatırlayamadıgım bircok yazılım sorunu.

Gelelim artılarına , eksisi çok ama begendiğim 1 2 özelliği de yok değil.

-Arayüz çok akıcı , s9+ dan daha hızlı izlenimi veriyor ama s9+ ı 6 aydır , mi8 i de 6 gündür kullandıgımı varsayarsak biraz daha bekleyip bu maddeyi yorumlamak daha mantıklı.
    -Yüz tanıma inanılmaz hızlı.Yani neredeyse bekleme ekranını göremiyorsunuz.Bu konuda s9+ dan en az 2 kat hızlı ama ne kadar güvenli oldugu tartısılır cunku youtube da annesinin babasının yüzünü aynı yüz sanıp açan cihaz videoları var.S9+ kesinlikle daha güvenli ama Mi8 de ki hız çok başarılı sonucta politikacı değiliz yüksek güvenlik bizim için cok da şart değil.
    - Batarya performansı s9+ dan cok daha iyi. Daha kucuk bir batarya olmasına rağmen en az 1.5 saat daha fazla ekran süresi veriyor , bu maddeyide uzun kullanım sonucu yorumlamak daha mantıklı ama 6 ay sonrada s9+ dan daha fazla ekran süresi vereceğine eminim.
    - Telefonda tuşa basmadan ekranın açılması , uyanması özelliği oldukca pratik , belki madde olarak alınması yanlıs ama benım cok hosuma giden bir özellik g7 den s9+ a geçince eksikliğini cok hissetmiştim.

Evet 1 haftalık kullanım sonrası sonuclar bu arkadaşlar.Bu sonuclardan ne gibi bir yorum cıkarttım diyenler olursa. Oldukca basit.

1000-2000 tl arası herkese hala Xiaomi telefon öneririm , fiyatlarını sonuna kadar hak ediyolar.

Ama bir cihaza 2900-3500 arası para verecekseniz tercihiniz Xiaomi olmamalı.En azından Mi8 şu anda bu fiyatlarda başarısız bir cihaz.

Bende Samsung gear wach da yaşadığım sorunlardan dolayı s9+ geçmeyi düşünüyordum yorumlarınız için teşekkürler 👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirman37

Benim tel 10.0.3 sürümünde ve güncel görünüyor. Android 9 geri mi çekildi tekrardan
    Evet hocam güncellemeyi geri çektiler

• Güncelleme geldi ancak geri çekildi

• Yahu böyle rezillik mi olur. Güncellemeyi yükledim ne yapcam şimdi. Cihaz problemli bir şekilde kaldı. Üstelik yeni güncellemede gelmedi.
  • nelasq N kullanıcısına yanıt
    Hangi guncelleme geri cekildi?

• Elimizde 2 tane yurtdışı mi8 var imei yazamazmıyız? Malum pasaport kayıtları 500 lira oldu🤧

• quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Evet detaylı ve objektif bir incelemeye başlama vakti geldi , konu olarakda açacağım ama önce buraya yazayım dedim.

Xiaomi daha türkiyeye gelmeden önce Mİ5 Pro modelini dh den bir arkadasdan alıp xiaomi serüvenine başladım. Daha sonra Redmi 4x (askerdeyken) Mi note 3 ( şirket hattı olarak hala durur) , Redmi note 5 pro ( eşime aldım ). Ve şu an da Mi8 ile devam ediyorum.

Bu telefona S9+ dan geçtim , neden geçtin diyecek olanlar olabilir , eşim s9+ ın kamerasını cok beğeniyordu bende ona hediye ettim ve hepsiburadadan Mi8 64 gb aldım.

Bu telefon bir amiral gemisi bu yüzden herseyiyle karsılastıracağım. Önce Negatif özelliklerden bahsedelim.

-Kamerası asla Dxomarkdan 99 puan alabilecek kapasitede değil. Gün ısıgında , ev içinde ve daha karanlık her ortamda s9+ ile yaptıgım karsılastırmalarda s9+ ın çok gerisinde kaldı. Özellikle gece resimlerinde tamamen çuvallıyor.
    - Video da 60 fps yok. İşlemci desteklemesine rağmen inatla 2018 yılında bize 30 fps video çektiriyor. 120 seceneği yerine 60 olması gerekiyordu.
    -Ön kamerası inatla , o kadar insanın şikayetlerine rağmen hala makyajlı çekiyor , alttan ayarı kapatsanızda fark etmiyor , ön kamera doğallıktan cok uzak.
    - Ses özellikleri asla bir amiral gemisine yakısmayacak seviyede.Hoparlör mono , dısarıya verdiği ses seviyesi normal ama gel gelelim kulaklık performasına yine sınıfta kalıyor. Aynı Bluetooth kulaklık ile s9+ da 7.seviyede dinlediğim müziği Mi8 ile 10.seviyede dinlerken yetersiz geliyor.
    - Always on Display yapıyorsun , iyi güzel de arkadaşım daha demezler mi 2 tane bildirim simgesi koymayı beceremezsen ben ne yapayım sürekli açık ekranı ?
    - Bildirim olayı tamamen fail , 2 saniye size yetiyorsa sorun olmaz.
    - Netflix ile haşır neşir olanlar uzak dursun. Çünkü xiaomi denen firma amiral gemisine Widevine L1 sertifikası koyamayacak kadar aciz bir firma. Özetle Netflix de 720p de dahi video izleme şansınız yok.
    - Ekran s9+ a göre cok sönük , muhtemelen aradaki ppi farkında kaynaklıyor.
    - Suya , toza karsı dayanaklılık yok ki ben s9+ ı tatilde defalarca havuzun içinde kullanan biriyim.
    - Bildirim panelinde yeterince özelliştirme yok , Nfc ekleyemedim bile. Bu belki madde olarak eklenmemesi gereken bir olay ama yazılım bakımından yeterince özelleştirme yok , en azından samsung kadar.
    - Google asistant sesli çalışmıyor daha dogrusu ok google wake up yok , yine yazılım hatası.
    - Daha hatırlayamadıgım bircok yazılım sorunu.

Gelelim artılarına , eksisi çok ama begendiğim 1 2 özelliği de yok değil.

-Arayüz çok akıcı , s9+ dan daha hızlı izlenimi veriyor ama s9+ ı 6 aydır , mi8 i de 6 gündür kullandıgımı varsayarsak biraz daha bekleyip bu maddeyi yorumlamak daha mantıklı.
    -Yüz tanıma inanılmaz hızlı.Yani neredeyse bekleme ekranını göremiyorsunuz.Bu konuda s9+ dan en az 2 kat hızlı ama ne kadar güvenli oldugu tartısılır cunku youtube da annesinin babasının yüzünü aynı yüz sanıp açan cihaz videoları var.S9+ kesinlikle daha güvenli ama Mi8 de ki hız çok başarılı sonucta politikacı değiliz yüksek güvenlik bizim için cok da şart değil.
    - Batarya performansı s9+ dan cok daha iyi. Daha kucuk bir batarya olmasına rağmen en az 1.5 saat daha fazla ekran süresi veriyor , bu maddeyide uzun kullanım sonucu yorumlamak daha mantıklı ama 6 ay sonrada s9+ dan daha fazla ekran süresi vereceğine eminim.
    - Telefonda tuşa basmadan ekranın açılması , uyanması özelliği oldukca pratik , belki madde olarak alınması yanlıs ama benım cok hosuma giden bir özellik g7 den s9+ a geçince eksikliğini cok hissetmiştim.

Evet 1 haftalık kullanım sonrası sonuclar bu arkadaşlar.Bu sonuclardan ne gibi bir yorum cıkarttım diyenler olursa. Oldukca basit.

1000-2000 tl arası herkese hala Xiaomi telefon öneririm , fiyatlarını sonuna kadar hak ediyolar.

Ama bir cihaza 2900-3500 arası para verecekseniz tercihiniz Xiaomi olmamalı.En azından Mi8 şu anda bu fiyatlarda başarısız bir cihaz.
    +1907 gerçekten güzel bir inceleme elestrinkismina yavas klavyeyide eklerseniz super olur

• Bu migrosta satılan telefonun garantisi nedir arkadaşlar bilen var mı bulunduğum yerde migros yok gidip bakamıyorum
  • onurado kullanıcısına yanıt
    Garanti ritzy, deltanin rakibi diyebilirsin. Şunu da bil migros'ta hem global hem de çin versiyonlar var. İkisi de aynı fiyat
    Çin versiyonunda renk seçeneği varken global sadece siyah gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirman37 -- 21 Aralık 2018; 19:38:40 >
  • onurado kullanıcısına yanıt
    Ritzy garantili olabilir
    tam emin değilim

• Arkadaşlar aramalarda karşı tarafın sesi gelmiyor hatta arayınca dit sesinde gelmiyor ara ara bunu yapıyor bu sorunu başka yaşayan yok mu

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ birde böyle birsey var normal mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 583534 -- 21 Aralık 2018; 20:0:34 >
  • 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.