Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
13.186
Cevap
205
Favori
648.903
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 11 ★
Giriş
    1343 Mesaj
    Peki bu bl kilidi açılıp globalleştirilen çin versiyonu ile doğuştan global olan aynı zamanda aynı güncellemeleri alabiliyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Arkadaşlar, Global Romu ilk yükleyenlerdenim.
    Bootloader kilidinin açık olması sizi tehlikeye atmaz. Kilit açık olduğunda root etmiş de olmazsınız. Sadece Çin sürümü dışında; Global Rom, Custom Rom, Twrp vs yüklemek için ön hazırlık aşamasıdır.
    Banka uygulamaları da çalışır.
    Sadece Netflix ve Pokemon Go uygulamalarını marketten indiremezsiniz. Bunları kendi sitelerine girip apk dosyası olarak kurulum yapabilirsiniz. Windows'daki exe dosyası gibi düşünün.

Global sürümle Çin sürümü arasında şarj aleti dışında da bir fark yok.
    Çok fazla bilgi kirliliği ve yanlış bilinen hususlar var. Bunu defalarca kez yazdık, lütfen artık sormayın.

Bu arada kilit mevzusunun da konunun ilk sayfasına sabitlenmesi lazım.
    SElam dostum, sen bilgili birine benziyorsun bir yardımcı olursan sevinirim. Oneplus 6 ve xiaomi mi 8 arasında inanılmaz bir kararsızlık yaşıyorum. Daha önce iki markayı da kullanmış biriyim ama bu sefer inanılmaz bir kararsızlık var kafamda. İki markanın hoşuma giden yönleri var. Xiaomi nin MIUI arayüzü gerçekten çok güzel ama özellikle bazı konularda tereddütlerim var. İnternette ve forumda çok araştırdım ama herkes başka bişey söylüyor.

Sorularım şunlar:

- Xiaomi cihazlarda bildirim sorunları olduğu söyleniyor. Arkaplanda çalışan uygulamaları temizleyince ve ekran kapalıyken bildirim gelme sorunu var mı gerçekten? Yani bildirim gelmesi için uygulamayı arkaplanda açık olarak kitlememiz mi gerekiyor illaki? Bu belkide en önemli konu benim için. Telefon bildirimleri düzgün vermiyorsa geri kalan hiçbir şeyin önemi yok, sonuçta iletişim cihazı bu.

- Kamerada video olarak oneplus 6 vs Mi 8 ? Hangisi iyidir, karşılaştırmalar kafa kafaya gösteriyor. Benim için video performansı önemli.

- Migros da satılan cihazı alırsam global rom yüklü ve türkçe olarak mı geliyor? Şarj aleti türkiye prize uyumlu mu?

Şimdilik sorularım bunlar, yardımın için şimdiden çok teşekkür ederim. saygılar..

• Çavuş
    79 Mesaj

Tamamen orijinal ayarları. Hiçbir ekstra ayar yapılmadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Gürbüz G kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1188 Mesaj
    mi 8 forumunu okudum daha çok kafam karıştı. Hiç birşey anlamadım çok karışık geldi. Romlar havada uçuyor, ısınan diyenler, gps çekmiyor diyenler, bl kilidi diyenler, hala stabil rom gelmedi diyenler, bildirimler gelmiyor, google playde cihaz yasal görünmüyor vs vs bi dolu şey. Alt tarafı telefon ya biraz kolay olsun.

Vay arkadaş telefon almak ne zormuş. Şimdi hak veriyorum 2 senede bir telefon alanlara. Şimdi 4 5 sene kullanacak telefon arıyoruz ince eleyip sık dokuyoruz :D

one plus 6 8gb daha çok içime sinmişti. Sanırım telefon konusunu kapamak en güzeli. İçime sinmedi bu mi 8. Bu saatten sonra telefon falan alınmaz. One plus 6 8 gb olan hb gibi bir siteye uygun fiyatla düşerse alırım. Çok markalı telefon almak artık hayal.

Herkese iyi forumlar.

Hocam piyasada %100 stabil bir cihaz zaten yok. İster global rom olsun, ister farklı rom farketmez. İllaki birşeyde sorun çıkıyor ama çoğu küçük sorunlar, çözülebilen sorunlar oluyor. Xiaomi kullanıcısı bu tarz şeylere zaten yabancı değil. Yeni çıkan ve rom konusunda oturmamış bir cihazı almaya kalkıp sonra şikayet etmenin bir anlamı yok. Ya biraz bekleyip cihazın global sürümünü alacaksın ki alsanız da illaki birşeyler çıkar yada markanın sürümleri oturmuş daha az sorun çıkaran veya sorunları güncellemelerle giderilmiş modellerine bakacaksınız. O da olmuyorsa başka markalara bakmanızı tavsiye ederim. Maalesef adamlar ilk kendi ülkelerine göre, kendi şartlarına göre çıkardıkları için bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Tabi şöyle birşey var bu sorunları genelleyemeyiz, yani forumda alıp söylenen sorunların hiçbirini yaşamamış insanlarda var. Op ve Xiaomi markasını birkaç yıldır kullanmış biri olarak 2 marka da sizi üzmez. Tamamen tercihinize kalan durumlar mevcut. Op xiaomi ye göre bir tık daha stabil onunda nedeni arayüzü basit ama genel olarak 2 cihazda birbirine çok yakın. Ben amerikadan alınma global romlu op5 kullandım onda bile ufak tefek şeyler çıkıyordu. Burada biraz da firmanın cihazla ne kadar ilgileneceği önemli. Kullanıcının sıkıntısını iyi anlayıp ona göre güncelleme verirse ne ala. Uzun lafın kısası çok fazla kafanızı yormayın, sorunlar zamanla çıkacak güncellemelerle düzelecektir. Cihazla ilgili forumlarda bu rom olaylarıyla uğraşan çok insan var o yüzden ne kadar içine girerseniz o kadar sıkılıyor insan. Diğer global markalardan sonra ilk cihazım xiaomiydi, sonra Oneplus oldu ve şimdi tekrar miui kullanmak istediğim için mi8 istiyorum. Bakalım bizde bir seçim yapacağız artık.
    İyi forumlar.
    |
    |
    brkbskc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4192 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

mi 8 forumunu okudum daha çok kafam karıştı. Hiç birşey anlamadım çok karışık geldi. Romlar havada uçuyor, ısınan diyenler, gps çekmiyor diyenler, bl kilidi diyenler, hala stabil rom gelmedi diyenler, bildirimler gelmiyor, google playde cihaz yasal görünmüyor vs vs bi dolu şey. Alt tarafı telefon ya biraz kolay olsun.

Vay arkadaş telefon almak ne zormuş. Şimdi hak veriyorum 2 senede bir telefon alanlara. Şimdi 4 5 sene kullanacak telefon arıyoruz ince eleyip sık dokuyoruz :D

one plus 6 8gb daha çok içime sinmişti. Sanırım telefon konusunu kapamak en güzeli. İçime sinmedi bu mi 8. Bu saatten sonra telefon falan alınmaz. One plus 6 8 gb olan hb gibi bir siteye uygun fiyatla düşerse alırım. Çok markalı telefon almak artık hayal.

Herkese iyi forumlar.
    Hocam forumları okursan her zaman kafan karışabilir burda herkes ayrı telden çalıyor normal yani. Gidin alın migrostan mı artık nerden alıyosanız sim kartı takıp kullanın zor değil insanlar karıştırıyor. Birisinde bi sorun var siz telefonun sorunu sanmayın. ayrıca rom falan bilmem ömrümde bulaşmadım gerek te yok ne işe yarıyor bilen söylesin tok tayvan romu yok çin romu. :)

• Yarbay
    6196 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Hocam forumları okursan her zaman kafan karışabilir burda herkes ayrı telden çalıyor normal yani. Gidin alın migrostan mı artık nerden alıyosanız sim kartı takıp kullanın zor değil insanlar karıştırıyor. Birisinde bi sorun var siz telefonun sorunu sanmayın. ayrıca rom falan bilmem ömrümde bulaşmadım gerek te yok ne işe yarıyor bilen söylesin tok tayvan romu yok çin romu. :)

Alıntıları Göster
    Olsa alacağız Migros' tan ama yok ürün.
    |
    |

Orijinalden alıntı: brkbskc

Herkese iyi forumlar.
    Hocam o dediğiniz sorunlar çin den telefon alıp farklı room yükeleyenlerde belki oluyordur. Ben Hepsiburada dan aldım global room yüklü o dediğiniz sorunların hiçbirisi yok. Bende room la falan uğraşmak istemediğim için paralel ithalat global room yüklü cihaz aldım şu ana kadar çok memnunum sadece yüz tanıma kapalı idi onu açtım. Oda miu 10 güncellemesi ile gelecek zaten.

|
    |

• Teğmen
    124 Mesaj
    merhaba arkadaşlar benim 15 gün sürem doldu ama Türkçe yükleme konusunda biraz korkuyorum beceremem diye, böyle kullanmamın bana ne dezavantajı olur?? şimdiden teşekkürler
    |
    |
    telefonun gps inde problem yaşayan var mı benim tel bazen arıyor arıyor sinyal bulamıyor canımı sıktı bu iş

migrostan alınanlarda bootloader kilidi açık mı geliyor? global rom mudur ve garanti hangi firmadır? acil cevap yazarsanız sevinirim
    |
    |
    Arkadaşlar YouTube'de Mi 8 için yüz tanıma sistemi kandırılan bir video var. Kendi yüzü tanıtılmış olan telefonu abisi, annesi ve babası rahatlıkla açabiliyormuş yüz tanıma üzerinden. Bu telefonu kandırmak bu kadar kolay mı acaba?

Dediğim video linki:https://youtu.be/8Lsir8N3fm0

Hocam müsait olunca atarmisin

|
    |
    hamemo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: omegafi

telefonun gps inde problem yaşayan var mı benim tel bazen arıyor arıyor sinyal bulamıyor canımı sıktı bu iş
    Bende var bu problem. Kapalı alanda konum bulamıyor. Stok Çin romu kullanıyorum. Henüz BL süresi dolmadigi için global rom yuklemedim

Don't stop till you get enough...
  • Binbaşı
    1656 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aliefe_1963

Banka uygulamalarında sıkıntı yok da . Netflix play store dan indiremiyorsunuz cihazınız bu sürümle uyumlu değil diyor anca APK olayı .

Alıntıları Göster
    Bootloader kilidi kapatılırsa çözülüyor mu?

I got GPS problems again after i rebooted the device. Without reboot, i had nearly 5 days not one problem with GPS. But after this one reboot, problems are back.

I fixed it with the app "GPS Test"
    1. Reboot the phone (my GPS works for about 30 min after reboot)
    2. Start "GPS Test" app
    3. When getting a fix, push the 3 dots in the upper right corner
    4. ->AGPS -> "Clear and update"

After this, my Mi8 gets stable GPS. Till next reboot i guess...
    |
    |

Orijinalden alıntı: Bertarafizm

Hocam müsait olunca atarmisin
    Hocam müsait olunca atarım tabiki. Öncelikle size gönderdiğim linkteki fotoğrafları inceleyin isterseniz. Benim attığım fotolarda çok farklı olmayacak.

https://www.hepsiburada.com/spigen-xiaomi-mi-8-kilif-rugged-armor-black-s11cs23359-p-HBV00000CPY7M?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon-aksesuar.pla&gclid=Cj0KCQjw5NnbBRDaARIsAJP-YR-pOoNkMPu8SkJX8iQ32NrVgixZ6CLV9qZoic95rp7KL1nx_LRH3JIaAowHEALw_wcB

• Teğmen
    199 Mesaj

benimki hb den global rom yüklü geldi dışarıda denedim bazen buluyor bazen bulmuyor

|
    |
    _conscript_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj

BL kilidini kapamayı düşünmeyin cihazınız brick olur
    |
    |
    YunusPhp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neden ki

|
    |
    lewizsthank1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.