Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6 - Google Camera Kurulumu - Ana ve 2. Arka Kameralar İçin - Oreo ve Nougat - Root Gerekli (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
13
Favori
19.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonunda boş bir vakit bulup kurdum google kamerayı. Deneme şansım çok olmadı.
    Ön kamerada portre modu falan var deniyordu galiba ama bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 30 Mayıs 2018; 17:14:19 >
  • Ön kamera portre modu varmış gayette güzel çekiyor.
    Arka kamera ve ön kamerada portre modunda resim çekerken stok kamera gibi arka tarafı bulanık göstermiyor ama çektikten sonra fotoğraf bilur efekti gözüküyor.
    Ayrıca portre modunda hem ön hem arka kamerada çekinde 2 resim oluyor biri normal biri bilur efekftli.
    Çok fazla denemedim ama portre modunda stok kamera daha iyi gibi veya çekmesi daha kolay kendisi otomatik odaklıyor.
  • Hocam Magisk v16.0 ile Magisk v16.3 beta arasinda ne fark var? Magisk v16.3 beta ile Wifi problemim oluyordu Enable Doze for GMS Magisk Module yuzunden. Mi 6 anakonuya yazmistim hatta cevap vermistiniz. Beta oldugundan dolayi mi problem yasiyorum acaba. Daha demin Magisk v16.0 kurdum suanlik problem yok. Bu arada Global Stabil 9.5.6.0 kullaniyorum. Magisk modulu olarak ise Dolby Atmos ve Google Sans Mod Font kurulu. Enable Doze for GMS Magisk Module kurulu degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3ntativ3

Hocam Magisk v16.0 ile Magisk v16.3 beta arasinda ne fark var? Magisk v16.3 beta ile Wifi problemim oluyordu Enable Doze for GMS Magisk Module yuzunden. Mi 6 anakonuya yazmistim hatta cevap vermistiniz. Beta oldugundan dolayi mi problem yasiyorum acaba. Daha demin Magisk v16.0 kurdum suanlik problem yok. Bu arada Global Stabil 9.5.6.0 kullaniyorum. Magisk modulu olarak ise Dolby Atmos ve Google Sans Mod Font kurulu. Enable Doze for GMS Magisk Module kurulu degil.
    Hocam aradaki farki bende bilmiyorum ama, Belki Android 8.1 desteği olabilir ekstradan Beta da. Bence Gms Doze olabilir sizdeki sorun, çünkü bende uzun süredir 16.3 Beta kurulu ve hiç sorun yaşamadım Wifi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemented

Ön kamera portre modu varmış gayette güzel çekiyor.
    Arka kamera ve ön kamerada portre modunda resim çekerken stok kamera gibi arka tarafı bulanık göstermiyor ama çektikten sonra fotoğraf bilur efekti gözüküyor.
    Ayrıca portre modunda hem ön hem arka kamerada çekinde 2 resim oluyor biri normal biri bilur efekftli.
    Çok fazla denemedim ama portre modunda stok kamera daha iyi gibi veya çekmesi daha kolay kendisi otomatik odaklıyor.
    Hayırlı olsun hocam Porte modu işin bonusu aslında.

Stock Kamera uygulamasinda, Düşük ışıkta Portre modunda çekim yapın hocam da, Sonra Google Camera iyiymiş diyin Stock Kamera uygulaması Porte modu için 2. Kamerayi kullandığı için, sadece İyi ışık koşulunu güzel sonuç elde ediliyor, yoksa her yerde Noise oluşumu görülüyor düşük ışıkta.

Google Cameranin Portre modundaki tek sorun, illaki insan yüzü istemesi. Yoksa Bokeh efektini uygulamıyor. Ayrica Yazılım ile yaptığı için, dediğiniz gibi Çekim sonrası Uyguluyor Bokeh efektini.

Sonuçta Biz Google Camerayi ana Amaç olarak, Normal fotoğraf çekmek için kullanıyoruz. Siz Portre modu olarak Stock Kamerayi kullanmaya devam edin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam aradaki farki bende bilmiyorum ama, Belki Android 8.1 desteği olabilir ekstradan Beta da. Bence Gms Doze olabilir sizdeki sorun, çünkü bende uzun süredir 16.3 Beta kurulu ve hiç sorun yaşamadım Wifi için.

Alıntıları Göster
    GMS doze kaldirdiktan sonrada ayni sorunu yasadim. Suan 16.0 kullaniyorum bakalim nolucak.

• quote:

GMS doze kaldirdiktan sonrada ayni sorunu yasadim. Suan 16.0 kullaniyorum bakalim nolucak.

Alıntıları Göster
    Umarım Stabil Magisk sürümünde sorun yaşamazsınız hocam o zaman. Önemli olan sorunun kaynağını bulmak, başka kimse sorun yasamadiysa zor oluyor çünkü bulunması.

• quote:

Umarım Stabil Magisk sürümünde sorun yaşamazsınız hocam o zaman. Önemli olan sorunun kaynağını bulmak, başka kimse sorun yasamadiysa zor oluyor çünkü bulunması.

Alıntıları Göster
    Suanlik problem yok hocam. Bundan sonrada cikacagini sanmiyorum ama bakalim. Bisey olursa yazarim yine

• quote:

Suanlik problem yok hocam. Bundan sonrada cikacagini sanmiyorum ama bakalim. Bisey olursa yazarim yine

Alıntıları Göster
    Bundan sonra Miui 10 ile denemeye geçeriz hocam artik

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Şu 9.5.6.0 sürümündeyim, miui 10 geldiğinde cihazda twrp vw magisk varken ota'dan normal bir şekilde güncelleme yapabilir miyim?
    Güncelleme yaparsam google kamera çalışır mı? yoksa tekrara twrp magisk falan kurmam mı gerekir?
    Birde bu magisk nedir ne işe yarar anlamadım. ekrana twrp ve magisk olarak simge geldi ama ne işe yarar anlamadım. twrp açınca play store yönlendiriyor orda uygulamasımı var acaba?
  • quote:

Bundan sonra Miui 10 ile denemeye geçeriz hocam artik

Alıntıları Göster
    Ciksada denesek Merakla bekliyorum.

• quote:

Şu 9.5.6.0 sürümündeyim, miui 10 geldiğinde cihazda twrp vw magisk varken ota'dan normal bir şekilde güncelleme yapabilir miyim?
    Güncelleme yaparsam google kamera çalışır mı? yoksa tekrara twrp magisk falan kurmam mı gerekir?
    Birde bu magisk nedir ne işe yarar anlamadım. ekrana twrp ve magisk olarak simge geldi ama ne işe yarar anlamadım. twrp açınca play store yönlendiriyor orda uygulamasımı var acaba?
    Hocam Miui 10 gelince Ota dan güncelleme alamazsiniz. Yapılacaklar, Full Rom zip dosyasini indirip, Twrp den flashlayacaksiniz Twrpden. Sonra Twrpden çıkmadan, Magisk i flashlayacaksiniz ki Twrp uçmasın. Bundan sonra cihazi açacaksiniz. Tabi bunlardan önce Google Camera için kurduğunuz Magisk Modülünu kaldırın, Miui 10da Kamera dosyalari degisecegi için, Cihaz Bootlop a düşebilir Magisk Modülünü kaldirmaz iseniz.

Miui 10 için yayınlanacak Magisk Modülünü kuracaksiniz en sonunda da Google Camera için.

• quote:

Hocam Twrp uygulamasini kurmadim ben, O Twrp uygulaması Güncel Twrp cikinca otomatik indirmesi için.

Magisk ise Root oluyor, Google Camera kullanımı için Magisk üzerinden Modül kuruyorsunuz işte.

Açıklama için teşekkürler.

Ekrandak twrp ikonu silsem twrp gidermi? Aynı soru magisk ikonu içinde geçerli.

Birde twrp ye bir daha nasıl gireceğiz. Ses kısma ve güç düğmesine basarakmı.

• quote:

Açıklama için teşekkürler.

Ekrandak twrp ikonu silsem twrp gidermi? Aynı soru magisk ikonu içinde geçerli.

Birde twrp ye bir daha nasıl gireceğiz. Ses kısma ve güç düğmesine basarakmı.
    Hocam Magisk i o şekilde silemezsiniz zaten, ayrica Silmeye de uğraşmayın.

Twrp siliniyor ise, kaldirabilirsiniz hocam. Twrp uçmaz, o uygulamasi sadece.

Twrp ye girmek için, Cihaz açılırken Power + Ses Açma tuşlarına basılı tutacaksiniz. Normal Eski Stock Recovery yerine Twrp açılacak.

Magisk modülünü nasıl kaldıracağız. Magisk içine girdiğimde modül yok diyor?

Xiaomi Mi 6 - Google Camera Kurulumu - Ana ve 2. Arka Kameralar İçin - Oreo ve Nougat - Root Gerekli

Xiaomi Mi 6 - Google Camera Kurulumu - Ana ve 2. Arka Kameralar İçin - Oreo ve Nougat - Root Gerekli

• Cemented kullanıcısına yanıt
    Hocam Siz Google Camera için Magisk Modülü kurmadınız mı? Ne yaptıktan sonra Google Camera çalışmaya başladı?
    Sizin ilk mesaj ta yazdıklarınızı sırasıyla yaptım twrpd den google kamera modülünü kurdum.

• Burda ağır çekime tıklayınca ana ekrana atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 31 Mayıs 2018; 23:9:15 >
  • Stok kamera

Stok kamera hdr açık

Google camera

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.