Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6 - Google Camera Kurulumu - Ana ve 2. Arka Kameralar İçin - Oreo ve Nougat - Root Gerekli (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
13
Favori
19.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerim35

Ne var ki bu Google camera da neden bu kadar onemli
    Telefonun Fotoğraf çekim kalitesini kendine getiriyor. Bu yüzden önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7923C21C1

şöyle bi bilgi paylaşmış bsg

super speed --- shutter speed \ 4 --- always gluing out 2 frames
    speed --- shutter speed \ 2 --- gluing out of 2..25 frames depending on ambient lightness
    average --- original exposure --- gluing out 2. .30 frames depending on illumination
    quality --- shutter speed * 2 --- gluing of 6..30 frames depending on the illumination of
    super quality --- min.iso --- always gluing from 30 frames

Alıntıları Göster
    Hocam sanırım Durum Hdr İşlemesi ile alakalı. Gün Işığında Fotoğraf çektim yine benzer Noise farkı olustu. Bu yeni sürümde Hdr İşlemesi ayarı koymadigi için, sanırım Hdr: Low olarak işliyor. Eski sürümde Hdr: High seçtiğimiz içinde, fark oluşuyor gibi.

• quote:

şöyle bi bilgi paylaşmış bsg

super speed --- shutter speed \ 4 --- always gluing out 2 frames
    speed --- shutter speed \ 2 --- gluing out of 2..25 frames depending on ambient lightness
    average --- original exposure --- gluing out 2. .30 frames depending on illumination
    quality --- shutter speed * 2 --- gluing of 6..30 frames depending on the illumination of
    super quality --- min.iso --- always gluing from 30 frames

Alıntıları Göster
    Evet Hocam Şimdi Eski versiyonda Hdr Low da denedim, ayni şekilde Noise olustu. Bu yeni versiyona Hdr İşlemesi secenegi de koyup, Final versiyon diyecek sanirim Bsg Portre Zoom Seceneklerini koymayı da unutmaz umarim

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Evet Hocam Şimdi Eski versiyonda Hdr Low da denedim, ayni şekilde Noise olustu. Bu yeni versiyona Hdr İşlemesi secenegi de koyup, Final versiyon diyecek sanirim Bsg Portre Zoom Seceneklerini koymayı da unutmaz umarim

Alıntıları Göster
    MGC_5.2.022_AllAutoCORR.apk

+ Aydınlatmaya bağlı Black Level düzeltmesi
    + Exif düzeltildi
    + Ön black level fix eklendi

quote:

Changed algorithm for correcting ndr +:
    super speed - - shutter speed \ 4 --- always gluing from 2 frames
    average --- shutter speed * 2 --- gluing out of 2..30 frames depending on the lighting
    quality --- --- 4 * shutter speed glueing of 6..30 frames depending on the lighting
    super quality min.iso --- --- always gluing of 30 frames

PS: for SEB decided that the best option correction PDR + Quality (Quality)
    with HC.

• quote:

+ Exif düzeltildi

quote:

average --- shutter speed * 2 --- gluing out of 2..30 frames depending on the lighting
    quality --- --- 4 * shutter speed glueing of 6..30 frames depending on the lighting

with HC.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam paylastiginiz için Hemen paylaşıyorsunuz daha öncekini kullanamadan

Bu sürümde de halen eklememis Hdr Ayarını Bsg. Neden parça parça guncelliyor Merak ettim.

Siz nasıl sonuç aldiniz hocam bu sürümlerden?

• Teşekkürler hocam, Global Beta - 8.4.19'a sorunsuz yükledim tarif ettiğiniz gibi. Ancak ben Lite versiyonunu yüklediğim halde kenarlarda yumuşatma var, sadece o uygulamada değil tüm telefonda, bunu istemiyordum ben. Bir de ön kamera, arka kamera 4K ayarı default olarak seçiliydi ben 1080p yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi animetrk -- 13 Mayıs 2018; 17:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: animetrk

Teşekkürler hocam, Global Beta - 8.4.19'a sorunsuz yükledim tarif ettiğiniz gibi. Ancak ben Lite versiyonunu yüklediğim halde kenarlarda yumuşatma var, sadece o uygulamada değil tüm telefonda, bunu istemiyordum ben. Bir de ön kamera, arka kamera 4K ayarı default olarak seçiliydi ben 1080p yaptım.
    Hocam Xda'daki bu mesajda bulunan modülleri deneyin o zaman.

Modüller:https://forum.xda-developers.com/mi-6/themes/support-gcam-hdr-mi6-t3758876/post76295494#post76295494

• Update MGC_5.2.022_AllAutoCORR
    + added shutter sound off
    + one more item high quality

Max. speed --- shutter speed \ 4 --- always gluing out 2 frames
    speed --- shutter speed \ 2 --- gluing out of 2..25 frames depending on the illumination
    average --- shutter speed * 2 --- gluing of 2..30 frames depending on the illumination
    quality --- shutter speed * 4 --- gluing of 6..48 frames depending on the illumination
    high quality --- min.iso --- gluing of 9..48 frames depending on the illumination
    Max. quality --- min.iso --- always gluing out of 48 frames

With Uv.

MGC_5.2.022_AllAutoCORR:https://drive.google.com/open?id=1YIvxrPeL7Cnkq3tcaNvwhQVrQ5IdGyaN

4. Mesaja Eklendi.

HolyPenguen hocam hala HDR Ayarını eklemiyor nedense BSG

• yeni sürüm ile eski sürüm arasında çok fark var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

yeni sürüm ile eski sürüm arasında çok fark var mı
    Hocam Eski sürümde Portre Zoom ayarı falan da vardı. BSG Algoritma güncellemesi yapmış, HDR Ayarı yok, Portre Zoom yok. Şuan için eksiklikleri var. Gün Işığı ve İç Ortramda pek fark görmedim ben, Gece ise denemedim henüz yeni çıkanı.

Eski Sürüm'ü Clone olarak cihazda tutup, yeni sürümü deneyebilirsiniz. Ben Öyle Yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam Eski sürümde Portre Zoom ayarı falan da vardı. BSG Algoritma güncellemesi yapmış, HDR Ayarı yok, Portre Zoom yok. Şuan için eksiklikleri var. Gün Işığı ve İç Ortramda pek fark görmedim ben, Gece ise denemedim henüz yeni çıkanı.

Eski Sürüm'ü Clone olarak cihazda tutup, yeni sürümü deneyebilirsiniz. Ben Öyle Yapıyorum.

Alıntıları Göster
    teşekkürler hiç gerek yok kurcalamaya kalsın

• quote:

Alıntıları Göster
    Biraz daha geliştirince Bsg o zaman kurarsınız hocam. Dünden bu yana 3 sürüm çıkartmış, halen final sürüm de değil

• Elinize emeğinize sağlık hocam. Bir rehber bundan daha iyi ve kapsamlı hazırlanamaz herhalde. Gerçekten tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Elinize emeğinize sağlık hocam. Bir rehber bundan daha iyi ve kapsamlı hazırlanamaz herhalde. Gerçekten tebrikler.
    Beğenmenize çok sevindim hocam Elimden geleni yapmaya çalıştım.

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam düşük ışıkta eski sürüm Hdr High ayarı olduğu için daha iyi. Fakat gün ışığında çekimlerde, Bu yeni sürümde Hdr Low olduğu için Kontrast farki daha az gölgelerde, bu sebeple daha iyii görünüyor bana göre. Tabi Eski sürümde de Hdr low a alip, benzer performans yakalanabilir diye düşünüyorum.

• quote:

+ Exif düzeltildi

quote:

with HC.

Alıntıları Göster
    Hocam dün denedim yeni sürümü. Gün Işığında Hdr Low olduğu için, Gölgelerdeki koyuluk daha az. Bu açıdan bence daha iyi. Fakat Düşük ışıkta ise, Hdr low olduğu için, Gece daha fazla Noise oluşuyor ve netlik daha az uzak mesafede. Düşük ışıkta eski sürümu kullanmak gerekli diye düşünüyorum.

• Hocam selam,

Yeni versiyon çıkmış yine :)

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.2.022_AllAutoCORR_2.apk
    Changelog:

Similar to the previous version
    Added disable shutter sound setting
    Added high quality setting

Quality now uses 6 to 48 photos
    High quality uses 9 to 48
    Super quality always uses 48 photos

File name:
    I had to change the file name because BSG decided to use the same name as the last update:

From: MGC_5.2.022_AllAutoCORR.apk
    To: MGC_5.2.022_AllAutoCORR_2.apk

• quote:

Orijinalden alıntı: the_iceberg

Hocam selam,

Yeni versiyon çıkmış yine :)

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.2.022_AllAutoCORR_2.apk
    Changelog:

Similar to the previous version
    Added disable shutter sound setting
    Added high quality setting

Quality now uses 6 to 48 photos
    High quality uses 9 to 48
    Super quality always uses 48 photos

File name:
    I had to change the file name because BSG decided to use the same name as the last update:

From: MGC_5.2.022_AllAutoCORR.apk
    To: MGC_5.2.022_AllAutoCORR_2.apk
    Hocam Sağolun, bu dün paylaştığım versiyon Sitede ayni isimle yayinlamamak için Adını 2 diye belirttiklerini yazmışlar Hdr ayarı da eklesek Bsg güzel olacakta

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda Google Play'de olma ihtimali nedir hocam? Var mı bir fikriniz. Rom vs işleriyle uğraşmak istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VamorteCurtela

Yakın zamanda Google Play'de olma ihtimali nedir hocam? Var mı bir fikriniz. Rom vs işleriyle uğraşmak istemiyorum.
    Hocam zaten Google Play de var fakat cihazla uyumsuz. Apk si da Apkmirror gibi sitelerden indirince çalışmıyor. Ayrica cihaza yükleseniz bile uyumlu, paylaştığım Modlanmis Apk yi, Stock Romda Camera 2 Api desteği olmadığı için çalışmıyor. Bu Magisk modülleri - Fixlerin ana amaci Romdaki Camera 2 Api desteğini aktif etmek.

Bu yüzden Romla değilde, en azindan Root ile uğraşmaniz gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.