Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Bende de durum aynı. Ama kötü bir durum yok. Daha doğrusu şöyle açıklayım; telefonda oyun, youtube gibi şeyleri kullanmadığınız yada çok az kullandığınız zaman olması gereken durum bu.

Aosp rom veya miui hiç farketmiyor, her şekilde Android işletim sistemi bunu bataryadan yiyor.

Benim gördüğüm durum bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fatih448 kullanıcısına yanıt
    Bende yok hocam. Daha önce böyle bir sorun duydum ama ses geldiğini ilk defa duydum.

Mühendislik hatası yüzünden kameranın yerinden oynaması ve fokus hatası olduğu doğru. Ama herkeste bu boşluktan dolayı ses olması durumu yok diye biliyorum. Benim cihaz ilk çıkan serilerinden. Ama çok şükür kameradan ses gelmesi veya fokus problemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenedi

Bende de durum aynı. Ama kötü bir durum yok. Daha doğrusu şöyle açıklayım; telefonda oyun, youtube gibi şeyleri kullanmadığınız yada çok az kullandığınız zaman olması gereken durum bu.

Aosp rom veya miui hiç farketmiyor, her şekilde Android işletim sistemi bunu bataryadan yiyor.

Benim gördüğüm durum bu.

Evet doğru, ve bu bütün telefonlarda böyledir. Telefonu ne kadar aktif kullanırsanız ekran süresini o kadar yüksek alırsınız, ekran süresi batarya performansını belirlemekte hiçbir anlam ifade etmez.

• S. A. Arkadaşlar benim telefonda twrp ve süpersu kurulu ben global rom yüklü. Yalnız google camerayı merak ediyorum. Şimdi buna rom atmam için pc illa gerekli mi? 64bit pc yok bende. Ve bunda 9.2karalı var eskiden güncelleyici diye bir şey var dı şimdi bulamıyorum onu nerede o?

• fatih448 kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidi kendi kendine açıldı son güncellemeden sonra. Buna bi çözüm var mıdır?

Ayrıca bu romlar güvenilmez o zaman.

Lineage os resmi olarak varmış mi5s için diye yazılmıştı yukarıda.

• Aynen öyle hocam, telefondan sabahtan akşama kadar video izle, en kötü romu kullan ama yine de 7 saat ekran süresi alırsın.

Bana göre de batarya performansı telefonu ne kadar zorlansan zorlayılım sabahtan, akşama kadar endişe etmeden eve kadar ulaştırıp ulaştıramadığı belirler.

Örnek ;Ben hiç elinde mi5s olupta powerbank'la gezen birisini görmedim.(gerçi mi5s kullanan birini görmedim daha ) Yada şöyle diyim;bu 400 sayfalık forum da mi5s akşamı çıkartmıyor, bana powerbank lazım diyen bir mi5s kullanıcısı duymadım, görmedim.

1250-1350 tl'ye bu performansta, bu batarya ömründe yada bu kamera ayarında hala bir telefon alınamaz.

Haa benim iki de bir rom değiştirmem sadece manyaklık yoksa normal kullanıcı için her rom, her türlü akşamı çok rahat çıkarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: northeast61

S. A. Arkadaşlar benim telefonda twrp ve süpersu kurulu ben global rom yüklü. Yalnız google camerayı merak ediyorum. Şimdi buna rom atmam için pc illa gerekli mi? 64bit pc yok bende. Ve bunda 9.2karalı var eskiden güncelleyici diye bir şey var dı şimdi bulamıyorum onu nerede o?

Yoo senin bilgisayarlık işin yok, romu indir kur. Yanlız romu nereden indireceksin? o sıkıntı işte?

Bizim cihazlarda (miui'da) yüksek gb'lı veri indirmek sıkıntılı.

Ekranı kilitledikten Belirli bir süre sonra browser veri alınımını kesebilir. Download yarım kalabilir. Sorunun bu. Ama bilgisayar var, ordan indirir telefona atıp kurarım diyorsan o ayrı.

• cenedi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim... Eğer durumu beğenmezsem global e de geçmem de problem olmaz dimi? Ve bu google camera dolby gibi şeyler için hangisi daha iyi olır??? Ben genelde sosyal medya için kullanırım ve hata yoksa rom da gğncelleme istemem pek

Doğru üstad powerbank ile gezmiyoruz şükür çünkü araç şarjı var hemde QC3 destekli çok rahat ediyorum 😁. Şaka bir yana bana asla yetmiyor hatta başka bir arkadaş dayanamayıp mi6 ya geçti ve şarjın akşama çıkarması konusunda uçurum var diyor.

Ben onun dışında cihazdan çok memnun olduğum için etrafımda birçok arkadaşa aldırdım. Ortak noktamız gece %100 de bırakınca sabah 80 de buluyoruz. Her zaman diyorum bu cihazın bence 2 problemi var

1-yattığı yerden şarjı içmesi
    2-ısınma.

Hangi romu kullanırsam kullanayım sonuç benzer. Eşimde s7 var "on screen" özelliği hep açık olmasına rağmen gece yaklaşık %8 yiyor. Benimki %20.wifi açık bırakıyoruz sonuç böyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: northeast61

Teşekkür ederim... Eğer durumu beğenmezsem global e de geçmem de problem olmaz dimi? Ve bu google camera dolby gibi şeyler için hangisi daha iyi olır??? Ben genelde sosyal medya için kullanırım ve hata yoksa rom da gğncelleme istemem pek

Biraz sıkıntı olabilir global'e geçişin. twrp üzerinden globale tekrar geri dönüş var mı? Veya veri kaybı olur mu emin değilim.

Google kamera ve dolby her rom da çalışır. Twrp varsa hatta global rom'da da çalışması lazım.

Denedin mi hiç hocam?

• happymtl H kullanıcısına yanıt
    Hocam ne desem yalan. kısmen haklısınız kısmen de haksız.

400 küsür sayfa da, ısınma problemi yok denecek kadar az. Ama bulunduğunuz şehirin iklimine göre, yada kullanım şekline göre belki değişir bu durum. Şarj esnasında konuşma yapmadığım sürece asla ısınmadan şikayetçi olmadım. Çünkü hiiiiç ama hiç ısınmadı cihaz.

Evet gece ile sabah arasındaki şarj kaybı konusunda çok şikayet geldi. Ama 1 yıldır hiç global rom kullanmadım. Bunun birincil sebebi de bu zaten. Çözümü yok mu derseniz elbetteki var, oda farklı romlar.

Şu an kullandığım romda kayıp belki yüzde 2,3 arasında değişir. Ama %20 çok büyük bir kayıp. Cihazınızda yada rom'nuzda da farklı bir sıkıntı var bence.

Mi6 ya geçmek çözüm getirir mi bilemiyorum? Sonuçta o da miui kullanıyor. Eğer çözüm getirdiyse o zaman konunun başından bu yanan dile getirdiğim sıkıntı kesinlik kazanır bence.

O da parmak izi. Baştan beri diyorum bu aletin parmak okuyucusu kesinlikle sorunlu. kendi kendine uykuya geçip duruyor. Uyandırmak isediğinizde ise uyanmıyor. Xiaomi bu sorunu nasıl çözdü yada çözmeye çalıştı; devamlı uyanık tutarak. O da cihazın şarjını, bekleme modunda sömürüyor.

Edit: Belki benim kullandığım rom'da kayıbın düşük olma sebebi de odur. Parmak izini kullanmıyorum çünkü. Yüz tanıma benim için çok daha kolay ve pratik.

Edit2: amacım sizi yalanlamak veya size karşı muhalefet değil hocam. Sadece bu sorunlar bende yok. Onu belirtmek istedim. elbette sizde olabilir. Sizinde dediğiniz gibi bir samsung s7 edge yada bir s8 değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 21 Şubat 2018; 7:57:52 >

Hiç denemedim yabancıyım mevzularada forumlardan izleyip okuyup yaparım ama netice bilgisayara dayanırsa kalırım öyle 64bit pc istiyordu sanırım bazı işler. Ama biraz bakıp denerim mevcut romda olur olur olmaz bi tane rom belirler ona geçerim

• şu an custom romların içinde an az şarz harcayan Miui TR Rom V.8.2.18 3 gündür kullanıyorum normalde epic miuıpro kullanıyorum.gün sonunda % 40 tan aşağı düşmedi.
  • mladenbmv M kullanıcısına yanıt
    Link alabilrimiyim hocam. Bilimedim o rom'u.

• northeast61 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara ihtiyaç global rom'a dönüşte başlar. Ha dönermisiniz? Ben 1 senedir dönmedim, dönmemde. En kötü custom rom bile globalden 1000 kat daha iyidir. Sizde dönmezsiniz.

Cevabınızda yanlış anlaşılacak bir durum yok, siz kendi yaşadıklarınızı yazmışsınız bende kendi gördüklerimi. Etrafımdaki herkeste yatarken şarj yeme durumu var ve doğrudur doğru dürüst çalışmayan, bazen uyanmayan bazen soğuktan etkilenen parmak izi okuyucusu var.belki şarj probleminin sebebi de olabilir. Farklı romları denemekten de sıkıldım artık.

Isınma problemine gelince cihaz 38-40° sıcaklığa kolay geliyor. Hatta defalarca yazın navigasyon açıkken 45° ye ulaşıp cihaz aşırı ısındı uyarısını aldığımı bilirim. Saygılar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Peki hangi romu yükleyim? Kasmasın bug yoksa güncellemesine de gerek yok android 7 olsun... Banka uygulamaları ve instagram kullanıyorum ha başka da bi şey yok gibi nette dolanıyom.. Geçmiş sayfalarda vardı bir şeyler ama :/ bş daha okumak zaman. Eu rom lineage os kalmış aklımda

• Arkadaşlar merhaba,

Telefonu 6 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. Ancak, geçen ay son güncellemeyi yaptıktan sonra daha önce olmayan 2 sorunla karşılaşıyorum.

1) SMS engelleme kısmında "kelime engelleme" yapmama rağmen, engellediğim kelimeleri içeren mesajlar gelmeye devam ediyor. Önceden de gelirdi ancak engellenen mesajlar klasörüne düşerdi ve herhangi bir uyarı vermediği için beni rahatsız etmezdi. Şu anda kelime engelleme çalışmıyor malesef.

2) Parmak izi ile açılış sağlayan orta tuşa bastığımda, kilit ekran açılır açılmaz "google sayfası" geliyor. Önceden, telefonun kilidi açıkken uzun bastığımda gelirdi ancak şimdi kilit açarken zaten mecburen uzun basmak zorunda kalıyorum ve her açtığımda karşıma o ekranın gelmesi sinir bozucu oluyor.

Bu iki sorunla karşılaşan ve çözen varsa yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılar...

• Octavianus O kullanıcısına yanıt
    2)Google sayfasını kapatmak için ayarlar/ek ayarlar/tuş ordan google asistanı kapatın veya başka bir tuşa atayın
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/miui-tr-rom-v-8-2-18.19380/ pil performansı güzel ama whatshapp bildirimleri ilk başta problem yarattı ama şu an geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.