Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • katılıyorum bildirimler baya kötü.Ve sistem çok ağır.Ama insan arayüz için kullanıyor.Arayüz olarak en güzel rom.Los 15.1 tam stabil olursa onu kullanırım ama.
  • MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    Şu anda LOS 15.1 tamamen sorunsuz, tüm hatalar düzeltilmiş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techaddict

quote:

Orijinalden alıntı: madmexx

Buradan şöyle bir cikarim yapıyorum. Ilk cikan 9.1.1.0 sorunluydu ve kaldırılmıştı siteden. Size bu yuzden iyilestirme olarak 9.2.1.0 geldi. Miui 8 yuklu olanlara da duzeltilmis 9.1.1.0 geliyor sanirim.

Bende Global Stabil 8.5.4.0 yüklüyken direk 9.2.1.0 geldi. Bu ROM şu anda Global Nightly Stable ROM olarak Stabil ROM kullanıcılarına rastgele dağıtılıyor. Ciddi sorun olmazsa kısa süre sonra tüm Global Stabil kullanıcılarına gelecektir diye düşünüyorum.

Hocam bende de aynı şekilde global 8.5.4 vardı simdi resimdeki gibi 9.2.1 geldi fakat sitede 9.1.1 var bu durumda ne yapmalı bu farklılığın sebebi nedir?

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Officall sürüm çıkmadan 15.1 mi? Birdaha hayır abi. Size göre hatasız olan ama bize gelince sürekli resete kadar ilerleyen hataların olduğu teoride güzel pratikde almayayım dedirten rom.

Daha telefon kapa aç yapınca açıldıktan sonra deseni girdirtmiyo. E cihazı nası açıcaz sayın Luke1337 ??

• eu rom son surumundeyim. Son verilen resmi global roma gecmeli miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih448

Officall sürüm çıkmadan 15.1 mi? Birdaha hayır abi. Size göre hatasız olan ama bize gelince sürekli resete kadar ilerleyen hataların olduğu teoride güzel pratikde almayayım dedirten rom.

Daha telefon kapa aç yapınca açıldıktan sonra deseni girdirtmiyo. E cihazı nası açıcaz sayın Luke1337 ??

Ben hiçbir hata ile karşılaşmadım. Hangi sürümü kullandınız? Hiçbir wipe yapmadan geçtiyseniz olur genelde böyle hatalar

• Aynen senin verdiğin linklerden firmware güncellemesi yapıp, full wipe yaparak kurdum 15.1 ile saat gibi tıkır tıkır çalışıyor cihaz. Ama hangi romu kurarsam kurayım cihaz yattığı yerden pili sömürme alışkanlığını bırakmadı bir türlü, genlerine işlemiş herhalde 😩

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    O Xiaomi'nin yayınladığı kernel ile ilgili bir sorun sanırım, stock dahil tüm ROM'larda var. XDA'da Floppy Kernel diye bir kernel var onda yok sanırım o sorun, onu deneyebilirsin ama yüklerken önce Magisk'i magisk-uninstaller.zip ile kaldırıp ondan sonra kernel'ı yükleyip ondan sonra Magisk kurmak gerekiyor, yoksa telefonun ekranı gidiyor, simsiyah ekran geliyor ve stock kernel yükleyene kadar çözülmüyor. Telefon brick olmuyor ama baya bi korkutuyor başıma geldi baya bi telaşa kapılmıştım.
  • Kernel riskli iş, eskiden Samsung ta daha iyisini bulacağız diye devamlı kernel denerdik. Peki bu bahsettiğiniz kernel işe yaradı mı sizde?

• P9 Lite ile mi 5S arasında kaldım sizce mi 5s aradaki fiyat farkına değer mi ?
  • Haşşırttıdıbilekbörd kullanıcısına yanıt
    bende çok arada kaldım forumdan 2. el 1100 e aldım memnunum.
  • happymtl H kullanıcısına yanıt
    Lineage'in kendi kernel'ındada BetterBatteryStats'da Deep Sleep kısmı %0 olurken bunda genelde bir süre sonra uykuya dalıyordu, şu an Lineage'ın kendi kernel'ındayım pek bozasım yok şu anki düzenimi.
  • Aynen. 15.1 den çok memnunum miui ye dönesim yok şimdilik. Zor geliyor yeni bir arayışa girmek. Ancak Küçük bir müdahale ile düzelecekse yaparım. Su halde Normal kullanımım ile akşamı mümkün değil çıkarmaz ama arabada da QC 3 destekli şarj aleti var, sıkıntı olmuyor.

• Mi5s guncelleme geldi bi ara guncelleme iptal edilmisti

• Hocam Lineage 15.1'i yükleyince kernel de otomatik kurulmuyomu ? yoksa miuiden kalan kernelimi kullanıyor ? Arkadaşların dediği gibi riskli bir iş kernel kurulumu.
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Lineage'in kendi kernel'ını kuruyor. Herhangi bir riski yok, yanlış cihazın kernel'ını kurmak riskli bir tek, ona da twrp izin vermez zaten. Ayrıca Snapdragon cihazları unbrick etmek çok zor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 29 Ocak 2018; 0:16:34 >
  • Yani aslında sormak istediğim şey, yukarda arkadaşın belirttiği gibi Telefona hangi rom kurarsam kurayım batarya telefon kapalıyken çok harcıyor. Miui tabanlı romlardan bahsediyorum. Fakat ben şimdi temiz bir kurulum ile senin vermiş olduğun linklerden gerekli kurulumları yaparak Lineageos 15.1 kurarsam kernelde değişmiş olacak doğrumu anladım? o zaman şarj konusunda iyileşme olacakmı?
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Kernel değişecek ama yatarken yemeye devam edecek..

• benim telefonunmda hiç yatarken şarj yeme olayı olmadı.Gece bıraktığımda %1-3 arası yiyor.
  • Floppy kernel

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.