Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
37.201
Cevap
382
Favori
1.541.501
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★
Giriş
    943 Mesaj

Ben beyaz aldım arkaya da siyah kılıf aldım geliyor o da Beyaz da gayet şık bence
    |
    |
    limitofthemind kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar elimizi taşın altına atmak gerekiyor şimdiden ben 4g kullanmayan biriyim ama yinede ilerisi için xiaomi ingiltereye mail attım umarım dönüş yapılır Lte band(800)ün ülkemizde desteklendiğini ve diğer batların tam uyumlu olmadığını söyledim güncelleme ile açılması için istekte bulundum bakalım ne cevap gelecek

İngilizce olarak sizde benim gibi mail atabilirsiniz aslında tek ingiltere değil hindistan vs. hepsine atmak lazım

Hi,
    Im use xiaomi mi5 32 gb dual 3gb ram model
    Im from Turkey
    Does not support lte band 20(800) in our country
    All operators have problem with 4g connection
    Could you open the lte 800 band with the update?
    Thank you ,
    Good works.

Bu yazdığım mail sizde benzer bir mail atabilirsiniz
    Mail adresleri

http://www.mi.com/en/support/contact/

• Yüzbaşı
    943 Mesaj

qc3 destekli olanlar kaç dk da şarj ediyor acaba hocam ?
    |
    |
    cagriklm06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam gold rengin hafif öyle olduğunu daha önceki sayfalarda bahsetmişlerdi. Ben o yüzden beyaz aldım, bence gayet hoş. Siyah tabii daha güzeldir ama ekrandaki hafif siyah çerçeveye takmayanlar için (ki benim hiç dikkatimi bile çekmiyor) beyaz da güzel bir seçim. Arkaya da siyah bir kılıfla gayet hoş bir kombin yaratır gibi
    |
    |
    sinansguler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    avea da 4g sorunu var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

change org da kampanyası bile var diğer modellerde de aynı sorun varmış belki android 7ye geçerken açarlar.
    https://www.change.org/p/millet-technology-co-ltd-xiaomi-mi-phones-band-20-unlock?recruiter=640171532&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
    |
    |
    sedat033033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sedat033033

Note 5 alıyorsan kayıtsız yada imei atılanlara dikkat et hepsi toplama güney doğudayım burdan gidiyor toplama telefonlar hep garantili kutuu al alırsan

Mi5 serisi bişey istiyorum da kamerası takılıyo kafama tek ön ve arka tam olarak test edemedik ki
    |
    |

Samsung Fan Edition
  • Yüzbaşı
    441 Mesaj
    Hepsiburadaki mi5lerde dönüştürücü var mı 3.0 qc destekli adaptör mü bir de 3.0 qc ne kadar şarj oluyor ve aveada da 4G sorunu var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Renkte sıkıntımız yok kılıf zaten gostermiyor tamamen çamura yatiyorum 32 gb olayı sinirimi bozdu sadece
    |
    |
    -Black Dark- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

64-128GB lik modellerin zaten garantili satışı yok aldığınız mağazada yazmıyormuydu 32gb diye
    |
    |
    sinansguler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Quattro

Benimki Evo garantiliydi dönüştürücü ile geldi.
    Dönüştürücü ile gelenler Çin versiyonu benim anladığım.
    Evo bunları açıp yazılım yüklemiş, içine kullanım kılavuzu atmış, kutuyu bantlamış ve dönüştürücü ekleyip jelatinlemiş.
    Delta ise muhtemelen bunu yapmak yerine avrupa versiyonu alıp yollamış yada içinden kendi adaptörünü alıp avrupa türü başka bir adaptör koymuş.

Nerden aldiniz hocam hb den mi

az cekiyor lg g4 e gôre

|
    |
    Yaylalı. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

telefonun ekranı mı böyle hocam? belki yeni üretilen ürün size denk gelmiştir hocam. biliyorsunuz yeni ürünlerde bu tür sorunlar olabiliyor.

Evet telefonun ekranında bildirim kısmının en üst tarafı az daha parlak/ aydınlık duruyor.
    Ölü pixel gibi değil de ışık sızması varmış gibi.
    Ekranın üstü siyah renklerde hiç anlaşılmıyor ama açık renklerde insan anlıyor.
    Kullanmaya bi etkisi olmadığından buradaki servislerle de uğraşmak istemediğim için böyle kullanacağım.
    Note 3 vardı önceden onda da 2 sene sonra ekran yanması oluşmuştu. Çokta önemli bişey değil yani.

Adamı vesvese manyağı yaparsınız.

Daha önce "ışık sızması" diye tabir ettiğimiz yeri farketmiş ama alışmış, unutmuştum. Bu mesajdan sonra telefonu elime her alışım da gözüm takılıyor..

Bundan önceki telefonum Oneplus One'dı. Onda da bu kadar belirgin olmamakla birlikte ışık sızması vardı. Sanırım IPS ekranların handikabı.
    MSI B450I GAMING PLUS AC | AMD RYZEN 5 3600 | Adata XPG SPECTRIX D60G DDR4 8X2 3000 mHz CL16 | ASUS DUAL RX580 8GB 256 BiT GDDR5 | Adata XPG 256 GB SX8200 Pro M.2 SSD | CORSAIR SF600 80 Platinum PSU | AOC 24" C24G1 144Hz 1ms 1080p VA | | CORSAIR HYDRO H60 AM4 | Noctua NF-A12x15 PWM | SilverStone SST-SG13B-Q

• Binbaşı
    1433 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: okannnnnn

Hepsiburadaki mi5lerde dönüştürücü var mı 3.0 qc destekli adaptör mü bir de 3.0 qc ne kadar şarj oluyor ve aveada da 4G sorunu var mı

Konu altına yapılan yorumlardan anladığım kadarı ile distribütör garantili satılan cihazlar da Avrupa (ülkemizde ki prizlere uyumlu) şarj adaptörü geliyor kutu içeriğinde. Bu şarj adaptörleri Quick Charge 2.0 destekli. Az sayı da kullanıcı 3.0 destekli şarj adaptörüne sahip olduklarını belirtiyor. Onlar da da Amerikan priz diye tabir ettiğimiz dönüştürücü ile kullanılan adaptör var. Satıcı ile iletişime geçip sormak lazım. Sanırım farklı partiler de sevkiyat oluyor firmalara. Kimi partiler Avrupa çıkışlı cihaz kimileri Çin. Avrupa pazarına çıkarılan cihazlar 2.0 desteğine sahip adaptör ile geliyor. Bana sorarsanız 30 TL paraya kıyıp (bütçe varsa) en iyi 3.0 destekli Avrupa şarj adaptörünü alabilirsiniz. Yedek olarak.. Ben öyle yaptım.

Avea kullanıyorum. 64 GB lık siyah renk cihaz sahibiyim. Stabil Global ROM, 8.0.5 sürümü ile kullanıyorum cihazı. 4G de hiç bir problem yok. Cihazı yaklaşık 1,5 aydır SIM2 de kullanıyordum. Dün SIM1 e taktım hattımı. Onda da sorunsuz çalışıyor.

Bu arada ilgilenen arkadaşlar olursa bilgi amaçlı geçeyim; çift simli cihazlar da Nights Keeper tarzı uygulamalar ile (root erişimi olsa da) mobil veriyi otomatik açma/kapama işlemini yapamıyoruz. En sık kullandığım uygulama idi. Uygulama ile belirlenen saatler de wifi, senkronizasyon, uyarı/arama sesleri, bluetooth ve mobil veriyi kapatabiliyor, gelen aramaları SMS ile reddedebiliyor, belirlenen numaralardan gelen çağrıları (dilerseniz belirlediğiniz numara kaç kere aradıktan sonra telefon çalsın, seçebiliyorsunuz) alabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EbuMuaz -- 24 Kasım 2016; 6:16:43 >
    MSI B450I GAMING PLUS AC | AMD RYZEN 5 3600 | Adata XPG SPECTRIX D60G DDR4 8X2 3000 mHz CL16 | ASUS DUAL RX580 8GB 256 BiT GDDR5 | Adata XPG 256 GB SX8200 Pro M.2 SSD | CORSAIR SF600 80 Platinum PSU | AOC 24" C24G1 144Hz 1ms 1080p VA | | CORSAIR HYDRO H60 AM4 | Noctua NF-A12x15 PWM | SilverStone SST-SG13B-Q

• Yarbay
    2540 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mstfckmk

Almaya karar verdim ve sizlere danışmak için girmiştim konuya ki vodafone 4g sıkıntısı olduğunu öğrendim. Üzüldüm açıkçası.

Sorun denemez hocam...

Eger sehir merkezinde yasiyosaniz kolay kolay 4Gden 3Gye dusmuyo.

|
    |

root rom yapmanıza gerek yok aldığınız gibi kullanabilirsiniz.
    |
    |
    Menendez06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: EbuMuaz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

telefonun ekranı mı böyle hocam? belki yeni üretilen ürün size denk gelmiştir hocam. biliyorsunuz yeni ürünlerde bu tür sorunlar olabiliyor.

Evet telefonun ekranında bildirim kısmının en üst tarafı az daha parlak/ aydınlık duruyor.
    Ölü pixel gibi değil de ışık sızması varmış gibi.
    Ekranın üstü siyah renklerde hiç anlaşılmıyor ama açık renklerde insan anlıyor.
    Kullanmaya bi etkisi olmadığından buradaki servislerle de uğraşmak istemediğim için böyle kullanacağım.
    Note 3 vardı önceden onda da 2 sene sonra ekran yanması oluşmuştu. Çokta önemli bişey değil yani.

Adamı vesvese manyağı yaparsınız.

Daha önce "ışık sızması" diye tabir ettiğimiz yeri farketmiş ama alışmış, unutmuştum. Bu mesajdan sonra telefonu elime her alışım da gözüm takılıyor..

Bundan önceki telefonum Oneplus One'dı. Onda da bu kadar belirgin olmamakla birlikte ışık sızması vardı. Sanırım IPS ekranların handikabı.

Tüm cihazlarda var o parlaklık.

Sanırım diğer ips lerden daha parlak olmasi için konulan 16 Led arka aydınlatma dan kaynaklı.

http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-review-1411p3.php#dt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    198 Mesaj

Gayet başarılı hocam

|
    |
    Yaylalı. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
canlı radyo dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.