Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zyperX

Aveadan Vodafone a gecmistim 3 ay once tarife uygun diye.hocam birak interneti telefon 0 cekiyordu kimse ulasamiyordu.balkona cikinca cekiyordu sadece.turkcele gectim kurtuldum.mi5 super cekiyor turkcelle 4g de.
    Turkcel>avea>vodafone
    4g kapatip 3g de kullaniyorum.4g cok gereksiz suan

Başka telefonla vodafone çekim sıkıntısı yaşıyor muydunuz peki? Genelde çin telefonlarında çekim sıkıntısı olur. Bugün alabilirim ama tereddütlüyüm...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

Telefonun kronik sorunları ne sizce? Ekran sararması yaşayan oldu mu hiç mesela?

Ayrıca hat çekmeme sorunu oluşma ihtimali nedir? Cevaplarsanız sevinirim...

• Çekmeme sıkıntısı yok diğer telefonların çektiği her yerde çekiyor telefon sadece vodafone 4g de sorun var.

• cagriklm06 kullanıcısına yanıt
    bunu öğrendiğim iyi oldu hocam. bende vodafone kullanmaktayım çünkü. sağolun.
  • Arkadaşlar yeni bir telefon alma arafesindeyim ufak bir sorum olacak telefonda gorutulu arama var mi? Yani goruntulu arama derken samsung ve gm kullananlar bilir hat uzerinden herhangi bir program kurmadan samsung ve gm kullananlar ile goruntulu konusabilirsiniz. Viber, skype uzerinden konusmalardan bahsetmiyorum.

• Arkadaslar global rom mu yoksa gelistirici romunu mu tavsiye edersiniz ben su anda global romdayim . Arada bariz fark varmi acaba

• Mi Uygulamalarını nasıl devre dışı bırakabiliriz. Bazılarında kaldır var kaldırınca sessiz sedasız geri yüklüyor.
  • Video da yakınlaştırma seçeneği yok mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartboom

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Benimki Evo garantiliydi dönüştürücü ile geldi.
    Dönüştürücü ile gelenler Çin versiyonu benim anladığım.
    Evo bunları açıp yazılım yüklemiş, içine kullanım kılavuzu atmış, kutuyu bantlamış ve dönüştürücü ekleyip jelatinlemiş.
    Delta ise muhtemelen bunu yapmak yerine avrupa versiyonu alıp yollamış yada içinden kendi adaptörünü alıp avrupa türü başka bir adaptör koymuş.

Nerden aldiniz hocam hb den mi

Evet Hb'dan almıştım. Evo garantili geldi. Gold renk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EbuMuaz

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

telefonun ekranı mı böyle hocam? belki yeni üretilen ürün size denk gelmiştir hocam. biliyorsunuz yeni ürünlerde bu tür sorunlar olabiliyor.

Evet telefonun ekranında bildirim kısmının en üst tarafı az daha parlak/ aydınlık duruyor.
    Ölü pixel gibi değil de ışık sızması varmış gibi.
    Ekranın üstü siyah renklerde hiç anlaşılmıyor ama açık renklerde insan anlıyor.
    Kullanmaya bi etkisi olmadığından buradaki servislerle de uğraşmak istemediğim için böyle kullanacağım.
    Note 3 vardı önceden onda da 2 sene sonra ekran yanması oluşmuştu. Çokta önemli bişey değil yani.

Adamı vesvese manyağı yaparsınız.

Daha önce "ışık sızması" diye tabir ettiğimiz yeri farketmiş ama alışmış, unutmuştum. Bu mesajdan sonra telefonu elime her alışım da gözüm takılıyor..

Bundan önceki telefonum Oneplus One'dı. Onda da bu kadar belirgin olmamakla birlikte ışık sızması vardı. Sanırım IPS ekranların handikabı.

IPS ekranlarda böyle şeyler olabiliyor.
    Amoled bu konuda daha güzel çünkü her pixel kendi ışığını kendi veriyor.
    Ama o da zamanla pixel yanması yapıyor.
    Kusursuz ürün diye bişey yok.
    Hele ki böyle bütçe dostu telefonlarda fazla düşünmemek lazım.

• cagriklm06 kullanıcısına yanıt
    Taşrada kullandınız mı peki? İlçeye gidip geliyorum. Bazı bölgelerde Turkcell dahil hiçbir operatör çekmiyor. Bu yüzden çekim kalitesi önemli. Çin telefonlarında şebeke problemiyle karşılaşan çok kişi gördüm...
  • Yedekleme nasıl kapatılıyor acaba, bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

Ds battery saver kullanırdım.
    Ayarlamama göre her 10 dakikada 30 saniye mobil veri açar kapatırdı.
    Bu durumda o da çalışmaz o zaman ?

Bahsettiğim şekilde işleyişe sahip uygulamalar o şekilde. Hatta resmi sitelerin de kendi açıklamaları da bu yönde.

Ancak mesela "wifi ye bağlanınca mobil veri kapansın, wifi bağlantısı kesilince mobil veri açılsın" şeklinde çalışan uygulamalar da sorun yok.

Buna örnek;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidscout.octobot.mobileradiopwn&hl=tr

• quote:

Orijinalden alıntı: -Black Dark-

Yedekleme nasıl kapatılıyor acaba, bilen var mı ?

Hemen hepsi için en basit çözüm Titanium Backup uygulaması.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=tr

Çalışmasını istemediğiniz uygulamaları donduruyorsunuz. Böylece hem arka planda çalışmıyorlar, hem cihazı uyandırmıyorlar, hem RAM de yer işgal etmiyorlar.

Google klavye de kırmızı çizgi sorununa da kesin çözüm. Klavyeyi dondurun, yerine çok daha kullanışlı (swiftkey gibi) klavye uygulaması yükleyin marketten.

• hunnkaar kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Ben o farkı Turkcell'de iken görmüştüm. Sayfalara tıklamamla açılıp-dolması arasında 1 sn bile yoktu ama Vodafone'un 4G'si aktifken dahi, Turkcell'in 3G hızını göremedim açıkçası. Telekom nasıl bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Black Dark- kullanıcısına yanıt
    Yakınlaştırma seçeneği var. Ekrana iki parmak ile yakınlaştırma yapılıyor.
  • Xperia z3c mi değişmek istiyorum.
    turkcell de 4g sorunu vs var mı?
    bir de göremedim telefon suya dayanıklı mı?
    Bir de mi 5s varmış sayısı ne zaman başlayacak?
    Teşekkürler.

• By_Mucahit kullanıcısına yanıt
    Ekrana 2 parmak derken hocam ? Normal fotoğraf gibi yakınlaştırmaya çalıştığımda parlaklığı arttırıyor veya azaltıyor
  • enginckc kullanıcısına yanıt
    Türk telekom

• Koruyucu cam takan var mı? Gerek duyuyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.