Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ses güzelde malzemesi beni mahvetmisti ust kısmı boya atti bende elden çıkardım hemen sonra piston 3 almıştım o piston 2den daha bi fiyaskoydu kablosu cok kalitesizdi hemen bozuldu o yuzden kablosu değişebilen kulaklik tavsiye etmiştim daha avantajlilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quoand -- 12 Ekim 2016; 1:37:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsimBulamadim

türkiye mağazası ne zaman açılacak bilen var mı? mi 5s gelmez diye yunanistandan mi5 fiyatına g5 alacağım

Yunanistanda telefonlar sanırım dövizin bugünkü durumu düşünülürse TÜRKİYE den daha pahalı yada 50 -100 tl daha ucuz olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quoand

quote:

Orijinalden alıntı: mtl_lgn

Yorumunuzu okudum hocam , yalnız çok kararsız kaldım Ben hep hybrid dual driver ' a bakarken okuduğum yorumlar piston 2'yi tavsiye etti. Yeni nesil yerine , üstelik de benzer fiyatlara sahipken eski nesil kulaklığı da alasım yok ama herkes piston 2 den memnun bilemedim. Bugün yarın karar verip almayı düşünüyorum ama orjinallik konusunda aliexpress mi yoksa gearbest i mi tavsiye edersiniz ?

piston 2 kullanmış biri olarak paranızı çöpe atmayın derim hocam kısa süre sonra sıkıntı çıkartıyor tavsiyem Senfer UE alın şuan kullanıyorum çok iyi bir de şu sıralar yanlış değilsem Rock Zircon tavsiye ediyorlardı onada göz atın piston 2 den uzak durun

Senfer UE için link paylaşabilir misiniz, nereden alabilirim

• Coco.Jambo kullanıcısına yanıt
    Hocam kurdum, dolby+viper uygulamasi cikti. Ses yukseltme yapmiyor sesi iyilestiriyor, atiyorum yuksek bassli bir sarkı icin ayar var veya bir turku icin ayar var son ses hep ayni. Yani bana yaramaz bu, alice ses mod yukseltiyormus fakat onu cozemedim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Hocam kurdum, dolby+viper uygulamasi cikti. Ses yukseltme yapmiyor sesi iyilestiriyor, atiyorum yuksek bassli bir sarkı icin ayar var veya bir turku icin ayar var son ses hep ayni. Yani bana yaramaz bu, alice ses mod yukseltiyormus fakat onu cozemedim..

hangi romdasınız hocam. Miui forumunda şöyle bir şey okudum; global romda ses düşük iken, developer romda ses yüksekmiş. Şimdi onu deneyeceğim. Bana daha cevap gelmediği için root işlemlerine giremiyorum. Aslında viper'ı hangi telefonda yüklediysem sesi arttırmıştı.
  • Bende Çin stable rom vardı ses baya iyiydi Ekolayzır ayarları falan da güzel, son seste dinlemek iyi değil kulaklara yazık olur. Sonra Developer roma geçtim ama tekrar denemedim sesi.

Kulaklık olarak ise NOKIA MONSTER WH-920 PURITY kullanıyorum. 75-100 TL civarına alabileceğiniz en iyi kulaklık. Ses kontrol, pause, şarkı ileri tuşları da çalışıyor.

Ayrıca cihazın Tuş Görev Atama özelliği de var ama onu da denemedim çünkü zaten doğru çalışıyor. Uzun Basma veya Çift Basma fonksiyonunu atayabilir miyim diye deneyeceğim tek basınca ses kontrol çift basınca şarkı geri gibi...

• Siyah 64gb mi5 alarak araniza katildim arkadaslar. Kafama takilan tek sorun batarya performansi cok kotu , rica etsem birisi neler yapmam gerektigini anlatabilirmi. Biraz eski sayfalari okudum biraz celiskili bir durum var kimisi xiaomi nin guc tasarrufunu kullanirken kimisi bir arkafas da tamamen kapatilmasini söylüyor .

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Şimdi arasında ses farkı varmı hocam. Bir deneyebilir misiniz? Eğer fark varsa birde çin romunu denerim. Developer romda fark olmadı.
  • Selamlar, kısmetse yarın Kadıköy'de bir bilişim mağazasından Mi 5 128 gb modelini alacağım. Şehir dışından fuar için İstanbula geliyorum, gelmişken günlerdir forumlarda takip ettiğim ve merakla sahip olmak istediğim telefonu elden almak niyetim.
    Saygın bir mağaza, telefonla görüştük, hallederiz gel dediler ki en korktuğum kelime bu 'hallederiz,. Umarım onca yolu katedip bir sorunla karşılaşmam.

Ios kullanıcısı olarak yabancı olduğum cihazda Eu romunun olması, bootloader kilidinin açık olması, Google Play Türkçe yüklenmesi, Imei lerin kontrolü notlarım arasında.. Dikkat etmem gereken başka nokta varsa mesajlarınızı beklerim.. Teşekkürler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erginc E kullanıcısına yanıt
    Hocam mi5 kullanıcısı olmadığım için mi5'te nasıl yapıldığını bilmiyorum ama mutlaka ölü pixel olup olmadığını kontrol et alırken.

• teşekkürler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba.

bende 2 gündür. hepsiburada üzerinden delta garantili 32 gb lik mi 5 kullanıcısıyım.

Telefonun özellikler, tipi iyi hoş ancak hem bu forumda hemde gittigidiyor üzerinden bazı müşterilerin şikayet ettiği hususu bende yaşamaktayım.
    Sorun dokunmatik ile ilgili.
    1.simgelere ortasına basmadıkca algılamıyor. tam ortasına ve hafif bir kuvvet uygulamadan açmıyor. benim bir önceki telefonum note 2 de hiçbir şey yaşamadım
    2. örneğin haber sitesinde haberleri kaydırmada...tam sola yada sağa doğru olmadıkça onu net olarak algılamıyor. birkaç kez hamle yapınca geçiş yapıyor. ya da bu hareketi yukardan aşağıya doğru kaydırıyor gibi algılayıp sayfa yenileniyor.

Bu bahsettiğim dokunmatik hassasiyetiyle ilgili sorunları yaşayan olduğu mu? bu sıkıntı benim tele özel midir? çözüme kavuşan var mı? teşekkür ederim.
  • versus_atlas V kullanıcısına yanıt
    Bende de var tam anlamıyla anlattığınız gibi. Daha çok kaydırma yaparken oluyor bu hassasiyet olayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: versus_atlas

arkadaşlar merhaba.

bende 2 gündür. hepsiburada üzerinden delta garantili 32 gb lik mi 5 kullanıcısıyım.

Telefonun özellikler, tipi iyi hoş ancak hem bu forumda hemde gittigidiyor üzerinden bazı müşterilerin şikayet ettiği hususu bende yaşamaktayım.
    Sorun dokunmatik ile ilgili.
    1.simgelere ortasına basmadıkca algılamıyor. tam ortasına ve hafif bir kuvvet uygulamadan açmıyor. benim bir önceki telefonum note 2 de hiçbir şey yaşamadım
    2. örneğin haber sitesinde haberleri kaydırmada...tam sola yada sağa doğru olmadıkça onu net olarak algılamıyor. birkaç kez hamle yapınca geçiş yapıyor. ya da bu hareketi yukardan aşağıya doğru kaydırıyor gibi algılayıp sayfa yenileniyor.

Bu bahsettiğim dokunmatik hassasiyetiyle ilgili sorunları yaşayan olduğu mu? bu sıkıntı benim tele özel midir? çözüme kavuşan var mı? teşekkür ederim.

Safa sola kaydırma sorunu bende de var. Galeride olmuyor ama sitelerde gezerken oluyor.
    Telefonu dik tutunca biraz duzeliyor

• arkadaşlar birisinde mi5 var ukraynadan getirmiş pasaport kayıtsız bende iphone 5s var 6 aylık iki cihazda çiziksiz 100 lira üste takas yapalım diyor siz ne dersiniz beni memnun eder mi bir dem mi5 alırken nellere dikkat etmeliyim ??
  • Beyaz 64gblik modeli alarak araniza katıldım :)

• ligtv39 L kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun
  • Arkadaşlar 1 mi hesabı ile 1 cihaz 3 ay önce unlock ettim. Şimdi 2. cihazı aldım, aynı hesap ile kilit kaldırma başvurusu yapabilir miyim?

bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coco.Jambo

Şimdi arasında ses farkı varmı hocam. Bir deneyebilir misiniz? Eğer fark varsa birde çin romunu denerim. Developer romda fark olmadı.

Hissedilir fark yok Çin stable ile Çin developer arasında şimdi baktım baya iyi ses yani. Sizin kulaklık marka modeliniz nedir ve beklentiniz nedir bilemiyorum tabi.
    Gsmarena'da ses kalitesi, netliği hakkında baya iyi şeyler yazıyordu ve yüksek puan almıştı.

Sizde ayarlar açık mı hocam? "Ayarlar/Ses ve titreşim/Ses ayarları" içinde "Mi Sound Enhanser" açık ve kulaklık tipi seçili mi (bende "General in-ear" seçili), ondan sonra Ekolayzır ayarı yapılı mı?

• merhaba arkadaşlar telefona format atmaya çalıştıgımda recovry moda girmiyor telefonda usb girişine tak gibi bir simge geliyor ne yapmalıyım acaba
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.