Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom da sıkıntı yok zaten. Ama Vodafone nun bantı 800 de olduğu için xiaomi telefonlarda 1800 ve üstünü destekliyor yani 4g için turkcell veya Telekom kullanmak lazım. Vodafone da bazen Manuel ayar yaparsan 4g yi görürsün yalnız bi süre sonra yine 3g ye döner

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi ithalat kullanıyorum. android 4.4.4 yüklü. hoparlör sesi ve zil sesini nasıl artırabilirim
  • Yukseltemiyoruz bu kadar sesi var. Bende memnun değilim az çıkıyor.
    Bu arada katılıyorum 6.7.29 daha çok ısınıyor. Cihaz 40 derecelerde dolaşıyor. 6.7.21 sürümü ısınma olayı daha azdı. Onu tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigmagician -- 3 Ağustos 2016; 23:15:47 >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    http://en.miui.com/thread-92343-1-1.html

Bu dosyayı dener misiniz? Bende bir miktar artış oldu sanki.

• peninsula33 ile petro_24 arkadaslara tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Vidddd

http://en.miui.com/thread-92343-1-1.html

Bu dosyayı dener misiniz? Bende bir miktar artış oldu sanki.

Root gerektiriyor. Cihazım rootsuz. Daha fazla bu cihazın yazılım işiyle uğraşmak istemiyorum yıldım çünkü :D

• Root ile yükselebiliyorsa bu ses olayı neden firma sesi yükseltmiştir anlamıyorum. Donanım olarak yetersiz mi kalitesiz mi belli bir süre sonra zarar mı veriyor donanıma. Sonuçta zamanının amiral gemisi dandik bi parça kullanmadıklarını düşünmek istiyorum. Telefonun her yeri metal basit bi telefon değil ucuzluk hissiyatı verecek bi model değil. Bu kadar zor mu bu işler

• aserty A kullanıcısına yanıt
    Zenfone 5 kullanırken de dosya ile yükseltiyorduk.Fazla yükseğe çıkarınca biraz bozuluyordu sadece.Sorun olursa yedekten geri dönersiniz.

• Arkadaşlar ' Game screen recorder uygulamasını yükleyip bi denermisiniz video kaydedemedim bir türlü

• delta garantili aldım. güncelleme almıyor
  • Bu telefonda arka kamerada odaklanma problemi yaşıyorum. Aslında kamera fena değil videolar gayet kaliteli ama fotoğraflarda özellikle yakın çekimlerde inanılmaz bir odaklanma problemi var. Fotoğrafı çekerken ekranda odaklı görünen resimi kaydedince berbat birşey oluyor. Hepsiburadan aldığım sürümü kullanıyorum. Eğer yazılım sürümüyle alakalı değilse bu telefonla resim olayı sıkıntılı. Hatta tarayıcı programı kullanarak fatura fotokopisi çektiğimde bazen rakamlar bile okunmuyor. Ancak 3-5 kere deneyip doğru dürüst bir resim çekebiliyorum. Aslında yazılımsal bir probleme benziyor ama internetten araştırdığım kadarıyla yeni sürümlerde de problem devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungj7

delta garantili aldım. güncelleme almıyor

En miui sitesinde güncelleme dosyası var. Oradan 7.5 indir güncelleyici üzerinden paket dosyası göster de. İndirdiğin dosyayı göster. Güncellemeyi büyük ihtimalle yapar. Olmaz ise yine aynı dosyanın adını uptede.zip olarak yap. Telefonu kapat. Ses açma ve güç tuşuna basılı tut menü açılacak ordan ingilizce yi seçip devam et. Install zip e bas güncellemeyi yükler. Konu sahibine ricada bulunucam. Cihazı alanlar güncelleme alamıyor ya 1. Sayfaya bunun hakkında küçük bi yazı eklerse memnun olurum. Daha önce de sorun yaşayanlar oldu. Hep tek tek yazıyoruz. Daha iyi olur ana sayfada olması

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigmagician

quote:

Orijinalden alıntı: samsungj7

delta garantili aldım. güncelleme almıyor

En miui sitesinde güncelleme dosyası var. Oradan 7.5 indir güncelleyici üzerinden paket dosyası göster de. İndirdiğin dosyayı göster. Güncellemeyi büyük ihtimalle yapar. Olmaz ise yine aynı dosyanın adını uptede.zip olarak yap. Telefonu kapat. Ses açma ve güç tuşuna basılı tut menü açılacak ordan ingilizce yi seçip devam et. Install zip e bas güncellemeyi yükler. Konu sahibine ricada bulunucam. Cihazı alanlar güncelleme alamıyor ya 1. Sayfaya bunun hakkında küçük bi yazı eklerse memnun olurum. Daha önce de sorun yaşayanlar oldu. Hep tek tek yazıyoruz. Daha iyi olur ana sayfada olması

Turkce surum degilmi hocam. Baktım ama anlamadım link varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonnick -- 4 Ağustos 2016; 19:07:02 >

• aserty A kullanıcısına yanıt
    Root yetkisi verip ses dosyalarının ayarını değiştirip illaki daha fazla ses alınabilir ama bu zamanla hoparlörün bozulmasına, sesin kalitesizleşmesine sebep oluyor. Bizzat başka telefonda yaşadım bunu.

Şimdi siz birşeye fazla yük bindirirseniz zamanla çökecektir o.
    Hoparlörde bu şekilde, haddinden fazla açarsan zamanla berbat hale gelecek. Onca mühendis bunun hesabını illaki yapmıştır. Ki bence ses bu telefon için gayet tatminkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm telefonu bugün aldım sarjdayken çok ısınıyor elde tutulmuyor , bir çözümü var mı, güncelleme duzelirmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre81tr E kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj sebebi ile şarjdayken ısınması normal. ısınmaya çözüm; şarjdayken kullanmamak lazım :) çağu kez yazıldı ama yine yazayım; zaten ısınan telefon buna alınabilecek en iyi önlem parlaklık ayarını düşürmek. Güncelleme aldıkça az ısınan versiyonu kendiniz de çözersiniz, istediğiniz versiyonda kullanırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Güzel bir konuya değinmişsiniz.Konunun ilk sayfası oldukça karmaşık ve yetersiz.Rom işlerine hakim olmama rağmen birşey anlamadım.Misal güncelleyici ile yazılım yükseltebilir miyim bilemiyorum?? Hepsiburadadan satın aldığım cihaz ota üzerinden güncelleme almıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ulutan1

Hızlı şarj sebebi ile şarjdayken ısınması normal. ısınmaya çözüm; şarjdayken kullanmamak lazım :) çağu kez yazıldı ama yine yazayım; zaten ısınan telefon buna alınabilecek en iyi önlem parlaklık ayarını düşürmek. Güncelleme aldıkça az ısınan versiyonu kendiniz de çözersiniz, istediğiniz versiyonda kullanırsınız.

Cevabın için Sağol cihazın performansına diyecek yok hız harika Kasma kesinlikle yok , onca google programı face insta, hepsi stabil çalışıyor, ilk kullanım şarj panik oldum şimdi ilk şarjda ama denedim hızlı şarj yapmadı 30 dakikada yüzde 33 doldu belki guncelleme lazım ama çok beğendim o ka olur gari diyelim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburada dan alinan surum ne android guncellemeleri gelmiyor mu ? Anlamadim biri yardimci olabilir mi .. Almak istiyorum ama tedirginim ..Isinmasi inanin sorun olmaz lg kullaniyorum kendisi zaten isiniyordu aliskinim da korkularim var ...Guncelleme /4G konusu/ stabillik
  • Arkadaşlar tekrar şu güncelleme konusuna açıklık getireyim. Öncelikle Hepsiburada.com da satılan cihazda 7.00 diye bir surumle geliyor. Evet internet üzerinden buna güncelleme gelmiyor soyleki ya en.miui.com sitesinden güncelleme dosyasını indirip güncelleyici üzerinden dosyayı göstererek kuracaksınız (büyük ihtimalle hata verebilir) hata verirse de dosyanın adını uptede.zip olarak değiştirip. Cihazı kapatın ve ses açma ve güç tuşuna basılı tutun recovery açılacak ingilizce yi seçin ses tuşları ile. Sonra instal uptede.zip e basın yüklemeye başlayacaktır. Ve güncellemeyi kurduktan sonra artık cihaz güncelleme alır. Yani internet üzerinden indirip artık yeni güncellemeleri alabilirsiniz. 7.00 sürümünde olanlar en.miui sitesinden. 7.5 global indirsinler (marshmallow a geçiş romu önemli diğerleri hata verir) bunu dediğim yöntemle kurun. Ondan sonra beta dır vs dir güncelleyici üzerinden dosya göstererek yükleme yapabilirsiniz. Bu arada 7.5 global kullananlara belki 7.5.6 gelebilir. China global için son sürüm o çünkü. Belki reset sorunu falan yoktur ama. Ben yinede. 7.5 e geçenlere güncelleyici üzerinden global beta miui 8 e geçmelerini tavsiye ederim reset falan sorunları yok en azından

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.