Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 1. yöntem yani güncelleyici ile 7.5.1.0(android 6.0.1)'e güncelledim.

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Miui 8 beta sürümüne geçmeyi tavsiye ediyor musunuz? 7.5.1 global sürümünün bilinen bir sorunu var mıdır? Açıklamanız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petro24 -- 5 Ağustos 2016; 21:14:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • youtube'da bu telefonu s5'le 5s'le falan kıyaslayınca şaşırmıştım. ama incelemelerde hep 3 gb ram yazıyor. niye hepsiburada'da satılan 2 gb
  • petro24 kullanıcısına yanıt
    7.5.1.0'da reset sorunu var. MIUI 8'de artık yok.

• 3 GB olanı bitmiş herhalde. Eskiden HB 3 GB olanı satıyordu.

• Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Hocam bu update.zip olayını kaldırmanız bence yerinde olacaktır. Çünkü ben de siz buraya yazmadan önce kendi android tecrübemle bu yöntemi denedim ve telefon yükleme sırasında hata verdi. Telefon ondan sonra açılmadı. Recovery modda başladı devamlı. Telefon recovery veya fastboot modda başlarsa sıkıntı yok demektir tabiî ki ama boşuna zaman kaybı olmasın. Okuduğum kadarıyla deneyen diğer arkadaşlar da sıkıntı yaşamış bu yöntem ile. Belirtmek istedim. Diğer yöntemleri açıklamanız yararlı olmuş bu arada. Ben fastboot yöntemini ve miflash uygulamasında "flash all" seçmelerini öneririm.

• Arkadaslar ben telefona disaridan hic mudahale etmedim yani kendi guncellemerini yukledim suan 7.5 bilmem kacta ama miui 8 gelmemis yuklenecek guncelleme yok diyor size nasil geldi sormasi ayip

• quote:

Orijinalden alıntı: peninsula33

Hocam bu update.zip olayını kaldırmanız bence yerinde olacaktır. Çünkü ben de siz buraya yazmadan önce kendi android tecrübemle bu yöntemi denedim ve telefon yükleme sırasında hata verdi. Telefon ondan sonra açılmadı. Recovery modda başladı devamlı. Telefon recovery veya fastboot modda başlarsa sıkıntı yok demektir tabiî ki ama boşuna zaman kaybı olmasın. Okuduğum kadarıyla deneyen diğer arkadaşlar da sıkıntı yaşamış bu yöntem ile. Belirtmek istedim. Diğer yöntemleri açıklamanız yararlı olmuş bu arada. Ben fastboot yöntemini ve miflash uygulamasında "flash all" seçmelerini öneririm.

Sizden önce de bu dediğim yolu yapanlar oldu sorunsuz. Sen büyük ihtimalle o güncelleme almayan romun üzerine direk 7.5.1 kurmaya çalıştın hata verdi. Onun öncesinde 7.1.2 yi kurmak gerekiyor ve hata vermiyor. Bu yolla da geçen çok oldu çünkü. Bu arada marshmallow dan kitkata mi flash ile dönmede hata veriyor. O yüzden 3. Yöntem sundum. Ve bazen şahsen bende pc ye gerek duymadan güncelleme yapmak isterim. Zaten benim pc telefonu görmüyor. Güncelleyici üzerinden anlatımları bu yüzden yaptım. Yine bunlarla uğraşamam diyen mi flash ile uğraşır. Çok sorunlu bi program.

• Mi4 2gb modeli 7.00.55.00 yüklü olarak gelir ve bu durumda ota güncellemesi gelmiyor.http://en.miui.com/download-240.html linkinden 7.1.2.0 stable romu yuklerseniz eğer;
    Miui V.7.5.1.0.MXDMIDE Kararlı 849 Mb'lık ota üzerinden güncelleme gelir. Stable romdur .
    Miui 8 şuan resmi olarak tanıtımı yapıldı fakat stable romu sunulmadığı için beta romunu en.miui.com sitesinden indirip kurabilirsiniz. Haftalık güncellemeler gelir şuan en son global 6.8.4 beta haftalık sürümü geldi.
    Global demek yani Çin pazarına sunulan sürümün dışında genel dünya pazarına sunulan sürümdür.
    Eğer güncelleme meraklısı değilseniz ve telefonda şuan için şarj sıkıntısı , ekran kapanması donma vs. Sıkıntılar yok ise ve miui 8 için sunulan ikinci alan ( Windows ta misafir modunda oturum açmak gibi düşünün) ve çift uygulamalar ( misal Facebook un klonunu oluşturup farkı kişi olarak uygulama üzerinden bağlanmak gibi ) şuan ilginizi çekmiyorsa yada olmazsa olmaz bir özellik değil ise global miui 8 stable romu beklemenizi tavsiye ederim

• Daha önce bahsettiğim tarayıcı da boşluk bırakma hatasını 6.8.4 ile cozmusler. Geri bildirim işe yaramış. Kendi tarayıcısı chrome bakarak %40-50 şarjı daha az içiyor. Chrome benzinli araba gibi kendi tarayıcısı da LPG li denebilir.

• Daha önce hepsiburada ile gönderilen rom kullanıyordum. Dün itibari ile 6.8.4'e geçtim gayet stabil şuanda, sarjı nasıl olacak merak ediyorum. En son 4.4 deyken 7.30 saat ekran süresi almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserty

Mi4 2gb modeli 7.00.55.00 yüklü olarak gelir ve bu durumda ota güncellemesi gelmiyor.http://en.miui.com/download-240.html linkinden 7.1.2.0 stable romu yuklerseniz eğer;
    Miui V.7.5.1.0.MXDMIDE Kararlı 849 Mb'lık ota üzerinden güncelleme gelir. Stable romdur .
    Miui 8 şuan resmi olarak tanıtımı yapıldı fakat stable romu sunulmadığı için beta romunu en.miui.com sitesinden indirip kurabilirsiniz. Haftalık güncellemeler gelir şuan en son global 6.8.4 beta haftalık sürümü geldi.
    Global demek yani Çin pazarına sunulan sürümün dışında genel dünya pazarına sunulan sürümdür.
    Eğer güncelleme meraklısı değilseniz ve telefonda şuan için şarj sıkıntısı , ekran kapanması donma vs. Sıkıntılar yok ise ve miui 8 için sunulan ikinci alan ( Windows ta misafir modunda oturum açmak gibi düşünün) ve çift uygulamalar ( misal Facebook un klonunu oluşturup farkı kişi olarak uygulama üzerinden bağlanmak gibi ) şuan ilginizi çekmiyorsa yada olmazsa olmaz bir özellik değil ise global miui 8 stable romu beklemenizi tavsiye ederim

Hocam telefon 3 gblık model 5 ay filan oldu alalı 7.5.1.0 suan sanırım en son olan zaten ben sandım ki miui 8 stable olarak çıktı kullanıcılara güncellemesi geldi. Benim acelem yok beklerim en kararlı sürümü çıkana kadar :) teşekkürler hocam.
  • Bende miui8 deki kendi browseri açılmıyor .Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ?

• Arkadaşlar merhaba. Xiaomi mi4 4G yi uzun süredir araştırmaya çalışıyorum. Malum Türkiye'de ne doğru düzgün bilgi var ne de mantıklı bir inceleme videosu. O yüzden siz kullanıcılara sormak isterim :

-HTC One M9 860 TL'ye buldum garantisi yok malesef ve yurtdışı ürün. Sizce Hepsiburada da 768 TL olan Xioami mi4 4G mi almalıyım yoksa m9 mu ? (HTC One m7 kullanıyorum şuan)

-Ben HTC'de öyle büyük sorunlar yaşamadım. Gayet stabil romları. MIUI de aynı stabilitede olur mu ?

-Benim için ses müthiş derecede önemli bir durum. Dahili hoparlör performansı ve kulaklık performansı ne durumda ? Bir bilgi bulamadım nette.

-Kutusunda çıkmayan kulaklığından ötürü önerebileceğiniz Xiaomi kulaklıkları da yazarsanız çok sevinirim
  • enesgokgul kullanıcısına yanıt
    Hocam ses konusunda beklentilerinin aşağısında bir cihaz.Ses net lakin kısık.Ve halen ses yükseltme konusu göremedim.Diğer konularda(tasarım,kamera,pil,stabillik) HTC ye 10 basar bu cihaz

• petro24 kullanıcısına yanıt
    Peki kulaklık kısmında da aynı sorun var mı ? Yani ses düzeyi yetersiz mi kulaklıktada ?
    Önceki telefonum G3 ile kıyaslandığında ses seviyesi az maalesef..Hatta G3 orijinal kulaklığını kullanıyorum Mi4'te.
    Not:Lg G3 root yapıp ses seviyesini(hoparlör ve kulaklık) arttırmıştım..

• Günümüz akıllı telefonlarda hoparlörün artık bu ürün seviyesi kadar olmasa da iyi bir seviyede olması gerekiyor.
    Beatbox Bluetooth hoparlör 5w ve muazzam bir ses kalitesine sahip

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

M9 sorunsuz ve orjinalse ki htc kullanicilari baska telefon kullandiklarinda htc ye geri donmek istiyorlar, bunu alirsaniz ayni duyguyu yasama olasiliginiz cok fazla. O yuzden m9 olmanizda fayda var, ancak garanti olayinuda duwunmek lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir26

Bende miui8 deki kendi browseri açılmıyor .Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ?

Açılıp kapanıyor mu? Hiç mi açılmıyor. Kurduktan sonra cihazı sıfırladın mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetkardes06

M9 sorunsuz ve orjinalse ki htc kullanicilari baska telefon kullandiklarinda htc ye geri donmek istiyorlar, bunu alirsaniz ayni duyguyu yasama olasiliginiz cok fazla. O yuzden m9 olmanizda fayda var, ancak garanti olayinuda duwunmek lazim.

açıkçası 4 senedir m7 kullanıyorum ve farklı telefonları da denemek istiyorum. bundan önce gözüme kestirdiğim lg markası telefonlardı. fakat ciddi sorunlarını forumda okuduğumda soğudum lg den. m9 orjinal kayıtlı hali fakat sadece telefon orjinal. yanındaki şarj aleti kulaklık vs farklı markanın. satıcının iddiasına göre de telefon sıfırmış gidip görmedim cihazı henüz. mi 4 ü düşünme sebebim MIUI arayüzü ve farklı telefon kullanma isteği. fiyatı ve yorumlarına baktığım üzere çok olumlu bir cihaz benim gözümde. eğer sorularıma gelen yanıtlar tatmin ederse beni almayı hala düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.