Şimdi Ara

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU] (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.103
Cevap
135
Favori
573.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeLLyCeM

Eğer kutusu orijinal ise kutu kenarında QR kod kenarında tarih oluyor.

Kutu yoksa;

SN : XXXXX/XX##XXXXX şeklindeki seri numarasının;

/ sonrasındaki 2 haneli sayı (20) sene, ## (harfler) sonrasındaki 3 rakamın son 2 tanesi üretim haftası.

alırken dikkat etmelimiyiz serisine filan fark oluyormu kronik sorunlularmı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • musty578 kullanıcısına yanıt

Bir sorun olduğundan değil. Farklı bir modele denk gelmedim, o yüzden soruyorum alanlara belki donanımsal farklı bir model de çıkarmışlardır diye; şu ana kadar cihazlar hep PVT2.0 serisiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLLyCeM -- 12 Ocak 2021; 1:25:41 >
  • baxabie kullanıcısına yanıt

bende yakınlık sensörü problemli gibi

açılıyor telefon bazen yanağımla tuşlara basıyorum

yüzümden uzaklaştırıp tekrar yakınlaşınca kapanıyor

yazılımsal bir problem var gibi

• Mi 11 fiyat olarak 9000 TL'yi zorlar deniyor

https://www.log.com.tr/xiaomi-mi-11-turkiyeye-bugun-gelse-kaca-satilir/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncayt -- 12 Ocak 2021; 1:48:45 >
  • Cengaver1 kullanıcısına yanıt

Mi 10T serisinde Proximity Sensor çoğu telefonda olduğu gibi kızılötesi ışık bazlı değil.

Telefonda ultrasonik mesafe bazlı bir algılama var, ve çalışma algoritması farklı;

telefon görüşmesi başladıktan sonra telefonun kulağa götürülme ivmesi ve telefonun dikey durması takibinde; üst mikrofon, kulak hoparlöründen çıkan sesin yüzeyden geri sekmesinden telefonun kulağınızda olduğunu varsayıp ekranı kapatıyor.

Denemeniz için şöyle bir metod uygulayın;

• telefonu düz ve yere paralel bir yüzeyin üzerine koyun (masa, sehpa)
    • telefonu yerinden oynatmadan bir arama yapın ve arama sırasında parmağınızı kulak hoparlörü ve kulak hoparlörü ile kamera arasındaki minik deliği kapatacak gibi yaklaştırın.

Telefon Ekranı kapatmayacaktır.

Şimdi aynı testi;

• telefonu düz ve yere paralel bir yüzeyin üzerine koyun (masa, sehpa)
    • aramayı yapın ve arama başladıktan sonra telefonu yerinden kaldırıp sanki kulağınıza götürmüşsünüz gibi dikey pozisyona getirin ve o sırada parmağınızı kulak hoparlörü ve kulak hoparlörü ile kamera arasındaki minik deliği kapatacak gibi yaklaştırın.

Şimdi telefonun ekranı kapattığını göreceksiniz.

Evet bu çok mantıklı çalışan bir algoritma değil; çünkü yatarken ya da değişik pozisyonlarda çoğu zaman düzgün çalışması beklenemez. Size de benzer durumlar denk geliyor olması çok yüksek ihtimal.

Ama durum tamamen yazılımsal, çalışma algoritmasına ufak bir dokunuş ile düzeltilecektir.

Aynı testi telefon aramasından  * # * # 6484 # * # * tuşlayıp çıkan menüden 22.Proximity Sensor seçip denemeniz de mümkün.

telefon sabit duruyorken ekranda "5.0" değeri gözükecektir, yerinden kaldırıp kulağınıza yaklaştırıken gözünüz değerde olursa "0" olduğunu görebilirsiniz.

Dikkat : Bu menüde alttaki tuşlara (Pass / Fail ) basmayın, sadece arka plan çalışanlar tuşundan kapatın ya da geri tuşunu kullanarak çıkarsanız, veriler kaydedilmeyecektir uyarısı çıkınca tamam basarak çıkış yapın.

Bu arada önemli not; kullandığınız kılıfın ya da her hangi bir toz/kir/pislik gibi birşeyin ön yüz kamerası ile kulak hoparlörü arasında kalan minik mikrofon deliğini kapatmadığından emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLLyCeM -- 12 Ocak 2021; 2:25:7 >

• DeLLyCeM kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgiler için teşekkür ederim
    Testi yaptım sorunsuz gözüküyor.
    Telefon konuşmalarımda biraz daha gözlemliycem sensörün çalışma şeklini

Hocam konunun ilk mesajına bir rehber ya da SSS ekleyelim. Siz bir hayli gördüğüm kadarıyla. Kullanıcılara bir hayli faydalı olur.

• Freddy Krueger kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi çok kolay çiziliyor fabrikada yapılan. Ancak onu değiştirmek sıkıntı çıkartmıyor değil mi? Siz değiştirdim demişsiniz onu merak ettim. 🤔
  • ogzhnbahadir O kullanıcısına yanıt

Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]  yoo neden sıkıntı çıkarsın ki? Değistir gitsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

hocam ben o testleri yaparken bazen pass /fail e basmışlığım var ne gibi bir sıkıntı çıkarır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kovalenko

Hocam verdiğiniz detaylardan takıntılı olduğunuz anlaşılıyor  

Link için çok teşekkür ederim

Alıntıları Göster

Alternatif olarak buna da bakabilirsiniz. (Arka taraf için de koruma var)

Ben kullanmadım. Ama başka bir forumda kullanan birisi tavsiye etmiş.

https://www.lensun.store/xiaomi/mi-10t-lensun-nano-ekran-kaplama

• Gcam ile kendi kamerasi arasinda bayagi fark var arkadaslar bu gcam Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]
    Bu kendi kamerasi Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]

Buda 108 mpx olan
    Xiaomi Mi 10T / PRO /[ANA KONU]

Yuklenirken kalite dusmesi oluyormu tam bilemiyorum

• buzdan01 B kullanıcısına yanıt
    Gcam ayarları tam yapıldığında çok üst düzey telefonlara rekabet edebilecek düzeyde fotoğraflar çekmeyi sağlıyor
  • tuncayt T kullanıcısına yanıt
    Evet biraz ugrastiriyor ama tatmin edici sonuclar veriyor

xda forumundakiye yazarsin: Bende yok diye o halde ... xda linkini de vermistim onceki cevaplarimda .

Olayin ozu sen ben meselesi degil. Bazi cihazlarda var. Bu belki de yaygindir da olabilir ...

• 2. El almak istedim dün. Konuştuğum telefoncu sıfır var. Malum kayıtlı felan dedi. Sanırım başka imei numarasına mı kayıt yapmış oluyor tam bilmiyorum o işleri. Öyle bir telefonun ne gibi sıkıntıları oluyor. Güncelleştirme alıyor mu yoksa hiç güncelleştirme yapmadan aldığımız gibi mi kullanıyoruz hep.
  • Bulanik cekmesi ghosting yani hayali kaymalar huzmeler olusmasi da kronikmis :

https://forum.xda-developers.com/t/photo-quality.4170149//

• Kutusundan cikarmissa SIFIR degildir ... IMEI degistirildigi icin de yasal risktesiniz ve teknik olarak ta bircok sorunlarla cebelleseceksiniz demektir. Umursamam diyorsaniz kendi bileceginiz istir. Baskalari umursamiyor diye siz de umursamayacaksiniz galiba .

• Wgshepherd W kullanıcısına yanıt

Pass/Fail bastıksan sonra kayıt edilerek çıkılırsa özelliğin verilerini üreticiye paylaşabilmek amaçlı kayıt olarak işliyor.

Bazı özelliklerde Fail olarak basıp kaydedilir ise telefon o özelliğin çalışmasını kapatabiliyor.

• Ekraninda birden fazla cesitte problemler rahatsiz etmekte.

https://forum.xda-developers.com/t/scrolling-smoothness.4170143//

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.