Şimdi Ara

Xiaomi efsane MIUI arayüzünden vaz mı geçiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Bugüne kadar Xiaomi için MIUI arayüzü vazgeçilmez bir unsur oldu. Akıllı telefon pazarına adım atmasında belki de en büyük etken olan MIUI arayüzü şimdi bazı menfaatler gereği ikinci plana atılıyor.

Kazan-kazan durumu

Ortaya çıkan bilgilere göre bir süredir durgunluk döneminde olan Google’ın Android One programına Xiaomi de katılmak üzere. Bilgilerin kaynağı Endonezya yetkili kurumlarının sertifika onayları. Xiaomi bu ülkede Xiaomi Mi 5X akıllı telefonunu gerekli sertifika onaylarına sunmuş durumda ancak farklı olarak cihazda Android One programının yani stok Android arayüzünün geçerli olacağı belirtiliyor. Yani bir süre sonra Android stok arayüzü barındıran Xiaomi Mi 5X telefonu ülkede piyasaya sürülecek.

Android One programı halen çok yaygın değil. Google son dönemde Qualcomm şartını kaldırarak üreticilerin daha özgür hareket etmesine imkan tanımıştı lakin üretim tarafında ilgi sönük kaldı. General Mobile gibi belli başlı akıllı telefon üreticileri program kapsamında her yıl düzenli aralıklarla yeni bir model piyasaya sürüyor. Xiaomi bu açıdan bir kazanç olacak.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 8 resmi paylaşımları başladı

Aslında bir kazan-kazan durumu da söz konusu olabilir. Xiaomi’nin Asya ülkelerinde popülaritesi oldukça yüksek. Endonezya, Hindistan gibi ülkelerde yeni modeller piyasaya çıktığı gibi tükeniyor. Mi 6 amiral gemisinin kamerasını taşıyan Mi 5X modelinin Android One programı kapsamında piyasaya çıkması hem programın yayılmasını sağlayacak hem de Xiaomi farklı bir kanaldan daha telefon satmış olacak.

Diğer taraftan firma ilk kez MIUI arayüzünden vazgeçerek stok Android arayüzüne yönelmiş olacak. Eğer Xiaomi programda iyi bir potansiyel görürse muhtemelen gelecekte de yeni modelleri ile desteklemeye devam edecektir. Bu da daha fazla MIUI arayüzü olmayan Xiaomi telefonu anlamına geliyor. Bu hafta daha fazla gelişme görebiliriz. 

• Tüm üreticiler stok arayüz kullansın, en iyisi bu. Bir müzik çalar bir video player bir de galeri uygulaması koysunlar yeter

• Bencede mantıklı
    Markalar kendi romlarına abidik gübidik bir dünya gereksiz uygulama yüklüyor.
    Tamam kendilerine has donanımlarının uygulamalar olması lazım ama bu uygulamaları ben neden kaldırıp yükleyemiyorum.

• APPLE GİBİ YAPSINLAR
    VİDEO-MESAJ-TAKVİM-FOTOGRAF-MÜZİK-TARAYICI KOYSUNLAR

GEREKSİZ İŞLEMCİ YİYOR

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi bazı modellerde Çin dışındaki bazı ülkelere bu programı uygular. Google servislerinin Çin'de bir geçerliliği yok zaten.

• Miuinin nesi efsaneymis?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi bir gazete bu durumu haber yapsa köşe doldurmak için yapıyor dersin. kendini bu piyasadan gören bir platformda bu haberin yapılması acemilik bile değil.

haber baştan sona hatalı. one platformu için bir cihaz çıkartılıyor o kadar. bunu miui den vazgeçiyor diye yorumlayan birinin haber editörü olması komik.
  • Ben sırf imui olduğu için RN 4 aldım. Bence saçma. Markayı merka yapan arayüzü zaten.

• Bazı arkadaşlar haberin ilgi çekmesi için verilişinden dolayı yanlış anlamışlar durumu. Xiaomi'nin MIUI arayüzüne olan hiç bir şey yok. Sadece Android One kapsamında giriş seviyesi telefonlarda Google ile anlaşmaya giderek o telefonlarda Stock Android kullanacak ve bu telefonlar Güneydoğu Asya'da satılacaklar. Yani esasında MIUI arayüzüne bizim açımızdan olan hiç bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

hadi bir gazete bu durumu haber yapsa köşe doldurmak için yapıyor dersin. kendini bu piyasadan gören bir platformda bu haberin yapılması acemilik bile değil.

haber baştan sona hatalı. one platformu için bir cihaz çıkartılıyor o kadar. bunu miui den vazgeçiyor diye yorumlayan birinin haber editörü olması komik.

bkz. clickbait
  • Stok Android bir taraftan iyi ama bir taraftan da kendini geliştirmesi gerekiyor.

LG G2'ye Lineage OS kurdum. Hız bakımından ve bölünmüş ekran gibi bazı özellikler yönünden kazancım oldu. Ancak birçok özellik de kaybettim. LG'nin kendine has uygulamalarını saymazsak bunları şöyle sayabilirim.

- Orjinal rehber ve arama uygulaması çok yetersiz. Hiç memnun kalmadım ve başka bir tane yüklemek durumunda kaldım. Yine mesaj uygulamasını da değiştirdim, o da kötüydü.

- Üstten kaldırarak açılan ayar çubuğu bence biraz yetersiz. Örneğin Wifi'ı kapatmak için tek tıklama yetmiyor. Tıklayıp, oradaki bir switch'i kapatmak zorunda kalıyorum. Üst çubuğun tasarımı da kötü.

- Belki biraz küçük bir eksik ama bildirim çubuğunda pil yüzdesi yok.

- Herhangi bir not tutma uygulamasına sahip değil.

- Tasarımda genel bir boğuculuk var. Neden bilemiyorum.

• Giris seviyesindeki modellerde stok arayuz kullanabilir.bi sorun yok bunda.

• Clickbait haberlerde bugün...

• Miui siz xiaomi mi olur. Sırf bu yüzden aldım telefonu. Gerçekten de efsane romdur. v1 den beri kullanırım hastasıyım. Daha iyi ve daha çok özelleştirilebilen başka android arayüzü yoktur. cm de dahil.

• Xiaomi mi 5s e hala Android 7 güncellemesini veremedi hala beta da hey yavrum hey

• Stok arayüze bir türlü alışamadım hala karışık geliyor.Telefon işi yapıyorum ama şu stok arayüzlü telefonlar hala çorba gibi bu konuda değişime gitmeleri lazım.
  • Daha önce de Mi 4'ün Windows versiyonu satışa çıkmıştı, Android'i sildi mi? tabi ki hayır, Android One yüklü gelecek model üzerinde çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Miuinin nesi efsaneymis?

Tema desteği yeter binlerce tema var istediğini kullan

• Flag_Ship_Killer F kullanıcısına yanıt
    Hocam max 2 var bende. Dediginiz gibi tema destegi var. Not4 vardi bundan once. Onda da ayni sistem vardi... Telefonu kurarken kurcaladim bi o kadar. Ayrica uygulama menusuz arayuzler hep duzensiz geliyor bana. Tabi bunlar tercih meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Hocam max 2 var bende. Dediginiz gibi tema destegi var. Not4 vardi bundan once. Onda da ayni sistem vardi... Telefonu kurarken kurcaladim bi o kadar. Ayrica uygulama menusuz arayuzler hep duzensiz geliyor bana. Tabi bunlar tercih meselesi.

Ben genellikle ios10 temasını kullanıyorum çok iyi tavsiye ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.