Şimdi Ara

Xiaomi, Black Shark telefonları için yeni bir çift taraflı GamePad tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğiniz gibi Xiaomi, Black Shark markası altında oyuncu telefonlarını sunuyor. Bu telefonların yanında farklı aksesuarlarda tanıtılıyordu. Bu aksesuarlar arasında şüphesiz en önemlisi oyun kontrolü için kullanılan fiziksel gamepadler oluyor. Tanıtılan ilk GamePad tek taraflı olduğu ve pek kullanışlı olmadığı için beğenilmemişti. Görünen o ki Xiaomi bunun farkına varmış.

Xiaomi Black Shark GamePad 2.0

Yeni GamePad çift taraflı olarak tasarlanmış ve ek tuşları yardımıyla cihazı Nintendo Switch formuna getirebiliyor. Resimlerden de görülebileceği üzere sol tarafta joystick ve yön tuşları yerini alırken, sağ tarafta touchpad ve ABXY butonları bulunuyor. Ayrıca her iki parçanın üst kısımlarında tetik butonları var. Bu haliyle eski versiyonuna kıyasla telefonu çok daha iyi bir el konsolu haline getirdiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Nubia Red Magic Mars tanıtıldı: 10 GB RAM ve tetik butonları

Bir önceki model tek taraflı olması ve basit yapısı ile daha düşük bir fiyata sahipti. GamePad 2.0 ise 89 dolar ile önceki modele kıyasla yüksek ücrete sahip. Ancak daha fonksiyonel olduğu apaçık bir gerçek. Son olarak eğer yeni kontrolcüyü bir Black Shark telefon modeliyle birlikte almak isterseniz GamePad 2.0 için yüzde yirmi ek indirime sahip olacaksınız.

• oyun telefonu diye 5000 lira verene kadar git bitane 1500 liraya vestel al kalan parayada nintendo xbox ps4 al.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Vestel alacagına o parayla et al ye daha iyi.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    öküz bile alınabilir

en azından vucudumuza protein gider , kralsın :) artan parayla da asker telefonu al :D

• Bu gamepad sadece Black Shark telefon modeliyle mi uyumlu . Ben Redmi Note 4 ile kullanabilir miyim.

• Oynayacak kaç tane oyun varda bunlara gerek var.

• Onlar için 90 lira...

Ha şunu ilk başta telefonla birlikte vermemek için yeni çıkardılar o ayrı konu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    konu oyun amacına yönelik telefon. bunu almamızı mı savunuyorsun? ha ben oyun telefonu diye 5000 lira vereceğime vestelde alırım, et de alır yerim, spor salonuna 1 yıllık abone olurum, protein tozuda alırım, sinemia ya ayda 3 filim 19 liraya 1 yıllık üye de olurum. üstüne kalan paraya 2. el xbox one x alırım. yani neyi savunuyorsunuz?
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Vestele para vermemeyi savunuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    vestel casper olmazsa sen diğer markaları daha pahalıya alırsın. çin ilaçları çıkana kadar bayer novartis syngenta ilaçları mesela 300 liraydı. çin ilaçları bir çıktı 10 20 lira. hoop alman ilaçları düştü 50-60a.

samsung sony tv türkiyede diğer ülkelere göre daha ucuz bunun nedeni vestel arçelik in olması.

ha bazen yerli üretim desteklenmesi açısından devlet korumayı abartıyor ben onada karşıyım ama hiç alınmasın hiç olmasın daha iyi demek diğer markaların ekmeğine yağ sürmek olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

vestel casper olmazsa sen diğer markaları daha pahalıya alırsın. çin ilaçları çıkana kadar bayer novartis syngenta ilaçları mesela 300 liraydı. çin ilaçları bir çıktı 10 20 lira. hoop alman ilaçları düştü 50-60a.

samsung sony tv türkiyede diğer ülkelere göre daha ucuz bunun nedeni vestel arçelik in olması.

ha bazen yerli üretim desteklenmesi açısından devlet korumayı abartıyor ben onada karşıyım ama hiç alınmasın hiç olmasın daha iyi demek diğer markaların ekmeğine yağ sürmek olur.
    Bence yanlış bildigin bişey var.Vestel o koca fabrikayı kurarken bir şartı vardı.Oda türkiye pazarını ele geçirmek peki bunu nasıl yaptı?Yurt dışı ürünlerine ek zam istedi 1 kez yapıldı zam %18 diye hatırlıyorum vestel bişe satmadı sonra 2. zam istedi vestel briaz satmaya başladı 3. zam geldi ve vestel şuan türkiye pazarına iyice yerleşti nasıl mı dolar kuru değişmeksizin 2400 tl o zamanın en pahalılarından 2500 tl phislips aldım şimdi 2500 tl vestelin en dandik tv sini alabiliyorsun iyi markaların fiyatlarını şişirdilerki insanlar alternatifsiz kalıp çöp gibi tv üreten vestele yönelsin diye.Geçen sene vestel tv aldım 2000 tlye hepsiburadadan şuan o tv 3700 tl olmuş sorarım sana bunu gavur yapmıyor ama vestel yerli yapıyor acaba herşeyi yerli olan bişey nasıl oluyor 1700 tl fiyat yükseliyor?Yani vestel olmasa biz samsung tv demekki 6 7 bin tl değilde 15 20 bin tl alacaz öylemi?Yani önceki gibi 2000 3000 tl almak varken?

Yanlış anlamayın beni burda devletimiz tabiki yerli malı satılsın diye vergi yükseltebilir ama VEstelin istegiyle tam 3 kez yurtdışı ürünlerine zam yapıyorsa kusuruma bakmayın her sözümde vestel markasına geçirrim kimsede bişe demesin hakkediyor çünkü.Ben 2000 tl samsung,Lg,Philips alabilecekken neden 3700 tl dandik vestel alayım.Neden 3000 tl Phone almak varken VEstel Via telefon alayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Bence yanlış bildigin bişey var.Vestel o koca fabrikayı kurarken bir şartı vardı.Oda türkiye pazarını ele geçirmek peki bunu nasıl yaptı?Yurt dışı ürünlerine ek zam istedi 1 kez yapıldı zam %18 diye hatırlıyorum vestel bişe satmadı sonra 2. zam istedi vestel briaz satmaya başladı 3. zam geldi ve vestel şuan türkiye pazarına iyice yerleşti nasıl mı dolar kuru değişmeksizin 2400 tl o zamanın en pahalılarından 2500 tl phislips aldım şimdi 2500 tl vestelin en dandik tv sini alabiliyorsun iyi markaların fiyatlarını şişirdilerki insanlar alternatifsiz kalıp çöp gibi tv üreten vestele yönelsin diye.Geçen sene vestel tv aldım 2000 tlye hepsiburadadan şuan o tv 3700 tl olmuş sorarım sana bunu gavur yapmıyor ama vestel yerli yapıyor acaba herşeyi yerli olan bişey nasıl oluyor 1700 tl fiyat yükseliyor?Yani vestel olmasa biz samsung tv demekki 6 7 bin tl değilde 15 20 bin tl alacaz öylemi?Yani önceki gibi 2000 3000 tl almak varken?

Yanlış anlamayın beni burda devletimiz tabiki yerli malı satılsın diye vergi yükseltebilir ama VEstelin istegiyle tam 3 kez yurtdışı ürünlerine zam yapıyorsa kusuruma bakmayın her sözümde vestel markasına geçirrim kimsede bişe demesin hakkediyor çünkü.Ben 2000 tl samsung,Lg,Philips alabilecekken neden 3700 tl dandik vestel alayım.Neden 3000 tl Phone almak varken VEstel Via telefon alayım?

Alıntıları Göster
    koç grubunu otomotiv olarak 50 yıldır koruyor hükümetler bu sadece vestele özel değil bir kere bunu bir bilelim. araba vergilerinin yüksek olmasının sebebide koç tur.
    .
    ben zaten yazdım aşırı korumaya aşırı desteğe karşıyım. ancak bu desteği hindistan da yapıyor abd de. işte trump örneği. şu anda vestel deiğin avrupaya toshiba jvc gibi markaların tv leri vestel fabrikasında üretiliyor diye biliyorum değişmediyse. yani devlet desteği işe yaramış neticede. ha samsung tv lerde avruapdan daha ucuz diye biliyorum türkiyede. almanyadan geldimi tv alıp götürenler oluyor diye biliyordum. ha %100 vestel üretmiyor tabiki bazıları montaj sadece ama bir tv için 100 lira dışarıya para ödüyorsak 90 lira ödüyoruz 10 lira ülkede kalıyor bu ülkenin işçisi kazanıyor en azından. türkiyedeki en fazla ihraç edilen ürün otomotiv şaşırırsınız. araba üretmiyoruz diyoruz ama en çok sattığımız şey araba. buda bir gelir kaynağı. esas mesele bu gelirlerin halka yansıması ne kadar? yani hatice değil netice nedir bize yansıyan halka faydası anlamında. 2003de asgari ücret dolar olarak 105 dolar şimdi 380dolar. o zaman halka yansımış bu derim ben. yok asgari ücret hala 105 dolar olarak kalsa ama vestel devleşse o zaman zengin daha zengin olmuş halk a hiçbir şey yansımamış derim.
    .
    şu satış politikası bir gerçekki hiçbirşey üretmiyorsan diğer ülkelerin markaları geliyor senin ülkende yüksek fiyat çekip satıyor genelde dünyada böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

koç grubunu otomotiv olarak 50 yıldır koruyor hükümetler bu sadece vestele özel değil bir kere bunu bir bilelim. araba vergilerinin yüksek olmasının sebebide koç tur.
    .
    ben zaten yazdım aşırı korumaya aşırı desteğe karşıyım. ancak bu desteği hindistan da yapıyor abd de. işte trump örneği. şu anda vestel deiğin avrupaya toshiba jvc gibi markaların tv leri vestel fabrikasında üretiliyor diye biliyorum değişmediyse. yani devlet desteği işe yaramış neticede. ha samsung tv lerde avruapdan daha ucuz diye biliyorum türkiyede. almanyadan geldimi tv alıp götürenler oluyor diye biliyordum. ha %100 vestel üretmiyor tabiki bazıları montaj sadece ama bir tv için 100 lira dışarıya para ödüyorsak 90 lira ödüyoruz 10 lira ülkede kalıyor bu ülkenin işçisi kazanıyor en azından. türkiyedeki en fazla ihraç edilen ürün otomotiv şaşırırsınız. araba üretmiyoruz diyoruz ama en çok sattığımız şey araba. buda bir gelir kaynağı. esas mesele bu gelirlerin halka yansıması ne kadar? yani hatice değil netice nedir bize yansıyan halka faydası anlamında. 2003de asgari ücret dolar olarak 105 dolar şimdi 380dolar. o zaman halka yansımış bu derim ben. yok asgari ücret hala 105 dolar olarak kalsa ama vestel devleşse o zaman zengin daha zengin olmuş halk a hiçbir şey yansımamış derim.
    .
    şu satış politikası bir gerçekki hiçbirşey üretmiyorsan diğer ülkelerin markaları geliyor senin ülkende yüksek fiyat çekip satıyor genelde dünyada böyle.

Alıntıları Göster
    Şimdi elin almanı diye gelip bizden televizyon alıyor onu sormak lazım.Adam zaten maaş ortalamasına göre kendi ülkesinde maaşıyla 3 tane tv alabiliyor.Bizim ülkeye gelince parası daha değerli kendi ülkesinde 3 tane alıyorsa bizim ülkede 5 tane alır o paraya.Bizim paranın değerinin üzerinden fiyatlara alıyoruz tv leri ve diğer şeyleri.Kendimiz üretiyorsak ucuzdan almamız gerekmiyormu sence?

Yani bir şirket gelişebilmesi için ilk önce kendi halkınamı kazık sokması lazım?Apple çinde üretiliyor ama türkiye hariç heryerde ucuz elin abdlisinden almanının ingilizinin parasına göre neden fiyat yükseltmiyor?Adam 1000 dolar maaş alıyorsan neden apple gidipte kardeş sen bu kadar para alıyorsun ben sana iphoneyi 2000 bin dolara satacam demiyor?İstese yaparmı yapar.

Yani anlayacagın bunlar boş işler.Vestel istiyorki burda sadece benim ürünlerim satılsın baktıki satılmıyor dayatma yoluyla yurtdışı ürünlerine ek vergi getirtip kendi ürünlerine mahkum etmek istiyor.İnsanlar neden daha ucuza kaliteli ürün varken daha pahalıya dandik malzemeye para vermek için zorlamak doğrumu sizce?

Vestelin gelip bir başka markanın ürününü üretmesi onun kaliteli bir marka oldugu anlamına gelmiyor.Herşey belli bir şekilde veriyorlar vestele üretiyor.Vestel ile samsung bir tutarsanız olmaz

hocam örnek abd de üretilen bir araba üretim maliyeti 50 lira, çinde 10 lira. bir abd vatandaşı, çinde üretilse aynı arabaya daha ucuza sahip olacak değilmi? evet. peki herşey çinde üretilse daha ucuza sahip olur mu evet. o halde abd vatandaşı nerede iş bulacak? şunu ekleyim: devletler mecbur kendi şirketlerini korumalı. şirketi koruyunca oradaki çalışan insanlarıda korumuş oluyorsun. ki türkiye sadece vestele koça değil dışarıdan yatırım getiren şirketlerede destek veriyor. toyota chr türkiyede üretiliyor, türkiyenin ihracat 1. sektörü araba sektörü. burada devletin amacı halka destek aslında. halka destek amaçlı şirkete destek veriyor. çünkü halk iş bulmak için önce şirket kazanmalıki kazandığını dağıtsın yükselsin üretimi artırsın sonra daha fazla işçi tutsun. mantık bu. ha ama uygulamada yanlış uygulanır orası artık istatistiklere bakarsın rakamları kıyaslarsın doğru uygulanmış mı yanlış uygulanmışmı ne yapılmış rakamlar sana söyler.
    .
    şimdi koç grubu 1990da 10,000 işçi, 2003 yılında 20,000 işçi mi çalıştırıyor. demekki koç grubuna verilen destek iş görmüş hem koç cirosu artmış hem istihdam armış. ancaaaaak, asgari ücret 1990da 414,000 dolar ortalama 2,600 1990 asgari ücret 160usd. 2003de asgari ücret 110 dolar. yani halk birşey kazanmazken, şirket kazanmış + istihdam artmış. şimdi asgari ücret 380 dolar. e şirketlerin kazancıda artmış üretimide artmış. o halde herkes kazanmış derim ben. yani mikro düzeyde hatalar oluyordur ama makro düzeyde fayda var ise buna fayda sağlanmış denir. ha gönül ister her atılan adım fayda sağlasın ama dünyada hangi iş adamı her yaptığı işten para kazanıyor 10 işten 9undan kazansa 1inden kaybetse o iş adamı ödül alır. türkiyeninde belli ilerleme kaydettiği (2000 den öncesine kıyasla) ortada. ha potansiyelimiz daha yüksek daha düzgün yönetimle daha iyi işler olur buda açık ve net. 2000den sonra yönetimde az bi düzelme oldu bu kadar gelişme oldu demek dahada düzgün olsa yönetimler türkiye dahada hızlı yükselir. ama eskiye bakarak buna şükür diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 12 Ocak 2019; 17:58:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.