Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.426
Cevap
285
Favori
755.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Cihaza google chrome kurdum. Chrome üzerinden internet hızını sorguladığımda fast.com üzerinden 2-3 mbit arası gösteriyor. Normalde hızım bilgisayardan sorguladığımda 24 mbit. Bu cihazda neden böyle gösteriyor ? Bu durumu nasıl düzeltebiliriz ?
  • xeriphas kullanıcısına yanıt
    Bende öyle bir sorun yok, youtube ve netflix sorunsuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız tam ayarları söyleyebilir misiniz? Erkan çözünürlüğü, framerate, hdr, hdmi vs.
  • gokhankarabulut G kullanıcısına yanıt
    Bein connect’i nasil kurdunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merakediyorum11

Arkadaşlar merhaba. Cihaza google chrome kurdum. Chrome üzerinden internet hızını sorguladığımda fast.com üzerinden 2-3 mbit arası gösteriyor. Normalde hızım bilgisayardan sorguladığımda 24 mbit. Bu cihazda neden böyle gösteriyor ? Bu durumu nasıl düzeltebiliriz ?

Chrome u bende kurdum ancak ana ekranda gösteremiyorum göstermenin bir yolu var mı? İlla ayarlar uygulamalardanmı açmak gerekiyor.

• Tv app repo uygulamasını kullanarak ana ekrana kısayol ekleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Kullandığınız tam ayarları söyleyebilir misiniz? Erkan çözünürlüğü, framerate, hdr, hdmi vs.

4K 60hz, Hdr auto, hdmi 2.0a kablo. Framerate dediğiniz ayarı görmedim gösterirseniz onada bakabilirim. HDMI self-adaptation ne işe yarar emin değilim ama açık kapalı bişey fark ettirmedi bende.
    Acaba 1080p televizyon için de 2.0 kablo alsam bir şey fark eder mi? Sizde 4K'da bile sorun yokken bende 1080'de oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alav

Tv app repo uygulamasını kullanarak ana ekrana kısayol ekleyebilirsiniz

Sağol bu uygulama ile arkaplanda kalan uygulamaları ana ekrana getirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Netflix 4K desteği veren cihazların listesini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.En popülerleri Nvidia Shield TV , Amazon Fire TV , Roku ve Apple TV 4K v.s.

https://help.netflix.com/tr/node/13444

Ama KODI'nin sayfasında (1868 no'lu mesaj) ; Xiaomi MiBox ( 4K Netflix / No HDR ) diye bir ifade kullanılmış.

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&page=125

Yani benim net birşey söyleyebilmem zor , çünkü bendeki panel 4K olmadığı için Netflix yayınlarını MiBox'ta sadece HD olarak izlemiştim...

Arkadaşlar merhaba cihazı annemlerin evine almayı düşünüyorum. Chrome apk ile yükleniyor. Peki browser hızı nasıl? Çok fazla performanslı olmasa bile beklentimizi karşılar mı? Sonuç olarak valideye yeterli olsa benim için cihaz tamamdır. Netflix, PhuTV, BluTV, Kodi için alıyorum. Bunun dışında cihaza USB klavye mouse takarak internete girilir mi? Temel kullanım web browser, dizi ve film olacak.

Teşekkürler.

• xeriphas kullanıcısına yanıt
    Orjinal hdmi kablosu ile 1080p de sorun çıkarmaz. Sizin elinizde başka hdmi kablosu varsa onla deneyin. Tv de farklı porta takın, ayrıca sizin tv marka modeli nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtiyacını her türlü karşılar.

• Arkadaşlar KODI ile ağ üzerinden mkv film oynatırken (özellikle büyük filmlerde 7GB ve üzeri) takılma yaşayan var mı aranızda?
    "bufferring" filan yapıp delirtiyor beni!

MiBox'ın wifi'si 5GHz
    Benim wifi modem 300mbps.
    MiBox 5GHz desteklese de wifi 300mbps olduğundan 3GHz üzerinden haberleşiyor haliyle. Ancak.. Netflix'deki HD ler su gibi akıyor! Hem de internetten gelmesine rağmen.
    Garip olan şu ki; takılan filmi mesela interstellar 14GB filan ve DTS HD MA. Salondaki Samsung TV su gibi akıtıyor. En az 7-8m var ve en ufak bir sıkıntı yok... Dip dibe, aralarında 1metre bile olmayan MiBox, wifi TV üçlüsü sıkıntılı.
    NE yapsam acaba? Sıfırlasam sorun çözülür mü?

Yoksa sorun KODI'de mi?
    Diğer player'larda ise VLC rezalet!
    MX Player'a ağ yolu tanımlayamıyorum...

Durumu gösteren video ekledim:
    Copyright meselesi yüzünden ses kapalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucoskun -- 4 Aralık 2017; 18:28:22 >

Televizyonun modeli LG 42LA620S. Üç farklı port var, bir fark göremedim açıkçası, ayrıca elimde sony hdmi kablo var bir tane yıllar önce aldığım, o da bir fark etmiyor.
  • bucoskun kullanıcısına yanıt
    Ben modeme bağladığım HDD'den 35 GB dosyayı en ufak takılma olmadan 5GHZ üzerinden izledim. Modemin modeli Asus DSL-AC55U. Arada da bir duvar var ama mesafe çok az.
  • Youtube sorunumu çözdüm. Tam olarak şu ayarları uyguladım. 1080p 60hz, HDMI self-adaptation açık, geliştirici seçeneklerinde auto framerate ayarlı ve youtube son sürüme güncellenmiş. Bu ayarlardan birini bile değiştirince bozuluyor.
    Şu anda tek sorunum, kodide auto framerate açık olmasına rağmen bluray dosyalarda elle 24hz'ye, dvdrip dosyalarda 60 hz'ye geçmem gerekiyor. Bunu oto yapmanın bir yolunu bilen var mı?
  • quote:

Ben modeme bağladığım HDD'den 35 GB dosyayı en ufak takılma olmadan 5GHZ üzerinden izledim. Modemin modeli Asus DSL-AC55U. Arada da bir duvar var ama mesafe çok az.

Neden böyle bir şey yaptın ki?
    Yani MiBox'a bağlamak varken modeme HDD bağladın, merak ettim?
  • bucoskun kullanıcısına yanıt
    NAS almayı düşünüyorum, mi boxun ağ üzerinden oynatma performansını denedim o yüzden. Bu arada uygun fiyatlı iş görür bir NAS önerisi olan var mı?
  • quote:

NAS almayı düşünüyorum, mi boxun ağ üzerinden oynatma performansını denedim o yüzden. Bu arada uygun fiyatlı iş görür bir NAS önerisi olan var mı?

Umarım sende sorun çıkmaz; ağ performansı ile ilgili olarak..
    Ben Synology DS414J kullanıyorum ve (Mi Box la ilişkisi hariç) çok çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucoskun

quote:

Umarım sende sorun çıkmaz; ağ performansı ile ilgili olarak..
    Ben Synology DS414J kullanıyorum ve (Mi Box la ilişkisi hariç) çok çok memnunum.

DS213+ kullanıyorum ben sorun yaşamadım, sizde ne gibi sıkıntı oldu?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.