Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: abgore Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
7.031
Cevap
307
Favori
493.919
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi
Giriş
    5053 Mesaj
    epg şart, epg yoksa ana ekrana çıkmaz.
    quote:

Live Channels applies next prerequisites to recommend programs to HOME screen:

-program has poster (it's own or channels one)
    -program passes parental control check
    -program has at least 10 minutes left and this is more than 10% of it's duration
    -recommendations are re-evalutated each 10 minutes
    -programs you watch periodically or watch the most will get higher chance to be recommended
    |
    |
    5053 Mesaj
    epg'yi iptv aldığınız yerden isteyin, yoksa ya bir yerden bulacaksınız,
    ya da webgrab++ ile kendiniz oluşturacaksınız. bilgisayarda yaparken türk kanalları için 15 dk, ingiliz kanalları için 1 saat sürüyor.
    |
    |
    131 Mesaj

Kutulu aldıysanız üzerinde yazar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ecü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1093 Mesaj
    Webgrap++ ile ayarlamak zor mu? Kardeşim bende de epg sorunu var yerli kanalları ayarlamak istiyorum @emre1393

• Binbaşı
    1093 Mesaj
    Arkadaşlar mi box s modelinin maksimum kaç gb usb destekliyor

• Yarbay
    5053 Mesaj
    zor değil, nasıl çalıştığını anlamak kolay.
    şöyle ki webgrab++ epg bilgisi olan sitelerden her kanal için tek tek veriyi alıyor, siteye özel ayarlarla o veriyi xmltv uyumlu hale getirip listeye ekliyor. yani hangi sitede hangi kanalın olduğunu söylüyorsun, program o veriyi sana hazırlıyor.

sitesinden güncel versiyonu indir. http://webgrabplus.com/download/sw/v2.1.11

benim kullandığım güncel site ve config dosyasını kullanabilirsin. türk ve ingiliz kanalları var. config dosyasını istediğin gibi düzenleyebilirsin ihtiyacına göre. https://www73.zippyshare.com/v/RT2Cq6aH/file.html

elindeki m3u listesini açıp her kanalın epg bilgisini wg++ config dosyasındaki ile aynı olacak şekilde düzenlemek gerekiyor. böylece iptv programı kanala ait veriyi epg dosyasında bulabiliyor, yoksa hangisi olduğunu bilemez.
    mesela,
    quote:

m3u listesinde trt
    tvg-id="TRT 1 HD.tr"
    wg++ config dosyasında
    xmltv_id="TRT 1 HD.tr"
    |
    |

• Binbaşı
    1078 Mesaj

ben de ne yaptıysam olmadı, yeni güncellemeyi bekleyecez artık...
    |
    |
    [email protected] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne yazık ki durum şimdilik öyle görünüyor. Dsmart desteğe konu hakkında yazdım. Aradılar ve medya player desteğimiz yok dediler geçtiler. Destek değil güncel android .apk dosyasını istiyorum dedim. Ancak yardımcı olamıyacaklarını belirttiler.

Neyse çalışan mevcut versiyon bir uygulama bulursam haberdar ederim hocam ...
    |
    |
    niyatovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar, yeni mi box s 4k kullanıcısıyım. Aptoideden indirdiğim bir dosya yöneticisi ile apk kuruyorum. Fakat kurduğum apk lar diğer uygulamaların bulunduğu ana ekrana düşmüyor. Ancak ayarlar altındaki uygulamalar sekmesinden açabiliyorum. Bir çözümü, yöntemi var mıdır?

Cihaza bir launcher kurarsanız, ana ekranda launcher simgesine tıklayarak içeriğinde tüm uygulamalarınıza ulaşabilir siniz. Örneğin ben belirttiğiniz sorun için "App Tray for TV Launcher v0.5" kullanıyorum.
    |
    |
    emre.sdk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam, deneyeceğim.

|
    |

Tek usb portu var. Usb çoklayıcı alarak birden çok bağlantı yapabilirsiniz. Box modeminşzdsn uzaksa kablosuz İnternet hız sorunu yaşamamak için thernet portu da olan bir çoklayıcı öneririm.

Forumdaki genel kanı ve bizzat kendi tecrübeme göre UGREEN marka usb çıklayıcı öneririm.

|
    |
    lsengul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    302 Mesaj
    İyi akşamlar arkadaşlar. Şöyle bir sorunum var. Daha önce yazılmış olabilir ama gözden kaçırma ihtimaline karşı tekrar açayım dedim. Tv'min açamadığı 4K filmleri sorunsuzca izlemek amacı ile hepsiburada'dan bu cihazı (mi box s) aldım. Cihazın filmleri oynatmasında hiçbir sıkıntı yok ama ses özellikle DTS hiçbir şekilde oynatılamıyor. Kullandığım uygulama Archos, ki bu uygulamayı kullanmamın sebebi 4k çözünürlüğü destekliyor olması, Kodi sanırım sadece 1080p destekliyor. DTS olayını çözmenin bir yolu var mıdır? Yoksa çünkü iade işlemini başlatmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
    Alışveriş yaptıklarım : Sanat7, roland3tr, hdkara, xLNTx,darkraider,kubilay baykal,neo_3435,zizy,Atik Elektronik,portnoi,First_Person,Bilkons Elektronik,mehmetozen765,tezocan,yusuflvd,foxcuk35,s.s.s.,M0nkey D. Luffy,a.ihsan,koko69,hellborn7,charcharodon carcharias,astramastra,TMF,

Oppsional,sorix,prince1,onurkarci,pozitron84,expo-9009.
  • Binbaşı
    1496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serdar1978

İyi akşamlar arkadaşlar. Şöyle bir sorunum var. Daha önce yazılmış olabilir ama gözden kaçırma ihtimaline karşı tekrar açayım dedim. Tv'min açamadığı 4K filmleri sorunsuzca izlemek amacı ile hepsiburada'dan bu cihazı (mi box s) aldım. Cihazın filmleri oynatmasında hiçbir sıkıntı yok ama ses özellikle DTS hiçbir şekilde oynatılamıyor. Kullandığım uygulama Archos, ki bu uygulamayı kullanmamın sebebi 4k çözünürlüğü destekliyor olması, Kodi sanırım sadece 1080p destekliyor. DTS olayını çözmenin bir yolu var mıdır? Yoksa çünkü iade işlemini başlatmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
    Kodi dts oynatir, ama tv den 2 kanal stereo olarak izlersiniz. Hdmi girişli Avr varsa dts ses alirsiniz.

|
    |
    DENON AVRX1400H - MAGNAT MONITOR SUPREME 802 FRONT - MAGNAT SHADOWS 213 CENTER - TANNOY MX1 REAR - MAGNAT MONITOR SUPREME 302A SUBWOOFER - AUDIOQUEST KABLO - ZIDOO X9S - AMAZON FIRETV 4K - BEELINK GT1 MİNİ A - SAMSUNG BD-J7500 ULTRAHD BLURAY - SAMSUNG 51F5570 PLAZMA - LG PH670S PLAZMA - LG PF1500G LED PROJEKTOR
  • Yarbay
    2321 Mesaj
    cihazlarınızı daha işlevsel yönetmek için air klavye mouse kullanıyor musunuz arkadaşlar? Evetse tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı ██ Vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı
  • Onbaşı
    36 Mesaj

Hocam, söylediğiniz uygulama ile tüm uygulamalara sorunsuz erişebiliyorum. Fakat ana menüden dediğiniz gibi apps uygulamasına girdiğimde görebiliyorum. Apk uygulamaları direkt ana menüye atmanın bir formülü yok mudur acaba?

|
    |

Orijinalden alıntı: emre.sdk

Hocam, söylediğiniz uygulama ile tüm uygulamalara sorunsuz erişebiliyorum. Fakat ana menüden dediğiniz gibi apps uygulamasına girdiğimde görebiliyorum. Apk uygulamaları direkt ana menüye atmanın bir formülü yok mudur acaba?

Alıntıları Göster
    İlk videoyu deneyin hocam, olmazsa 2. Videoyu deneyin. 2. Video biraz karışık gelebilir ama kesin çözüm. Kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=YMOCwbbegcM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=e9ZU7Rky5TM&feature=youtu.be

• Yüzbaşı
    719 Mesaj

Yeterli bilginiz ve vaktiniz varsa arkadaşın paylaştığı videoda olduğu gibi anamenüde görmek istediğiniz her uygulama için bu işlemleri yapmanız gerekiyor. Karışık gelebilir. Ancak aslında basit bir işlem.
    |
    |
    emre.sdk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba. 4K s modeli için forum içerisinde anlatılan downgrade işlemini uygularken cihaz kapandı açılmıyor. Recovery mode vs cihazı kurtarabileceğim bir işlem var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Kolaylıklar.

|
    |
son dakika
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.