Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.426
Cevap
285
Favori
755.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • H96 pro+ mı alsam yoksa xiaomi tv box mı bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler

Mi box 4k modelinde netflix indir izle ozelligini destekliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polanski TR -- 3 Kasım 2017; 11:14:43 >
  • Herkese Merhabalar ;

Gearbest Uluslararası sürümde çoklu dil desteği yok siteye mesaj attım ve teyit ettim
    Ama aliexpressde deki uluslar arası sürümde türkçe dil desteği mevcut
    ama onlardaki bazı satıcılarda işlemcileri değişik dikkatli olmak lazım

örn olarak ;

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-MI-TV-BOX-3-Android-6-0-2-8G-Smart-4K-Quad-Core-HDR/32814408582.html

bu satıcı da CPU kısmında iki tane işlemci yazmış
    1)Rockchip RK3368 Octa çekirdekli 64-bit
    2)Quad-core Cortex-A53 2.0GHz

mesaj atıp sordum hangisi diye ?

Rockchip RK3368 Octa çekirdekli 64-bit olarak cevapladı
    ama xiaominin sitesinde yazdığı işlemci Quad-core Cortex-A53 2.0GHz

Gearbest şuan 66 dolar en iyi fiyat ama onun çoklu dil desteği yok
    bir uluslararası sürümde var diğerinde yok bununda sebebini sordum ama cevaplamadılar
    velhasıl durum karışık

Wifi çok kafanıza takılıyorsa usb çoklayıcı + ethernet ile halledilebilir

http://www.nanokatalog.com/Sharkoon-3-Port-USB-30-Aluminium-Hub-RJ45-Ethernet-adaptor-Stroke-5000-Mbps-USBUSB-30-Harici,PR-283415.html?gclid=EAIaIQobChMIsLTIxr6i1wIVhgrTCh2Z0gJCEAQYBCABEgKsUvD_BwE

• Bilen biri cevaplasada kafamız daha çok karışmasa ...
  • Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:35:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Merhaba beyler. Mi Box International sürüm düşünüyorum ama ilgili ve tecrübeli arkadaşlara sormak isterim: Bu kutuyu root yapıp SuperSu veya recovery yükleyen oldu mu? XDA ve Reddit üzerinde custom firmware ile bunu yapıp anlatan cesur arkadaşlar olmuş ama gelen yorumlara baktığımda BOOTLOOP ve siyah ekran / soft brick gibi sorunlarla boğuşan kimselerde var. O yüzden kısacası tırstım.

Bu arada cahil sorusu sorayım: Youtube canlı yayınları veya halihazır videoları istediğimiz çözünürlük ile izleme imkanımız var mı?

Wifi çekim ve stabilite performansından memnun musunuz?

Son olarak H96 PRO PLUS bu ürünle aynı fiyata satılıyor ve kağıt üzerinde RAM/ROM boyutu başta olmak üzere her türlü daha üstün görülüyor. Bu nedenle Mi Box neden tercih edilmeli?

Herkese teşekkür ederim.

Wifi performansı çok iyi değil, kimi zaman wifiye bağlanmıyor, prizden çıkarıp yeniden takmak çözüm oluyor, (cihaz sürekli standby yarı açık) Wifi çekim kalitesi iyi (2 veya 3 gösteriyor) sadece nadir de olsa ilk açılmalarda ağa girememiş oluyor, farklı bir ağ seçerek veya bağlantıyı kesip yeniden bağlayarak sorun geçiyor.

Merhaba hocam , şu tam kapanmama olayı canımı sıkıyor. Malum sürekli harddisk bağılı ve tamamen kapanmıyor. En azından harddiski tamamen kapatma şansımız yok mu ? Sürekli Xiaomi'nin fişini çekmekten gına geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Merhaba beyler. Mi Box International sürüm düşünüyorum ama ilgili ve tecrübeli arkadaşlara sormak isterim: Bu kutuyu root yapıp SuperSu veya recovery yükleyen oldu mu? XDA ve Reddit üzerinde custom firmware ile bunu yapıp anlatan cesur arkadaşlar olmuş ama gelen yorumlara baktığımda BOOTLOOP ve siyah ekran / soft brick gibi sorunlarla boğuşan kimselerde var. O yüzden kısacası tırstım.

Bu arada cahil sorusu sorayım: Youtube canlı yayınları veya halihazır videoları istediğimiz çözünürlük ile izleme imkanımız var mı?

Wifi çekim ve stabilite performansından memnun musunuz?

Son olarak H96 PRO PLUS bu ürünle aynı fiyata satılıyor ve kağıt üzerinde RAM/ROM boyutu başta olmak üzere her türlü daha üstün görülüyor. Bu nedenle Mi Box neden tercih edilmeli?

Herkese teşekkür ederim.

Wifi performansı çok iyi değil, kimi zaman wifiye bağlanmıyor, prizden çıkarıp yeniden takmak çözüm oluyor, (cihaz sürekli standby yarı açık) Wifi çekim kalitesi iyi (2 veya 3 gösteriyor) sadece nadir de olsa ilk açılmalarda ağa girememiş oluyor, farklı bir ağ seçerek veya bağlantıyı kesip yeniden bağlayarak sorun geçiyor.

Merhaba hocam , şu tam kapanmama olayı canımı sıkıyor. Malum sürekli harddisk bağılı ve tamamen kapanmıyor. En azından harddiski tamamen kapatma şansımız yok mu ? Sürekli Xiaomi'nin fişini çekmekten gına geldi.

Hocam tam kapanmama konusunda haklısınız. Aynı sorundan bende muzdaribim fakat ben hiç fişini sökmüyorum cihazın. Belli bir zaman sonra kendisi kapatıyor Harddiski. Fakat ara ara baktığımda bazen yine açıp kapatıyor kendi kendine, sebebini bilmiyorum. Bu şekilde bıraktım Harddiski ben; 9-10 yıllık HDD olduğu için öleceği zaman ölsün gözüyle bakıyorum artık 2.5" Kalın 750 Gb'lık Seagate.

@Leon79

Hocam ben Wifi bağlantısında hiç sorun yaşamadım, tabi bu durum Wifi Router olarak Xiaomi Mi Wifi Router 3 kullandığım içinde olabilir. Önceki kullandığım Beelink Mini Mx zaman zaman 2 zaman zaman 3 diş çekim gösterirken, Mi Box'da hep 3 dişte duruyor çekim gücü.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    3x 4TB yeni aldım. Mecburen fişten çekeceğim sanırım. Bilinmeyen marka almak istemedim. Bundan önceki oynatıcım Philips'di 2 sene gitti. Diğeri çinli dandik kumandası olan modellerdendi 2-3 ay içinde cortladı. Cihazın herşeyi güzel şu priz mevzusu olmasaydı , iyi olacaktı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

3x 4TB yeni aldım. Mecburen fişten çekeceğim sanırım. Bilinmeyen marka almak istemedim. Bundan önceki oynatıcım Philips'di 2 sene gitti. Diğeri çinli dandik kumandası olan modellerdendi 2-3 ay içinde cortladı. Cihazın herşeyi güzel şu priz mevzusu olmasaydı , iyi olacaktı.

Hocam o zaman bence de fişten çekin Bu cihazı, bu sorun haricinde seviyorum bende. Hızlı ve sorun yaşamadım genel olarak. Ama işte bu durum problem oluşturuyor ne yazıkki bizim için. IpTv şeklinde kullanacak kişiler için ise hiçbir sakıncası yok.
  • MiBox'ı fişten çekeceğinize usb on off anahtar kullanın.

Ben de yaşamıştım bu problemi. Daha sonra terrariumTV sayesinde HDDleri kullanmaya gerek kalmadığı için üzerine gitmemiştim. Yabancı forumlarda bakıyorum böyle bir problem ile karşılaşmadım, hayret.

• Orijinalden alıntı: Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:35:34 >
  • Bazı apk uygulamalarını açıyorum ama ekran yan oluyor nasıl çözebiliriz bu durumu

• Alet mükemmel deyim yerindeyse etinden sütünden herşeyinden faydalanıyorum şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. En çok kullandığım uygulamalarım,

Netflix

Spotify

Popcorn time ise kesinlikle terrariumdan daha kullanışlı

Yotube

Ve olmazsa olmaz tabiki iptvler lig maçlarını bedava izliyorum.

Kodiyi başta çok kullanıyordum ama artık kullanmıyorum nerdeyse
    Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dex morgan -- 4 Kasım 2017; 12:13:58 >

• dex morgan D kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de Netflix için 11.11'de almayı düşünüyorum. Televizyonun kendinde de var ama uygulama aşırı yavaş, kanser ediyor. Bunda seri mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

MiBox'ı fişten çekeceğinize usb on off anahtar kullanın.

Ben de yaşamıştım bu problemi. Daha sonra terrariumTV sayesinde HDDleri kullanmaya gerek kalmadığı için üzerine gitmemiştim. Yabancı forumlarda bakıyorum böyle bir problem ile karşılaşmadım, hayret.

Hocam cok iyiymis bu, bilsem daha once almaz miydim hic :) 2 adet siparis gectim hemen, biri yedekte dursun. Cok sağolun paylastiginiz icin :) Ilac gibi geldi resmen. Umarim 2.5" harddiskte sorun cikartmaz. Hatta 2-3 tane de pc de kullanmak icin alayim.

• xeriphas kullanıcısına yanıt
    Çok seri hiç bir problem yok görüntü kalitesi mükemmel eğer iyi bir internet bağlantınız varsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: dex morgan

Alet mükemmel deyim yerindeyse etinden sütünden herşeyinden faydalanıyorum şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. En çok kullandığım uygulamalarım,

Netflix

Spotify

Popcorn time ise kesinlikle terrariumdan daha kullanışlı

Yotube

Ve olmazsa olmaz tabiki iptvler lig maçlarını bedava izliyorum.

Kodiyi başta çok kullanıyordum ama artık kullanmıyorum nerdeyse
    Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi

Hocam netflixde indirme yapabiliyor musun ?

• Orijinalden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:35:45 >
  • Polanski TR P kullanıcısına yanıt
    Hayır

• fatihto kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz iptv uygulamalarından kullanıyorum ama sadece lig maçlarını izliyorum iptv den.

İptv için xtream tv FREE yi apk olarak yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dex morgan -- 4 Kasım 2017; 17:17:54 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.