Şimdi Ara

Xiaomi 12 Lite (taoyao) ★ ANA KONU ★ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
16
Favori
24.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tek tük yine ingilizce menü var.  

• Hyperosu kaldırıp miuiye dönmek kolay mı? Bl açıp stock rom mu yüklememiz lazım?
    Cihaz ara ara kendi kendine reset atıyor. Hyperos yüzünden olduğunu düşünüyorum.
  • Raz Muay kullanıcısına yanıt

Hyperos ta bahsettiğiniz gibi sorun yaşamadım. Telefonu sıfırlamak işe yarayabilir.

• hiboz H kullanıcısına yanıt

Xiaomi 12 için ana konu bile açılmamış. Çok ilginç.

• Raz Muay kullanıcısına yanıt

Merhaba, konu ile ilgili şöyle bir yazıya denk geldim. Bilginiz olsun

ekşi sözlük
    xiaomi hyperos
    https://eksisozluk.com/entry/163115171
  • dipteyim D kullanıcısına yanıt

Yeni güncelleme ile bu sorun çözüldü.

Ayarlarda bildirimler & durum çubuğunda bildirim simgelerinin sayısı ayarlanabiliyor.

• Şarj hızı şahane ama pili çabuk bitiyor gibi son günlerde arkadaşlar sizlerde durum nasıl? Bir günde en az 3 ya da 4 kez şarj ediyorum
  • Can851 kullanıcısına yanıt

Oyun...vs. oynamadigim için halen 1.5 günü çıkarıyor şarjı. Sürekli internette gezersem maksimum 1 gün gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2661

Oyun...vs. oynamadigim için halen 1.5 günü çıkarıyor şarjı. Sürekli internette gezersem maksimum 1 gün gidiyor.

Bende oyun oynamıyorum hocam ama sabah şarja takıyorum öğleden sonra tekrar ve akşam yatmadan tekrar herhalde sorun benim telefonda gibi şarjı su gibi içiyor gerçi öyle ise bahane olur telefon değişikliği de yapmak istiyorum bir kaç model var aklımda

Ben de satın aldığım zamandan sonra özellikle fotoğraf performansı ve uzun süreli telefonla konuşurken elimi ağrıttığı için değiştirmeyi düşünüyorum. Üstünde ekran koruyucu olmasına rağmen ufak çizikler oluşturması biraz canımı sıkmadı değil. Güncelleme desteği bitene kadar kullandıktan sonra yerine uzun yıllar güncelleme alan herhangi bir Samsung modeli almak var aklımda.

• quote:

Ben de satın aldığım zamandan sonra özellikle fotoğraf performansı ve uzun süreli telefonla konuşurken elimi ağrıttığı için değiştirmeyi düşünüyorum. Üstünde ekran koruyucu olmasına rağmen ufak çizikler oluşturması biraz canımı sıkmadı değil. Güncelleme desteği bitene kadar kullandıktan sonra yerine uzun yıllar güncelleme alan herhangi bir Samsung modeli almak var aklımda.

Benim de S23 FE çok aklıma giriyor hocam şöyle yorumlara vs baktım pil konusunda üzmez diyorlar ama bilmiyorum

Pil uzun süre gidiyorsa iyi olabilir.Bu bizim telefonun tek avantajı 30 dk içinde şarj olmasıydı zaten. Bana göre başka hiçbir espiri yok telefonda. Başkası sever, zevkler ve renkler bir şey diyemem. Dediğiniz telefonu inceleme fırsatım olmadı ama Samsung un kendi ürettiği işlemci yoksa üstünde şarj ve performans güzel oluyor genelde. Sık telefon değiştiren biriyseniz zaten bunları biliyorsunuzdur. Ben Galaxy serisinden herhangi bir model almayı düşünüyorum.

• quote:

Pil uzun süre gidiyorsa iyi olabilir.Bu bizim telefonun tek avantajı 30 dk içinde şarj olmasıydı zaten. Bana göre başka hiçbir espiri yok telefonda. Başkası sever, zevkler ve renkler bir şey diyemem. Dediğiniz telefonu inceleme fırsatım olmadı ama Samsung un kendi ürettiği işlemci yoksa üstünde şarj ve performans güzel oluyor genelde. Sık telefon değiştiren biriyseniz zaten bunları biliyorsunuzdur. Ben Galaxy serisinden herhangi bir model almayı düşünüyorum.

Öyle hocam telefon değişikliği yapsam da arayacağım tek özellik 67W şarj olayı bir ara A serisine çok takmıştım A55 iyi diyorlardı ama onda da parmak izinde sorun varmış herhalde konuda gördüm S23 fe de exynos 2200 varmış ama işlemci ile ilgili sorunları düzeltmeler yapmışlar diyorlar daha önce hiç Samsung'un kendi işlemcili bir telefonunu da kullanmadım keşke şunun snapdragon versiyonunu da getirseler

Kendi ürettikleri eski işlemcilerinin performansı çok kötüydü. Su gibi şarj yakıyordu, cihazı kilitliyordu bazen oyun vb. Çoklu uygulamalarda donmalar, resmi güncellemelerden sonra bile cihazlarda performans kayıpları oluyordu. Yani bunu çözmüş olsa bile eski imajı yüzünden çoğu kullanıcı sıcak bakamıyor işlemciye. önce o algıyı kırması lazım. Snapdragon işlemcisinin bazı serileri hariç ben de beğeniyorum.

Yani sıralama yaparsam, snapdragon, yeni nesil Media tek, exynos diye gider liste :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet2661 -- 16 Nisan 2024; 23:44:5 >
  • quote:

Kendi ürettikleri eski işlemcilerinin performansı çok kötüydü. Su gibi şarj yakıyordu, cihazı kilitliyordu bazen oyun vb. Çoklu uygulamalarda donmalar, resmi güncellemelerden sonra bile cihazlarda performans kayıpları oluyordu. Yani bunu çözmüş olsa bile eski imajı yüzünden çoğu kullanıcı sıcak bakamıyor işlemciye. önce o algıyı kırması lazım. Snapdragon işlemcisinin bazı serileri hariç ben de beğeniyorum.

Yani sıralama yaparsam, snapdragon, yeni nesil Media tek, exynos diye gider liste :)

Doğrudur hocam Samsung fiyattan dolayı mı yoksa başka nedeni mi var bilmiyorum ama nedense snapdragon versiyonunu Türkiye' ye getirmiyor s20 fe de sonradan yaptılar ama şimdi tabii telefon alınmaz artık s23 fe nin de 8 gen 1 versiyonu var keşke getirseler 1 dakika bile beklemeden direkt 8/256 alır geçerim

Fiyat ve vergi dezavantajı nedeniyle amiral gemisi bile olsa tüketicinin cebine hitap etsin diye kırpılarak sürülüyor piyasaya ya da hiç gelmiyor. Yani amiral gemilerinin bile çöpünü kullanıyoruz aslında:) yapacak bir şey yok. Hindistan da çin de...vs. ne kadar dandik telefon üreten marka varsa hepsi tr ye geldi kral oldular. :)

• quote:

Fiyat ve vergi dezavantajı nedeniyle amiral gemisi bile olsa tüketicinin cebine hitap etsin diye kırpılarak sürülüyor piyasaya ya da hiç gelmiyor. Yani amiral gemilerinin bile çöpünü kullanıyoruz aslında:) yapacak bir şey yok. Hindistan da çin de...vs. ne kadar dandik telefon üreten marka varsa hepsi tr ye geldi kral oldular. :)

O konuda çok haklısınız

Benim beğendiğim bazı Galaxy serileri tr ye gelemiyor. Az önce Saydığım nedenlerden dolayı. Hem amiral gemi hem yazılımı hem de donanımı taş gibi telefonlar var. Sen satın al evladın da kullansın:)

• quote:

Benim beğendiğim bazı Galaxy serileri tr ye gelemiyor. Az önce Saydığım nedenlerden dolayı. Hem amiral gemi hem yazılımı hem de donanımı taş gibi telefonlar var. Sen satın al evladın da kullansın:)

Öyle doğru hocam

Neyse bakalim. Telefonu satın alirsaniz şimdiden hayirli olmasini dilerim. Iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.