Şimdi Ara

Xhvga 1050ti (Fake)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
6.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT - EDİT - EDİT Arkadaşlar konuyu ekran kartının saat hızlarını nasıl değiştiririm diye açmıştım, aklımda kartın fake olabileceği soru işareti vardı. Konuyu açtıktan sonra biraz daha irdeleyince emin oldumki kart fake. Eski bir çip i 1050ti diye kaktırdılar resmen. Kart alırken sizde dikkatli olun bu tasarımı gördüğünüzde koşarak uzaklaşın.

Bugün aldığım Xhvga 1050ti referans modele göre daha yavaş çalışıyor.
    Bu karta referans modelin hızında çalışacak bios atmak istiyorum. Ancak nasıl yapacağım hakkında fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum.
    Kart çift fanlı ve ek 3 pin güç girişi var.

Şuan gpu 900mhz, bellek 2052mhz. Bu değerleri kendi orjinal değerleri.
    Xhvga 1050ti (Fake)

Xhvga 1050ti (Fake)

Xhvga 1050ti (Fake)

Xhvga 1050ti (Fake)

Xhvga 1050ti (Fake)

Bu arada kartı Çinden getiren bi arkadaştan aldım. Anladığım kadarıyla gpu referans karta göre yavaş bellek daha hızlı.Biraz saçma geldi aceba başka bi kartı 1050ti diye kaktırmış olabilir mi çinli kardeşler ?
    Driver ı nvidia nın sitesinden indirip sorunsuz kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıvan Ç -- 7 Şubat 2018; 23:31:20 >

• Kart gtx 1050 ti degil. Kazilanmissiniz
  • Hocam o kurt aklıma düştü dediğim gibi ama driver ı nvidia nın sitesinden indirdim şaun sorunsuz çalışıyor kart. O yüzden tam yediremedimde.
  • Kartın tasarımı birebir şu videodaki :(

• kart sahte hocam.
  • Üstte attığım video kapağındaki fotoğrafta birebir aynı soğutucu ve tasarımı görünce emin oldum. Nvflash yapmaya kalkınca aynı hatayı almıştım bende. Madenci kardeşler sağolsunlar orjinalini alamadık :) Neyse yarın bi iade yolunu denerim inşallah satan arkadaş geri alır.

Edit: Kartta vga girişi var, üst tarafta sli için yeri var. Birazda ben kendim kaşınmışım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıvan Ç -- 7 Şubat 2018; 22:57:55 >
  • Kıvan Ç kullanıcısına yanıt
    Kartın bios sürümünü google da aratınca gtx 550Ti çıkıyo karşıma ve karakteristik özellikleri benzer şekilde, yani 24 rop / 192 shader unitesi ve 192bit gibi v.s.

Geeks3D'de sendekiyle aynı bios sürümüne sahip 550Ti ile ilgili ilk gpuz görüntüsü.

Xhvga 1050ti (Fake)

Resmin kaynağı :http://www.geeks3d.com/20110315/nvidia-geforce-gtx-550-ti-launched/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 7 Şubat 2018; 23:48:30 >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Hocam tam 550ti gpu z görüntülerine bakarken siz mesajınıza eklemişsiniz. Sizin mesajınızı da görünce aklıma yattı kart 550 ti büyük ihtimalle. gtx950 falan olsaydı keşke, şimdi iade edemezsem fena zarar etmiş olucam.
    İnşaAllah iade edebilirsin keza gpuz görüntüsüne göre pixel ve texture filrateler'i günümüz için oldukça düşük Yani 950'ye göre yerlerde diyebiliriz çünkü gtx 950'de 32 rop ve 768 shader ünitesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 7 Şubat 2018; 23:59:47 >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Durum o kadar vahimse üzüldüm hocam, iade konusunda daha ısrarcı olucam madem öyle.

Ekran kartı piyasası ne zaman düzelmeye başlar hocam sizce ? Kart almak için beklemenin bi manası olur mu sizce ?
    Yani vahim derken 1080p için pek kaydadeğer bir kart değil'ki 750ti kadar bile performansı yok bildiğim kadarıyla ve 750ti'de max 1440x900p çözünürlük kartı sayılır, bu durumda o kartın klasmanı 1280x720p olur.

550ti için inceleme linki bulamadım fakat aşağıda 750ti incelemesi mevcut ve oradaki testlerde 550ti'nin bir üst modeli olan 650ti'de var, o dahi 750ti ye genel manada pek yaklaşamıyor, zaten 750ti ile aşık atabilecek 500 serisinde'ki en düşük kart 560ti olabilir ama o'da haliyle eski oluşundan mütevellit çok güç tüketen bir kart, neredeyse 750ti'nin 3 katı kadar güç kullanıyordur v.s.
    https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_750_Ti_OC/7.html

Bu mining furyası patlamadan önce beklemek zarar getirdi ama yeni seriyi beklemek vakit varsa getiri sağlayacaktır illaki.

Kısaca yeni seriler gelmeden bu serinin fiyatlarının düşeceğini sanmıyorum, yeni seri geldiğinde hatta lanse edildikten sonra en azından miningcilere çakılamayıp elde kalan bu serideki stokların fiyatlarının normale döneceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 8 Şubat 2018; 3:15:26 >
  • işin enteresanı bu kartları sıfır bulmak da mümkün değil, demek ki bir şekilde merdiven altı üretiyorlar. Bu ürünleri büyük ihtimal ile teknoloji hırsızlığı ile üretiyor olabilirler.
  • Hocam kusura bakmayında bile bile lades deyip almıssınız
  • adamlar fake kart üretimine başlamış bunu yapan gerçekten çok akıllı güncel piyasada iyi vurgun yöntemi

Geçmiş olsun işallah iade edebilirsin bu ****lere sağlam bir tokat lazım ama nerede
  • Aklımın ucundan geçmedi kartı alırken fake olabileceği. Çünkü sisteme 1050ti diye yazabileceklerine yada kartın 1050ti driver ıyla çalışabileceğine ihtimal vermedim. Meğer öyle bi durumda varmış.
    Yoksa @ıssızbiradam 'ın dediği gibi biraz bile bile lades oldu.
    Hem daha yavaş hızda çalışıp hemde neden ek 3 pin güç girişine ihtiyaç duysun ?
    Neden sli köprüsü var ?
    Neden dvi girişi var ?
    Soğutma kısmında ısı aktarma boruları yok.
    Bu soruları sorsam zaten almazdım, 400 liraya 1050ti bulmanın sevinciyle aldım. Bide bilgisayarcıdan aldım gençten samimi bi arkadaş vardı,yamuk yapacağını düşünmedim bana 550ti kaktıracağı aklımın ucundan geçmedi. Çayımı için 1050ti görünümlü ekran kartını alıp çıktım.
    Teknoloji hırsızlığı falan yok yapamazlar isteselerde , hocam eski elde kalan gpu ları alıyorlar yada satmayan gpuları pcb ye basıp yada komple pcbli haline bios atıp (o da sadece ismini değiştirmek için) satıyorlar.

Şunu unutmayın GPU ların 0 olarak MSRP fiyatından aşağıda satılması çinden alırken bile mümkün değil çünkü NIVIDIA herkese aynı fiyattan veriyor

Yahu ikinci elde GTX 670 gibi kartlar dururken saçma sapan kartlara yönelmeyin bilmediğiniz yerlerden , ikinci elde GTX 1050Ti yi tokatlayacak GTX 780 GTX 1050 yi tokatlayacak GTX 680-670 ler dolanıyor onları alın keyfinize bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 9 Şubat 2018; 17:45:52 >
  • Benim anlamadığım programda 1050 ti diyor ama özellikler 1050 ti değil. Bu iş nasıl oluyor?
  • İade konusunda problem yaşıyorum, satan eleman 1050ti olduğunu gördün aldın diyor. Nasıl ispatlanır tam olarak, iş hırgüre gitmeden çözmek istiyorum.
    Nakitim yok dedi kartı bırakıp çıktım, parayı almak için gittiğimde işi yokuşa sürerse benimde elimde koz olsun.
    Tam organize işlerin ''araba nerde ?'' sahnesi oldu :)
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Kartın normal biosu daki device id sini yani ismini değiştirip tekrar karta flashliyor sürücü de device ID ye baktığı için 1050 ti diye gözüküyor. Yani oraya ne isterse yazar adam 1080 ti de yazar.,Tabi kartın tipi kurtarmaz belli olur diye 1050 ti yazmış adam.
    Nvidianin sitesinden 1050 ti özelliklerini çıktı al. Sonra gpu z den çıktı al. Korkut nitelikli dolandırıcılık diye verir paranı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.