Şimdi Ara

XH90 Serisi TV için Bu 2 Üründen Hangisini Önerirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

XH90 TV için 2 ürün arasında kaldım.

Biri Samsung Q800 dolby atmos desteği var

Diğeri Sony HT-S40R 5.1 dolby atmos desteği yok

Hangisini almak daha mantıklı olur ?

• Atmos sizin için olmasa da olur ise, arka hoparlörler için de yeriniz müsaitse, Sony.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt

Atmos fark yaratır diye, tv seçerken dikkat ettiğim bir özellikti aslında.

Yani Atmos olmazsa olmaz olmalımıdır ? Hissedebilir miyim atmos kalitesini eğer q700 ü seçersem ?

• Tv Atmos destekliyorsa Netflix gibi Atmos içeriği olan kaynaklara yeterli aboneliğiniz varsa keşke Atmoslu olanı seçseydim diyebilirsiniz. Ama Q800A veya üstünü tercih edin.

• Bir de, ileride bulursanız q800a ya arka hoparlör ekleyebilirsiniz ama Sony’ye Atmos ekleyemezsiniz.

• JUNE8O kullanıcısına yanıt

TV nin atmos özelliği var, arada kalma sebebim bu. Ancak bazı izlediğim videolar vs samsung q700 gibi cihazlar ile atmos dan bir şey anlamazsınız gibi yorumlar yapmış. Eğer böyleyse 5.1 sistem almak daha mı mantıklı olur diye düşündüm de hazır tv nin atmos özelliği varken, atmos destekli olan q700 ü seçmek daha mantıklı gibi sanki. Teşekkürler yanıtlar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerlikforum -- 30 Haziran 2022; 11:26:10 >
  • Çok iyi bir Atmos etkisi için yukarı bakan hoparlörler gerekir. Q700 ün üst tarafında yukarı bakan hoparlörler var ama sesi tavana vurdurup yansıttığı için dinlediğiniz yani oturma pozisyonunuz bu yansımaya çok uygun değilse Atmos etkisi de azalıyor. Bir şey anlamazsınız demelerinin sebebi büyük bir ihtimalle budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 30 Haziran 2022; 11:33:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.