Şimdi Ara

Xeon İşlemcilere Windows 10 Kurulumu (AMİ&AWARD&PHOENİX BİOS) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
4
Favori
10.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Meraklısı için aşağıdaki tablo yardımcı olacaktır.
    Intel® Xeon® Processor E5462 (12M Cache, 2.80 GHz, 1600 MHz FSB)
    Intel® Xeon® Processor X5460 (12M Cache, 3.16 GHz, 1333 MHz FSB)
    Intel® Xeon® Processor E5450 (12M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
    Intel® Xeon® Processor X5450 (12M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
    NOT:Modlu kullanımlarda kullanılan popüler dört Xeon işlemciyi seçtim
     Xeon İşlemcilere Windows 10 Kurulumu (AMİ&AWARD&PHOENİX BİOS)

• x5460 için
    P35-DS3R (Socket 775)
    Yonga Tedarikçisi Intel
    Yonga Modeli P35/G33/G31
    Yonga Revizyonu A2
    Güneyköprüsü Tedarikçi Intel
    Güneyköprüsü Modeli 82801IR (ICH9R)
    Güneyköprüsü Revizyon 02

revizyon 2.0 mı oluyor çözemedim adward bios bulabilirmiyiz arkadaşlar elimde olan anakartla bir macera yasayayım dedim işlemci sipariş ettim. her an gelebilir.
  • ahmetbaba1907 A kullanıcısına yanıt
    http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P35-DS3R-rev-20#support-dl
    http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P35-DS3R-rev-21#support-dl
    Anakartın rev 2.0 ve 2.1 her ikisi için en son BIOS sürüm kodu F13... yukarıdaki linklere bakılırsa versiyon farklılığına göre her hangi bir fark yok BIOS sürümünde...

• quote:

Orijinalden alıntı: C0MPUTER

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P35-DS3R-rev-20#support-dl
    http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P35-DS3R-rev-21#support-dl
    Anakartın rev 2.0 ve 2.1 her ikisi için en son BIOS sürüm kodu F13... yukarıdaki linklere bakılırsa versiyon farklılığına göre her hangi bir fark yok BIOS sürümünde...

biosum son sürüm modlu xenon işlemci için windows10 uyumlu modlanmış bios lasım

• http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ adresinde modlu BIOSlar mevcut ama Windows 10 uyumu var mı yok mu emin değilim...
    Edit: Hatırladığım kadaıyla bazı anakart modellerinde windows 10 normalden daha kötü bir performansı vardı.Youtube'de örnekleri mevcut bir göz at istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 9 Mart 2019; 13:52:47 >
  • Windows 10'un Xeon işlemci desteği olan versiyonu hangisi hangisisni kurmalıyım. Xeon işlemcisi olan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor.

bende Xeon x5450 var. ve W7 de sorunsuz çalışıyor ama W10 da kurulurken 4 saat sürüyor. ayrıca farklı işlemciyle kurdum Xeon taktım tekrar bu sefer masa üstünde takıldı ve bariz performans sorunu çektim yani fare bile laglı idi.

o yüzden windows 7 ye döndüm ancak bu versiyona destek kesildi ve Xeon işlemci bariz yüksek performansını yakında çıkacak veya şuan çıkmış olan yeni nesil oyunları çalıştıramayacağım. Tavsiyeniz nedir?

Anakart modlu enson güncellemeye sahip.
  • gigabyte g31 s2l anakart için modlu biosu nereden bulabilirim işlemcim e5440
  • gokhantinmaz G kullanıcısına yanıt
    Selamlarımla kolay gelsin si sorunu nasıl çözdunuz
    Bende
    MSI g41 p33 combo anakart
    Xeon E5450+ 120 mm fanli soğutucu
    Corsair1600mhz 8 gb ram
    MSI rx460 4gb 128 bit e.k.
    Corsair 120 GB SSD +1 TB HDD
    Seasonic 750 watt 80+ power var
    Ama bir türlü win 10 yükleyemiyorum çeşitli yollarla zor bela yükledim ama çok kasıyor hiçbir şey çalışmıyor
    Win.7 de sorunyok süper çalışıyor ve birde işlemci hizini 3.16 dan yukarı çıkaramadım çıkarınca 3 defa resetliyor eski halinde geri açılıyor
    Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakkal324

Selamlarımla kolay gelsin si sorunu nasıl çözdunuz
    Bende
    MSI g41 p33 combo anakart
    Xeon E5450+ 120 mm fanli soğutucu
    Corsair1600mhz 8 gb ram
    MSI rx460 4gb 128 bit e.k.
    Corsair 120 GB SSD +1 TB HDD
    Seasonic 750 watt 80+ power var
    Ama bir türlü win 10 yükleyemiyorum çeşitli yollarla zor bela yükledim ama çok kasıyor hiçbir şey çalışmıyor
    Win.7 de sorunyok süper çalışıyor ve birde işlemci hizini 3.16 dan yukarı çıkaramadım çıkarınca 3 defa resetliyor eski halinde geri açılıyor
    Şimdiden teşekkürler
    MSI G41 Combo anakartlarda genel sıkıntı. Ben de aynı anakart ile bir Xeon'lu sistem kurmuştum ve aynı anlattığın şeyi yaşadım. İşlemciyi anakartın tam olarak tanıyamamasından kaynaklı diye tahmin ediyorum. Tam uyumlu anakart bulmak zor ama Gigabyte LGA 775 G41 P43 P45 çipsetli anakartlar daha uyumlu. Ben P43 bir anakart buldum ama sonradan ram slotları soğuk lehim sıkıntısı yaptı. Sefasını süremedim.(Ram slotu soğuk lehim sıkıntısının çözümünü biri biliyorsa anlatırsa iyi olur. :) ) Sağlam uygun fiyatlı olsa W10 da güzel kullanılır.

• Hocam ben win 10 yükledim şu an sorunsuz ve harika biostan bazı ayarları değişmek gerekiyormuş sadece o kadar ama hız artırma olmuyor maalesef

• bende 775 pin anakartım için xeon 5460 aldım windows 7 de direk takınca çalıştı yeni ssd aldım windows 10 yüklemek istiyorum bios nasıl güncellenir bilmiyorum
    anakartım asus p5q3 delux
    bu konuda bana yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakkal324

Hocam ben win 10 yükledim şu an sorunsuz ve harika biostan bazı ayarları değişmek gerekiyormuş sadece o kadar ama hız artırma olmuyor maalesef

Hangi ayarlari degistirdiniz ayni anakart bende de var ayni sorunlari ben de yasiyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.