Şimdi Ara

Xeon e5450 ile q6600 ne derece farklidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 775 soket anakart kullaniyorum. Q6600 kullaniyorum (oc yapamadim-beceremedim) internette xeon e5450 nin 775 sokete takilabildigini gordum. Bu islemciye q9xxx seviyesinde demisler. Aliexpressten siparis ettim 20$ a o an acele ettim ve adam kargoya verdi ama icime kurt dustu acaba kayda deger performans artisi olur mu diye

Birde 771 soketi 775 e takinca performans dususu olur mu? Yorumlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hissedilir derece de bir fark görürsün diye düşünüyorum, 3.0GHZ X5450 ve 12MB ön bellek var. 1333FSB.
    Q6600 da 1066FSB,8CACHE var. Farkını görürsün ona uygun RAM ile birlikte.
  • e5450 q9650'nin server versiyonu. Birebir aynı özelllikleri. İllaki bir artış olur ama OC yapıp senin işlemciyi 3 ghz yapsaydın pek bir artısı olmazdı. Bir de umarım anakart uyumluluğunu kontrol etmişsindir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lerenturk

e5450 q9650'nin server versiyonu. Birebir aynı özelllikleri. İllaki bir artış olur ama OC yapıp senin işlemciyi 3 ghz yapsaydın pek bir artısı olmazdı. Bir de umarım anakart uyumluluğunu kontrol etmişsindir?

Benim anakart gigabyte P35-S3G uyumlu diye gordum p35 serisiyle. Uyumludur insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

hissedilir derece de bir fark görürsün diye düşünüyorum, 3.0GHZ X5450 ve 12MB ön bellek var. 1333FSB.
    Q6600 da 1066FSB,8CACHE var. Farkını görürsün ona uygun RAM ile birlikte.

Hocam ramlerim 4 tane 2 gb olarak 8 gb. 1 tabesi 667 mhz digef 3 u 800 mhz. Yabi 667 mhz de calisiyor. Oc icin nasil olmasi gerekiyor ranin bilmiyorum ki

• 775 sokete takabilcen en iyi işlemci e5450 iyi yapmışsın soket değiştirmeyeceksen
  • BRO EAGLE B kullanıcısına yanıt
    Ram ile işlemcin uyumsuz çalışır, bu konu da. Ayrıca Anakart pek oc'ye elverişli olmayabilir. Anakartınız gördüğüm kadarıyla destekliyor. Bu konuda kurulum yapanlar var. Ram MHZ'leri düşük anakart DDR3 desteklemiyor. Bios ayarlarından RAM Mhz ile oynayabilirsiniz ancak RAM'ler Oc için ideal değilse sistem kendini sürekli yeniden başlatabilir.

Şu aşama da böyle kullanabilirsiniz.
    Aynen p35 ile uyumlu ama büyük ihtimalle tam verimli çalışması için bios güncellemesi yapman gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

Ram ile işlemcin uyumsuz çalışır, bu konu da. Ayrıca Anakart pek oc'ye elverişli olmayabilir. Anakartınız gördüğüm kadarıyla destekliyor. Bu konuda kurulum yapanlar var. Ram MHZ'leri düşük anakart DDR3 desteklemiyor. Bios ayarlarından RAM Mhz ile oynayabilirsiniz ancak RAM'ler Oc için ideal değilse sistem kendini sürekli yeniden başlatabilir.

Şu aşama da böyle kullanabilirsiniz.

Oc sart degil zaten sogutucum o kadar da iyi degil. Normal calissin yeter olmadi 2 gb i cikaririm 6 gb 800 mhz de calisir

• Q6600'den ve Q9650'i de deneyimlemiş biri olarak X5460'a geçtim ve arada %100 fark ettiğim bir fark oluştu. X5460 ile Q9650 falan aynı değildir ki aynı şekilde E5450'de öyle. X5460'a geç pişman olmazsın. E5450 ile aynı fiyattalar ama E5450'ye göre daha güçlü transistörleri var ve overclock kapasitesi daha iyi. Ayrıca standart çalışma frekansı 3.16 GHz. Tek farkı E5450 90 watt güç tüketir X5460 120 watt ancak aradaki farkı hesaplamaya çalışırsan aylık kullanımına da bağlı olarak en fazla 5-10 tl fark edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feradini

Q6600'den ve Q9650'i de deneyimlemiş biri olarak X5460'a geçtim ve arada %100 fark ettiğim bir fark oluştu. X5460 ile Q9650 falan aynı değildir ki aynı şekilde E5450'de öyle. X5460'a geç pişman olmazsın. E5450 ile aynı fiyattalar ama E5450'ye göre daha güçlü transistörleri var ve overclock kapasitesi daha iyi. Ayrıca standart çalışma frekansı 3.16 GHz. Tek farkı E5450 90 watt güç tüketir X5460 120 watt ancak aradaki farkı hesaplamaya çalışırsan aylık kullanımına da bağlı olarak en fazla 5-10 tl fark edebilir.

Hocam e5450 yi sipariş ettim bile. Bu arada 500 watt psu kullanıyorum r9 270 te var kasada. PSU sorun olur mu onu hiç düşünmedim
    çalışır merak etme yeter de artar bile
    Hocam iyi yapmışsın performans farkı falan da yok kafana takma.
  • E5450 oyun performansına buradan da ulaşabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.