Şimdi Ara

Xbox Series X vs Series S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 19 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Captainprice34 (3 mesaj) emmre129 (2 mesaj) NekrotikAdam (1 mesaj) Sylisyum (1 mesaj) Nat Pagle (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj) (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba evimde 10400f 16 gb ram rx 570 li bir pc im var açıkcası amd ekran kartlarının sorunlarından ötürü de pek memnun değilim. Şimdi sorum şu odamda 1080p tv var 8 senelik bir Sony Tv buna Xbox Series S almak ve konsolda bilgisayarda ki sorunlardan uzak oyun oynamak istiyorum. Sizce Xbox series s beni 1080p grafiklerde tatmin eder mi? Yoksa Xbox Series X mi almalıyım? Bu konsolun ömrü ne kadar olur ve depolamayı nasıl çözebilirim? Acemiyim biraz ondan ötürü affınıza sığınıyorum.

Saygılarımla.

|
    |
  • Series s 1080p cihazı

series x 4k cihazı

elinizdeki bilgisayarı satmayı düşünmüyorsanız bu cihazlardan birini almanıza gerek yok bence.Playstation’a yönelebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadım cevabın için öncelikle teşekkür ederim. Lakin ekran kartı fiyatları sanırım uzun süre böyle gidecek gibi bundan mütevellit xbox series s düşündüm.

• Ekran kartı fiyatları oturunca yükseltme yapmayı düşünüyorsanız Series s alabilirsiniz. Bilgisayarınızı satmayı düşünüyorsanız kesinlikle series X alın. Series s sahibi olarak şuan konsoldan oldukça memnunum. Depolama sorununu ise şimdilik harici hdd alarak çözebilirsiniz 20 tane oyun kurdum 2 tanesi dahili 18 tanesi harici hdd de oynamak istediğim zaman dahili diske taşıyorum oyunu 50 gb 5-6dk'da taşınıyor zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Ekran kartı fiyatları oturunca yükseltme yapmayı düşünüyorsanız Series s alabilirsiniz. Bilgisayarınızı satmayı düşünüyorsanız kesinlikle series X alın. Series s sahibi olarak şuan konsoldan oldukça memnunum. Depolama sorununu ise şimdilik harici hdd alarak çözebilirsiniz 20 tane oyun kurdum 2 tanesi dahili 18 tanesi harici hdd de oynamak istediğim zaman dahili diske taşıyorum oyunu 50 gb 5-6dk'da taşınıyor zaten :)

Üstadım açıkcası 3-4 sene konsolda oyun oynamak istiyorum çünkü inan pc de konsolda ki stabilizasyonu alamıyorum. Xbox series s üzer mi? 1080p 24 inç monitörde de kullanabilirim 144 hz Viewsonic var.

Series S konusunda 900p'ye kadar düşen çözünürlük ve Antialiasing mevzusundan ötürü sormak istedim.

• Captainprice34 C kullanıcısına yanıt

Bütçe sıkıntınız yoksa Series X almanızı tavsiye ediyorum. Series s üzeceğini sanmıyorum ancak grafik takıntınız varsa üzülebilirsiniz... bende 1080p 75hz monitörde kullanıyorum :)

• Pc'niz istediğiniz oyunları oynatabiliyorsa xbox konsollara yönelmeye gerek yok. Eğer konsol almak istiyorsanız Series X 4K oyunculuğu hedefleyen bir konsol eğer 4K tv'niz yoksa X almak mantıklı değil Series S 1440p ye kadar çözünürlüğü veriyor ancak genel olarak nesil boyunca 1080p 60 fps vermeye çalışacak 1080p monitörde Series X alsanız bile aletin performansını tam alamayacaksınız Series S almanızı öneririm. Bende de Series S var depolama alanı dışında memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum. Ancak bütçe müsaitse ilerde de 4K tv alirim en iyisi olsun diyorsanız tabi ki Series X şuanda en güçlü konsol konumunda onu da unutmamak gerek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NekrotikAdam -- 21 Haziran 2021; 0:58:58 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rx 570'in sorunlarını çözmek çok daha uygun. 2500k-rx570-8gbram li sistemi kardeşim kullanıyor, 0 sıkıntı hayata devam ediyor.. Tam olarak yaşadığınız sorun nedir?

Öte yandan Xbox series s fiyatına göre harikalar yaratıyor. Warzone 90~fps, cold war 60fps sabit. Fullhd özelinde gamepass ile birleşince keyifli bir şekilde kullanılabilir.

İlerleyen zamanlarda büyük ihtimalle Xbox series s güçsüz kalacak 10gb ram ve grafik gücü dezavantajı ile. Para sorununuz yoksa Xbox series x alıp devam edin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylisyum -- 21 Haziran 2021; 1:57:21 >
  • Elinizde 1080p TV var. 1080p oyun oynamak için Series S en ideal cihaz. Yattığın yerden tek tuşla istediğini açar oynatır. Fazla yer de kaplamıyor bir yere giderken at çantaya götür.

2K/4K oynayacağım derseniz Series X daha uzun ömürlü olur tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.