Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
76.321
Cevap
788
Favori
3.748.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, uzun bir süre xbox almayı planladım ama ps collection duyurulunca yönümü ps5 e çevirdim. Ps5 bulamadığım için xbox alsam mı diye düşünmeye başladım tekrar. Sizler neden xbox ı tercih ettiniz ? Sizce ps5 e göre avantajları nedir ?
  • rickgrimes34 R kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisinide kullanan biri olarak kendi fikrimi yazayım siz kendi tercihinize göre karar verin ne daha iyi diye bişey yok ikisininde kendimce birbirlerine göre +- leri var

Ps tarafında

Dualsense müthiş bi controller olmuş gerçekten yeni nesil hissteriyor
    Tabi ki exc oyunları müthiş fakat oynadıysanız ps5te yeni bi exc yok şimdilik demon souls harici oda herkese hitap etmiyor, menü arayüzü değişitirsiği için yeni hissiyatı yaratıyor ve gayet kullanışlı ve hızlı
    Fakat ps5 kocaman gerçekten sx yanında ufacık kalıyo ve ben kendi hesapladığıma göre yanlış olabilir ps’in tüm servislerinden yararlanmak için (ps now,plus,ea play) senelik 800 lira gibi bişry tutuyo ve mtc game gibi key satın alamıyorsunuz ve sec hesap sadece kendi hesabında oynamak zorunda

Xbox tarafında ise ps5e göre çok daha sessiz ps5te sessiz ama xboz daha sessiz :D kutusunu açar açmaz size premium bi his veriyor çok güzel paketlemişler ayrıca gamepass gibi bi 550 tl ye 3 senelik gamepass alıp sisteme düşen oyunları beğenmesieniz bile en azından online oynamak için bile ps5e göre ucuz eksileri ise türkiyede bence aksesuarlarını bulmak zor ve dualsense gibi bi titreşim olayı olsaymış keşke ve 1080p arayüz can sıkıcı bir de joystikte pil olayı bi ekstra maliyet çıkarıyo o sıkıcı

Bana sorarsanız tek bi tane alcam hangisi diye kendi fikrim xbox alırdım hem daha ekonomik hem daha sessiz hem daha küçük ps5 exclerini eğer delisi değilseniz nesil sonuna doğru 2. El bi ps5 alır bitirir satarsınız

Not: ps5vsxbox konusu çok toksik olduğu için arkadaşa burdan yardımcı oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe810 -- 7 Mart 2021; 3:14:23 >

• black_67 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilerde 4k ya geçerim monitörde diyosan sx al 1080 devam etçeksen ss al sx’e yazık olur yoksa :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe810

Hocam ikisinide kullanan biri olarak kendi fikrimi yazayım siz kendi tercihinize göre karar verin ne daha iyi diye bişey yok ikisininde kendimce birbirlerine göre +- leri var

Ps tarafında

Dualsense müthiş bi controller olmuş gerçekten yeni nesil hissteriyor
    Tabi ki exc oyunları müthiş fakat oynadıysanız ps5te yeni bi exc yok şimdilik demon souls harici oda herkese hitap etmiyor, menü arayüzü değişitirsiği için yeni hissiyatı yaratıyor ve gayet kullanışlı ve hızlı
    Fakat ps5 kocaman gerçekten sx yanında ufacık kalıyo ve ben kendi hesapladığıma göre yanlış olabilir ps’in tüm servislerinden yararlanmak için (ps now,plus,ea play) senelik 800 lira gibi bişry tutuyo ve mtc game gibi key satın alamıyorsunuz ve sec hesap sadece kendi hesabında oynamak zorunda

Xbox tarafında ise ps5e göre çok daha sessiz ps5te sessiz ama xboz daha sessiz :D kutusunu açar açmaz size premium bi his veriyor çok güzel paketlemişler ayrıca gamepass gibi bi 550 tl ye 3 senelik gamepass alıp sisteme düşen oyunları beğenmesieniz bile en azından online oynamak için bile ps5e göre ucuz eksileri ise türkiyede bence aksesuarlarını bulmak zor ve dualsense gibi bi titreşim olayı olsaymış keşke ve 1080p arayüz can sıkıcı bir de joystikte pil olayı bi ekstra maliyet çıkarıyo o sıkıcı

Bana sorarsanız tek bi tane alcam hangisi diye kendi fikrim xbox alırdım hem daha ekonomik hem daha sessiz hem daha küçük ps5 exclerini eğer delisi değilseniz nesil sonuna doğru 2. El bi ps5 alır bitirir satarsınız

Not: ps5vsxbox konusu çok toksik olduğu için arkadaşa burdan yardımcı oldum
    Teşekkürler hocam. O konu amacını aşmış zaten ben de ciddi almayı düşündüğüm için buraya geldim. Servislerde xbox daha ucuz ama ps plus daha güncel oyunlar veriyor gibi. Xbox a yatırım yapılacaksa gamepass in gelişeceği varsayımı olmalı. Şuan gamepass vs ps collection benzer sayıda kaliteli içeriğe sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe810

Hocam ilerde 4k ya geçerim monitörde diyosan sx al 1080 devam etçeksen ss al sx’e yazık olur yoksa :D
    Hocam kaliteli bi ekranım var. 4k ya geçicem alete karar verebilirsem :D

Hocam adamlar 2K21 ve FM21'i aynı anda eklediler, bu ay içinde bir de Star Wars Squadrons eklenecek birkaç aylık oyun. Güncellik açısından Plus ile verilen oyunların GP ile kıyaslanabilir bir noktası pek yok. Microsoft sıkça kendi oyunlarını çıkarıp sisteme ilk günden eklediğinde tamamen ayrışmış olacaklar zaten servis konusunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • black_67 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar , iki cihazda gayet güzel. Ben ikisini de deneyimledim ikisinden de memnun kaldım. Biraz ne beklediginize bağlı açıkçası birde bütçe meselesi.

Benim için grafik önemli şahsen. En ufak detayları bile fark ederim hemen. Çok fazla araştırdım kör testler izledim series s ve series x yanyana şeklinde. Hepsinde series x i ayırt edebildim. Yakından da deneyimledim ve görüntü kalitesi bence fark edilebilir durumda. Ama başka kişilere izlettirdim hepsini bilemediler mesela. Bu ne kadar dikkatli baktığınıza göre değişiyor.

Tabii en önemli nokta 4K ekran olması. Siz 1080p üzerinden devam edecekseniz series s alın çünkü gereksiz olur series x yani. Ama 4k alacaksanız series x düşünün derim. Yine de şunu belirteyim görüntü farkı var derken atla deve değil yani. Farklar ufak detaylarda var düz bakarsanız kesinlikle anlamazsınız ama ufak detayları inceleme yapıyorsanız görüntü sizin için önemliyse ve tabii ki bütçe rahatsa series x tercih edebilirsiniz. Ben series x aldım ve şu anda çok memnunum

Hocam guncellik konusunda gamepass'le yarisacak bir sistem dunyada yok bence. Daha 4 aylik olan dirt5, fm21, nba 2k21 ve ciktigi gun medium geldi. Ayriyetten Xbox game studios'dan gelen her oyun ciktigi gun gamepass'e ekleniyor. Bazi anlasmali oyunlarda ciktiklari gun gamepass'e ekleniyor. Indie oyun seviyorsaniz'da mukemmel bir sistem Diger platformlarda 100 liraya satilan cogu oyun gamepass'de var zaten.(celeste, dwad cells, hollow knight vs.) Elder scrolls 6 ciktigi gun gamepas'e eklenecek misal. Baska hangi sistemde oyun ciktigi gun bir abonelige ekleniyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 7 Mart 2021; 10:25:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbox series x ile LG 49NANO866NA Serisi 4K UHD Smart TV nasıl bir ikili olur ? yatak odama göre tv ebatı seçtim.. 55" önermeyin bu yüzden.

Hocam ps collection ve gamepass benzer içerik demek bence büyük haksızlık. Gamepass bu konuda çok ileride özellikle son bethesda satın alımıyla , kendi stüdyolarının oyunlarının ilk gün eklenmesiyle, ea play 'ın dahil olmasıyla , online oynama hakkının içerisinde olmasıyla büyük bir avantaj. Ayrıca her ay yeni oyunlar kaliteli oyunlar ekleniyor. Çalışan bir insanın bu kütüphaneyi bitirme şansı yok bence.

Playstation'ın en büyük artısı exc. oyunları bildiğiniz gibi. Bazıları gerçekten güzel bazıları ise hype olarak düşünüyorum. Ps kısmında bir abartı söz konusu maalesef. Gamepass ten şimdi Witcher 3 ayrılıyor belki duymuşsunuzdur. Playstation yanlısı haber yapan koca oyun siteleri gamepass 'ın en önemli oyunu ayrılıyor falan diye haber yapmışlar. Witcher 3 çok güzel oyun ona lafım yok kimsenin olamaz. Lakin eski bir oyun. Bu tarihe kadar hala witcher 3 oynamamış insan muhtemelen oynamayacaktır artık. Bunca yıl bu oyunun adını duyup oynamamışsa bundan sonra oynaması çok zor ihtimal witcher 3 e gidip gamepass in en önemli oyunu demek tek kelime ile kıskançlık bana sorarsanız.

Dün twitter üzerinde bir kullanıcıya dayandırılan iddialara göre playstation 'ın en sevilen bir kaç exc. oyunu PC ye çıkacağı söylentisi dolaşıyor. Bende buna çok olası bakıyorum. Malum konsollarda stok sıkıntısı çok yüksek. Sony konsolları zararına satıp oyundan kazanma üzerine çalışıyor. Playstation belli bir adet satana kadar büyük firmalar girmek istemiyor çünkü verdikleri emeğe harcadıkları paraya değmeyecek çünkü playstation 5 i olan insan sayısı sınırlı. Ama PC ye çıkarsa bu oyunlar pazar bir anda inanılmaz büyüyecek o açıdan bu söylenti bence gerçekliğe kavuşacak bundan önce de zaten bir kaç exc. oyununu pc ye çıkarmıştı.

Seçim kısmı biraz bütçe meselesi açıkçası. Ben hani her oyunu parasını veririm 500 600 neyse oynarım denebiliyorsa exc. için ps5 tercih edilebilir. Ama bütçe sınırsız değil diyorsanız bence xbox tercih edilmeli.

Ayrıca güç olarak iyi kullanılabilirse xbox series x daha güçlü bir alet. Boyut olarakta daha ideal. Medya kısmı da daha geniş mesela ps5 te browser bulunmuyor xboxta mevcut.

Ben olsam bütçe kısıtım olmasa hem series x hem playstation 5 alır yan yana koyardım. Genel oyunlarımı xbox ta oynar , playstation a da çok güzel bi exc. çıkarsa alır oynardım. Ama birini seçmem gerektiği için xbox ı seçtim. Bunda güç olarak daha güçlü olması , boyutu ve gamepass etkili oldu.

• headhunter kullanıcısına yanıt
    Hocam bence güzel bir ikili olur. Aslında son cümleyi kurmasanız 55" önerecektim. Ancak bende LG ile series x kullanıyorum çok memnunum.
    Hocam ps collectiondaki oyunları oynamadıysanız güzel baba oyunlar var ama collection gamepass gibi kendini güncelleyen bi sistem değil 15 oyunu veriyo ve o kadar ben çoğunu oynadığım için bana hitap etmedi mesela fakat 3 aylık dirt5 gamepasse geldi bu sizin tercihiniz günde oyuna ne kadar vakit ayırıyosunuz ne tarz oynamak istiyorsunuz bunları düşünüp karar verin
  • Arkadaşlar 1 sene içinde monitör u yukselticem İnşallah. Şuan 24 inç 1080p 75hz ips kullanıyorum series xte. 2k 27 144hz ips mi . 4k 60 hz ips mi ?fiyatlar 3k-3.5k arasi . Kararsız kaldim . 4k 60hz alicak olursam araya tvde giriyor kafam daha çok karışıyor. diyorum ki ne gerek var 1-2k daha ver almışken tv al kaliteli 50 hz olsa ne olur.

Çıkmazdayım. Hikayeli oyunlardan çok online oynuyorum. Fifa ,ufc, starwars , cod . Forza.

Var mi bana yol gostericek tecrübeli bir yiğit
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesbey99

Arkadaşlar 1 sene içinde monitör u yukselticem İnşallah. Şuan 24 inç 1080p 75hz ips kullanıyorum series xte. 2k 27 144hz ips mi . 4k 60 hz ips mi ?fiyatlar 3k-3.5k arasi . Kararsız kaldim . 4k 60hz alicak olursam araya tvde giriyor kafam daha çok karışıyor. diyorum ki ne gerek var 1-2k daha ver almışken tv al kaliteli 50 hz olsa ne olur.

Çıkmazdayım. Hikayeli oyunlardan çok online oynuyorum. Fifa ,ufc, starwars , cod . Forza.

Var mi bana yol gostericek tecrübeli bir yiğit
    Fps ağırlıklı multiplayer oynuyosan 2k 144hz öneririm. Cod R6 120fps veriyor. Yeni bfde muhtemelen 120 verecek sonucta 4k hedefli bir konsol bu. 1080pde zorlanmazlar. Hikayeli oyun agırlıklı oynuyorum dersen 4k 60hz al. Tabi 4k 120hz veren tv/monitorlerde var. Onlarda her istedigini alırsın. Tamamen sana bağlı durum. Sen ne istiyosan ona karar ver. Bütçede önemli tabi.

• enesbey99 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben olsam 4k tv alırdım. Şahsen benim için fps den daha ziyade görüntü kalitesi mühim. O sebeple 4k'yı her türlü 2k ya tercih ederim. Ondan da ziyade büyük ekranda oyun keyfi bir başka oluyor. 4k Tv bence daha çok memnun eder. Yüksek hz veren tv lerde mevcut bu arada hocam ama fiyat artar tabii
  • Hikaye odakli çok çok az oynuyorum. Çünkü oynarken sıkılıyorum.multiplayer tercihim ama konsolda da fps oynayamiyorum. Klavye mouse destekli olanlari oynuyorum sevdiklerimden. Mesela cod cold war ve warzone. Fps hikayem böyle. Bf6da inşallah cod gibi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesbey99 -- 7 Mart 2021; 11:38:41 >
  • muratcangm kullanıcısına yanıt
    Ben sadece hdmi stereo sesi işaretleyebiliyorum
  • enesbey99 kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz zevk meselesi tabii direk böylesi iyidir demek zor. Ama ben şahsen küçük ekran 120hz dense büyük ekran 60hz yi tercih ederim. Tv olmasının avantajı daha büyük ekran olur. 4k büyük ekranda çok fark yaratıyor tabii küçüklerde bu fark daha az olabilir.

Ancak siz sanırım multiplayer fps tarzı oyunları seviyorsunuz. Ben mutliplayer pek oynamıyorum. Bu sebeple bu tarz mutliplayer oynayan arkadaşlar daha iyi cevaplayabilir bu durumu belki
  • ciways kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ilginç gerçekten bende böyle kabullendim ses kaliteside iyi geliyor yani ondan bu ayarı kabullenip devam ettim :)
  • muratcangm kullanıcısına yanıt
    Multiplayer fps den daha çok sevdiğim spor oyunlari. Fifa en başta en çok oynadığım oyun. Ondan sonra dövüşler falan geliyor.battlefron2 multiplayer falan giriyorum. Kolla oynamasi daha kolay gibi. Mesela şuan valhalla var ama oynayasim gelmiyor. Hikaye oynarken sıkılıyorum. Karşımdaki de gerçek insan olmayınca sarmiyo sjjxxjj
  • 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.