Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1018. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Linuxista
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
76.311
Cevap
790
Favori
3.747.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hypnosis.

Şu an dünya üzerindeki en uygun fiyatlı gamepass üyelikleri ülkemizde maalesef

Neden maalesef, çünkü türk lirası değer kaybettiği için açık ara farkla en ucuz hale geldi.

Paramızın değeri düştüğü için de muhtemelen diğer dünya ülkeleriyle eşit seviyelere çekebilmek için zam yapmak zorunda kalacaklardır.
    Amerikada ultimate 15 $ şuanki karşılığı 115 TL microsoft TR fiyatlandırmayı buralara yada daha üstüne çekerse bence sıkıntı olur hem konsol hem gamepass üyelik ücretlendirmesi burdaki şartlara göre olması mantıklı yoksa müşteri kaybı kaçınılmaz olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam, gamepass konusundaki ilk sayfaya ve son birkaç sayfaya bakmanız yeterli olacaktır. Bütün bilgiler mevcut

• Oyunlar "Only on Xbox" olsaydı Xbox Series X alırdım. Fakat iyi bir PC'ye sahip olduğumdan PC ile devam edeceğim.

Bethesda'nın RPGlerini özellikle Oblivion'u çok severim. Fallout 76 gibi tamamen multiplayer veya TES: Blades gibi mobil oyun hiç çıkarmamaları lazımdı. Microsoft'un Bethesda'ya Skyrim dönemlerindeki gibi istedikleri serbestliği vereceğine inanıyorum. Zaten Bethesda ve bünyesindeki diğer stüdyolar genelde hikayeli oyun yapıyor. Bence TES Online dışında artık multiplayer oyun yapmamalılar. Fallout serisinin yapımcıları Obsidian ve inXile olsa da Fallout 3 ve 4'ü beğenmiştim. The Elder Scrolls zaten kendi serileri. Bu yüzden bütün oyunları çok iyiydi. Umarım TES VI da en az Skyrim kadar iyi olur. Zaten Todd Howard Skyrim'in başarısından dolayı TES VI'nın geliştirme sürecinin uzun olduğunu söyledi. Yeni bir oyun motoruna geçmelerini beklerdim ama Creation Engine'in yenilenmiş versiyonu ile devam edeceklermiş. Yeni versiyonda, yeni nesil konsollar için optimizasyon yapılmış ve Oblivion'dan bu yana en büyük değişiklik olacakmış. Creation Engine'i günümüz için çok beğenmesem de umarım Microsoft'un desteği ile başarılı bir güncelleme yapabilirler.

TES dışında ilk defa Starfield adında uzayda geçecek yeni IP çıkarıyorlar. Oyun hakkında çok bilgi olmadığı için yorum yapamıyorum ama umarım sadece single-player olur. Starfield da Creation Engine'in yeni versiyonu ile yapılacak.

id Software, 90'ların başından beri en iyi FPSleri yapan firma. Doom'u PS4'de yeni oynama fırsatı buldum. Ve bana göre Doom Eternal geçtiğimiz neslin en iyi FPS oyunu. Aynı zamanda mühendislik anlamında sayılı oyun firmalarından. PS4'de gayet iyi grafiklerle 60 FPS çalışıyordu. id Tech adında mükemmel bir oyun motoruna sahipler. Microsoft'un satın almasından sonra John Carmack'ın da tekrardan id Software'a dönme ihtimali var. Belki kendisinden yeni Wolfenstein veya Doom oyunu görebiliriz.

Arkane Studios ile ilk olarak Dishonored ile tanıştım. Dishonored oynadığım en iyi singleplayer oyunlardandı. İkinci oyunu da çok beğendim. Prey'i henüz oynamadım fakat hikaye olarak çok başarılı olduğu söyleniyor. Arkane zaten PS exclusiveleri dışında en beğendiğim single-player oyun stüdyolarından. Deathloop'u da sırf Arkane'den dolayı alacağım. Microsoft'un hikayeli oyunlara önem verdiğini görmek güzel.

MachineGames'in Wolfenstein oyunlarını da beğenerek oynadım. Özellikle The New Colossus seride en sevdiğim oyundur. Youngblood'ı diğer oyunlar kadar beğenmedim ama ara oyun olduğu için Wolfenstein 3'ün daha iyi olacağını umuyorum.

Tango Gameworks de Microsoft'un Japonya'daki ilk stüdyosu oldu. Tamamen singleplayer oyun geliştiren bir başka stüdyo daha. Bethesda'nın diğer stüdyolarına göre daha küçük bir stüdyo fakat 2018'de aldıkları stüdyolar gibi bu stüdyoyu da genişletebilirler. Yeni çıkaracakları Ghostwire: Tokyo'yu almayı düşünmüyorum ama Evil Within gayet başarılı bir seri. Özellikle Evil Within 2, Days Gone ile birlikte geçtiğimiz neslin en underrated oyunuydu bana göre.

ZeniMax Online Studios da The Elder Scrolls Online'ın yapımcısı. Hiç oynamadığım için yorum yapamıyorum fakat Bethesda'nın tamamen singleplayer oyunları yönelip ZeniMax Online Studios'un da multiplayer oyunları devam ettirmesini umuyorum.

Roundhouse Studios ve Alpha Dog Games de mobil oyun firmaları.

Bethesda bünyesinde 5 tane çok kaliteli singleplayer oyun yapan stüdyo barındırıyor. Microsoft için harika bir alım oldu. En çok sevindiğim de Microsoft'un artık singleplayer oyunlara daha çok önem verdiğini görmem oldu. Aynı zamanda Xbox'ın geçtiğimiz iki sene içerisinde aldığı stüdyoların üzerinde çalıştığı oyunlara daha çok geliştirme zamanı vereceğini düşünüyorum. Mesela ben temmuz sunumundaki oyunların nasıl olacağını beklerken Bethesda alımından dolayı çoğunu unuttum bile

Obsidian'ın yaptığı Fallout'ları daha çok beğensem de bana göre Bethesda Game Studios TES'den dolayı daha iyi bir stüdyo. Şuanda da Xbox'ın en iyi stüdyosu olduklarını düşünüyorum. Bethesda artık Fallout'u inXile veya Obsidian'a bırakabilir. inXile'ın yeni bir RPG projesi olduğundan Obsidian, Avowed'dan sonra New Vegas 2'nin yapımına başlayabilir.

Bethesda çok beğendiğim stüdyo. Aynı zamanda ZeniMax'ın diğer stüdyolarından dolayı yeni nesilde Gamepass abonesi olmaya karar verdim.

• gamer-x kullanıcısına yanıt
    Dostum anlamadığınız şey şu, ABD ve Avrupa'da, bizdeki gibi zararlı bir tüketim alışkanlığı yok. Emin ol Series S alan da çok fazla insan olacaktır ABD'de de, Avrupa'da da. Ordaki insanların alışveriş mantalitesiyle bizimki çok farklı. Burda konsol 7k, kredi çekip alıyor çoğu insan, orda parası hangisine yeterse onu alır, borç harç bir şey almaz kimse. Burda 7k'ya alıcı bulan konsolu orda 5k'ya satsan kimse almaz. Mesela oyunlar PS oyunları 60 dolardan 80 dolara çıktı, burda 60 TL'den 80 TL'ye çıksa hiçkimsenin umrunda olmaz ama orda 20 birimlik bir artış normal karşılanmayacak şekilde oluşturdukları bir tüketim alışkanlıkları var. Gider yaşarsan görürsün. Hiç düşündün mü Avrupa'da ABD'de millet niye arabalar ucuzken genelde basit araçlar tercih ediyor diye? Çünkü bizdeki gibi gösteriş budalalığı ve borçlanma alışkanlığı yok. Onlar için ürünler sadece ihtiyaç. Tam tersi orda yaşayan Türklere bakarsan görürüsn ne derece zararlı tüketim alışkanlıkları olduğunu. Ben Almanya'dayken 10 BMW'nin 7'sinin sahibi Türk'tü. Olay bu.

• Eleştirmek istediğim ve hafif de kıllandığım bir nokta var o da hala bir gameplay videosunun olmaması eğer gösterişli bir sunuma hazırlanıyorlarsa eyvallah ama yok değilse ya da bunu kötü organize ediyorlarsa hoş değil sonuçta insanlar merakla bekliyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-781808C66

Dostum anlamadığınız şey şu, ABD ve Avrupa'da, bizdeki gibi zararlı bir tüketim alışkanlığı yok. Emin ol Series S alan da çok fazla insan olacaktır ABD'de de, Avrupa'da da. Ordaki insanların alışveriş mantalitesiyle bizimki çok farklı. Burda konsol 7k, kredi çekip alıyor çoğu insan, orda parası hangisine yeterse onu alır, borç harç bir şey almaz kimse. Burda 7k'ya alıcı bulan konsolu orda 5k'ya satsan kimse almaz. Mesela oyunlar PS oyunları 60 dolardan 80 dolara çıktı, burda 60 TL'den 80 TL'ye çıksa hiçkimsenin umrunda olmaz ama orda 20 birimlik bir artış normal karşılanmayacak şekilde oluşturdukları bir tüketim alışkanlıkları var. Gider yaşarsan görürsün. Hiç düşündün mü Avrupa'da ABD'de millet niye arabalar ucuzken genelde basit araçlar tercih ediyor diye? Çünkü bizdeki gibi gösteriş budalalığı ve borçlanma alışkanlığı yok. Onlar için ürünler sadece ihtiyaç. Tam tersi orda yaşayan Türklere bakarsan görürüsn ne derece zararlı tüketim alışkanlıkları olduğunu. Ben Almanya'dayken 10 BMW'nin 7'sinin sahibi Türk'tü. Olay bu.
    Özet tama olarak bu.

İnsanımız bunu anlayamadığı için de series s neden alsınlar gibi bir mantık çıkartıyorlar.Daha da önemlisi oradaki 10 birimlik oyun fiyatı artışının nasıl bir tepki alacağını anlayamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Eleştirmek istediğim ve hafif de kıllandığım bir nokta var o da hala bir gameplay videosunun olmaması eğer gösterişli bir sunuma hazırlanıyorlarsa eyvallah ama yok değilse ya da bunu kötü organize ediyorlarsa hoş değil sonuçta insanlar merakla bekliyorlar
    Pardon Ac Valhalla gameplayi var Xbox kanalında ve çok güzel gözüküyor muhtemelen Series X'den alınmış. Ben bir de uzun bir gameplay bekliyorum Series S'ten Dirt kötüydü çünkü. Az kaldı konsolların çıkmasına Series S'in boyunun ölçüsünü görelim de ona göre karar verelim hangisini alacağımızı

• kısa ve öz :D

• Çünkü biz gösterişi seven bir milletiz , her şeyin en iyisi , en son modeli bende olsun kafası , ihtiyacın olmasa bile.Elalem ne der diye elalem için yaşarız.

Bu kadar cehaletle bu kadar gösteriş merakıyla yine iyi ayakta duruyor bu ülke.
  • zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    COD: Blackops Cold War, Fifa 21, Cyberpunk 2077, AC: Valhalla, Resident Evil 8 vs... Bunlar Gamepass'e dahil değil diye biliyorum. Değilse Xbox'a ne kadardan gelecek?
    sasi adamdır
    Cevap için teşekkür ederim hocam Peki bu oyunlar çıkış tarihinde PS gibi fiyatlandırmadan mı çıkış yapacak bir bilginiz var mı?

Bethesda hamlesinden sonra PS5 Digital'in yanına Xbox Series S + Gamepass almayı planlıyorum, şimdiden piyasayı öğreneyim diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Cevap için teşekkür ederim hocam Peki bu oyunlar çıkış tarihinde PS gibi fiyatlandırmadan mı çıkış yapacak bir bilginiz var mı?

Bethesda hamlesinden sonra PS5 Digital'in yanına Xbox Series S + Gamepass almayı planlıyorum, şimdiden piyasayı öğreneyim diyorum :)
    fiyatlandırma çıkış oyunlarında cod fifa ac gib oyunlar lar ortalama aynı fiyatlarda olur
    xbox larda oyunları gift cod olarak alına biliyor mtc olsun yada başka store olsun oyunu
    ordan alarak kendi kulandıgın hesapa kod olarak oyunu yüklüye biliyosun global yani oyunları
    bazen ps4 den daha ucuza geliyor + olarak TR hesabında oluyor oyun nerden alırsan al

ama microsoft bazı oyunlarda yerel fiyatlandırma yapıyor gamepass olsun şuan en ucuz tr de
    en son crysis mesela xbox da 85tl ps4 de 139tl gibi bir fiyatla çıktı.
    bethesda yeni oyunları ve şu an olan oyunları gamepass gelir hali hazırda zati çogu oyunu gamepass da var şu an
    birde büyük ihtimal 10kasımda sona ericek kampanya benzeri bişey var gold live üyelikler üstüne 1aylık gamepass ultimate
    aldıgın bütün goldlive üyeliyin otomatik gamepass ultimate oluyor.
    goldlive şu an digital olarak store den alamıyorsun ama gift cod olarak ala biliyorsun
    yani kısaca 220tl civarı 1 yılık gold live lar
    3 yıla kadar yükleniyor oda 660tl vererek 3 yıl gamepass ultimate hesabın oluyor.
    düşünüyorsan elini çabuk tut kod kalmıyor piyasada satışı bitti çünkü gold live ların :D

yazmayı unutmuşum birde xbox da p1 p2 hak kardeşlik de fark yok p1 de olsa p2 de olsa kendi hesabından
    oynuya biliyorsun oyunu p2 kulanan kişi o hesap sadece arka planda açık kalıcak o kadar
    yani ps4 deki gibi p2 sadece o hesaptan oynamak ve kupaları o hesapta bırakmak zorunda kalmıyr :D
    online oyunlarda kendi id si ile oynuyor kendi hesabından rahatca :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zartzurt456 -- 23 Eylül 2020; 5:45:16 >

• + yazmayı unutmuşum birde xbox da p1 p2 hak kardeşlik de fark yok p1 de olsa p2 de olsa kendi hesabından
    oynuya biliyorsun oyunu p2 kulanan kişi o hesap sadece arka planda açık kalıcak o kadar
    yani ps4 deki gibi p2 sadece o hesaptan oynamak ve kupaları o hesapta bırakmak zorunda kalmıyr :D
    online oyunlarda kendi id si ile oynuyor kendi hesabından rahatca :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

COD: Blackops Cold War, Fifa 21, Cyberpunk 2077, AC: Valhalla, Resident Evil 8 vs... Bunlar Gamepass'e dahil değil diye biliyorum. Değilse Xbox'a ne kadardan gelecek?
    Cyberpunk 2077 kesin gelecek resmi açıklama yapılmıştı. Hatta oyunun çıkışında getirmek istiyorlardı direkt, başaramadı microsoft sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokıta -- 23 Eylül 2020; 5:46:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

Amerikada ultimate 15 $ şuanki karşılığı 115 TL microsoft TR fiyatlandırmayı buralara yada daha üstüne çekerse bence sıkıntı olur hem konsol hem gamepass üyelik ücretlendirmesi burdaki şartlara göre olması mantıklı yoksa müşteri kaybı kaçınılmaz olur

Alıntıları Göster
    Bu seferde içerik farkı olur ama netflix te oldugu gibi amerika rdr2 gibi oyunlara erisirken biz 5 6 senelik oyunlarla indi oyunlarla idare ederiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-781808C66

Amerikada 3 yıl yaşamış biri olarak kesinlikle hak veriyorum zira asya ulkeleride böyle bizdeki bu tuketim cilginligi bizi resmen somurge haline getirmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: wither

O firma Çin hükümeti ile de iç içe çalışan bir dev.Trump'ın gözü üzerindedir zaten onların.
    Tabi sadece oyun uzerine degil çinin enbuyuk sosyal medyasi ve mobil odeme araci ayni zamanda gercek degerini kimse bilmiyor ancak dunyanin enndegerli sirketlerinden biri oldugunu soyluyorlar

• Microsoft'un yeni nesil Xbox konsollarına koyduğu isim kafa karışıklığına sebep olmuşa benziyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S bugün ön siparişe açıldı fakat Xbox One X satışlarında büyük bir artış görüldü.

Amazon üzerindeki Xbox One X satışları bugün içinde %747 oranında artış gösterdi.

Kullanıcıların sosyal medya ve forumlar üzerinden yaptığı açıklamalara göre bir sürü kişi Xbox Series X yerine yanlışlıkla Xbox One X sipariş vermiş. Xbox Series S yerine Xbox One S sipariş veren kullanıcılar da bir hayli fazla.

Amazon'da Xbox Series X ve Xbox Series S diye aratıldığında Xbox One X ve Xbox One S de listeleniyor.

Xbox One X sales rank is up 747% on Amazon lol...

Wonder how many people bought an Xbox One X instead of an Xbox Series Xhttps://www.amazon.com/gp/movers-and-shakers/videogames/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl2&tag=83836489-20&linkId=96f4b48ff4813dce8f074391bca9c7f9&language=en_US pic.twitter.com/CUzRkib3Sr

— Andrew Alerts (@AndrewAlerts) September 22, 2020

Sadece kullanıcılar değil Microsoft da karışıklık yapmış.

here's Microsoft getting confused by Xbox One X and Xbox Series X pic.twitter.com/kGsdoSqlgG

— Tom Warren (@tomwarren) September 22, 2020

Ek olarak, Microsoft Xbox Series X ve S için olan rekor talepten dolayı çok memnun olduklarını belirtti ve herkese teşekkür etti. Ön sipariş vermeye yetişemeyen kullanıcılar için 10 Kasım'da daha fazla konsol ulaşılabilir olacak.

• 
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.