Şimdi Ara

Xbox Series S HDR sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2-3 hafta önce Series S cihaz aldım ve oyunları hiçbir şekilde HDR aktif olarak oynayamadığımı fark ettim ayarlar menüsünde televizyonumun HDR desteklemediği yazıyor. Önceki cihazım PS4 ve PS4 pro larda sorunsuz bir şekilde HDR oynayabiliyordum televizyonum destekliyor. Acaba sorun nedir ?

Sahip olduğum TV modeli :

https://www.lg.com/tr/tv/lg-43LK5900PLA

Model adı :

LG 43'' LK5900 Serisi Full HD Smart LED TV

Xbox Series S HDR sorunu
    Xbox Series S HDR sorunu

• Bendeki samsung 50mu7000 de aynı şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurulum ayarlarından olabiliyor yada HDmi slotları değiştirdiyseniz ilk taktığınız porta bağlayın cihazı.

• Sorunu çözebildiniz mi acaba @NakeBenihime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NekrotikAdam -- 31 Ağustos 2021; 15:41:21 >
  • series konsollar 1080p ve 1440p de hdr desteklemiyor 4k ekranda hdr aktif oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

series konsollar 1080p ve 1440p de hdr desteklemiyor 4k ekranda hdr aktif oluyor

yanlis bilgi Samsung 2k 144hz monitörüm de hdr aktif kullanıyorum. Konsolum series s hem 2k da hem 1080p de hdr aktif

• MaterialScience kullanıcısına yanıt

Ayarlarda 4k tiklimi görüntü ayarlarını atabilirmisiniz , 4k tiki varsa hdr alırsınız , native olarak vermiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Ayarlarda 4k tiklimi görüntü ayarlarını atabilirmisiniz , 4k tiki varsa hdr alırsınız , native olarak vermiyor

Buyurun hocam.

Xbox Series S HDR sorunu
  • MaterialScience kullanıcısına yanıt

native 1440p 120 hz seçiliyken hdr desteklemesi büyük başarı. Normalde önceki nesilde de hdr 4k ya kilitli idi , hatta elimde bir 1080p birde 2k monitör var ikiside native çözünürlüklerde desteklemiyor eğer 4k uhd e izin ver tiki işaretli ise hdr çalışıyor oda 60 fps de

• Aynı durum benim televizyonumda oldu Philips'te. Televizyon ayarlarından 4K modunu standarttan optimuma aldım ve tv'de hdr modu aktif oldu.Bence konsol ile değil tv veya kablo ile alakalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.