Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: -10uR-
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
31.848
Cevap
379
Favori
1.612.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şarj kiti alacaksınız hocam, o zaman ps controller gibi olur direk takıp oynayabilirsiniz başka çaresi yok malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 26 Şubat 2021; 18:8:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keremec kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim. Şarj aleti var evde ama aslında merak ettiğim sürekliği pili değiştirmektense xbox controller bataryası alıp onunla devam etmek daha mı efektif acaba? Aradaki fiyat farkına değer mi vs.

• fenerliso kullanıcısına yanıt

Ben de öyle düşündüm ancak aradaki fiyat farkını değer mi emin olamamıştım. O nedenle sordum. 3900 TL'lik konsol için 260 lira pil fiyatı bir tık düşündürdü.

• Kubilay S. kullanıcısına yanıt

Hocam ben de yukardaki arkadaş gibi duracell'in şarj cihazını aldım 85 TLye. Ayrıca 4 tane de 1300 mah pil aldım. Toplam 6 tane 1300 mah pilim var. 150 TL gibi bir fiyat ödemiş oldum yani. Yoğun kullanınca titreşimli oyunlarda ve kulaklık takıp 1 gün yetiyor piller. Normal kullanırsan 2-3 gün gider. 4 tanesi bitince şarj cihazını takıyorum fişe 4,5-5 saatte doluyor tamamen piller. 6 tane olunca pil kullanamama gibi sıkıntı olmuyor diğerleri şarj olurken de pilim olmuş oluyor yani. Ama sonuçta bu şarjlı pillerin de bir şarj ömrü var. Ne kadar dayanırlar bilmiyorum artık. Bunlar ölünce şarj kitini almayı düşünüyorum ben de, daha önceden bilmiyordum şarj kitinin olduğunu bilsem direk şarj kitini alırdım en başından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 26 Şubat 2021; 18:16:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Hocam ben de yukardaki arkadaş gibi duracell'in şarj cihazını aldım 85 TLye. Ayrıca 4 tane de 1300 mah pil aldım. Toplam 6 tane 1300 mah pilim var. 150 TL gibi bir fiyat ödemiş oldum yani. Yoğun kullanınca titreşimli oyunlarda ve kulaklık takıp 1 gün yetiyor piller. Normal kullanırsan 2-3 gün gider. 4 tanesi bitince şarj cihazını takıyorum fişe 4,5-5 saatte doluyor tamamen piller. 6 tane olunca pil kullanamama gibi sıkıntı olmuyor diğerleri şarj olurken de pilim olmuş oluyor yani. Ama sonuçta bu şarjlı pillerin de bir şarj ömrü var. Ne kadar dayanırlar bilmiyorum artık. Bunlar ölünce şarj kitini almayı düşünüyorum ben de, daha önceden bilmiyordum şarj kitinin olduğunu bilsem direk şarj kitini alırdım en başından.

GP Batteries GPX411 ChargeAnyWay 2-in-1 Pil Şarj Cihazı + Anlık Powerbank ve Recyko+ 4 Adet 2700 AA Kalem Pilli Set: Amazon.com.tr

Bunu öneririm hocam. Ben önceden de gp nin bu serisini kullanıyordum. Uzun süre üzmez diye düşünüyorum hemde 2600 mh.

• Kubilay S. kullanıcısına yanıt

Anlaşılmayacak birşey yok.

Ben 1 seneden fazla one x kullandım,pilleri değiştirmek ve şarja koymak en fazla 30sn. süremi alıyordu.

Entegre pili şarja koymak tabi ki daha basit ama kablo uzunluğu kadar kullanım alanın oluyor.

Mantık kısmı buradaydı.

İkisi de bir nokta da,belirli bir alanda şarj olmak zorunda.

Bu cihazlar kablosuz olarak kullanım sunuyor,kabloya bağlı kalmak istemiyorsan şarj kiti bile kullanmamak lazım yada yedek bulundurmak.

O yüzden 30sn ayırıp pil değiştirmek en ideal yöntem.

Son olarak herkes İngiliz lordu olmuş yeminle,kimse burnundan kıl aldırmıyor.

Sanki çok ters birşey yazmışım gibi hemen yükselmişsin.

• Series x konusuna özeniyorum her gün. Burda oyundan başka ne ararsan konuşmaya gelmiş olanlar kat kat fazla o konuya göre :(
  • Play and charge kit var nethouse resmi olarak satiyor. Satin alip pil yuvasina takabilirsiniz. Ben aldim kullanıyorum. Sarji bitmeye yakin kumanda uzerinde ki type c girisinden sarj ediyorum.

• Bende de GP 2700 şarjlı pil var. Yıllar önce indirimli diye almıştım iki üç kere kullandım bir daha kullanmadım kenarda duruyordu. Dün şarj edip (12saat falan şarj ettim) kola taktım. Çalıştırmadı kolu. Mouse, duvar saati gibi yerlerde denedim piller çalışıyor. Ama kola takınca çalıştırmıyor.

Şu şekilde bir müddet çalıştırdım. Koldaki pillerden birini çıkarıp şarjlı pillerin birini taktım kolu çalıştırdım, sonra ikinci normal pilide çıkarıp ikinci şarjlı pili taktım kolun düğmesine bastım çalıştı. Bir kaç saat kullandım. Ama kolu kapatıp açtığımda bi daha açılmadı yine kol. Aynı işlemi tekrar yapmama rağmen çalışmadı.

Acaba piller bitik anlamına mı geliyor kolu çalıştıramıyor oluşu?
  • Arkadaşlar series s te rdr2 oynayan var mı? X i değil s i merak ediyorum. X/S guncellemesi de gelmedi bildiğim kadarıyla. 30 fps de olsa en azından 1080p de çalışıyor mu? One s te 900p idi yanilmiyorsam.
  • Oynayan herkes one s gibi diyor ama ben ps4 den gelip baktığımda çok daha güzel geliyor gözüme tabi series s in ps4 den çok daha güçlü olmasının parmağı vardır..
  • crypto81 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Rdr2 eğer X/S guncellemesi almazsa o kadar ama o kadar yazık olur ki hocam. Grafikleri zaten şahane ama 60 fps olsa yağ gibi akardı valla 😀
  • Ben de şarj kiti kullanıyorum ve bana da pil takip çıkarmak çok garip geliyordu. Yıllarca PS oynadiktan sonra pil takmaya başlayınca hele ki hepten anlamsız geldi.

İlk pilleri attıktan sonra iki gamepade de şarj kitini aldım ve inanılmaz memnunum. Kablo baya uzun oturduğum koltuktan bile şarj oluyor lakin bi kolu şarja bırakınca diğeriyle zaten bağımsız oynuyorum beklememe veya kabloyla kullanmama da gerek kalmıyor.

Sürekli şarjlı pili tak çıkar veya şarja bırak ile uğraşmak hiç bana göre değil. Sanki tak çıkar yapınca kapak yalama olacak gibi de hissettim:) belki de olmayacak uzun sure pil kullananlar daha hakimdir bu duruma. O sebeple de düşünen herkese kiti tavsiye ediyorum gönül rahatlığı ile.

Ama en nihayetinde tercih meselesi, yukarıdaki benim görüşüm, kimine pil daha kolay geliyordur kimine şarj kiti. Ona kötü buna iyi o ideal bu değil demek olmaz demek istediğim.
  • Aynen çok yazık olur doğrusu, 1080p 60fps olmasını çok isterdim doğrusu. Cihazın otomatik fps boost özelliğinin RDR2 için gelmesini de 4 gözle bekliyorum..
  • crypto81 kullanıcısına yanıt
    Hocam söylentiler doğru cikarsa gta 6 dan önce bir de rdr 1 in remake ini çıkarsalar ne güzel olur 😄

Ya kocaman haritasi bile hazır rdr1 in. Buna rağmen neden yapmadilar aklım almıyor doğrusu.
  • utku35c kullanıcısına yanıt
    o piller uzun süre kullanılmaz ise ölüyor.
  • Dirt 5 oynarken İmage Quality mi seçeceğiz Resolution modu mu.

Edit: Buldum Resolution modu daha iyi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsubasaXP -- 26 Şubat 2021; 22:19:34 >
  • Benim için en tembel en rahat yöntem;

https://www.n11.com/urun/gp-ultra-gp24au-alkalin-aaa-ince-kalem-pil-40li-420128?magaza=dnpelektronik

En fazla 30sn kaybediyorsun. Çevreye saygılı bir yöntem değil ama :)

• Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi tamamen takıntı yapmışım. Yine originde denedim şuan 55 derece size ve diğer crvaplayam tüm arkadaşlara teşekkür ederim.😉😉😉

• Twitterdan xbox news adli kullaniciyi takip etmenizi oneririm. Gamepass soylentilerini paylaşıyor. Ayrica yeni star wars oyunu onumuzdeki ay game pass ultimate e geliyormus. Suan indirimli fiyati 166 liraydi yanlis hatirlamiyorsam.

• 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.