Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (385. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

quote:

hocam o gamepad ps4 için çıkıcakmı ?

ps4 almamamın tek sebebi gamedi o gamepad varken isediği kadar iyi olsun almıcam.

eğer resimkdei gamepad ps4 de çalışacaksa hiç düşünmeden alıcam.

Bu gamepad konusunu bu kadar abatmanın ne anlamı var hayret ediyorum. PS4 gamepadi PS3 gamepadinin aynısı mı sanıyorsun acaba diye düşünmeden edemiyorum. O gamepad dediğiniz neyini beğenmiyorsunuz anlatabilirmisin? Ben de PS3 gamepadini Xbox'tan sonra çok kötü buldum ve kullanamıyordum, ama PS4 kolu tamamen farklı bir tasarım, bir sürü ekstra özelliğini bir kenara bırakırsak Xbox gamepadinden tek farkı analogların çapraz olmaması. Bu mudur konsol aldıran/aldırmayan gerekçe? Abartmayın her konuyu.

ya yemişim eksra özelliğini.

başparmakalrım değiyo kardeşim o analoglarla.

beğenmiyorum kardeşim illa sen beğendin diye ben niye beğenmek zorundayım ?

sevmiyorum kardeşim o analoglar orda oldukca.

anlayın artık siz bişiyi seviyosunuz diye milletede kendi düşünceleriniz aktarmaktan vaz geçin.

Sakin ol.

Benim beğendiğimi nerden çıkardın? Sadece şundan adım gibi eminim bir kere bile gidip şu nefret ettiğin gamepadin resimlerine, videolarına bakmadın bile. Uzaktan gördün eski olana benziyor dedin, farketmedin ki ergonomi olarak tamamen değişmiş, Xbox gamepadinin özellikle yandan aynısı hemen hemen. Neyse almasan daha iyi olur senin için bu kadar bağlıysan bir markaya, sadece ön yargılı olduğunu düşündüğüm için yazdım, kusuruma bakma yani.

• quote:

Abi gözlerimiz yollarda kalmıştı.

Yalnız Türkiye çıkışı 2014 değil en erken 2015 başı olacaktır. 2014 Japonya ve diğer asia ülkeleri için açıklandı. Ortalıkta bir sürü haber var ve bunlar resmi kaynaktan, Live Support'tan yani, bunlara değil de sana mı güvenelim? Bazısı Türkiye'de resmi çıkışından önce USA hesabı açarak bile oynayamazsınız derken, bazı çalışanlar farklı hesap ile oynayabilirsiniz demiş. Daha kesin bir şey yok yani insanları yanlış yonlendirmenin anlamı ne? kendi fikrini söylemek ayrı, yanlış yönlendirmek ayrı.

Eğer ortada bir kargaşa varsa sakin olmakta fayda var...Her yazılana inanmayalım diyorum ben...Farklı ülkeden hesap açıp kendi ülkende oynayamama durumu Xbox One tüm dünyada satışa kavuştuğunda olur...Daha Xbox One bazı ülkelerde var,bazılarında yokken Microsoft böyle bir sınırlandırma getirmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: Razura

quote:

hocam o gamepad ps4 için çıkıcakmı ?

ps4 almamamın tek sebebi gamedi o gamepad varken isediği kadar iyi olsun almıcam.

eğer resimkdei gamepad ps4 de çalışacaksa hiç düşünmeden alıcam.

Hocam resimdeki gamepad Ps3 için. Ama bu resmi çeken adam E3 standında yetkililere sormuş ve aynı firma Ps4 versiyonunu da (üzerinde touch padiyle birlikte ) kesin üretecekmiş. Ya zaten bizim bilmemiz gereken, Sony'nin 3. parti firmalara kendi konsolu için bu tip gamepadlerin üretimine iznini vermesi. Daha bunun gibi birçok firma (Logitech, Madcatz vs.) aynı türden bir sürü gamepad üretecekler, bizimde birden fazla alternatifimiz olacak demek oluyor.

hocam ağzına sağlık.

bugüne kadar duyduğum en güzel haberi sen verdin bana.

artık diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: myze

Xbox One'da kardeşlik yapabilecek miyiz?

10 kişilik aile kurabileceksin.
  • quote:

quote:

Kurban'da danaya girer gibi 5 kişi kardeşlik yapıyordu bunlar bir zamanlar

• quote:

quote:

Çıkar çıkmaz organize oluruz, zaten herkes orjinal alacağı için güzel bir dayanışma sergileriz...
  • hocam fanlığın lüzümu yok.

gow bile oynadım ps3 ile evimde.

sen bu kadar adın gibi eminim diyosun görmediğime oynamadığıma ?

pek bi emin konuşuyosun ama ters tepti sanırım oyun bile oynadığımı söyleyince.

bunada inanmıyosan ps3 ile resim çekip koyayım buraya ozaman belki inanırsın.

neyse ben yinede seni kırmıyım evet diyeyim ps kolu daha iyi diyeyim hiç görmedim ps3 diyeyim köyde oturuyorum yok mağarada yaşıyorum diyeyim en iyisi bu konuda kapansın burda oke.

iyi forumlar sana.
  • quote:

hocam fanlığın lüzümu yok.

neyse ben yinede seni kırmıyım evet diyeyim ps kolu daha iyi diyeyim hiç görmedim ps3 diyeyim köyde oturuyorum yok mağarada yaşıyorum diyeyim en iyisi bu konuda kapansın burda oke.

iyi forumlar sana.

Abicim PS4 kolundan bahsediyorum ben.
  • ya kardeş ben ps4 aldığımda kolu sana vericem sözüm söz oke.

bana 3.part firmaların yukardaki resimkdei gibi bi gamepad al sözüm söz game i poşedinden bile açmadan sana yollıcam.
  • PowerA firmasının PS3 için XBOX360 gamepad tasarımına sahip birçok gamepad'i var. Bir modeli hala elimde mevcut olarak durmakta ama orjinal XBOX360 kontrollerinin yerini tutmuyordu tabiki ama güzel bir alternatifti zamanına göre.

Şuan bir çevirici vasıtasıyla PS3'de kablolu XBOX360 kontrollerini kullanabiliyorum. Birebir XBOX360 oyunu gibi tüm foksiyonları çalışır vaziyette oyunları oynamaktayım. Demek ki olay ara aparatta bitiyor. Firmaların birbirine destek vermemesi hikaye.
  • Bu family access olayını burada okuduktan sonra biraz araştırdım. Xbox One günlerdir eleştiriliyor ama galiba bu özellik arada kaynamış çünkü oldukça iyi duruyor.

Konu çok derin. Daha önce paylaşıldıysa ve geriden geliyorsam kusura bakmayın.

Since its announcement, there has been some confusion over the details of sharing your Xbox One game library with up to ten "family members." Mehdi couldn't give comprehensive details, but he did clarify some things.

For one, a family member doesn't have to be a "blood relative," he said, eliminating the extremely unlikely possibility that the Xbox One would include a built-in blood testing kit. For another, they don't have to live in the primary owner's house—I could name a friend that lives 3,000 miles away as one of my "family members" Mehdi said.

You'll be able to link other Xbox Live accounts as having shared access to your library when you first set up a system and will also be able to add them later on (though specific details of how you manage these relationships is still not being discussed). The only limitation, it seems, is that only one person can be playing the shared copy of a single game at any given time. All in all, this does sound like a pretty convenient feature that's more workable than simply passing discs around amongst friends who are actually in your area.

Kısaca: İsmi "family" ama kan bağı kontrolü tabii ki yapılmayacak. Ayrıca "Aynı internet hattına bağlı olmanıza da gerek yok" diyor. "Çünkü 3000 mil uzaklıkta birisi de pek tabii sizin aile üyeniz olabilir" demiş.

Aile üyeleri, ilk kurulumda tanıtılabileceği gibi sonradan da eklenebilirmiş. Burada tek kısıt aynı anda tek kişinin oynayabiliyor olması ki bu zaten biliniyor.

2 tane Xbox One sahibi yakın arkadaşın olsa, herkes birer oyun alsa ve paylaşsa, bir oyunu kendi fiyatının 3'te 1'ine oynamış oluyorsun ki burada da konuşulduğu gibi, oyunların çoğu Single Player Campaign odaklı. Sürekli online oynanan, bu şekilde keyif alınan oyunlar ise zaten genelde satışa çıktığı ilk gün, sıfır olarak temin ediliyor.

Biraz umutlandım Xbox One adına. Ama şu çıkış tarihi de doğru düzgün belirtilseydi iyiydi.

• PS4 ile Xbox One arasında donanımsal olarak neredeyse uçurum var.

Ayrıca GameSpot sitesinin Twitter üzerinden yaptığı oylamada PS4 ezici bir üstünlük kurmuş durumda

• quote:

ya kardeş ben ps4 aldığımda kolu sana vericem sözüm söz oke.

bana 3.part firmaların yukardaki resimkdei gibi bi gamepad al sözüm söz game i poşedinden bile açmadan sana yollıcam.

İşte ben buna önyargı derim, kullanmadığın, görmediğin bir şey hakkında böyle kunuşmanın açılımı bu. Ben PS3 kolunu hiç sevmiyorum çünkü oynayamadım, çok kötü olmasa da fazlasıyla çağ dışı özellikle kullandığım Xbox ve Xbox 360 gamepadine göre. Ama PS4 gamepadi tamamen yeniden tasarlandı, bu Playstation tarihinde ilk kez oluyor, baya inceledim videolardan kullananların da yorumları Xbox gamepadin'den bir farkı olmadığı yönünde, daha büyük, daha ağır, analoglar daha aşağıda ve birbirinden daha mesafeli, tetik tuşları bile Xbox kolundan kopyalanmış. Ben kullanmadan önyargılı davranmamak lazım diyorum bu kadar. Buraya ayrıntılı resim ve video koyardım ama kirlilik olur. Kendin bir ara araştr. Ama şunu bil PS3 ve PS4 kolu arasında nesil farkı var, aynı kol diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamış değilim.

Ayrıca adresi pm atarım bir ara yollarsan kolu çok makbule geçer şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• quote:

iyi forumlar sana.

Hocam bu arada bu resmi çeken eleman fuarda hem Ps4'ün hem de Xbox One'ın gamepadini deneme fırsatı bulmuş ve her ikisinin de çok iyi hissettirdiğini söylemiş. Eğer Ps4'teki sol analog, Xbox One'daki gibi üstte bulunsaydı çok daha iyi olurdu demiş. Aynı şekilde bu adam yeni gamepadleri denemeden önce Xbox 360'ın gamepadini çok sevdiğini, Ps3'ünkünden de nefret ettiğini de söylemiş. Galiba sende şu an öyle düşünüyorsun, o açıdan gamepad konusunda yeni nesilde problem yaşayacağını sanmam. En kötü resimdeki türden Xbox gamepadine benzer bir tane alırsın olay çözüme kavuşur.

Adamın tam olarak yazdığı;

quote:

Power A (and other companies) make multiple versions of this, including wireless. Yes, they're not super high quality, but they do the job. HOWEVER, I hated the PS3 controller and loved the 360 controller, and after playing both of the new ones in the last 24 hours, I can say they both feel great. If they'd switch the left stick on the PS4 controller to the Xbox location, I'd love it.

• quote:

quote:

iyi forumlar sana.

Hocam bu arada bu resmi çeken eleman fuarda hem Ps4'ün hem de Xbox One'ın gamepadini deneme fırsatı bulmuş ve her ikisinin de çok iyi hissettirdiğini söylemiş. Eğer Ps4'teki sol analog, Xbox One'daki gibi üstte bulunsaydı çok daha iyi olurdu demiş. Aynı şekilde bu adam yeni gamepadleri denemeden önce Xbox 360'ın gamepadini çok sevdiğini, Ps3'ünkünden de nefret ettiğini de söylemiş. Galiba sende şu an öyle düşünüyorsun, o açıdan gamepad konusunda yeni nesilde problem yaşayacağını sanmam. En kötü resimdeki türden Xbox gamepadine benzer bir tane alırsın olay çözüme kavuşur.

quote:

Power A (and other companies) make multiple versions of this, including wireless. Yes, they're not super high quality, but they do the job. HOWEVER, I hated the PS3 controller and loved the 360 controller, and after playing both of the new ones in the last 24 hours, I can say they both feel great. If they'd switch the left stick on the PS4 controller to the Xbox location, I'd love it.

admad demiş işte hocam sol analog yukarda olsaydı iyi olurdu diye.

dediğin gibi alternatif alıcam.isteyen olursada değişiriz.

• quote:

quote:

ya kardeş ben ps4 aldığımda kolu sana vericem sözüm söz oke.

İşte ben buna önyargı derim, kullanmadığın, görmediğin bir şey hakkında böyle kunuşmanın açılımı bu. Ben PS3 kolunu hiç sevmiyorum çünkü oynayamadım, çok kötü olmasa da fazlasıyla çağ dışı özellikle kullandığım Xbox ve Xbox 360 gamepadine göre. Ama PS4 gamepadi tamamen yeniden tasarlandı, bu Playstation tarihinde ilk kez oluyor, baya inceledim videolardan kullananların da yorumları Xbox gamepadin'den bir farkı olmadığı yönünde, daha büyük, daha ağır, analoglar daha aşağıda ve birbirinden daha mesafeli, tetik tuşları bile Xbox kolundan kopyalanmış. Ben kullanmadan önyargılı davranmamak lazım diyorum bu kadar. Buraya ayrıntılı resim ve video koyardım ama kirlilik olur. Kendin bir ara araştr. Ama şunu bil PS3 ve PS4 kolu arasında nesil farkı var, aynı kol diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamış değilim.

Ayrıca adresi pm atarım bir ara yollarsan kolu çok makbule geçer şimdiden çok teşekkür ediyorum.

acayip güldürdün beni hocam saolasın akşam akşam.

sen ps4 kolunu kullandınmıda bu kadar ön yargılısın ?

ya bişi demiyorum iyi forumlar diliyorum sana.

bye bye

• quote:

quote:

iyi forumlar sana.

quote:

Ben şundan adım gibi eminim. Herifler bu konuda gerçekten gurur yaptılar. Sol analogu yukarı aldıkları anda xbox a büyük bir konuda yenildiklerinin belgesi olacak ve bunu biliyorlar. Bunu sadece onlar değil herkes biliyor. Ama işte minareyi çalan kılıfını da hazırlar misali herkes bir şekilde kılıf bulmaya çalışıyor. Özellikle aşırı fanlar.

İkisini de oldukça uzun süreler oynayan biri olarak emin olun xbox 360 kolu YAPILMIŞ EN İYİ GAMEPAD'dir. Daha bunun üzerine de kimse hiç bir şey diyemez.

Oyunla uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin eline 2 şer saatlik sürelerle bu kolları denetin. Ps koluyla oynarken Sol elinin baş parmağının ağrıdığını söyleyecektir. ve zaten 1 saat sonunda bir süre bırakmak isteyecektir. Konunun oval hatlarla, ele tam oturmasıyla ilgisi yok aslında. Gamepad de en büyük konu o sol analogu hala yukarı çekmemeleri.

• Konuşma şekline bak. Yemin ediyorum her seferinde pişman oluyorum şu tartışmalara girdiğimde. Adam bana önyargılı diyor ben daha ne diyim, biri şu yazılan mesajları okusa kimin önyargılı olduğunu anlar herhalde. Kim ne istiyorsa yapsın ben bir daha kimseyle tartışmam biraz terbiye lazım insanlara önce sonra yorum yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Love

PowerA firmasının PS3 için XBOX360 gamepad tasarımına sahip birçok gamepad'i var. Bir modeli hala elimde mevcut olarak durmakta ama orjinal XBOX360 kontrollerinin yerini tutmuyordu tabiki ama güzel bir alternatifti zamanına göre.

Şuan bir çevirici vasıtasıyla PS3'de kablolu XBOX360 kontrollerini kullanabiliyorum. Birebir XBOX360 oyunu gibi tüm foksiyonları çalışır vaziyette oyunları oynamaktayım. Demek ki olay ara aparatta bitiyor. Firmaların birbirine destek vermemesi hikaye.

Hocam bu bahsettiğiniz çeviriciyi nereden buldunuz acaba? Ben sırf controller yüzünden PS3 almayı bile düşünmedim. Ama bahsettiğiniz gibi PS3'te Xbox controller ile oynayabiliyorsak bu yaz PS3 almayı düşünebilirim. Kaçırdığımız bir sürü ex. oyunu da oynayabilirim geç de olsa.

Bir de 10 yıllık Xbox kullancısı olarak yeni nesilde artık istemeyerek PS tarafına geçeceğim sanırım. Diğer bir çok arkadaş gibi.

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.