Şimdi Ara

Xbox One X vs PS4 Pro: Farkı nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
6.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben one x kullanıyorum halo gears of war özellikle forza horizon serisi ps exclusivelerine göre daha ağır bastığı için ve prodan %40 daha güçlü olduğu için one x i seçtim. Fakat türkiyede şu gerçek ki arkadaşların ile konsol oynamak istiyorsan playstation da bu daha muhtemeldir. Türkiyede xbox kullanan sayısı az bu hem arkadaşla oynama kısmında ve ikinci el oyun satın almada problem oluyor. One x in yanına ps exclerini denemek ve arkadaşlarımla da online girmek için ps alacağım fakat sizin mesajınızdan sonra pro gereksiz bir harcama mı olur slim mi almalıyım diye düşündüm sizinde fikirlerinizi almak istedim

Konu sahibine de kısaca şunu söyleyebilirim çocuğunuz gamepassden inanılmaz derece de faydalanacak oyun sıkıntısı olmayacak 6 aylık 87 tl kampanyası olmuştu gamepass için bugün bitti sanırım yine kampanyalar olur. Kampanya olduğunda üst üste alabiliyorsunuz yani 6,12,18aylık gibi. Size de yukarıda bahsettiğim gibi xbox exclusiveleri daha ilgi çekici geliyor ve yukarıdaki xboxun dezavantajları sizin için önemsiz ise xbox daha mantıklı bir seçenek gibi duruyor tabi karar sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SarbiReyiz

iki konsolda var zaten bende dostum. gold üyelik şimdi internetten baktım 12 aylık 439 lira görünüyor. Sen yıllık 60 tl diyorsun görsem hemen alıcamda 439 lira yazıyor sitesinde

bu arada 1 tllik 1 aylık gamepassi aldım diğeri hala 12 aylık 439 lira.
    Aynen bende simdi baktım indirimler bitmiş ikisindede

• Bu sene crackdown 3 ve gears of war 5 önce gamepass a gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: HLLBN

Ben de ikisini de kullandım. Playstation oyun olarak açık ara önde.
    Bom boş yorum
  • 4k ve 60 fps takıntın yoksa , benim için oyun önemli diyorsan ;
    2. el xbox one s ve ikinci el ps4 tüm dertlerini çözer.İkisini biraz araştırıp 2000 TL civarına alırsın.

Ps4 : Harika exc oyunlar
    Xbox : Güzel exc oyunlar + ea access + gamepass

Ucuz oyun çok önemli diyorsan da gamepass ve ea access sayesinde xbox one s tek seçenek olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 5 Ocak 2019; 23:57:15 >
  • PS4 Pro (Exclusive oyunlar için) alıp yanına 4000 TLlik bir gaming PC topla. O kadar bütçem yok diyorsan sadece gaming PC topla.

Microsoft artik Xbox'a exclusive yerine oyunlari cross-platform olarak cikarmayı tercih ediyor. Yani oyunlar hem PC hem de Xbox'a cikiyor. (Forza Horizon 4, Crackdown 3, etc.). Xbox One X ne kadar güclü olursa olsun, 100$lık GTX970'li bir PC bile daha iyi performans verir.
  • Bekle ikisinide alma bu sene sonuna doğru büyük ihtimal ps5 çıkış yapar onu alırsın bidaha pro yu satmaya uğraşmazsın, gerçi fiyatıda sağlam olur 5000₺ felan bekliyorum ben. Bu arada exclusive diyip geçmemek lazım cidden çoğu sağlam oyunlar ve konsol aldıran ödül alan oyunlar sony nin. Bende normal ps4 ü satıp pro ya geçenlerdenim ciddi anlamda görsellik ve akıcılık kalitesi artıyo. Ama playstation türkiye nin fiyat politikası full çakallık mesela pes 19 ön sipariş fiyatı ilk 180₺ di sonra tr süper ligi ekleneceği belli olunca fiyatı 260₺ ye çıktı gibi, x box one da ise hiç değişmemişti hatta 150₺ di döviz yüzünden olmuş olsaydı microsoft da fiyatını yükseltirdi pes in

• quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

PS4 Pro (Exclusive oyunlar için) alıp yanına 4000 TLlik bir gaming PC topla. O kadar bütçem yok diyorsan sadece gaming PC topla.

Microsoft artik Xbox'a exclusive yerine oyunlari cross-platform olarak cikarmayı tercih ediyor. Yani oyunlar hem PC hem de Xbox'a cikiyor. (Forza Horizon 4, Crackdown 3, etc.). Xbox One X ne kadar güclü olursa olsun, 100$lık GTX970'li bir PC bile daha iyi performans verir.
    Öne x ayarında bir pc toplaman en 5000 tl sadece ekran kartıyla oyun oynanıyor mu ? Ayrıca grafik gücü 1050 ti ve ustu öne x de onu geçtim pc de oyun oynamak bastan ofsayt zaten 10 -18 yas arasında belki oynarsın . Ps öne a kadar pc de oyun oynadım ancak 99 yılından itibaren oyun için pc nin basina gecmedim hep konsol . Birkaç ufak deneme yapıyım dedim . Boyun fıtığı , eklem romatizma ve iltihaplanması , kas ağrıları . Sağlığını ciddi bozuyor artı gozluk takmak zorunda kalırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classlord -- 6 Ocak 2019; 10:27:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wither

4k ve 60 fps takıntın yoksa , benim için oyun önemli diyorsan ;
    2. el xbox one s ve ikinci el ps4 tüm dertlerini çözer.İkisini biraz araştırıp 2000 TL civarına alırsın.

Ps4 : Harika exc oyunlar
    Xbox : Güzel exc oyunlar + ea access + gamepass

Ucuz oyun çok önemli diyorsan da gamepass ve ea access sayesinde xbox one s tek seçenek olur.
    Hepsini kullandım bütçeyi biraz daha zorlayarak one x veya pro almak çok daha mantıklı akıcılık ve grafik anlamında ciddi fark var özellikle one x 4k tv var ise mutlaka alınmalı . Tartışmasız ama 1080 p varsa pro veya one X olabilir , pro alirsan oyunlar pahalı one X alirsan oyunlar ucuz

• 4k tv varsa tecrubelerine gore one x 1080 televizyon varsa ps4 pro sahsen uncharted ve last of us tomb raider serilerini oynamak icin can atiyorum kuduruyorumm işe girip alicam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • örneğin bu yıl çıkmış muhteşem sony exclusive'lerini xbox'da oynayamazsın.

bundan sonraki yıllarda çıkacak olan exclusive oyunları da oynayamazsın.

geçmişte çıkmış olan muhteşem exclusive'leri de oynayamazsın.

bilgisayarın varsa xbox almak için en ufak bir sebebin yok.

bilgisayarın yoksa ps4'te xbox'a göre milyar kat daha kaliteli oyunlar oynarsın.

amacı "oyun oynamak" olan biri için seçenek yok. işin içine pc girmiyorsa, 2 konsol arasında kalındıysa tek seçenek var o da playstation 4.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 6 Ocak 2019; 12:10:51 >
  • quote:

PS4 Pro (Exclusive oyunlar için) alıp yanına 4000 TLlik bir gaming PC topla. O kadar bütçem yok diyorsan sadece gaming PC topla.

GTX 970'li PC nasıl daha iyi performans verir anlamadım. One X 4K 60 FPS Battlefield 5 oynatıyor 2500 liraya. Benim 6700K-GTX 1070li kasa bunu 4K 60 FPS oynatamazdı. Hele GTX 970 gibi bir kartın hiç şansı yok.

Xbox One X vs PS4 Pro: Farkı nedir?

• Konu sahibi xbox one x almaya karar vermiş dağılabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkeze çok teşekkür ederim zaman ayırıp tecrübe ve bilgilerini paylaştığınız için , benim kırıtellerime göre xbox daha doğru tercih gözüküyor bahsetmiş olduğuz Exclusive oyunlar benim için bir önemi yok 5 yaşındaki oğlum ile tamamen zaman geçirmek amaçlı alıyorum konsolu
  • Eğer amaç sadece exc. oyunlarsa Pro gereksiz masraf. Bunu şunun için söylüyorum grafiksel anlamda exc. oyunlar iki cihazdada güzel ek masraf yapmaya değmiyor, o yüzden paranız cebinizde kalsın. Zaten multiplatform oyunları için bu saaten sonra adres belli One X, o tartışmaya kapalı bi konu.
  • quote:

100$lık GTX970'li bir PC bile daha iyi performans verir ?

• Birisi 4K diğeri 2K oyun konsoludur en temel fark bu .Bunun yanı sıra Xbox One X çok daha sessiz ve serin çalışır,Ps4 Pro gibi traktör sesi çıkarmaz oyun oynarken veya indirme yaparken.Xbox Kolu bir çok kişiye göre çok daha ergonomik Dualshock 4'ten(bana görede öyle). Game Pass,Ea Access sistemi ve zırt pırt çökmeyen serviside ayrı bir artısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Ocak 2019; 13:54:28 >
  • quote:

Siz GTX970'i GTX1070'e eşdeğer bir kart falan sanıyorsunuz sanırım. GTX970 dediğiniz kart GTX1060dan ve RX570den daha güçsüz bir karttır. Xbox One X RX580'e benzer hatta bir çok oyunda daha iyi bir performans sergiliyor ve parasının hakkını fazlasıyla veren bir cihaz.One X oyunlarda imzanızdaki sistemden çok daha iyi performans vermekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Ocak 2019; 13:49:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: classlord

Hepsini kullandım bütçeyi biraz daha zorlayarak one x veya pro almak çok daha mantıklı akıcılık ve grafik anlamında ciddi fark var özellikle one x 4k tv var ise mutlaka alınmalı . Tartışmasız ama 1080 p varsa pro veya one X olabilir , pro alirsan oyunlar pahalı one X alirsan oyunlar ucuz

Alıntıları Göster
    Demek öyle dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Ocak 2019; 14:14:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.