Şimdi Ara

Xbox One P1-P2 Hesap nasıl ayrılıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
3
Favori
6.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    P1 ve P2 hesap nasıl alınıyor, alınan hesap nasıl P1 ve P2 diye ayrılıyor?
    Bir oyunun bu iki P1 ve P2 hali ayrı ayrı mı şifrelere sahip oluyor?
    Bu hesap takas kardeşlik olayında yeniyim ondan soruyorum kusura bakmayın önceden açıklandıysa, şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiryaki1 -- 15 Şubat 2017; 22:42:47 >

• Yok hocam önceden açıklamadık seni de bekledik açıklamak için, kardeşlik konusunu anlamak konusunun ilk mesajında bütün hepsi detaylı yazıyor ordan bütün soru işaretlerini giderebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/xbox-kardeslik-mevzusunu-anlamak--116336543

Buraya bakıp rahatlılkla analayabilirsiniz. Birçok kişi de aklındaki soruları sormuş.
  • Şimdi arkadaş yeni xbox aldı. bende de var xbox.

Anladığım kadarı ile kimin hesabı o cihazda giriş xboxı yapıldı ise p1 o olmuş oluyor.

bu p1'de gold, gamepass, sahip olunnan tüm oyunlar var şimdi. Bu makineye herhangi bir hesapla giriş yapınca tüm bu giriş xbox'ına kayıtlı herşeyi o yeni hesapla oynayabiliyor olmamız lazım.
    https://beta.support.xbox.com/help/hardware-network/console/my-home-xbox

burada da bunu söylüyor.

Lakin biz arkadaşımla şimdi bu işi yaptık. onda bedava gold var diye tam da benim gold üyelik dün bitince onun hesabıyla giriş yaptım ve makinemde giriş xbox'ı olarak onu ayarladım. sonra kendi hesabıma geçiş yaptım hesap değiştirden. Onun hiçbir oyununu vs göremedim. Online da oynayamadım yüklü oyunlarımı vs. bende ea acess var şu an. fifa19 oynuyorum. yok online açmadı.

ne yanlış yapıyor olabiliriz. 2 saate yakın uğraştık olmadı da olmadı. onun hesabı seçersem herşeyi açıyorum ama benim kayıtlarım yok tabi. fifada kadrom şu bu siliniyor. aynı anda o zaten giremiyor tabi o zaman.

Bir arkadaşım okur cevaplarsa büyük sıkıntıdan kurtaracak bizi :) ben de kendim yeni hesap açıp ondan gold ultimate yapayım diyordum. bu şekilde olunca yapmadım.

• hiickimse kullanıcısına yanıt
    Yanlış yapılan bir şey yok gibi görünüyor. Arkadaşınızın hesabını options>personalization>home xbox kısmından home xbox olarak işaretlemeniz yeterli olmalı.
  • TRojka kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap İçin teşekkürler. Tam da öyle yaptım ama kendi hesabıma geçiş yapınca kullanamadım gold vb gibi hiçbir özelliği. Sistemle ücretsiz verilen gold hesabı kullandığı İçin mi diye düşünüyorum . Bir de tüm hesaplardan çıkış yapıp sonra giriş yaparak yapmadım. Ekledim hesabı ve sonra home Xbox yaptım vs. Bu benim yeni hesap açıp gold + ultimate almam konusunda da beni korkuttu tabi. Nasıl ne yapmak lazım bir çözüm bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiickimse

Öncelikle cevap İçin teşekkürler. Tam da öyle yaptım ama kendi hesabıma geçiş yapınca kullanamadım gold vb gibi hiçbir özelliği. Sistemle ücretsiz verilen gold hesabı kullandığı İçin mi diye düşünüyorum . Bir de tüm hesaplardan çıkış yapıp sonra giriş yaparak yapmadım. Ekledim hesabı ve sonra home Xbox yaptım vs. Bu benim yeni hesap açıp gold + ultimate almam konusunda da beni korkuttu tabi. Nasıl ne yapmak lazım bir çözüm bulamadım
    Arkadaşının Home Xbox olacak senin değil !
  • P1 hesap ile alınan oyunu cihazına indirdin artık mailine girmeden de oynarsın, p2 paylasican diyelim, arkadaşına mail şifreni verdin arkadaşın cihaza senin hesap şifreyi ekler oyunu indirir lakin ne zaman oyna Mak isterse profilinden oturum acicak ve internete bağlı olucak,sonra kendi hesabından oynar..lakin sen oturum arkadaşının cihazından başka yere oturum açıldı diye uyarı verir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wtb P1 black desert

• Merhaba,
    P1-P2 ile ilgili anlayamadığım bir durum var.
    P1 ile ilgili şöyle bir bilgi var;
    Player1 - Hesap açıp oyunu satın alır,konsolda bu hesaba girer digital oyunu indirir ve bu hesabı konsolunda My Home Xbox olarak işaretler. Bundan sonra istediği hesaptan girip oyunu oynar ve diğer hesabı isterse konsolundan kaldırabilir.
    Şimdi ben P1 oyun satın aldığımda bunu illa kendi konsolumda girip giriş xbox’um yapmak zorundayım ama akabinde(oyunu yükledikten sonra) bu P1’i silebilirim(kaldırmak ile aynı sanırım)
    Aklıma yatmayan durum ise şu madem bu oyunun bulunduğu hesaba ilintili ise ben bu hesabı konsoldan sildiğimde kendi hesabımdan oynamama nasıl müsade ediyor?
    Ayrıca P1 ile P2 kullanıcılarının birbirlerini bilmesi gerekiyor mu?
    Yani satış yapılırken açıklamada genelde P1/P2 forumdan’dır diye ek bilgi yazıyorlar.
    Bu iki soruyu çöemedim bir türlü.
    Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Geçen gün P1 olarak aldığım bir oyunu yükledim akabinde gerçek hesabımı giriş xbox’um yapıp satın aldığım hesabı da konsoldan kaldırdım(tanımda olduğu gibi)
    Ama bu sefer de oyunu açmadı ve sonra tekrar o hesap ile giriş yaptım ve açtı.
    Ya tanımda bir hata var ya da ben hatalı yorumlamışım.
    O zaman P1 diye aldığım aslında P2 mi olmuş oluyor acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.