Şimdi Ara

Xbox one harici medyada kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim yaşadığım sıkıntı, Xbox one konsolum harici medyayı görüyor medya oynatıcı veya diğer medya oynatıcı programlarından açmak istediğim film, resim, video veya müzik dosyasını açmak istediğimde Xbox one kendini kapatıyor, tekrar açılma falanda yapmıyor.
    3 ayrı uygulama denedim hepsinde aynı sorunla karşılaştım, acaba sorun benim 1 tb lık harici belleğimde mi. Yoksa xbox one a gelen son güncelleme ile mi alakalı. Çünkü son güncellemeden sonra bu olay yaşanmaya başladı. Ve Harici belleği bilgisayar veya televizyona bağladığımda onlar görüyor ve dosyaları açıyor.
    Bilgisi olan veya aynı sorunla karşılaşan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar yok mu aynı sorun ile karşılaşan veya bir çözüm yolu bilen.
    Lütfen yardım edin sinirim bozuluyor.
  • Up up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun hala devam etmekte microsoft türkiye ile görüştüm adamlar araştırma geliştirme mühendislerine kadar gönderdi. Gelen cevap "biz sorununuzu çözemedik forumlarda aynı sorun ile karşılaşanlar var ise araştırıp çözümü bulmanızdır." Microsoft bile çözemedi arkadaşlar lütfen yardım edin. ingilizce de yeterli seviyede olmadığı için yabancı forumlarda arama yapamıyorum.
  • Öncelikle Xbox'ın harici diski formatlaması gerekiyor. Aynı formatla hem Xbox hem bilgisayarda/televizyonda harici diski kullanamazsın.

Ek olarak harici diski bağladığın anda mı Xbox kapanıyor yoksa üçüncü parti uygulamaları açtığın zaman mı?
  • Xbox a gelen son güncellemeden önce Samsung Usb 3.0 1TB lik harici diskim ile film, müzik ve resimleri görüntüleye biliyordum. bilgisayar ve tv den de görüntüleye biliyordum.
    Xbox ın uygulaması olan Medya oynatıcı ve diğer medya oynatıcı uygulamalarda aynı sorun ile karşılaşıyorum, uygulama ile harici disk i görüyor, içerisindeki klasörüde görüyor, fakat klasör içerisine girdiğimde yani klasör içerisinde .mkv, .avi, vb dosyaları tıklayamıyorum bile klasöre girdiğim anda xbox kapanıyor restart gibi de değil, ben açmadığım sürece açılmıyor da.
  • HajHaj kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi veriyorsun, içinde video ve foto olan her harici hdd'i XO da biçimlendirmeden direk görüntüleyebilirsin. Senin dediğin hdd'i biçimlendirme işlemi oyunlar için gerekiyor sadece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefa_kaya kullanıcısına yanıt
    Başka hdd de deneyiniz sorun xbox dan kaynaklı değil.

• Başka hdd denedim yalnız o 3.0 değildi ve aynı sorunu ondada yaptı, birde benim hdd pc ve tv de sorunsuz açılıyor.
    Hdd formati NTFS mi?

• Şu an işteyim eve geçince hemen bakacağım, peki formatın ne olması gerekiyor, NTFS, FAT, FAT32 vs?
    NTFS olması lazım. Birde hdd'i başka usb porta takıp dene son olarak konsolun internet bağlantısını kes ve oyle dene tüm bunlar olmazsa oynatacağın şey her neyse doğrulama aşamasını geçemiyordur yani xbox oynatacağın korsan içeriği algılıyor ve engelliyor olabilir.

• Dediğiniz gibi dosya sistemi NTFS. Oynatacağım dosyaların uzantıları çoğunlukla MKV ve AVI. Xbox One ın farklı portlarına takıp denedim arka 2 port ta usb yi okuyor zaten yandaki port okumuyor onuda anlamadım. interneti kesip okutma işlemini akşam deneyeceğim. başka tavsiyeleriniz var ise yazarsanız sevinirim. hepsini denerim.

Hocam interneti kesip denedim, farklı media oynatıcı uygulamaları ile de denedim, sonuç aynı yine kendini kapatıyor.
    Önerebileceğiniz başka çözüm yöntemleri varsa önermenizi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa_kaya -- 29 Aralık 2016; 10:45:0 >
  • Arkadaşlar sorun hala devam etmekte sizlerden yardım bekliyorum.
    Aynı zamanda Xbox One sahibi olan arkadaşlardan ricam, benim yaşadığım sorunu deneyip aynı sorun var mı yok mu yazmalarıdır.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa_kaya -- 3 Ocak 2017; 15:47:21 >
  • Xbox One sahibi arkadaşlar aynı sorun sizde de var mı yok mu deneyim buraya yazabilir misiniz?
  • Arkadaşlar bu sorun hale çözülmedi var mı önerisi olan veya kendi xbox one cihazında deneyip burada bilgi paylaşacak kimse.
  • ben hiç denemedim.başka kaynaktan izliyorum filmleri.500gb harici hdd var.akşam unutmazsam denerim.
  • Merhaba,

Deneme fırsatınız oldu mu acaba bir cevap yazmadınız.@sarpcore
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa_kaya

Merhaba,

Deneme fırsatınız oldu mu acaba bir cevap yazmadınız.@sarpcore

evet dün akşam bakabildim.harici 500gb hdd içersinde müzik film ve resimler var.hepsini tek tek denedim.hiç bir sıkıntı yok.hepsini oynattı.
  • Bu güncellemede sorun yok bende taktım oyunları silmeden factory reset atsanız çözülür mü acaba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.