Şimdi Ara

Xbox'ı İki Ekrana Bağlamak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Xbox'ı aldığımdan beri çeşitli kombinasyonlarla çeşitli şekillere girdim ama bu noktada takıldım ve internette de tatmin edici bir sonuç bulamadım. Ben Xbox'ın HDMI çıkışından iki farklı kablo uzatıp birini TV'ye birini monitöre bağlamak istiyorum. Böylece evde TV izlenmiyorken TV'den, evde TV izleniyorken monitörden oynayabileceğim.

Sürekli Xbox'ın arkasına geçip kablo çıkar tak yapmak istemiyorum. HDMI çoğaltıcı ile bunu yapabileceğimi düşünüyordum ancak çoğaltıcılar birden fazla input'u tek output'a bağlıyor. Benim istediğim tek input'u birden fazla output'a bağlamak. Aynı HDMI çoğaltıcılar gibi ancak söylediğim şekilde bir aparat var mıdır? Veya başka şekilde istediğimi elde edebilir miyim?

• Hocam bu işini görecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lastday4u

Hocam bu işini görecektir

Teşekkürler, aynen istediğim şey bu. Peki Türkiye'de nerede bulabileceğim konusunda bir fikriniz var mı? Buldum başka markalardan birkaç tane ama onlarda switch yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elazulreal -- 9 Haziran 2013; 19:18:55 >

• Hocam valla keine Ahnung :( bilmiyorum Türkiye'de yaşayan arkadaslara sorarsan iyi olur saygılar...

• quote:

Hocam valla keine Ahnung :( bilmiyorum Türkiye'de yaşayan arkadaslara sorarsan iyi olur saygılar...

Tamamdır, yine de çok teşekkürler. En azından istediğim gibi bir şey olduğunu öğrendim.

http://www.s-link.com.tr/urunler/s-link-hd-722p-2li-hdmi-coklayici-uwmzx/#teknikozellikler

Şu var sanırım şimdilik bulabildiğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elazulreal

quote:

Hocam valla keine Ahnung :( bilmiyorum Türkiye'de yaşayan arkadaslara sorarsan iyi olur saygılar...

Tamamdır, yine de çok teşekkürler. En azından istediğim gibi bir şey olduğunu öğrendim.

http://www.s-link.com.tr/urunler/s-link-hd-722p-2li-hdmi-coklayici-uwmzx/#teknikozellikler

Bu zaten hocam işleyiş aynı, fiyatı nedir orda bu aparatın ?

• quote:

quote:

quote:

Bu zaten hocam işleyiş aynı, fiyatı nedir orda bu aparatın ?

80-90 TL civarlarında.

• 30 € da sana gönderdiğim cihazın fiyatı pek fark yokmuş hocam...

• quote:

30 € da sana gönderdiğim cihazın fiyatı pek fark yokmuş hocam...

İyi o zaman ya alayım ben bunu, çok teşekkür ederim yardımların için.
  • elazulreal kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam ne demek! olurda bulamazsan temmuzda geliyorum gelirken getiririm diye sordum fiyati neyseki varmis iyi oyunlar hocam saygilar
  • O yukarıdaki parçanın aynısını Kadıköy'de görmüştüm. Fiyatını sormamla dükkandan çıkmam bir oldu.
  • quote:

biraderim o cıngıl işe yarıyorsa bi zahmet banada bildirirmisin ?

ayrıca bende 2 lcd tv ye bağlamayı düşünüyordum bi aralar...

şimdi bu cıngıl görüntüyü iki tvye aktaracaksa , hangi oyunda 2 tvye bağlayıp bu çoklayıcıyı kullanabilirim ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 9 Haziran 2013; 20:01:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Love

O yukarıdaki parçanın aynısını Kadıköy'de görmüştüm. Fiyatını sormamla dükkandan çıkmam bir oldu.

gecen senelerde 300 tl falandı sanırım fiyatı.. o zamanlar için lükstü tabi.. ama şimdi daha bi alınır durumda.. ama alıpta nerelerde kullanılabilirki bu ürün ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

quote:

Orijinalden alıntı: Only Love

O yukarıdaki parçanın aynısını Kadıköy'de görmüştüm. Fiyatını sormamla dükkandan çıkmam bir oldu.

gecen senelerde 300 tl falandı sanırım fiyatı.. o zamanlar için lükstü tabi.. ama şimdi daha bi alınır durumda.. ama alıpta nerelerde kullanılabilirki bu ürün ??

Esnafın zihniyeti değişmedikten sonra pek ucuz birşey bulunmuyor malesef. Nasıl yolsak hesapları devamlı.
  • quote:

quote:

biraderim o cıngıl işe yarıyorsa bi zahmet banada bildirirmisin ?

ayrıca bende 2 lcd tv ye bağlamayı düşünüyordum bi aralar...

şimdi bu cıngıl görüntüyü iki tvye aktaracaksa , hangi oyunda 2 tvye bağlayıp bu çoklayıcıyı kullanabilirim ??

Henüz almadım, aldığımda bildiririm.

Yalnız sorunuzu tam anlamadım. Eşzamanlı olarak mı çalışacak bu iki TV? Eğer öyle ise aynı görüntü mü iki ekranda olacak yoksa yanyana getirip daha geniş çözünürlük mü olacak? Gerçi sorular buysa cevabı yok bende malesef.

• Ürünü aldım, 2 portlusu yoktu 4 portlu aldım mecburen. Verdiğim para biraz üzdü ama sürekli kablo değiştirme derdinden kurtuldum. İşe yarıyor kısacası.
    hayırlı olsun biraderim
    şimdi ekrandaki görüntümü genişledi?
    yoksa ,görüntüyü ,2 tvde aynı olarakmı alıyorsun ??
    2 tane 22 inç tvden 44 inç görüntü alınıyormu??
    birde hangi oyunda çok işe yaradı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 18 Haziran 2013; 18:20:50 >
  • quote:

hayırlı olsun biraderim
    şimdi ekrandaki görüntümü genişledi?
    yoksa ,görüntüyü ,2 tvde aynı olarakmı alıyorsun ??
    2 tane 22 inç tvden 44 inç görüntü alınıyormu??
    birde hangi oyunda çok işe yaradı ??

Geç cevabım için kusura bakma, girme şansım olmadı bir süredir.

Teşekkür ederim,
    Aynı görüntüyü iki ekranda da eşzamanlı olarak alıyorum. Yani yanyana getirsem çözünürlüğün artması söz konusu değil.
    Hangi oyunda işe yaradığı sorusu da sanırım geçersiz kalıyor bu cevabın üzerine. Sonuçta oyuna etki edecek bir şey yok :)

Onun için Bir aparat gerekli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.