Şimdi Ara

Xbox'a büyük hdd takıp mp3 ve klip izlemek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Salondaki tv ve receiver'a bağlayabileceğim bir oyun konsolu almayı düşünüyorum. Amacım oyun oynamanın yanında pc'mde bulunan tüm medya dosyalarına (mp3, divx-wmv-mpeg formatlı klip, resim) salondan da ulaşabilmek. DVD player'dan DVD'ye kaydedilmiş mp3'leri dinlemek pek kullanışlı olmuyor, bir DVD'de çok fazla mp3 olabildiğinden parçalara ulaşım pek pratik değil. Bu nedenle salonda kullanacağım Xbox'a büyükçe bir hdd takıp, pc'deki tüm arşivi buna kopyalayıp Xbox aracılığı ile bu dosyaları izleyip dinleyebilir miyim? Daha önce hiç konsol kullanmadığımdan konsolların arayüzleri nasıldır, bir bilgim yok. Xbox böyle bir kullanıcı arayüzüne sahip mi, yoksa konsollara takılan hdd'ler sadece oyunları hdd'den çalıştırmak amacıyla mı kullanılabiliyor.

• SLM

BENDE HDTV VE XBOX 360 VAR. SENİN DEDİĞİN İŞİ YAPMAK İÇİN 3 GÜN UĞRAŞTIM. VE EN SONUNDA XBOX 360 IN WİRELESS ADAPTÖRÜ OLMADAN PC İLE BAĞLANTISININ YAPILAMADIĞINI ÖĞRENDİM. YANİ XBOX 360 ALIRSAN BİRDE WİRELESS ADAPTÖR ALIP ADSL MODEM ÜSTÜNDEN PC NİN BAHSETTİĞİN TÜM İÇERİĞİNİ XBOX 360 TA KULLANABİLİYORSUN. VE BİRDE WİNDOWS MEDİA CENTER DİYE BİR PROGRAM VAR ONU PC YE İNDİRMEN GEREKİYOR.http://www.xbox.com/ ADRESİNDE AÇIKLAMALARI VAR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: flea

Merhaba,

Salondaki tv ve receiver'a bağlayabileceğim bir oyun konsolu almayı düşünüyorum. Amacım oyun oynamanın yanında pc'mde bulunan tüm medya dosyalarına (mp3, divx-wmv-mpeg formatlı klip, resim) salondan da ulaşabilmek. DVD player'dan DVD'ye kaydedilmiş mp3'leri dinlemek pek kullanışlı olmuyor, bir DVD'de çok fazla mp3 olabildiğinden parçalara ulaşım pek pratik değil. Bu nedenle salonda kullanacağım Xbox'a büyükçe bir hdd takıp, pc'deki tüm arşivi buna kopyalayıp Xbox aracılığı ile bu dosyaları izleyip dinleyebilir miyim? Daha önce hiç konsol kullanmadığımdan konsolların arayüzleri nasıldır, bir bilgim yok. Xbox böyle bir kullanıcı arayüzüne sahip mi, yoksa konsollara takılan hdd'ler sadece oyunları hdd'den çalıştırmak amacıyla mı kullanılabiliyor.

Evet Xbox 1 de bu olay var,HDD ye istediğin video ve mp3 leri atarsın direk "XBMC" programı üzerinden mp3 ve videoları izleyip dinlersin.
    Xbox 360 da da Xbox sı Pc ye baplaman gerekiyor yanlız pc deki dosyaları xbox 360 hdd sine atamıyosun,yani xbox 360 tv ile pc arasında vasıta oluyor okadar...

• XBMC aşmış bi olaymış, bilgi ilgilenenler:
    http://www.xboxmediacenter.com/info_project.htm
    USB Mouse ta takılabiliyormuş.

Herkese yardımlar için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flea -- 3 Mart 2006; 0:03:55 >
  • ya bu tam bi bilgisayar olmuş ya yapınca windows yapıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.