Şimdi Ara

XBOX 360 Slim ve NTSC Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xbox almak için uzun süredir araştırma yapıyorum. Kafama takılan bir kaç soru var, cevaplarsanız sevinirim.

Slim ile Elite'in aralarındaki fark çok mu büyük? Siz hangisini önerirsiniz.

Ayrıca TR'den alacağım konsol PAL mı yoksa NTSC mi? Cihaza FW attırmayı düşünmüyorum. Oyunları orjinal alıp Live'den oynayacağım. Oyunlarda PAL veya NTSC uyumsuzluğu olur mu?

• slim ile elite arasında ki en büyük fark slimde wireless var.elite tede ethernet kablosu takıp bağlanıyorsun.birde slimin kasası daha parlak ve spor bir duruşu var.her ikisinide öneririm.paran varsa slim+kincent paketini almanı öneririm.ben elite kullanıyorum.türkiyenin bölge kodu pal olduğu için konsolunda pal olmalı.sakın ntsc alma.kinectte pal ntsc diye birşey yok bilgin olsun.
  • Orjinal kullanmayı düşünüyorsan kesinlikle Slim almalısın .Evet Türkiye de kiler eğer Avrupa dan getirilmişse bölge kodu PALdır.Bazı oyunlar Region Free olduğundan Pal makinada Ntsc oyunu oynanır.Slim adından anlaşılacağı gibi ince , dahili wi-fi var , 250gb hdd , eski modellere göre çok sessiz, adaptöre ihtiyaç duymadan direkt takılabilir kinect portu var.
    Elite ise 120 gb hddsi var , ve slim e göre hayli dvdden ses geliyor , dahili wi fi yok, kinect için de direk takılabilir portu yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arm the Homeless -- 11 Nisan 2011; 12:16:05 >
  • arcademi elitemi diye sorarsak ? bi ses gelme konusu kafamı kurcaladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedealer

arcademi elitemi diye sorarsak ? bi ses gelme konusu kafamı kurcaladı

Hocam Elit'in Arcade'den farkı siyah olması ve 120 gb hdd ile satılması diye biliyorum sessiz olmasını istiyorsanız Elite alın çünkü Arcade'de hdd olmadığı için oyunları dvd'den oynamak zorunda kalacaksınız o da bir hayli ses yapar Elite'de hdd'ye kurup oynayabilirsiniz yada illa Elite alacaksınız diye birşey yok Arcade alıp sonradan isteğinize göre kaç gb isterseniz hdd takabilirsiniz
  • 300tl ye arcade mi 350 tl ye elitemi almak mantıklı 120gb oldugu icin elite sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedealer

300tl ye arcade mi 350 tl ye elitemi almak mantıklı 120gb oldugu icin elite sanırım

Almışken elite alın hocam fiyatıda uygunmuş
  • Teşekkürler arkadaşlar.

Slim alacağım. Hem 3K için ciddi bir revizyon geçirmiş, sorun baya aza indirgenmiş sanırım.

Birde şöyle bir sorum var. Rockstar'ın sayfasından online alışveriş yapabiliyoruz. Sayfada oyunlara bakarken "Games are only NTSC" diye bir yazı gördüm. Fakat internetten baktığımda o oyunun NTSC-U, NTSC-J ve PAL'da da çalıştığını gördüm. Şimdi bu oyun Region Free'mi oluyor? Rockstarın sitesinden alsam oynayabilir miyim?
  • Slim ile elitin arasında dış görünüş farkından pek bi fark yoktur aslında orjınal kullanırım diyosan tabiki slim ama kırdırcam diyosan slim'i kırdırmaya hiç gerek yok 600tl'ye geliyor zaten al bi arcade jasper veya elite jasper keyfine bak
    Türkiyeden mağzalardan alırsan zaten ntcs olmaz pal olur ntcs pal arasında artık bi fark kalmamıştır oyunların coğu region free'dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clavatum
    Teşekkürler arkadaşlar.

Slim alacağım. Hem 3K için ciddi bir revizyon geçirmiş, sorun baya aza indirgenmiş sanırım.

Birde şöyle bir sorum var. Rockstar'ın sayfasından online alışveriş yapabiliyoruz. Sayfada oyunlara bakarken "Games are only NTSC" diye bir yazı gördüm. Fakat internetten baktığımda o oyunun NTSC-U, NTSC-J ve PAL'da da çalıştığını gördüm. Şimdi bu oyun Region Free'mi oluyor? Rockstarın sitesinden alsam oynayabilir miyim?

Sanırım değil ancak bu siteden bakabilirsin Region Free olup olmadığına , http://abgx360.net/verified.php

• beyler bu jtag yapan adamı yok mu ettiler :) neden sadece 1 versiyona yapmıs yaw cok kullanıslı birşey halbuki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trane1

quote:

Teşekkürler arkadaşlar.

Sanırım değil ancak bu siteden bakabilirsin Region Free olup olmadığına , http://abgx360.net/verified.php

Teşekkür ederim. Listeden baktım. Bazı oyunlar PAL, NTSC için ayrı ayrı, mesela GTA IV. Şimdi gidip bir mağazadan aldığım zaman PAL mı NTSC mi olduğunu nasıl anlyacağım?

Açıkçası bu olay kafamı çok karıştırdı RF olmayan oyunların satın alınması falan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trane1

quote:

Teşekkürler arkadaşlar.

Teşekkür ederim. Listeden baktım. Bazı oyunlar PAL, NTSC için ayrı ayrı, mesela GTA IV. Şimdi gidip bir mağazadan aldığım zaman PAL mı NTSC mi olduğunu nasıl anlyacağım?

Açıkçası bu olay kafamı çok karıştırdı RF olmayan oyunların satın alınması falan.

GTA IV , Region Free değil .Gta eflc , rf .

• Zaten GTA IV, PAL, NTSC için ayrı ayrı demişim. Listede de EFLC RF olarak gözüküyor zaten. Diğerleri farklı. Benim kafamı karıştıran noktaysa dediğim gibi mağazaya gidip orj. oyun aldığımda NTSC mi PAL mı onu nasıl anlayacağım RF olmayan oyunlarda doğru oyunu almak için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clavatum -- 11 Nisan 2011; 22:29:34 >
  • quote:

Zaten GTA IV, PAL, NTSC için ayrı ayrı demişim. Listede de EFLC RF olarak gözüküyor zaten. Diğerleri farklı. Benim kafamı karıştıran noktaysa dediğim gibi mağazaya gidip orj. oyun aldığımda NTSC mi PAL mı onu nasıl anlayacağım RF olmayan oyunlarda doğru oyunu almak için?

Üzerinde yazar, kapağın sağ üstünde.
  • Alıcağon ürün PAL olur slimi almanı tavsiye ederim.
  • Yardım eden herkese teşekkürler arkadaşlar. Rockstar'ın sitesinden de okuduğum kadarıyla RF bir oyunu alıp PAL makinede oynayabiliyoruz fakat Live'de ABD üyeliğimiz olmadığı sürece DLC indiremiyoruz. O da pek önemli değil zaten oradan alacağım bi RRD ve RRD Undead Nightmare var. Diğer oyunları başka bir şekilde temin edeceğim.

Slim kutu içeriğinde HDMI kablo var mı yoksa monitöre bağlamak için ayrımı almam gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden Alıntı :Clavatum

Yardım eden herkese teşekkürler arkadaşlar. Rockstar'ın sitesinden de okuduğum kadarıyla RF bir oyunu alıp PAL makinede oynayabiliyoruz fakat Live'de ABD üyeliğimiz olmadığı sürece DLC indiremiyoruz. O da pek önemli değil zaten oradan alacağım bi RRD ve RRD Undead Nightmare var. Diğer oyunları başka bir şekilde temin edeceğim.

Slim kutu içeriğinde HDMI kablo var mı yoksa monitöre bağlamak için ayrımı almam gerekiyor?

Red Dead Redemption

HDMI kablosunu ayrıca satın alman gerekiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arm the Homeless -- 12 Nisan 2011; 0:15:07 >
  • Son bir şey sorup rahat bırakıcam. Kahraman Elektronikte 250 GB 600 TL, Kinect ile birlikte 250 GB 950 TL. Fakat GOLD'da internete özel kampanya ile 250 GB + Kinect 700 TL. Kahramandan almayı düşünüyorum ama Kinect kafamı karıştırdı. Sizce hangisi?
  • 250 GB + kinectse Gold'dan al tabiki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.