Şimdi Ara

Xbox 360 S Görüntü problemi(Çizgiler titriyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:05:17 >

• Sorun apaçık monitör de, heartz den kaynaklı bir sorun var. Görüntü ayarını tekrar değiştir.otomatik seçsin.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:05:31 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:05:47 >
  • tüplü tvde de dene
  • Görüntü ayarlarını konsolu açar açmaz Y + RT tuşlarına basılı tutarak SIFIRLA. Çözünürlüğü 1280x720 olarak ayarla. Zaten oyunların %99'u bu çözünürlük ve altı.
    Eğer tazeleme oranı 50 ise onu 60'a çıkarmayı dene. 50hz abartılı olmamakla birlikte titreşim yapabilir.
  • sağol dostum,şimdi deniyorum o dediğini.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:06:25 >
  • Görüntü bu çözünürlüğün 50Hz'de desteklenmediğini gösteriyor. Bİr şekilde 60hz yapman lazım. İlla 1280x720 yapmana gerek yok. Üstü bir çözünürlük de işini görecektir. Ama illa 60Hz yapman lazım.
  • Bilgisayara bağladığında kaç HZ aldığına bir bak. Çeşitli çözünürlüklerde 50 ve 60 hz'lerde denemeler yap. Bak bakalım Xbox360'ta karşılaştığın sorunla karşılaşacak mısın.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:06:47 >
  • Windows 7'de
    Ekran Çözünürlüğü - Gelişmiş - Monitör - Ekran yenileme sıklığı
    kısmından hz ayarlayabilirsin.

Xbox360'da ise Refresh Rate olması lazım.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:07:01 >
  • Xbox'ta System Settings'in içinde Refresh Rate diye birşey YOK.evet,yok.Console Settings'in içinde Display Settings var,onun içinde de çözünürlük değiştirme,screen saver falan var işte.Ama yok,Refresh Rate diye bişey.
  • Windows 7'de dediğin yerden batım Ekran yenileme hızına ve enn fazla 60 Hz yazıyor.Yani,70 veya 75 Hz yok.Ama 50 Hz,59 Hz falan var.
  • Hayır windows'ta 50hz yaptığında böyle acayip titreşmeler oluyor mu diye sormuştum. Reference levels varsa o ayara da bak. Hdmi çevirinden de şüphelenmek lazım tabi. Sıfır alınan konsolda hdmi hatası olduğunu henüz görmedim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:07:23 >
  • Kardeş o mesajlardan birini olsun sil. Art arda mesaj atmak 9 kusurlu hareketten biri
    Sakin ol. Böyle işlerde paniğe kapılma. Bu durumda sana kesin çözümü olabilecek birkaç önerim var.
    LCD'yi al ve Irmak'a git.
    1. Başka LCD'de dene
    2. Başka Xbox'la dene
    3. Başka çevirici / kabloyla dene

Sorun/Uyumsuzluk hangisindeyse onu değiştirme yoluna git.
    Ben daima VGA'dan kullandım xbox'ı. Hiç HDMI/DVI'dan kullanma fırsatım olmadı maalesef.

Microsoft marka VGA kablosu bulabilirsen VGA girişi olan bir monitörden güzel görüntü alabilirsin. Diğer markalarda gölgelenme yapıyor görüntü.
    Monitörü değiştirebilirsen Samsung'un 22inch'lik yalnız VGA çıkışlı FULL HD monitörleri var.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 21 Mayıs 2014; 12:07:57 >
  • Flood yapmayınız.

Sorunuza diğer üyelerde cevap verecektir ama beklemeniz gerekli.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.